Skocz do zawartości


Zdjęcie

kawa- czy naprawde jest nie zdrowa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: kawa- czy naprawde jest nie zdrowa?
Ja wyznaje jedna zasade, Nie pijesz nie żyjesz( To nie tyczy sie tylko kawy). :D :D
Pozdrawiam
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: kawa- czy naprawde jest nie zdrowa?
Ktoś na tym forum wrzucał chyba artykuł o tym, że kawa pita często i regularnie (kilka 3-4 filiżanki dziennie) jest mniej szkodliwa dla serca niż pita sporadycznie. Chodziło o to, że serce "przyzwyczaja się" do ciągłego pobudzenia i cały czas pracuje na mniej więcej stałych obrotach.

Sporo się mówi o tym, że kawa wspomaga odchudzanie. Ale ona faktycznie pomaga spalać tłuszcz, czy utrata wagi wiąże się tylko z utratą wody?

Sam kawy nie piję, bo nie lubię. :P Ostatnio nie smakuje mi nawet cappuccino. Toleruję jedynie zbożową. ;)
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: kawa- czy naprawde jest nie zdrowa?
Zbozowa to nie kawa :D :D:D Tak BTW to kawa wspomaga odchudzanie ( wzmaga przemiane materi), dzieki przeciw utleniaczą które sa w niej zawarte.
Kawa pomaga...:D:D:D
  • 0

budo_zeniacki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poddębice
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kawa- czy naprawde jest nie zdrowa?
kawa jest zdrowa ja pije codziennie conajmniej jedna jest dobrym antyutleniaczem jedna slaba kawa reguluje w miare fajnie cisnienie poprawia percepcje wrazen i funkcjie koniugatywne ogolnie lubie sobie strzelic kawe z rana niby lepiej jest wypic kilka slabych niz jedna a mocna ale ja na to nie patrze...do tego kawa wzmaga termogeneze skutki uboczne hmm wyplukiwanie magnezu i potasu chyba ale w wiekszych spozywanych ilosciach przy jednej dziennie nic powaznego nam nie grozi... slyszalem gdzies historie pewnego japonczyka co spozywal 50 filizanek(nie mylic z szklankami:P) kawy dziennie i dozyl ponad 80 lat wiec o co chodzi? jak ktos lubi niech pije i niech mu na zdrowie idzie. Pozdrawiam
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kawa- czy naprawde jest nie zdrowa?

slyszalem gdzies historie pewnego japonczyka co spozywal 50 filizanek(nie mylic z szklankami:P) kawy dziennie i dozyl ponad 80 lat wiec o co chodzi? jak ktos lubi niech pije i niech mu na zdrowie idzie. Pozdrawiam

a ja slyszalem o facecie, ktory strzelil sobie w glowe. nie dosc, ze przezyl to jeszcze wyostrzyly mu sie zmysly
:roll:
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: kawa- czy naprawde jest nie zdrowa?
a w jaki sposób niby przeciwutleniacze wzmagają przemiane materii??
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: kawa- czy naprawde jest nie zdrowa?
chyba cos mi sie pomylilo, nie o to mi chodzilo :D :D:D jak sobie przypomkne to napisze
ale głupota :D ::DD
PZDR
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kawa- czy naprawde jest nie zdrowa?
Ja raczej wolę wypić jeden, maks dwa kubki kawy rozpuszczalnej dziennie niż pić filiżankami kawy z ekspresu, poprostu nie ma jak się smakiem nacieszyć :D
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kawa- czy naprawde jest nie zdrowa?

Ja raczej wolę wypić jeden, maks dwa kubki kawy rozpuszczalnej dziennie niż pić filiżankami kawy z ekspresu, poprostu nie ma jak się smakiem nacieszyć :D


Niedobrze mi się zrobiło.
SoS, kawa rozpuszczalna ma bardzo niewiele wspólnego z kawą i to właśnie pod względem smaku.
Wypij przyzwoite espresso z ciśnieniowego ekspresu, a nie jakiś shit z dolnej półki w supermarkecie, w którym pomielone są zmiotki z najtańszych gatunków kawy z przelewowego urządzenia ekspresopodobnego, to będziemy mogli porozmawiać o smaku KAWY.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kawa- czy naprawde jest nie zdrowa?
Jacobs Kronung to dolna półka?
Ekspres w domu mam ale robić sobie kubek tak mocnej kawy to tylko na czas sesji
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kawa- czy naprawde jest nie zdrowa?

Jacobs Kronung to dolna półka?
Ekspres w domu mam ale robić sobie kubek tak mocnej kawy to tylko na czas sesji


A Lipton czy Tetley to markowa herbata? :)
Oczywiście, że dolna półka.
Kawę, która jest godna tego miana (podobnie jak herbatę), kupuje się w przeznaczonych ku temu sklepach. Nie trzeba najdroższej, wystarczy przyzwoitą.
Aha, a "moc" zależy od ilości, w jakiej zaparzysz. Choć smak, nie da się ukryć, też.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kawa- czy naprawde jest nie zdrowa?
No to pozostaje spytać jaką kawę polecasz do ekspresu :wink: (u mnie na stanie jest Merita, czy jakoś tak)
Co do ilości to miseczki, do których się wsypuje kawę, bez względu na to czy dla 1 czy 2 osób, tworzą z tego kawę mocniejszą od jacobsa.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kawa- czy naprawde jest nie zdrowa?

No to pozostaje spytać jaką kawę polecasz do ekspresu


A tu to nie ma reguły, trzeba trafić na swoje.
Proponuję pójść do sklepu z kawą i kupić minimalną sprzedawaną ilość jakiejś stosunkowo łagodnej - sprzedawca powinien polecić coś odpowiedniego. Tylko żadnych smakowych cudactw typu whiskey czy inna czekoladowa. Jak zamierzasz przechowywać, to lepiej w ziarnie i samemu mielić.
Ja od lat pijam jako podstawową kawę kolumbijską Excelso, z tym, że ja kawę gotuję w tygielku, a nie parzę w ekspresie. Przed kupnem ekspresu powstrzymuje mnie świadomość, że przyspieszyłoby to moją nieuniknioną kawową degrengoladę :)
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kawa- czy naprawde jest nie zdrowa?
Od dwóch tygodni mam w domu ekspres Saeco z młynkiem i mogę szczerze powiedzieć, że to co kupowałem w sklepach jako kawę, kawą nie było i jak kawa nie smakowało ;)

Gorzej, że od kiedy mam kawę mieloną bezpośrednio przed zaparzeniem, do tego znacznie wyższej jakości i jeszcze obok spieniacz do mleka, a wszystko na przyciśnięcie przycisku i podstawienie filiżanki, to nagle wypijam 3-4 dziennie. To jest po prostu pyszne ;)

I może sobie być szkodliwa.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kawa- czy naprawde jest nie zdrowa?
Ja pije "Montana Premium" z ekspresu, najbardziej lubie zapach zmielonej kawy, jest po prostu zajebisty, nawet lepszy niż smak :)
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kawa- czy naprawde jest nie zdrowa?
a ja pije yerba mate. Kopie lepiej niz kawa a jest milion razy zdrowsza i ma od pyty witamin...I naprawde mozna sie niezle nacpac jak sie wypije tak z litr:)
  • 0

budo_marsman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:czestochowa
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: kawa- czy naprawde jest nie zdrowa?
ja sobie zaraz kawke zaparze a czy jest zdrowa czy nie to dla mnie nie ma wiekszego znaczenia:)
choc jest cos co mi przeszkadza w kawie-organizm przyzwyczaja sie do kofeiny i poczeba ok 2 tygodni przerwy by znow zadzialala z odpowiednia sila:(
w zeszlym roku po 4 letniej (!!!) przerwie wystartowalem w wyscigu XC i chcac dodac sobie troche mocy wybralem kofeine ( efedryna jest fe...) i te dwa tygodnie o korych wyzej to byly istne meczarnie...
a i niektore gatunki herbat zawieraja wiecej kofeiny niz kawa:)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: kawa- czy naprawde jest nie zdrowa?

a i niektore gatunki herbat zawieraja wiecej kofeiny niz kawa:)


Do tego garbniki, które skutecznie działanie kofeiny neutralizują (oczywiście dużo zależy od czasu zaparzania) :( .

Kawa wypita przed treningiem - ok 15 min (bodaj) nie odwadnia bo odwadniające działanie kofeiny jest hamowane przez adrenalinę z tego co pamiętam.
  • 0

budo_marsman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:czestochowa
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: kawa- czy naprawde jest nie zdrowa?

Kawa wypita przed treningiem - ok 15 min (bodaj) nie odwadnia

moze tak moze nie ale kawa przed treningiem dziala lepiej niz l-karnityna:) podnosi poziom kwasow tluszczowych we krwi a to pozwala oszczedzac tak cenny glikogen!!! przy okazji wiecej tluszczy pujdzie na cele energetyczne-zostanie spalone:)
wg jakichs badan na biegaczach kofeina podnosi wydolnosc o troche ponad 4% wiec pozwala wykonac wieksza prace w tym samym czasie co przy odpowiedniej regeneracji prowadzi do wiekszego wzrstu formy:)
to w sportach wytrzymalosciowych jak to sie przeklada na sporty walki tego chyba jeszcze nikt nie zbadal badz wyniki nie sa mi ( jeszcze ) znane:)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: kawa- czy naprawde jest nie zdrowa?
Nie do końca - znalazłem w jednej z książek, że kawusia jest wskazana wręcz u trenujących sporty walki (szeroko rozumiane jak mniemam), a to ze względu, że zwiększa zdolność koncentracji - i to wraz ze wzrostem obciążenia.
Natomiast czy jest lepsza niż karnityna - tego nie wiem, ale przy solidnym treningu to większe znaczenie i tak ma poziom glikogenu niż WKT, chyba że ktoś buduje wytrzymałość tlenową.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024