Skocz do zawartości


Zdjęcie

Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

medialnego?


Medialny: właściwy mediom’, ‘typowy dla mediów’, ‘znany z mediów, popularny dzięki mediom’, a także ‘podziwiany, uwielbiany przez media, często pojawiający się w mediach’

Festiwal pojawił się w wielu mediach: patronat TVP Sport, WP.PL, SdW, Radio dla Ciebie, Sztuki walki...
Parę ekip telewizyjnych pojawiło się z kamerami(konkurencyjne stacje), więc w niedzielę było parę ładnych skrótów.(ponoć nawet w TV Trwam)
Podejrzewam, że to nie koniec emisji, ale materiał z takiej imprezy trzeba też obrobić... Jak będzie wiadomo o jakiś programach o tym to będziemy informować
Do tego pewnie pojawi się w czasopismach(ale że odył się 24 listopada, to nie we wszstkich grudniowych numerach będzie)


Także ten Festwial jest jak najbardzej medialny. I słusznie.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
To, że pan Zenek z Pipidówka Małego udzieli wywiadu kilku stacjom telewizyjnym ponieważ na jego stodołę spadł kawałek kosmicznej skały, nie znaczy jeszcze, że jest osobą medialną. Podobnie z festiwalem. Nie pasuje pod żadną z przytoczonych kategorii. Może w przyszłości (np. "popularny dzięki mediom") ale jeszcze nie teraz.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
no to mnie troche zdziwilo bo gdyby nie budo w ogole bym o nim nie wiedzial, nie widzialem zadnego materialu w tv, nie slyszlaem w radio, nie widzialem w gazecie, moi trenujacy znajomi ktorzy nie budo nie zagladaja (heeeej naprawde sa tacy ludzie) nie slyszeli o nim, nietrenujacy juz w ogole... wielki, medialny, miedzynarodowy, pierwszy w polsce.... no ok
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

To, że pan Zenek z Pipidówka Małego udzieli wywiadu kilku stacjom telewizyjnym ponieważ na jego stodołę spadł kawałek kosmicznej skały, nie znaczy jeszcze, że jest osobą medialną. Podobnie z festiwalem. Nie pasuje pod żadną z przytoczonych kategorii. Może w przyszłości (np. "popularny dzięki mediom") ale jeszcze nie teraz.


Ale jak pan zenek udzieli wywiadu, nastepnie zacznie zrzeszac ludzi takich jak on, stanie sie ekspertem od skal kosmicznych to stanie sie osoba medialna.
Jednorazowe zaistnienie w mediach to nic.

Mówiąc medialny miałem na myśli także potencjał imprezy. Na starcie uzyskał więcej niż każdy inny(więc w porównaniu do innych jest medialny).
Do tego przypuszczam że nie jest to jedyne pojawienie sie festiwalu w mediach.

no to mnie troche zdziwilo bo gdyby nie budo w ogole bym o nim nie wiedzial, nie widzialem zadnego materialu w tv, nie slyszlaem w radio, nie widzialem w gazecie, moi trenujacy znajomi ktorzy nie budo nie zagladaja (heeeej naprawde sa tacy ludzie) nie slyszeli o nim, nietrenujacy juz w ogole... wielki, medialny, miedzynarodowy, pierwszy w polsce.... no ok

W porównaniu z pielgrzymką papieża nie jest medialny. Nie był głównym bohaterem wiadomości.
Z kolei wiele osób, które ja znam słyszało o nim. Były bannery na wielu stronach, w tym także WP. O ile ja wchodząc codziennie na wp nie dostałem informacji na górze, to niektórzy moi znajomi i owszem.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
od czegoś trzeba zacząć. ostatnio mam takie wrażenie, że wygodniej się czepiać niż samemu coś zrobić. ale może to tylko wrażenie :-)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

Ale jak pan zenek udzieli wywiadu, nastepnie zacznie zrzeszac ludzi takich jak on, stanie sie ekspertem od skal kosmicznych to stanie sie osoba medialna.

Tylko jeśli zaistnieje w mediach, czyli będzie się tam pojawiał regularnie i będzie chętnie oglądany, a nie np. przeniesie się do środowiska akademickiego.

Jednorazowe zaistnienie w mediach to nic.

No właśnie. :)

Mówiąc medialny miałem na myśli także potencjał imprezy. Na starcie uzyskał więcej niż każdy inny(więc w porównaniu do innych jest medialny).

Według przytoczonej przez ciebie definicji nie jest, przede wszystkim dlatego, że brak w tym regularności, a również szerokiej promocji w mediach. Weź sobie dowolny fragment definicji, np. "typowy dla mediów" i zobacz, czy pasuje do festiwalu - otóż nie. Żaden nie pasuje.

Oczywiście mam nadzieję, że festiwal się rozrośnie i w niedalekiej przyszłości stanie się jak najbardziej medialny. ;)

od czegoś trzeba zacząć. ostatnio mam takie wrażenie, że wygodniej się czepiać niż samemu coś zrobić. ale może to tylko wrażenie :-)

Ja za to mam wrażenie, że ludzie, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w tworzenie czegoś, odbierają każde słowo krytyki jak czepianie się. A krytyka jest potrzebna do rozwoju. Tym bardziej dziwi twój post, skoro rozmawiamy sobie o polskim leksykonie, a nie o samym festiwalu (o którym się nie wypowiadam, bo nie udało mi się nań dotrzeć).

Ale owszem, od czegoś trzeba zacząć, i wygląda na to, że był to początek całkiem udany. ;)
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
jakim leksykonie?
owszem, krytyka jest potrzebna i bardzo fajnie, że jest.
ale - krytykę trzeba umieć podawać w odpowiedni sposób, a nie na zasadzie "nie słyszałem o tym z TV i nie jest to medialna impreza bo coś tam..." to nie jest konstruktywna krytyka
owszem, media były reprezentowane, ale nie było w mediach tyle o Fest. co o np. MŚ siatkówki... ale była to zdecydowanie impreza masowa. z dużym potencjałem medialnym, o :)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

Według przytoczonej przez ciebie definicji nie jest, przede wszystkim dlatego, że brak w tym regularności, a również szerokiej promocji w mediach. Weź sobie dowolny fragment definicji, np. "typowy dla mediów" i zobacz, czy pasuje do festiwalu - otóż nie. Żaden nie pasuje.

Regularnie się pojawiał. Zarówno spoty w radiu, plakaty, bannery i sporo zapowiedzi w internecie. To wszystko przed. Do tego relacje po i kolejne, które będą zapowiadane
A ponieważ regularnie(bo od miesiąca) pojawia się na takim medium jak VB(i inne fora) to zyskuje na medialności.
Ponadto obiecuje, ze będzie jeszcze regularność - tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać

Wracając do medialności - to że nie trafił do jakiejś grupy ludzi nie oznacza że promocja jest słaba. Znam osoby, które nie słyszały o KSW czy Gali SW w Bercy, ale nie można przez to mówić, że impreza jest słabo nagłośniona.

Oczywiście mam nadzieję, że festiwal się rozrośnie i w niedalekiej przyszłości stanie się jak najbardziej medialny. ;)

I tego wszystkim życzymy

A krytyka jest potrzebna do rozwoju. Tym bardziej dziwi twój post, skoro rozmawiamy sobie o polskim leksykonie, a nie o samym festiwalu (o którym się nie wypowiadam, bo nie udało mi się nań dotrzeć).


To może zakończymy już dyskusję leksykalno językową, albo przeniesiemy ją na priv?
Bo zamiast dyskusji o Festuiwalu zaczniemy zaraz zastanawiać się od ilu uczestników i widzów zacznyna się międzynarodowość, i przyczepimy się każdego słowa.


Cieszmy się, że taka inicjatywa powstała, że została zrealizowana.
Czekamy na dalsze komentarze
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

z dużym potencjałem medialnym, o :)

O! :)

Cieszmy się, że taka inicjatywa powstała, że została zrealizowana.
Czekamy na dalsze komentarze

Cieszymy się i czekamy. Również na kolejną edycję. 8)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

z dużym potencjałem medialnym, o :)

O! :)


Pragnę zauważyć, że od razu napisałem także:
"Mówiąc medialny miałem na myśli także potencjał imprezy. Na starcie uzyskał więcej niż każdy inny(więc w porównaniu do innych jest medialny

Koniec offtopa :wink:
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

To, że pan Zenek...

Tematy na forum aikido się pokończyły, Shabu :roll: :wink:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

od czegoś trzeba zacząć. ostatnio mam takie wrażenie, że wygodniej się czepiać niż samemu coś zrobić. ale może to tylko wrażenie :-)

Maltaaaaaaaaaa jakimstam wycinkiem rzeczywistosci :wink: jest fakt ze- ja sie dowiedzialem o festiwalu od Ciebie, pozniej byl temat na budo, tu w 3miescie nikt z moich znajomych nie liczac tych odwiedzajacych budo nie slyszal nigdzie (a ja poza budo i gg tez nie) o tym festiwalu, mysle ze jestem jakimstam przecietnym odbiorca informacji netowo- telewizyjnych tak jak reszta wiec w naturalny sposob MNIE dziwi troche opinia o pierwszym wielkim medialnym miedzynarodowym festiwalu sw w polsce i tyle, ja wiem ze moge sie mylic i nie jest dla mnie wazne zeby udowadniac Ci za wszelka cene ze nie byl az tak pierwszy, wielki, miedyznarodowy i medialny na jaki go niektorzy przedstawiaja, od siebie zycze wam powodzenia.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
Dzisiaj o 17.15 na TVP Sport będzie relacja z Festiwalu(ok 20-30 minut)

Czy ktoś może to nagrać, bo ja nie mam możliwości.
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

W Sztukach Walki akrobatykę na taka skalę robiły kiedyś chińskie style północne a teraz chyba Yokozuki, czyli polscy Yamacasi, chociaż w tym co robili, a robili dobrze, przypominali mi jak żywo Team Ryouko


Musze to sprostować :!:

Yamakasi to grupa reprezentująca Le Parkour [zero powiązania ze sztukami walk] elementy tej dyscypliny mozna było zobaczyć na pokazie Judo - gdzie skakali voultami prze siebie robiąc na końcu jakieś elementy akro

Nasz grupa reprezentowała Martial Arts Tricks [tudzież Extreme Martial Arts - kompilacja sztuk walk i akrobatyki] ... Team Ryouko też reprezentuja ta dyscyplinę także nie dziwie się temu skojarzeniu.


No i jeszcze Yokozuki. Akrobatyka świetna mimo kilku potknięć i upadków, tylko po co łamali deski i to jeszcze wólgarnie podpiłowane !!! .


Buhahahah podpiłowane ?? deski ?? a to dobry dowcip - normalne deski - a nawet jeszce ze słojami w zdłuż co utrudnia złamanie ... zapraszam do sprawdzenia na kolejnym pokazie

Łamanie desek [co prawda swoje łamanie zmaściłem na maxa ale trudno] jest tylko symboliczne - mające na celu pokazanie innej techniki kopnięć niż zazwycaaj widzimy na pokazach [tornado, 540, kakato, yoko]

A teraz ogólnie patrząc od strony obserwatora a zarazem uczestnika festiwalu ...

Szkoda, że grupy nie reprezentowały w pełni swojego stylu. Np. jak wyszli z judo to nie wiedziałem do połowy pokazu co to za dyscypilna gdyby nie to, że znałem harmonogram wyjśc to bym się pogbił. Na Oyama tanieć ??

Rozumie wzbogacanie pokazu o elementy z innych dyscyplin czy styli ale bez przesady.

Widać, że teraz na Festiwalach decyduje tylko show jakie ktoś zrobi i komercja niż to w jakim stopniu zaprezentował własną dyscyplinę.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

Widać, że teraz na Festiwalach decyduje tylko show jakie ktoś zrobi i komercja niż to w jakim stopniu zaprezentował własną dyscyplinę.


po części się zgadzam - kilka grup postawiło ewidentnie na show a kilka na pokazanie od strony tradycyjnej... nie było w sumie żadnych wytycznych co do tego, co ma się dziać podczas samego pokazu więc grupy miały wolną rękę. długo nad tym myślałam i do tej pory nie wiem gdzie leży złoty środek. czy pokaz "purystyczny" byłby przyjęty tak samo dobrze jak pokaz z elementami show? jedni się na sumo nudzili inni nie. jednym no oyama się bardzo podobał a innym wręcz przeciwnie (a ja dyplomatycznie się nie wypowiem:))
akurat yokozuki reprezentuje właśnie XMA więc Was raczej ta kwestia chyba nie dotyczy, jak sądzisz?
pozdr.
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
No raczej tak ... widowiskowe kopnięcia czy akrobacje widziane częsciej w filmach niż na macie są elementy XMA i głównie to prezentowalismy ale też dodaliśmy np. łamanie desek czy walke rezyserowaną co zajęło nam łącznie 2 minuty pokazu, a 8 min to tricki - więc chyba nie było tak źle. Ale jesli ktoś prezentując swój styl przez połowe pokazuje całkiem co innego to ... :roll:
  • 0

budo_ewik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MTw
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
Gratulacje dla organizatorów za pomysł. Fajnie, że cena biletów nie były zbyt wysoka.
Moja ocena - ogólnie bardzo fajnie. Niestety nie widziałam wszystkiego.
Jak dla mnie było zbyt dużo akrobatyki - rozumiem Yokozuki - tym się zajmują ale np. Judo? Trochę brakowało mi w ich pokazie typowego Judo choć ta walka w zwolnionym tempie - super pomysł a replay - szacuneczek - wyszło genialnie.
W wielu pokazach brakowało mi pokazania czym dana sztuka walki wyróżnia się. Sumo próbowało pokazać rytuał i wyjaśnić znaczenie każdego gestu i gdyby nie Pan komentator wcinający swoje komentarze to pokaz byłby bardziej udany. Niektóre pokazy były zbyt długie i czasem powtarzały się te same elementy.
Wiele grup postawiło na show. np Oyama Karate - 2 część pokazu bardzo fajna (szczególnie podobały mi sie techniki samoobrony) ale po co ten wstęp i ta "Kalinka"? Rozumiem, że trener chciał pokazać swoje umiejętności taneczne (mistrz Polski Break Dance) ale to chyba nie ten festiwal.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie więcej technicznych pokazów - bo jak Panowie z Sumo zaczną robić salta to się może źle skończyć
:D
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
Czy ten pokaz judo wyglądał coś jak [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]podczas 51 Mistrzostw Polski w Judo?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

Czy ten pokaz judo wyglądał coś jak [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]podczas 51 Mistrzostw Polski w Judo?


he, he prawie jak balet :)
ale nie ma co się nabijać, czasem ma się na zrobienie pokazu 3 godziny (albo mniej), wpada do głowy jakas koncepcja wydaje się ze bedzie świetna, potem patrzysz na to z widowni i .. widzisz coś czego za cholere nie przewidziałeś..Zdarza się poprostu
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

czasem ma się na zrobienie pokazu 3 godziny (albo mniej), wpada do głowy jakas koncepcja wydaje się ze bedzie świetna, potem patrzysz na to z widowni i .. widzisz coś czego za cholere nie przewidziałeś..Zdarza się poprostu


sęk w tym, że grupy miały nie 3 godziny, nie 3 tygodnie a ponad 3 miesiące (a nawet więcej) na przygotowanie się. z tego co wiem, jedna z grup robiła pokaz na dosłownie ostatnią chwilę i niestety efekt było widać :?
ale Twój komentarz chyba nie tyczył się akurat tych pokazów.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024