Skocz do zawartości


Zdjęcie

pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_blazejpcp
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

pytanie
witam

mam pytanie trenuje kick boxing we wtorki i czwartki biegam w soboty. w jakich godzinach najlepiej jest biegac i czy biegac stalym tempie ok 45min czy bardzej brac pod uwage ilosc km

z gory dzieki
  • 0

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
Pora biegania chyba nie ma znaczenia, chociaż większość osób twierdzi, że lepiej rano. Możesz biegać 30 min. na dystansie 5-6 km. Jednak to jest tylko moja opinia. Może ktoś inny doradzi Ci coś lepszego.
  • 0

budo_jedker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec/Bolesławiec/Żagań

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
Rano najlepiej dla kogos kto gubi wage(co nie znaczy, ze ty nei moglbys biegac rano). Staraj sie biegac w pagorkowatym terenie (podbiegi i zbiegi jak najszybciej). Mi bieganei zajmuje od 1h do 1.5h ( zalezy jak i ile biegam, moj dystyans to 10-16 km ). Staraj sie na poczatek przebiec 30 minut z czasem wydluzajac trase i czas.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
Moim zdaniem bieganie wiecej niz 3-4 km w naszych dyscyplinach nie ma sensu.
W wypadku jeśli zrzucasz wagę biegaj równo i niezbyt szybko. Przy odchudzaniu organizm nie może sie bronić przed treningiem, gdyż przyśpiesz odkładanie tłuszczu.
  • 0

budo_budo_boy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie

Moim zdaniem bieganie wiecej niz 3-4 km w naszych dyscyplinach nie ma sensu.

Dlaczego?
A interwały są przydatne do gubienia masy czy raczej tylko na "kondychę"?
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
Przy gubieniu masy bardzo ważne jest żeby organizm naturalnie tracił masę. Interwały doprowadzają organizm do dużego zmęczenia. Owszem w tym momencie mozna zgubić. Jednak przy najbliższej przerwie w treningach organizm uzupełni i będzie chciał jeszcze na zapas odłożyć bo będzie pamietał że zdarz się przemęczenie jego. Jak napewnoo wiecie ostatnia linią obbrony w zakresie energii jest tłuszcz. Sami wiecie jak optłuszcza sie organizm sportowca niećwiczącego.

Co do biegania. W naszej dyscyplinie więcej poprostu nie jest potzrebne. Przy cięższych zawodnikach nawet nie wskazane. Czytałem kiedyś książkę o Sztamie. Tam autor, który ogólnie był fanem tego mistrza trenrów zwrócił uwagę, iż błędem PApy było, iz wytrzymałóść robił taką samą dla lekkich jak i ciężkich. Coś w tym jest, gdyż faktycznie nie wychował chyba żadnego dobrego ciężkiego zawodnika.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
w sztukach walki bieganie na dlugich dystansach, jendostajnym tempem jest bezsensu. Walczysz przez 40 minut, jednostajnym tempem? nie bardzo.

Bieganie jest po to zeby wyrabiac kondycje-ale kazdy potrzebuje innej. MY potrzebujemy glownie beztlenowa, bo glownie tak jest prowadzona walka tzn. "zrywy" wysilkowe- szybka akcja, odejscie..znowu acja, obalenie, klincz, chwila spokoju, znowu akcja itp.

DO walki->interwaly + sprinty. A jeszcze lepsze interwaly +inne cwiczenia i sprinty+inne cwiczenia.

Przykladowe treningi to np (swietny trening ktory mi przez bardzo dlugo dawal w kosc)

15 burpee, 25 pompek, 30 przysiadow, bieg 400 metrow(oczywiscie jak najszybciej mozesz), i znowu 15 burpee,25 pompek, 30 przysiadow.

Powyzszy cykl 4 razy

Zajebista opcja jest tez biegac sprinty pod gorke. 10 sprintow pod gorke i za kazdym razem an szczycie 10 pompek. (lub 10 burpee, lub 30 sekund walki z cieniem itp).

Jakbys nie wiedzial co to burpee-> :)
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
Sam dystansem 400 m sprawdzam wytrenownie zawodnika

jesli przebiegniesz trzy razy poniżej minuty z 2 minutową przerwą jestes dobry:)
  • 0

budo_tlk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
w pełni zgadzam się z przedmówcami, tylko mam jedno ale..
otóż oprucz wspomnianej wytrzymałości beztlenowej, która jest niezmiernie ważna w SW istnieje jeszcze tlenowa. ją kształtujemy ćwicząc jednostajnym umiarkowanym tempem. i jest ona równiez ważna ponieważ na wytrzymałości tlenowej buduje się wytrzymałość beztlenową. nie można zacząć od razu od interwałów, bo doprowadzi to do przetrenowania. oczywiście nacisk na wytrzymałość tlenową w przypadku SW przypada na okres przygotowawczy. wtedy jest odpowiedni czas do kształtowania tej zdolności. wytrzymałość beztlenową w okresie startowym kształtujemy.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
tak tez mi sie własnie wydaje jak pisze tlk. Biegi długodystansowe to podstawa, a beztlenowa można sporadycznie. tak z 10 km raz w tygodniu (przynajmniej ja tak robie, bo nie widze sensu tracić czas na bieganie pare razy w tygodniu na 3- 4 km) lepiej sie zmęczyć raz a porządnie, efekty sa zadowalające.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
TLK jak dobrze wiesz ostatnim beztlenowym dystansem jest 400 my mowimy o 3-4 km które są typowymi tlenowcami
  • 0

budo_tlk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
no dokładnie kickfan, dokładnie. przecież napisałem, że się zgadzam, tylko jeszcze pozwoliłem sobie wtrącić:), że beztlenówka musi mieć podbudowe wytrzymałości tlenowej, czyli własnie np. biegi na 3, 4 km. a sally troszeczke zle zinterpretował, moje przesłanie:)
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
to i ja wrzuce ze sie zgadzam :) Fakt, wazne jest zeby sobie wyrobic dobra baze biegami na dluzsze dystanse. Pozniej jednak, trzeba sie przerzucic na takie treningi, jakie wymienilem, bo konydcja beztlenowa jest nawjazenijsza, a robiac treningi beztlenowe, wcale nie tracimy wytrzymalosci tlenowej-Tak jest przynajmniej w moim przypadku.

Interwaly+ sprinty + tzw. conditioning drills(autostrwa rossa enemait'a) robie od jakiegos pol roku (czyli od tylu nie bieglem ani jednego biegu powyzej 400 metreow). Przedwczoraj nie mialem pomyslu na trening i sobie pobieglem 8 km. Na zadnym km nie wszedlem powyzej 5 minut, co jest wg. mnie dobrym wynikiem, tymabrdziej ze w miedzyczasie zrobilem jakies 15 sprintow 30-90 metrowych.

Edit; Jest dobrym wynikiem tzn. w okresie (a byl taki okres) kiedy katowalem tylko dlugie biegi, tez moj czas na ten dystans ksztaltowal sie w okolicach 40 minut. A wiec teraz, jest moze nawet troche lepiej, bo bylem w stanie zrobic sprinty na pelnym gazie. Niemniej wiem, sa kocury co biegaja 3 minuty na km w takich biegach :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie

czyli własnie np. biegi na 3, 4 km. a sally troszeczke zle zinterpretował, moje przesłanie:)

dlaczego tak mało, czy w ten sposób mozna zrobić jakąkolwiek wytrzymałosć?
  • 0

budo_mordercy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
Moim zdaniem jeśli nie masz bardzo dużo czasu na bieganie to lepiej je zarzucić a kondycję możesz sobie wyrabiać np. na worku albo machając w powietrzu.
  • 0

budo_budo_boy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie

(...) albo machając w powietrzu.

Wysiądą stawy po jakimś czasie jeżeli oczywiście przez machanie rozumiemy zadawanie ciosów i kopnięć w powietrze...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie

Wysiądą stawy po jakimś czasie jeżeli oczywiście przez machanie rozumiemy zadawanie ciosów i kopnięć w powietrze...

pomijając oczywiście fakt że się przez to żadnej kondycji nie wyrobi
  • 0

budo_blazejpcp
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
15 burpee, 25 pompek, 30 przysiadow, bieg 400 metrow(oczywiscie jak najszybciej mozesz), i znowu 15 burpee,25 pompek, 30 przysiadow.

Powyzszy cykl 4 razy


JAK dlugo przerwe robic miedzy jedna a drugo seria 15 burpee, 25 pompek, 30 przysiadow, bieg 400 metrow
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024