Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak przygotowac się do pierwszych zawodów Muay Thai?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_tip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak przygotowac się do pierwszych zawodów Muay Thai?
Nie znalazłem wczesniej takiego tematu, ale jesli jest taki prosze o link. Jeśli nie ma, to mam pytanie do zawodników. Zakładając że za ok. 4 miesiące będe chciał wziąsc udział w pierwszych zawodach MT, jak się najlepiej do tego przygotowac, na co zwrócic uwagę, czego unikac. Trenuje 3 razy w miesiącu. Waże 75 kg. Dużo pracuje w domu. Czy jest coś co ktoś by mogł powiedziec o psycho-fizycznym podejściu do sprawy?
  • 0

budo_jedker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec/Bolesławiec/Żagań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przygotowac się do pierwszych zawodów Muay Thai?
Szczerze, to z tym pytaniem do trenera. On cie przygotowuje. A co do nastawienia to po prostu uwierz w siebie, mow-dam rade, wygram, uda mi sie przeciez sie przygotowuje itp, itd. Nawet jakby ci nie poszlo to tez nie masz sie co przejmowac. Nie te to nastepne zawody. Aha i jescze jedna wazna zecz. WYSYPIAJ SIE!!!!!! Brak odpowiednie dlugie snu pogarsza twoja kondyche i ogolne samopoczucie!
  • 0

budo_tip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przygotowac się do pierwszych zawodów Muay Thai?
Dzięki. Startowałem jakis czas temu w zawodach Kyokushin i wiem że o dobre nastawienie psychiczne trudniej niż o kondycyjne. A co do przygotowania przez trenera... właśnie dlatego zwracam sie do was z prośbą o porade. Moj trener nie przygotowywał jeszcze zawodniikow do zawodów w MT. Stąd wiem że do pewnego stopnia musze sam sobie ustawic program.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przygotowac się do pierwszych zawodów Muay Thai?
Katuj kondycje...Przy walkach jest i tak duzy stres, a dodatkowo myslec o tym ze nie masz juz sily uderzyc albo kopnac wcale nie pomaga.
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przygotowac się do pierwszych zawodów Muay Thai?

Trenuje 3 razy w miesiącu

proponuję trochę częściej
  • 0

budo_darozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 224 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:właśnie,skąd?
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przygotowac się do pierwszych zawodów Muay Thai?
napewno nie 3 razy w tygodniu ? jak 3x w miesiacu to raczej słabo jesli chodzi o oko trenera.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przygotowac się do pierwszych zawodów Muay Thai?

Trenuje 3 razy w miesiącu

biegaj ! dobra kondycja to prawie jak technika :wink:
  • 0

budo_tip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przygotowac się do pierwszych zawodów Muay Thai?
3 razy w tygodniu muay thai, w sobote biegam, miedzy tym wszystkim proboje wpakowac siłke, ale jako studet licho z czasem na to..
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przygotowac się do pierwszych zawodów Muay Thai?

3 razy w tygodniu muay thai, w sobote biegam, miedzy tym wszystkim proboje wpakowac siłke,..

nie wpakowuj siłki, a już napewno nie w trakcie przygotowania do zawodów
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przygotowac się do pierwszych zawodów Muay Thai?
Kiedyś czytałem kilka rad w MH, jak w empiku byłem a propo zawodów ( akurat trafiłem na to jak już sam po zawodach byłem :) :))
Było mniej więcej tak:
- nie bój się bólu
- nie powtarzaj przed walką negacji czegoś np. "nie spinaj się", bo umysł wizualizuje to co myślisz i może być na odwrót, zamiast tego powtarzaj np. "odpręż się"
- dobrze jest marzyć o zwycięstwie i rozgrywać w myślach walki ( czy jakoś tak, na pewno to nie szkodzi ).

tyle pamiętam. Co do samego treningu, to jakoś to chyba idzie tak, że najpierw przygotowujesz się siłowo, potem kondycyjnie/ogólnie pod walkę, a na samym końcu robisz szybkość. My mamy mniej więcej coś takiego na treningach przed zawodami. Ale trenerem nie jestem więc ci nie rozpisze tego.
  • 0

budo_tip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przygotowac się do pierwszych zawodów Muay Thai?
właściwie chce walczyc w tych zawodach bo zależy mi na określeniu moich słabych stron. zdaje sobie sprawe ze na pewno mam problemy z incjatywą. Walcze defensywnie, czyli w wiekszosci wypadkow czekam cios i robie kontre. pracuje nad tym zeby nauczyc sie dobrze zaczynac atak a nie tylko na niego czekac, bo czekajac na pewno nie wygram zadnej walki. jakby to ugryźc...
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przygotowac się do pierwszych zawodów Muay Thai?
Z moich obserwacji TPW wynika, że najsłabszymi stronami zawodników jest słaba kondycja i brak trzymania gardy.
Przygotowując się do TPW dużo sparuj. Dostosuj czas sparingu (innych ćwiczeń także, np. skakanka) do czasu walk - 2 minuty. Jeżeli przeważasz sparingpartnerów kondycyjnie stosuj sparingi kubańskie - np. z 4 przeciwnikami, z każdym po 30 sekund bez przerwy po kolei. Skoro jako klub macie małe doświadczenie w MT, to musicie pamiętać o tym, aby nie zaniedbać walki w klinczu.

Powodzenia
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przygotowac się do pierwszych zawodów Muay Thai?
Sorry - dubel :oops:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024