Skocz do zawartości


Zdjęcie

Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

Szkoda, że grupy nie reprezentowały w pełni swojego stylu.
[...]
Rozumie wzbogacanie pokazu o elementy z innych dyscyplin czy styli ale bez przesady.

Widać, że teraz na Festiwalach decyduje tylko show jakie ktoś zrobi i komercja niż to w jakim stopniu zaprezentował własną dyscyplinę.

[...]
Ale jesli ktoś prezentując swój styl przez połowe pokazuje całkiem co innego to ...

No właśnie - ale z drugiej strony jest publiczność, na niej dzieci i nie sposób jest zadowolić wszystkich.
Opracowując koncepcję naszego pokazu musieliśmy zastanowić się co jest typowe dla naszej sztuki walki i jak to pokazać, by się odróżniać.
Wiadomo, że akrobatyka salta itp to wasza działka, więc zrezygnowaliśmy.
Kopnięcia nad głowę, potrójne i z wyskoku to też domena karateków, TKD, także wasza - także zdecydowaliśmy się tego nie pokazywać. Oraz dlatego, że nie umiemy tego tak dobrze robić.
Do tego zmieściliśmy się w zapowiadanym przez organizatorów czasie. 6:30 czystego pokazu

Skutek tego: otrzymujemy informacje od widowni, że pokaz był fajny, ale 1)za krótki(kara za uczciwość :wink: ) oraz 2)brakowało akrobatyki(!)

Wszystkich się zadowolić nie da. Następnym razem wolałbym trochę przesunąć środek ciężkości na więcej tradycji i więcej różnorodności. Oczywiście także zrobić z tego show.
Jakoś w bercy od lat ludzie nie mają kompleksów, że ich sztuka walki nie zawiera elementów akrobatycznych czy innych. Każdy wychodzi i robi swoje w parę minut.
I tego wszyskim życzę za rok.

PS Cheetah - pozdrowienia dla Ciebie i twojej ekipy.
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
Dzięki ...

Codo waszej grupy to pełen szacunek, wyszliście na mate, zrobiliście swoje i tak ma być ... festiwal powinien pokazywać świat sztuk i sportów walki od każdej strony - tylko by była właściwa ... Zobaczcie na chłopaków z Krav Magi - mieli zaledwie 3 minutowy pokaz - ale ile w nim pokazali - szybko, skutecznie ... zrobili swoje i tez podziekowania im za to ...

No niektóre elementy były naprawde ciekawe np :

- młody chłopaczek z Karate Tradycyjnego

- akcje ze slow-motion w Judo

- Sikoński - biały ninja [aż mnie dreszcze przeszły jak widziałem jego kata z nunem - a co do samego Sikońskiego to, starsznie równy chłopak z Niego]

Przypomniało mi się jak rozmawialismy w szatni z ludzmi z różnych grup itd [okazało się, że z Sikońskim walczyli moj znjaomi z grupy jeszce za czasów Kyokushin]

Mistrz Sumo mówi o swoich podopiecznych grubym i posępnym głosem:

Mistrz :

- to mój syn, 20 lat, 145 kg, ,,iluśtam,, krotny Mistrz Świata, ,,iluśtam,, krotny Mistrz Europy, Polski itd

a Sikoński :

- TYLKO TYLE ??

i cała szatnia smiech ....

:)
  • 0

budo_wand
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Dublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

Witam wszystkich Budowiczów
W sobote byłem na Festiwalu i powiem szczerze troche się rozczarowałem :( Zgadzam się tutaj całkowicie z Wojowniczką !!! Miał to był Festiwal Sztuk Walki a nie zawody akrobatyczne. W Sztukach Walki akrobatykę na taka skalę robiły kiedyś chińskie style północne a teraz chyba Yokozuki, czyli polscy Yamacasi, chociaż w tym co robili, a robili dobrze, przypominali mi jak żywo Team Ryouko.

Sztuki Walki to przede wszystkim tradycja !! A tradycję i Ceremoniał pokazało TYLKO Jiu-Jitsu i Sumo. To były jedyne style, które przyjechały i pokazały pokaz Sztuki Walki i na dodatek na cholernie wysokim poziomie a co najważniejsze pokazali SWOJĄ Sztukę a nie podpatrzoną u innych.

Fajnie było posłuchać o Judo... "z tego stylu wyeliminowano wszystkie niebezpieczne techniki..." a zaraz Judo zamiast Judo pokazało właśnie te techniki, czyli mówiąc krótko chyba Jiu-Jitsu :)

Karate i Wietwodao podobnie - fuj :( to przecież takie piękne style. Po co pokazują coś co nie jest ich domeną? Może kompleksy? a może Karate, Judo i Wietwodao tulko w wersji Jiu-Jitsu przyciąga ludzi???? Poza tym Wietwodao mogłoby sie choć troszkę przygotować. Bałagan mieli straszny, nie mówiąc, że dzieciaki nie chciały im wychodzić na matę w trakcie pokazu. Ich szef będzie się za nich czerwienił.

Capoeira, no cóż nie znam sie na tym, ale wolałbym zobaczyć coś więcej niż NIC :( ale sorry, muszyczka jako przerywnik w sztukach walki była niezła.

Wojowniczka mówiła prawdę o Aikido. Tak dennego pokazu jeszcze nie widziałem ! To panowie w wieku 99 lat zrobiliby to bardziej dynamicznie. "Mistrz", który zna może maksimum 5-6 technik. Dobrze, że Uke wiedzieli jak latać bo sam by się zabił. No i miecz. Najpierw wielka informacja, że pokażą Ken_Jitsu a poten kilka form z bokenem A GDZIE BYŁY MIECZE??? Tutaj chwała Bogu, że pokazali się ludzie z Jiu-Jitsu, przynajmniej można było zobaczyć władanie mieczem na najwyższym poziomie a nie żenujący występ Aikidoków, którzy chwalą sie swoim nauczycielem z Francji. W sumie to dobrze, bo niczym innym nie mogli sie pochwalić.

Kraw Maga podobała mi sie w momencie jak jeden z panów próbował ugryźć drugiego w szyję ... a może pocałować, bo gra wstępna nieźle im wychodziła.

Trzecie miejsce dla Mistrza Nama to chyba dowcip. Facet parę razy sie przewrócił, kilka razy uciekła mu broń. Fakt, że jego uczniowie ładnie zrobili formy w grupie.

No i jeszcze Yokozuki. Akrobatyka świetna mimo kilku potknięć i upadków, tylko po co łamali deski i to jeszcze wólgarnie podpiłowane !!!

Dla mnie trochę za dużo było Wuszu. Chyba trzy grupy robiły to samo.

Na koniec jescze na chwilę wrócę do Jiu-Jitsu, bo mi się podobali. Może mi się zdaję, ale chyba była to jedyna grupa, która pięknie weszła i równie pięknie zeszła z maty no i ... oni chyba jako jedyni albo jedni z niewielu przywitali sie i pożegnali z publiką. W ogóle jeden z najlepszych pokazów Jiu-Jitsu jakie widziałem a doskonałością techniczną i muzyka i w ogóle oprawą użekli mnie. Po prostu maja dobrego Nauczyciela. Tylko pogratulować.

Moim zdaniem jednak wygrało Karate Tradycyjne ale razem z Oyama.

Na koniec uwaga do organizatorów. Wprowadźcie na przyszłość limit czasu dla grup, bo momentami można sie było zaziewać z nudów.

****************************************************************************
Witam,

Oj Chyba kolega (Bushi) nieco przesadził, albo jest ekspertem od wszystkiego ;)
Mi najbardziej podobała sie KraVMaga i Aikido, duże wrażenie głownie koordynacja i akrobatyka Capoeira ...
Myślę że trochę niesprawiedliwie piszesz że tylko grupa Jiu -Jitsu przywitała i pożegnała się z publicznością ... Właśnie przegladałem materiał i zarówno Capoeira, Aikido, Karate itd... wykonywały gest względem publiczności ... A no to szczególnie zwróciłem uwagę bom pisał reportaż z tej gali :)

Jeżeli chodzi o ocenianie, najbardziej przypadła mi do gustu grupa Judo i Aikido
Robił wrażenie pokaz Nama - którego znam i z którym pracuję już grubo ponad 10 lat...
Karate, szczeg. efektowne było rozwalanie cegieł ;) ))))))
Jiu-Jitsu nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia, nawet nieco rozśmieszyło. Zamiast oglądać faceta któremu najwyraźniej się nie śpieszyło i uciął sobie pogawędkę z własnym mieczem zamiast coś nim wymachiwać ... :) zbyt dużo w tym było "układu" a piszę to dlatego że słyszałem że zbyt mało było judo w judo ... Chłopaki z KraVMagi się całowali, Aikidocy byli denni i nic nie pokazali, Nam się przewrócił a Capoeira była tylko dodatkiem... Organizatorzy mogli to lepiej zorganizować .... :) Pewnie każdy zapewne mógł zrobić coś lepiej, w końcu na tym to polega a przynajmniej powinno :)


Dla mnie festiwal stał na Dobrym poziomie, oby tak dalej!
Organizatorzy brawo za odwagę!

Wiktor ( stary leciwy emerytowany judoka) :)
  • 0

budo_wand
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Dublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
Ps. Najmocniejsi byli oczywiście judocy! ;)
  • 0

budo_rednose
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
Dzień dobry ziomale :)

Mi festiwal przypadł do gustu.
Zwłaszcza że stanowił miłe - nieoczekiwane zakończenie mojego pobytu w Polsce:)
Myślę że przepychanie co się komu bardziej podobało nie ma tu żadnego sensu jak sama nazwa wskazuje to FESTIWAL :) źle by było gdyby wszystko Wszystkim się podobało :?
Myślę że nie potraficie docenić tego co macie ( taka nasza Polska przypadłość) W Nowym Jorku mieszkam od 20 lat, takie imprezy podobne do tej w Warszawie odbywają sie w zasadzie kilka razy na kwartał tu Wszystko Wszystkim sie podoba nie ważne byle było by kolorowo i głośno!
Dla mnie był to prawdziwy relaks dla oczu i uszu, oczywiście mam swoich faworytów ale chyba nie będę się wypowiadał o aspektach technicznych poszczególnych grup. To co zapamiętałem to grupa Karate Tradycyjnego, Capoeira, mały Chińczyk - nie pamiętam imienia (styl małpy ) :D

Aikido, Kung FU i Jiu - Jitstu i chyba te grupy najbardziej przypadły mi do gustu.

ukłon w stronę koordynatorów do zobaczenia następnym razem - może za rok!?


Darek :-)
  • 0

budo_rednose
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
w sieci znalazłem parę filmików z festiwalu

ogólna relacja TVP:


aikido:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

karate:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

he, he prawie jak balet :)
ale nie ma co się nabijać, czasem ma się na zrobienie pokazu 3 godziny (albo mniej), wpada do głowy jakas koncepcja wydaje się ze bedzie świetna, potem patrzysz na to z widowni i .. widzisz coś czego za cholere nie przewidziałeś..Zdarza się poprostu

Żeby nie było wątpliwości: uważam, że pokaz, do którego dałem linka był genialny. Typowe judowe shiai w zwolnionym tempie, łącznie z kłótnią z decyzją sędziego i faulami - dokładnie tak wyglądają niektóre walki na zawodach. Do tego wymaga niezłych umiejętności fizycznych. Jeśli pokaz na festiwalu był choć trochę podobny, to musiał być zajebisty.
  • 0

budo_sadzio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

- Sikoński - biały ninja [aż mnie dreszcze przeszły jak widziałem jego kata z nunem


Maciej Sikoński robił kata? 8O Może chodziło ci o pokaz umiejętności?
Jest jakiś filmik na necie z tym?

A mnie najbardziej interesuje pokaz Nunmana (ci co wiedzą o co chodzi będą wiedzieć kto to :P )
Dajcie jakieś linki
Pliiiiiiiiis :)
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

Mi najbardziej podobała sie KraVMaga i Aikido, duże wrażenie głownie koordynacja i akrobatyka Capoeira ...
Myślę że trochę niesprawiedliwie piszesz że tylko grupa Jiu -Jitsu przywitała i pożegnała się z publicznością ... Właśnie przegladałem materiał i zarówno Capoeira, Aikido, Karate itd... wykonywały gest względem publiczności ... A no to szczególnie zwróciłem uwagę bom pisał reportaż z tej gali :)

Jeżeli chodzi o ocenianie, najbardziej przypadła mi do gustu grupa Judo i Aikido
Robił wrażenie pokaz Nama - którego znam i z którym pracuję już grubo ponad 10 lat...
Karate, szczeg. efektowne było rozwalanie cegieł ;) ))))))

Chłopaki z KraVMagi się całowali, Aikidocy byli denni i nic nie pokazali, Nam się przewrócił a Capoeira była tylko dodatkiem... Organizatorzy mogli to lepiej zorganizować .... :)

Dla mnie festiwal stał na Dobrym poziomie, oby tak dalej!
Organizatorzy brawo za odwagę!


Kolego Wand - albo ja nie mogę się połapać w Twojej wypowiedzi albo sam sobie zaprzeczasz kilkakrotnie... skoro pisałeś reportaż z imprezy (btw - gdzie można go przeczytać, możesz wysłać? do czego tren reportaż?) to chyba opinia powinna być raczej spójna, nie?

ja nie zauważyłam by jakieś grupy nie witały się z publicznością... ale jest to na pewno bardzo miły gest. może jakieś rzeczywiście były, ale miałam oczy wokół głowy i nie zauważyłam widocznie.

owszem, organizacja mogłaby by być lepsza i będzie. pamiętajcie, tą imprezę rozkręcały dwie osoby. tylko. w każdym razie miło mi czytać wiele miłych głosów, przekażę ;)

co do Sikońskiego (a może jest na budo?:)) to mnie też ciarki przeszły... niesamowite naprawdę, mam nadzieję zobaczyć więcej w przyszłości.
pozdrawiam
  • 0

budo_bleeee
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
Maltusiu. Niestety, rzeczywiście chyba nie połapałaś się w wypowiedzi kolegi. Jest spójna, konkretna, a przedewszystkim bardzo pozytywna:)))))

Dlatego polecam przeczytanie jeszcze raz na spokojnie i zgodzenie się z przedmówcą we wszystkich kwestiach:D


A festiwal oczywiście "best of the beast".
Z niecierpliwością czekam kontynuacji.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
Bleusiu. Wand napisał to co napisał w niejasny i dwuznaczny sposób. przeczytałam jeszcze raz i rzeczywiście może i pisze o tym, że ktoś coś tam powiedzał, kiepska parafraza ot tyle. ale nie zamierzam się zgadzać ze wszystkim co twierdzi :wink: bo mam inne zdanie na pewne kwestie.
Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o jego reportażu.

co do USA - tak, zapewne, tam takie imprezy są kilka razy w roku i nikogo już to może nie zachwycać, a inna sprawa, że tam łatwiej już pewnie też o sponsoring, co tutaj graniczyło wręcz z cudem.
  • 0

budo_wand
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Dublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
Witaj Malta,

Piszę i redaguję gazetkę Polonii w USA (NY) dział z" info z kraju/sport
Moje odczucia a propos festiwalu są jak najbardziej pozytywne!!!
Za wdanie się w polemikę z "Bushi" z góry przepraszam, czasami tak to jest na forum :)
Oczywiście w swoim txt nie wdawałem się w krytykę ani też faworyzowanie którejś z grup.
Ogólne wrażenia/organizacja etc ...

więcej wysłałem Ci na gg.

Pozdr,

Wiktor
  • 0

budo_amelia74
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Linia: Kraków -> Gdańsk -> LONDYN

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
Elo! :)

A mi się podobało to, to i TO!
A nie podobało tamto, tamto i Tamto! :P


Ogólnie Ekstra!

Ama
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
no to git :D

WAND - fajnie wiedzieć, że info o MFSW dotrze aż do USA :) dzięki!
  • 0

budo_bushi1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
[quote name="WAND"]
Oj Chyba kolega (Bushi) nieco przesadził, albo jest ekspertem od wszystkiego ;) [...]
Dla mnie festiwal stał na Dobrym poziomie, oby tak dalej!
Organizatorzy brawo za odwagę!

Witam :) może i przesadziłem :) przyznaję :) ekspertem nie jestem, pisałem po prostu na goraco i tak jak to widziałem. Prawdą jest, że wiele grup mnie smutno zaskoczyło, bo pokazało bardzo mało swojego stylu tylko poszli w zapożyczenia i w akrobatykę, która tutaj byla domeną Yokozuki.

Jedno jest ważne CZEKAM NA NASTEPNY FESTIWAL !!! w tym apelu chyba wszyscy mnie poprą. Pewnie, że wszystkich sie nie zadowoli, ale początek został dany :) GRATULACJE za wysilek i odwage dla organizatorów :) no i za zebranie doborowej ekipy :) Tak trzymajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_bushi1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

Piszę i redaguję gazetkę Polonii w USA (NY) dział z" info z kraju/sport
Moje odczucia a propos festiwalu są jak najbardziej pozytywne!!!
Za wdanie się w polemikę z "Bushi" z góry przepraszam, czasami tak to jest na forum :)
Wiktor


Wand, dzięki za polemikę :) od tego właśnie jest to forum :) Mam nadzieję, że w swojej gazetce wspomnisz o festiwalu, niech nasi rodacy wiedza , że i u nas robi sie takie rzeczy :)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
WAND - masz może możliwość przekazać film z tego(bo jak rozumiem masz takowy) np. umieszcając go na ftp.

A mi się podobało to, to i TO!
A nie podobało tamto, tamto i Tamto! :P

Krótko zwięźle i na temat :wink:

Myślę że przepychanie co się komu bardziej podobało nie ma tu żadnego sensu jak sama nazwa wskazuje to FESTIWAL :) źle by było gdyby wszystko Wszystkim się podobało :?

Zgadzam się -każdy ma swoje preferencje, ale też swoje zdanie o innych wygłosić może.

ukłon w stronę koordynatorów do zobaczenia następnym razem - może za rok!?

Na pewno tak :)
  • 0

budo_ewik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MTw
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
Artykuł o Festiwalu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
bylem w wekend w wawie i... patrze a w jakims sklepie leza takie darmowe gazetki, "wiesci mokotowa" czy jakos tak i 2 z 4 stron gazety poswiecone na festiwal!!! yeah :)
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
yeah! :D :D no, ukazało się coś w Paśmie i w innych lokalnych gazetkach w Wawie... byłeś i się nie odezwałeś? 8O :? 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024