Skocz do zawartości


Zdjęcie

Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

budo_yambo
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
ja nakręciłem wszystko na taśmę! :D
W wolnym czasie usiądę i wkleję gdzieś do sieci, oczywiście podam link.

Festiwal podobał mi się bardzo, całość przypominała światowe imprezy!
Co do samych prezentacji moja uwagę zwróciło Aikido , pewnie dlatego że sam ćwicze 8)
pokaz był dynamiczny, mimo że ćwiczę Kobayashi to co zobaczyłem mile mnie zaskoczyło.
Dużo technik i ich modyfikacji naprawdę fajnie.
pokaz z mieczem, no cóż ja ćwiczę zupełnie inaczej, trudno mi oceniać...
Myslę jednak że bokkeny były dobrym wyborem z ostrym mieczem byłoby ciężko na tak bezpośrednie mocne formy.

Wojowniczka napisała że technik było 3,4 po obejrzeniu filmiku naliczyłem przeszło 50!
oczywiście różnych kombinacji tych najpopularniejszych ale tak to zawsze jest na pokazach
choć przyznam że były i takie których zupełnie nie znam co pewnie wynika z różnicy szkół albo z mojej niewiedzy. Jedno jest pewne dłużyzn jak dla mnie nie było. :) Koshi robiło wrażenie!!!!!

:oops:

Karate zdecydowanie najlepsza grupa pokazowa na festiwalu!

Najważniejsze że jednym sie podobało to drugim co innego, były emocje do samego końca!
Nie miałem odczucia źle ulokowanej kasy na wieczór :)

Ps. a Co to była za nowa Sztuka Walki? nie pamiętam nazwy?

niebawem podeśle linki do filmików

Igor
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
Czy nagrałeś całość pokazu? Będzie można się zapisać na kopię całości lub fragmentów?

wystąpił ktoś z Budo ?:D

Nie licząc Cheetah, który już to ogłosił ja na przykład :wink:

Wojowniczka a moim zdaniem było zbyt dużo estymy w JIU-JITSU mam na myśli miecz...

A akurat mi tego zabrakło w wielu pokazach - tradycji.
Jiu-jitsu wywodzi się z Japonii, gdzie jak wiadomo miecz był przedmiotem posiadającym duszę. Dlatego też darzony był wielkim szacunkiem. Nie było tego jeżeli się nie mylę w podejściu Chińczyków do broni(w każdym razie bez takiej celebry, bo nigdzie jej nie spotkałem)
Festiwal był mieszaniną wielu stylów i każdy powinien pokazać czym różni od innych.
Sumo pokazało rytuały przed walką i dobrze, bo cięzko sobie wyobrazić ich pokaz bez tego, tak samo dobrze że Muay Thai pokazali swój taniec(mimo, że całość pokazu jakoś mnie nie przekonała do siebie).
  • 0

budo_wojowniczkka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś na końcu świata
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

ja nakręciłem wszystko na taśmę! :D
W wolnym czasie usiądę i wkleję gdzieś do sieci, oczywiście podam link. Igor


oby jak najszybciej, z chęcią obejrzę sobie wszystko jeszcze raz :-)

Wojowniczka napisała że technik było 3,4 po obejrzeniu filmiku naliczyłem przeszło 50! Igor


z poziomu trybun, dla osoby nie ćwiczącej aikido po prostu tak to wyglądało, atak, tai-sabaki i rzut przez biodro, i tak w kółko, gdyby przynajmniej dwóch lub trzech uke atakowało już byłoby dla przecietnego widza ciekawiej

Najważniejsze że jednym sie podobało to drugim co innego, były emocje do samego końca! Igor


dokładnie tak, każdemu co innego się podobało i każdy znalazł coś dla siebie :-)
wazne, że festiwal się udał i mam nadzieję, że będzie to cykliczna impreza!!!
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
co za ekipa występowała z capoeira?
  • 0

budo_bushi1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki


Wojowniczka a moim zdaniem było zbyt dużo estymy w JIU-JITSU mam na myśli miecz...

A akurat mi tego zabrakło w wielu pokazach - tradycji.
Jiu-jitsu wywodzi się z Japonii, gdzie jak wiadomo miecz był przedmiotem posiadającym duszę. Dlatego też darzony był wielkim szacunkiem. [..] Festiwal był mieszaniną wielu stylów i każdy powinien pokazać czym różni od innych.
Sumo pokazało rytuały przed walką i dobrze, bo cięzko sobie wyobrazić ich pokaz bez tego, tak samo dobrze że Muay Thai pokazali swój taniec(mimo, że całość pokazu jakoś mnie nie przekonała do siebie).


Witam wszystkich Budowiczów
W sobote byłem na Festiwalu i powiem szczerze troche się rozczarowałem :( Zgadzam się tutaj całkowicie z Wojowniczką !!! Miał to był Festiwal Sztuk Walki a nie zawody akrobatyczne. W Sztukach Walki akrobatykę na taka skalę robiły kiedyś chińskie style północne a teraz chyba Yokozuki, czyli polscy Yamacasi, chociaż w tym co robili, a robili dobrze, przypominali mi jak żywo Team Ryouko.

Sztuki Walki to przede wszystkim tradycja !! A tradycję i Ceremoniał pokazało TYLKO Jiu-Jitsu i Sumo. To były jedyne style, które przyjechały i pokazały pokaz Sztuki Walki i na dodatek na cholernie wysokim poziomie a co najważniejsze pokazali SWOJĄ Sztukę a nie podpatrzoną u innych.

Fajnie było posłuchać o Judo... "z tego stylu wyeliminowano wszystkie niebezpieczne techniki..." a zaraz Judo zamiast Judo pokazało właśnie te techniki, czyli mówiąc krótko chyba Jiu-Jitsu :)

Karate i Wietwodao podobnie - fuj :( to przecież takie piękne style. Po co pokazują coś co nie jest ich domeną? Może kompleksy? a może Karate, Judo i Wietwodao tulko w wersji Jiu-Jitsu przyciąga ludzi???? Poza tym Wietwodao mogłoby sie choć troszkę przygotować. Bałagan mieli straszny, nie mówiąc, że dzieciaki nie chciały im wychodzić na matę w trakcie pokazu. Ich szef będzie się za nich czerwienił.

Capoeira, no cóż nie znam sie na tym, ale wolałbym zobaczyć coś więcej niż NIC :( ale sorry, muszyczka jako przerywnik w sztukach walki była niezła.

Wojowniczka mówiła prawdę o Aikido. Tak dennego pokazu jeszcze nie widziałem ! To panowie w wieku 99 lat zrobiliby to bardziej dynamicznie. "Mistrz", który zna może maksimum 5-6 technik. Dobrze, że Uke wiedzieli jak latać bo sam by się zabił. No i miecz. Najpierw wielka informacja, że pokażą Ken_Jitsu a poten kilka form z bokenem A GDZIE BYŁY MIECZE??? Tutaj chwała Bogu, że pokazali się ludzie z Jiu-Jitsu, przynajmniej można było zobaczyć władanie mieczem na najwyższym poziomie a nie żenujący występ Aikidoków, którzy chwalą sie swoim nauczycielem z Francji. W sumie to dobrze, bo niczym innym nie mogli sie pochwalić.

Kraw Maga podobała mi sie w momencie jak jeden z panów próbował ugryźć drugiego w szyję ... a może pocałować, bo gra wstępna nieźle im wychodziła.

Trzecie miejsce dla Mistrza Nama to chyba dowcip. Facet parę razy sie przewrócił, kilka razy uciekła mu broń. Fakt, że jego uczniowie ładnie zrobili formy w grupie.

No i jeszcze Yokozuki. Akrobatyka świetna mimo kilku potknięć i upadków, tylko po co łamali deski i to jeszcze wólgarnie podpiłowane !!!

Dla mnie trochę za dużo było Wuszu. Chyba trzy grupy robiły to samo.

Na koniec jescze na chwilę wrócę do Jiu-Jitsu, bo mi się podobali. Może mi się zdaję, ale chyba była to jedyna grupa, która pięknie weszła i równie pięknie zeszła z maty no i ... oni chyba jako jedyni albo jedni z niewielu przywitali sie i pożegnali z publiką. W ogóle jeden z najlepszych pokazów Jiu-Jitsu jakie widziałem a doskonałością techniczną i muzyka i w ogóle oprawą użekli mnie. Po prostu maja dobrego Nauczyciela. Tylko pogratulować.

Moim zdaniem jednak wygrało Karate Tradycyjne ale razem z Oyama.

Na koniec uwaga do organizatorów. Wprowadźcie na przyszłość limit czasu dla grup, bo momentami można sie było zaziewać z nudów.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

a TKD bylo?


niestety ale reprezentanci TKD w prawie ostatniej chwili się wycofali z udziału w pokazie...
  • 0

budo_bushi1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
może są już jakieś filmiki z festiwalu na You Tubie
  • 0

budo_bushi1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

niestety ale reprezentanci TKD w prawie ostatniej chwili się wycofali z udziału w pokazie...


a dlaczego TDK sie wycofało?
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
tajemnica zawodowa :D
  • 0

budo_samson
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
Było po co jechać z Białegostoku! Oby więcej takich inicjatyw. Sake z ekipą zrobili super robotę. Brawo! Tak trzymać!
  • 0

budo_szykan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Dwór Mazowiecki

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
Zapraszam na naszą stronę www.jiu-jitsu.com.pl w zakładce Galerie, w zdjęciach zamieściliśmy "trochę" nieposortowanych i niestety często nie najlepszej jakości zdjęć z Festiwalu. Zdjęcia są z kilku aparatów, więc grupy sie powtarzają, ale chyba warto pooglądać.

Życzę miłego oglądania :)
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
wkrótce powinien być jakiś oficjalny materiał z pokazów.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
Już jest:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Czekamy na dalsze
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
Świetny dźwięk, dolby surround czy cóś... :)
  • 0

budo_akn
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
IMHO festiwal srednio sie podobal.
przede wszystkim nastawilem sie na pokaz TKD którego nie bylo.
generalnie wszystkie grupy byly swietnie przygotowane, glownie akrobatycznie (technicznie tak sobie).
najfajniej wypadlo chyba Judo - myslalem ze bedzie nudno ale przygotowali fajny program.
slabo raczej wypadli: JIU-JITSU, Karate tradycyjne (chociaz ten maly byl OK), grupa NAMa - sam NAM ok natomiast reszta raczej srednio, vietwodao, oyama, kyokushin.
Nie po to wydawalem 25 zł zeby ogladac jak osoby ktore cwicza miesiac robia przewroty.
festiwal byl "miendzynarodowy" tylko dlatego ze jedna z grup byla z zagranicy?
organizatorzy przy wszelkich próbach z ogniem powinni miec pod reka jakas gasnice! ale przynajmniej bylo wieksze widowisko ;-)
reasumujac byla to raczej reklamowka poszczegolnych szkol (w wiekszosci).
ciesze sie natomiast ze wiekszosci osob festiwal sie podobal.
pozdr,
a.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
grupa TKD z własnej woli zrezygnowała z udziału w festiwalu. a szkoda.
z mojej strony powiem, że taka impreza miała po raz pierwszy miejsce w Polsce, dlatego dziękuję w imieniu organizatorów za wyrozumiałość w stosunku do wszelkich niedociągnięć.
fakt, nikt nie przewidział potrzeby gaśnicy ;)
poza tym część grup nie była na próbach, niektórzy przychodzili w trakcie festiwalu i z biegu dawali muzykę... a inni prawie w ogóle nie przygotowali się do pokazu. Pan odpowiedzialny za ochronę też się spóźnił...
generalnie mnóstwo wniosków na przyszłość :)
co do grup pokazowych - Festiwal miał na celu pokazanie różnorodności tego świata i to akurat się, imho, udało. Co do tego, że niektóre grupy postawiły bardziej na akrobatykę niż inne... (no, yokozuki to przede wszystkim akrobatyka ale to nie jest przecież żadna SW) to już specyfika danej grupy. moim zdaniem była i tradycja i "show". jednym się bardzo podobało, innym mniej. nie da się zadowolić wszystkich gustów...
pozdrawiam.

btw - 25 zł to chyba nie jest dużo jak na taką imprezę??
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

btw - 25 zł to chyba nie jest dużo jak na taką imprezę??

Były też bilety po 15.
Nie uważam, żeby 15,25 czy nawet 40 zł było wydatkiem za dużym na taką imprezę(dużo występów, z czego część na naprawdę wysokim poziomie).
Toż w przypadku najatańszych biletów to koszt około 3 piw w pubie...
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki

z mojej strony powiem, że taka impreza miała po raz pierwszy miejsce w Polsce,

powazka? nigdy wczesniej w polsce nie bylo ani jednego festiwalu sw? 8O
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki


z mojej strony powiem, że taka impreza miała po raz pierwszy miejsce w Polsce,

powazka? nigdy wczesniej w polsce nie bylo ani jednego festiwalu sw? 8O

Jakieś festiwale były.
Ale na taką skalę i takiego medialnego nie kojarzę...
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki
medialnego?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024