Skocz do zawartości


Zdjęcie

sanshou/sanda poznań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

sanshou/sanda poznań
Jestem zainteresowany sanda jako uzupełnieniem tkd..wiem ze w poznaniu treningi prowadzi piotr ziemba(icz?) czy ktos moze napisac swoje opinie o tym trenerze oraz sekcji?
i moze dziwne pytanie,ale sanda jest ćwiczone osobno czy to część np długiej pięsci? ;)
  • 0

budo_marecki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sydney

Napisano Ponad rok temu

Re: sanshou/sanda poznań
Poszukaj na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] kontaktu do Roberta Michalskiego z Mosiny. Jego zawodnicy zawsze byli w czołówce polskiej Sandy. Sanda to formuła walki. Jest elementem 'każdego' stylu KF.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: sanshou/sanda poznań
mhm... czyli trzeba liczyc sie z tym ze zaczyna sie trenowac jeden z stylów wushu zeby zajmowac sie sanda ?to mi sie mniej podoba-_-'. Ok dzieki:)
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sanshou/sanda poznań

mhm... czyli trzeba liczyc sie z tym ze zaczyna sie trenowac jeden z stylów wushu zeby zajmowac sie sanda ?to mi sie mniej podoba-_-'. Ok dzieki:)


Chyba niekoniecznie. Sanda to po prostu "wolna walka", a tą możesz uprawiać niezależnie od tego co ćwiczysz :) Gościu walczący z zapałem tłumaczył mi że to jest formuła rozgrywania zawodów, podobnie jak u nas np light contact albo full contact czy MMA. Co możesz czego nie możesz.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: sanshou/sanda poznań

mhm... czyli trzeba liczyc sie z tym ze zaczyna sie trenowac jeden z stylów wushu zeby zajmowac sie sanda ?to mi sie mniej podoba-_-'. Ok dzieki:)


Sanda to sport. Można być przedstawicielem jakiejś chińskiej sw i walczyć w tej formule i można też ćwiczyć wyłącznie sportowo, pod zawody.
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: sanshou/sanda poznań
Zdecydowanie można ćwiczyć jako osobny sport.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: sanshou/sanda poznań

Sanda to sport. Można być przedstawicielem jakiejś chińskiej sw i walczyć w tej formule i można też ćwiczyć wyłącznie sportowo, pod zawody

.

w polsce nie ma profesjonalnej sandy, wszyscy ktorzy tego ucza jak rowniez wspomniane dwa nazwiska ktore znam osobiscie (z jednym znich nawet cwiczylem kiedys dawno temu) opieraja sie na stylach kungfu ktore ucza na codzien i cos tam miksuja.
W Chinach jest profesjonalny trening sandy gdzie zawodnicy trenuja jak thai boxing, pod zawody tylko, trening typowo sportowy, zadnych form czy cos takiego
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sanshou/sanda poznań
oj Tomku...dawno Cie tu nie było :wink: są już sekcje, które ćwiczą tylko i wyłącznie do walki...tyle, że mają mało okazji aby się wykazać :wink: :cry: i nie mam na myśli ludżi co coś tam ze swojego stylu przemycają ale zajmują się konkretną robotą tzn. specjalizują się tylko w sanda i cały trening jest temu poświęcony :wink:
mam nadzieję,że kiedyś świat o nich usłyszy :wink:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: sanshou/sanda poznań
Niestety...
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: sanshou/sanda poznań
wporzadku dziekuje za odpowiedzi...a teraz czy ktos mial do czynienia z tym klubem lub instruktorem?
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: sanshou/sanda poznań

wporzadku dziekuje za odpowiedzi...a teraz czy ktos mial do czynienia z tym klubem lub instruktorem?


no ja mialem.... powiem tak zanim wyjechalem do Chin to mi sie wydawalo ze tak ma byc, teraz jak wiem jak to powinno wygladac to bym nie polecal.... ale z drugiej strony to nic innego zastepczego polecic nie moge bo nie slyszalem o niczym
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: sanshou/sanda poznań

oj Tomku...dawno Cie tu nie było :wink: są już sekcje, które ćwiczą tylko i wyłącznie do walki...tyle, że mają mało okazji aby się wykazać :wink: :cry: i nie mam na myśli ludżi co coś tam ze swojego stylu przemycają ale zajmują się konkretną robotą tzn. specjalizują się tylko w sanda i cały trening jest temu poświęcony :wink:
mam nadzieję,że kiedyś świat o nich usłyszy :wink:


Marek jakie sekcje? te o ktorych slyszalem i znam ludzi kto to robia to nie stali nawet w toalecie prawdziwego klubu sanda a co dopiero trenowali a teraz wielce ucza prawdziwego chinskiego sanda :lol:
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sanshou/sanda poznań
W sumie to dobrze, że nie stali......bo zmienili by sport na inny :lol:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: sanshou/sanda poznań
Tomasz już chyba nic wartościowego po za ChRL nie widzi ;)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: sanshou/sanda poznań

Tomasz już chyba nic wartościowego po za ChRL nie widzi ;)


Ruski maja bardzo dobra sanda, Iranczycy, Wietnamczycy, Amerykanie swojego Cung Le :wink:

wiesz sorry ale ja widzialem wideo z Polskich wszystkich zawodow... jak komus sie wydaje ze to dobry poziom to mozna jedynie wspolczuc... :lol:
znam tez ludzi i paru spotkalem - nie chce po nazwiskach :lol:
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sanshou/sanda poznań
Masz rację....ale chyba nikt tu nie napisał, że mamy jakiś fenomenalnych zawodników sandy...
rzecz raczej była o tym czy są kluby.... :wink: i takie są....ot i wszystko (nawet do mnie przychodzi na treningi gość z takiego klubu).....u nas sanda nigdy nie będzie na profesjonalnym poziomie :cry: pnieważ mamy całkowty brak zaplecza, sponsorów i możliwości zajęcia się tylko treningiem (życia z tego co się robi) brak jest systematycznych zawodów itp..itd....i tak w nieskonczoność można by wyliczać :cry: i co gorsza nic się w tej kwestii nie zmieniło od ponad 20 lat :cry: i niestety nic nie zapowiada zmian.....
Swego czasu Paweł chciał stworzyć ligę ...i.....umarło bo nie było chętnych...a wystarczyłoby zrobić cykl 4 zawodów rocznie i poziom zawodników poszedłby znacznie w górę...
Tomku wiesz, że swego czasu byłem czynnym zawodnikiem sandy....i jak jeździlismy po świecie to można było zobaczyć jakimi amatorami byliśmy....każda ekipa zagraniczna miała, masażystów, i cały personel techniczny.....a pomimo to i tak dawaliśmy radę ;-) i nie przynieśliśmy wstydu
:)
p.s.
miłego weekendu 8)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: sanshou/sanda poznań

Tomku wiesz, że swego czasu byłem czynnym zawodnikiem sandy....i jak jeździlismy po świecie to można było zobaczyć jakimi amatorami byliśmy....każda ekipa zagraniczna miała, masażystów, i cały personel techniczny.....a pomimo to i tak dawaliśmy radę ;-) i nie przynieśliśmy wstydu


Marek nie przyniesliscie wstydu wrecz przeciwnie :!: ale Twoje umiejetnosci i chlopakow przekladaja sie z tradycyjnego treningu a tutaj mamy dusykusje o tym ze kolega co zalozyl topic nie chce cwiczyc kungfu tylko sportowa sanda i w tym momencie nie ma mu co polecic.
Ja uwazam ze tradycjne wyszkolenie swietnie moze sie przekladac na walke w formule sanda ale jak ktos nie cche tak cwiczyc i chce prawdziwie po sportowemu to takich grup w Polsce nie ma gdzie szukac.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: sanshou/sanda poznań
Czyli wychodzi na to, że najlepiej polecić mu modliszkę, bo będzie po niej lepszym sandzistą, niż po "polskiej" sandzie :)
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sanshou/sanda poznań
niestety nie.... :) ponieważ my zajmujemy się tradycyjną wolną walką :) aczkolwiek chyba P.T.K.F.M prowadzi grupę typowej sandy ( tradycyjną także prowadzą) w raze czego proszę o poprawienie mojej wypwiedzi :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: sanshou/sanda poznań

Swego czasu Paweł chciał stworzyć ligę ...i.....umarło bo nie było chętnych...a wystarczyłoby zrobić cykl 4 zawodów rocznie i poziom zawodników poszedłby znacznie w górę...


Niestety... z jednej strony wciąż rozmowy o skuteczności kung-fu a z drugiej strony brak zainteresowania kiedy przychodzi do konkretów :(

z całą resztą Twojej wypowiedzi nie sposób się nie zgodzić :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024