Skocz do zawartości


Zdjęcie

szukam informacji nt. Shorinji Kempo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

szukam informacji nt. Shorinji Kempo
Witam, dawno nie pisałem na vortalu więc witam wszystkich ponownie.
Ale do rzeczy - mam pytanie.
Spędziłem kilka godzin szukając w googlach i przeszukując to forum informacji nt. Shorinji Kempo w Polsce. Z tego co widze na stronie WSKO nie ma tu żadnego oficjalnego klubu, znalazłem jednak kilka osób posiadających stopnie mistrzowskie w tym stylu (jedna z osób miała bodajże 2 Dan). Czy są to osoby trenujące w Japonii? Czy są jakieś kluby działające na terenie Polski? Czy są jakieś plany założenia klubu tego stylu? Od Japan Week po pokazach, treningu i rozmowie z ekipą Japońską jestem tym stylem głęboko zauroczony.
Jest on bardzo charakterystyczny i po prostu mi się podoba.

W Polsce znalazłem tylko Shaolin Kempo które z tego co wyczytałem jest innym stylem walki (mimo że nazwa ta sama, Shorijin to z Japońskiego Shaolin).

Do tego zauważyłem że ten sam styl ma bardzo różne metodyki treningowe w zaleznosci od klubów. Na pokazie na Japan week wyglądało to jak karate z elementami charakterystycznych dzwigni w stójce i obaleń (zawodnicy ubrani w zwyczajne Karategi), na youtubie również znalazłem kilka pokazów tego typu łącznie z randori ale znalazlem tez pod tą samą nazwą ludzi walczących w strojach wyglądających jak stroje od Kendo (z maską) i sama walka wyglądała zupełnie inaczej.
Mi bardzo spodobała sie ta pierwsza "wersja", demonstrowana na torwarze w ramach Japan Week.

Mam więc pytanie do każdego kto ma jakiekolwiek informacje na ten temat.
Bardzo zależy mi aby dowiedzieć się jakie są ewentualne możliwości treningu tego stylu w Polsce. Czy jest na tym forum ktoś kto miał z nim jakąś styczność osobiście?

Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam,
Szymon
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam informacji nt. Shorinji Kempo
widzialem sshoriinji wielokrotnie w japonii bo trenowali gdzie ja ale mnie to nie podnieca bo nie ma sparingow prawie wcale.
spytaj w ambasadzie japonii. w japonii jak mowwisz kempo, to kazdy dopowiada shorinji??
jest bardzo bardzo popularne.
niekt natomiast nie zna ryu te bo jedyne dojo prowadzi w tokyo...francuz...
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam informacji nt. Shorinji Kempo

widzialem sshoriinji wielokrotnie w japonii bo trenowali gdzie ja ale mnie to nie podnieca bo nie ma sparingow prawie wcale.
spytaj w ambasadzie japonii. w japonii jak mowwisz kempo, to kazdy dopowiada shorinji??
jest bardzo bardzo popularne.
niekt natomiast nie zna ryu te bo jedyne dojo prowadzi w tokyo...francuz...


cóż, szkoda że jak mówisz nie ma prawie wcale sparingów ale mimo wszystko sam styl bardzo mi się podoba oraz ich techniki które widziałem jak również metodyka treningowa.
Chociaż na youtube jest sporo walk w Shorinji więc jakieś tam sparingi chyba są, zapewne jest ich mniej niż w innych sportach walki chocby dlatego ze to ponoć nie jest sport a sztuka :wink:
Wątpie aby w ambasadzie Japonii mieli takie informacje ale na wszelki wypadek napisze zapytanie mailem.

Pozdrawiam,
Szymon
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam informacji nt. Shorinji Kempo

widzialem sshoriinji wielokrotnie w japonii bo trenowali gdzie ja ale mnie to nie podnieca bo nie ma sparingow prawie wcale.
spytaj w ambasadzie japonii. w japonii jak mowwisz kempo, to kazdy dopowiada shorinji??
jest bardzo bardzo popularne.
niekt natomiast nie zna ryu te bo jedyne dojo prowadzi w tokyo...francuz...


cóż, szkoda że jak mówisz nie ma prawie wcale sparingów ale mimo wszystko sam styl bardzo mi się podoba oraz ich techniki które widziałem.
Chociaż na youtube jest sporo walk w Shorinji więc jakieś tam sparingi chyba są, zapewne jest ich mniej niż w innych sportach walki chocby dlatego ze to ponoć nie jest sport a sztuka :wink:
Wątpie aby w ambasadzie Japonii mieli takie informacje ale na wszelki wypadek napisze zapytanie mailem.

Pozdrawiam,
Szymon


stary oni sa naprawde dobrze zorganizowani (nie jak polaczki ;) ) i na 100% udziela ci rzetelnej informacji. zadzwon do nich:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam informacji nt. Shorinji Kempo

stary oni sa naprawde dobrze zorganizowani (nie jak polaczki ;) ) i na 100% udziela ci rzetelnej informacji. zadzwon do nich:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


W zasadzie mieszkam niedaleko tej ambasady więc moge sie przejsc spytac osobiscie albo napisze po prostu emaila, może dostane wtedy więcej informacji.

A mogłbyś coś streścić jak wyglądają u nich te treningi?

Wszelkie informacje są dla mnie istotne :)
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam informacji nt. Shorinji Kempo
duzo kihonu
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam informacji nt. Shorinji Kempo
napisałem do ambasady, niestety wydział kultury i informacji nie ma swojego emaila dlatego napisałem na adres główny. Z niecierpliwością czekam na odpowiedz.

Przez cały dzien szukałem informacji i jedyne co znalazlem to to ze do 2005 roku w Polsce była szkoła Shorinji Kempo. Prowadził ją niejaki sensei Paweł Gierycz - 2Dan Shorinji Kempo. Ponoć spędził 2 lata trenując je w Japonii.
Na jakimś forum widziałem krytyke jego sekcji jakoby jego nauczanie nie miało wiele wspólnego z tym stylem.
Niestety nic więcej nie znalazłem po kilkunastu godzinach poszukiwań.
Jak już wcześniej wspomniałem wszelkie informacje będą dla mnie cenne.

Pozdrawiam,
Szymon
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam informacji nt. Shorinji Kempo
kurde to zadzwon tam jak nie ma maila. wydzial INFORMACJI i kultury sie tym powinien zajmowac a nie ambasador hehe
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam informacji nt. Shorinji Kempo
W Polsce nie działa żaden klub Shorinji Kempo.Od dawna znajomy japończyk posiadający 2kyu w Shorinji a mieszkający na stałe w Polsce stara się by jakiś z mistrzów zainteresował się naszym krajem i przyjechał tu nauczać ale jak na razie bez skutku.
Z tego co pokazywał mi znajomy w Shorinji są sparingi i rozgrywane są też zawody w kumite i embu. Specyfiką shorinji jest to że jest to raczej sekta i sami o tym mówią oprucz technik walki mają też wykłady z etyki i filozofii ich założyciela oraz z medycyny.
Jeżeli byłbyś kiedyś w Toruniu to może uda się zorganizować trening shorinji ale to też jako ciekawostkę niż regularne zajęcia
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam informacji nt. Shorinji Kempo
Byłem akurat kilka dni w Toruniu ale niestety już wróciłem.

Może dało by się zorganizować jakieś pismo - petycje?
Gdyby ktoś kompetentny przyjechał z za granicy uczyć tego stylu byłoby super :)
Napewno pojawiał bym się na treningach a gdyby były gdzies niedaleko (Warszawa i okolice) trenował bym regularnie.

Jestem głęboko zauroczony tym stylem, o filozofii jeszcze nie miałem okazji poczytać ale same techniki dzwigni, obaleń i ciosów wyglądają bardzo charakterystycznie tzn technika podobna jak w innych stylach ale sposób wykonania, kombinacje i ruchy nieco inne.

Na amerykańskim Ebay'u za śmieszne pieniądze udało mi się wylicytować książke o Shorinji Kempo napisaną przez Doshin So. Ponoć jest dość rzadka (tak przynajmniej piszą inni wystawiający ją za 800$ :) ). Mam nadzieje że do mnie dotrze.

Pozdrawiam
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam informacji nt. Shorinji Kempo
Shorinji kempo jest w polsce ale z przekazu (Norwegia, Finlandia)nie jestem pewien)
zajecia sa w Krakowie w TKKF Wieczysta prowadzi Sensei Jacek Marchewka (ul. Wieczysta)
Pozdrawiam
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam informacji nt. Shorinji Kempo

Shorinji kempo jest w polsce ale z przekazu (Norwegia, Finlandia)nie jestem pewien)
zajecia sa w Krakowie w TKKF Wieczysta prowadzi Sensei Jacek Marchewka (ul. Wieczysta)
Pozdrawiam


Niestety nie moge znalezc na ten temat żadnych informacji ani namiarów.


Napisałem maile na 2 różne adresy World Shorinji Kempo Organization.
Z niecierpliwością czekam na odpowiedz :)
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam informacji nt. Shorinji Kempo
Dostałem odpowiedz z Ambasady Japonii.
Oto jej treść:

Witam,


jak nam wiadomo, w Polsce nie ma jeszcze oddzialu Shorinji Kenpo. Pokazy na Torwarze byly zorganizowane ze strony japonskiej przez Nippon Budokan, a koordynatorem z polskiej strony bylo podobno Warszawskie Stowarzyszenie Aikido Aikikai. Podaje kontakt do tej organizacji.
----------------------

Z powazaniem


***** ******
Wydzial Informacji i Kultury
Ambasady Japonii
Tel. 58-47-304
Faks 58-47-301


  • 0

budo_atoml1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam informacji nt. Shorinji Kempo
W Warszawie jest Kempo i jeszcze w kilku miastach. Odmiana Ryu-te.
Więcej na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Prezesem federacji jest Kyoshi Piotr Ciećwierz 7 dan
pozdro
T
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam informacji nt. Shorinji Kempo

W Warszawie jest Kempo i jeszcze w kilku miastach. Odmiana Ryu-te.
Więcej na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Prezesem federacji jest Kyoshi Piotr Ciećwierz 7 dan
pozdro
T


tak ale Ryu te zasadniczo różni się od Shorinji (to zupełnie inny styl).

Pozdrawiam
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam informacji nt. Shorinji Kempo

W Warszawie jest Kempo i jeszcze w kilku miastach. Odmiana Ryu-te.
Więcej na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Prezesem federacji jest Kyoshi Piotr Ciećwierz 7 dan
pozdro
T


tak ale Ryu te zasadniczo różni się od Shorinji (to zupełnie inny styl).

Pozdrawiam


nie spotkalem nikogo w jap kto znalby ryu te a pytalem wiele osob przez dlugi czas.
ryu te to styl amerykanski :twisted: :twisted: :twisted:
shorinji to inna bajka. kompletnie inna.
  • 0

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam informacji nt. Shorinji Kempo
przede wszystkim ryu-te to okinawski styl rodzinny a japonczycy maja pelne prawo o nim nie slyszec bo niby czemu

ryukyu kempo ryu-te sie ten styl nazywa i z shorinji kempo nie ma nic wspolnego,

co do samego Ryu-Te jak ktos ma mozliwosc to nie pytajcie sie w Japonii o nazwe stylu tylko o osobe: Taika Oyata. reakcja moze byc ciekawa :)

Atoml jak sensei Grzegorz byl na Okinawie to jak chodzil po Dojo nie mowil ze cwiczy Ryu-Te tylko ze jest uczniem Taiki Oyaty... ciekawe perypetie z tego wychodzily :)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam informacji nt. Shorinji Kempo

nie spotkalem nikogo w jap kto znalby ryu te a pytalem wiele osob przez dlugi czas.
ryu te to styl amerykanski


Wiesz, o moim stylu wushu też raczej nie ma szans usłyszeć gdziekolwiek poza Wielką Brytanią, a jest jak najbardziej autentyczny i tradycyjny.
  • 0

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam informacji nt. Shorinji Kempo

nie spotkalem nikogo w jap kto znalby ryu te a pytalem wiele osob przez dlugi czas.
ryu te to styl amerykanski


Wiesz, o moim stylu wushu też raczej nie ma szans usłyszeć gdziekolwiek poza Wielką Brytanią, a jest jak najbardziej autentyczny i tradycyjny.



A Jet Li to niby co cwiczyl jak nie kung-fu wushu? czy moze sie myle?

w kazdym razie mysle duzo ludzi slyszalo o tej odmianie Kung-Fu
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam informacji nt. Shorinji Kempo
chyba chodzi o jakiejś odmianie wushu a nie samym wushu jako ogół. Wushu często nauczane jest nawet w szkołach srednich w Chinach w ramach zajęć sportowych.

ale offtop :D

Wracając do tematu - ani WSKO ani informacja na stronie głównej SK nie odpisały mi jeszcze niestety na maile (pisane wysoką, kulturalną angielszczyzną - w razie wątpliwości :) ).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024