Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciężarki "atletyczne", rosyjskie "baby",


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_garrote
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Ciężarki "atletyczne", rosyjskie "baby",
Kiedyś leżały w każdej sekcji ciężarowej, potem trafiły do lamusa by kojarzyć się z pradziadkami ćwiczącymi w trykotach. Ostatnio za sprawą Rosjan przeżywają drugą młodość, i wydają sie być fajną alternatywą dla kogoś komu zależy nie na nadmuchanych przeszczepach i wyglądzie steryda, ale na sile dynamicznej. (Widziałem bardzo sympatyczne zestawy "wymachów" dla zapaśników i bokserów) A poza tym nie znosi techno puszczanego maniakalnie w siłowniach :roll: Czy więc ktoś miałby do odsprzedania, bądź wie gdzie w Polsce można nabyć drogą kupna?:) Kiedyś były chyba 17,5kg oraz 32kg.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki "atletyczne", rosyjskie "baby",
stary katleblls to to samo co hantelka tylko troche inaczej wykonana i mozesz hantlammi robic wiekszosc cwiczen "przeznaczonych" dla katleballsow...
  • 0

budo_garrote
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki "atletyczne", rosyjskie "baby",
W hantli środek ciężkości jest gdzie indziej, "baby" bazują na ruchach wahadłowych , rwaniu, podrzutach, przerzucaniu z ręki do reki etc. Na zachodzie za Rosją spopularyzowano całą szkołę swoistego "callanetics" babowego :) na wolnym powietrzu. Hantle to raczej statyczne wyciskanie. To inny sprzęt do innych ćwiczeń. Swoja drogą, ciekawe czemu w Polsce tak mało popularny- zazwyczaj ochoczo małpujemy wszystkie zachodnie eksplozje mód i trendów, czy sensowne, czy raczej mniej... :twisted:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_garrote
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki "atletyczne", rosyjskie "baby",
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Polecam bardzo fajny rosyjski filmik ilustrujący pracę z "babą" jako przygotowanie do uderzeń - hantle też są tu w użyciu.
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki "atletyczne", rosyjskie "baby",

W hantli środek ciężkości jest gdzie indziej, "baby" bazują na ruchach wahadłowych , rwaniu, podrzutach, przerzucaniu z ręki do reki etc. Na zachodzie za Rosją spopularyzowano całą szkołę swoistego "callanetics" babowego :) na wolnym powietrzu. Hantle to raczej statyczne wyciskanie. To inny sprzęt do innych ćwiczeń. Swoja drogą, ciekawe czemu w Polsce tak mało popularny- zazwyczaj ochoczo małpujemy wszystkie zachodnie eksplozje mód i trendów, czy sensowne, czy raczej mniej... :twisted:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Proszę cię, nie opowiadaj bajek.

A te kettlebellsy to zwykły marketingowy chłam.

Na sztangielkach i sztandze zrobisz to samo.
  • 0

budo_garrote
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki "atletyczne", rosyjskie "baby",
Nie będę się spierał w temacie co czym można, a czego nie- brak mi porównania, nie używałem "baby". Sztangielki może, a sztangą też będziesz tak wywijał...? Pewnie po prostu zastąpisz to innymi ćwiczeniami na te same partie mięśni. A jak dla mnie to nie chłam, tylko ciekawa, alternatywna metoda ćwiczeń. Pewnie kwestia upodobań, siłownia i jej zaplecze chyba są po prostu w Polsce "modne". Wg. mnie, długofalowy efekt innego marketingu :twisted: Na zachodzie popularne są też całe zestawy świetnych ćwiczeń izometrycznych (książki typu "Combat Conditioning" etc., jest tego dużo) W Polsce nieznane kompletnie, ale trudno "przyszpanować" pompkami z krzeseł, czy "hindu- squats"... (Musi być sztanga, i to boskie techno/dicho w tle.. :) ) Ok, nie było tematu, zainteresowanie znikome- poszukam na e-bayu.
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki "atletyczne", rosyjskie "baby",
Widzę, że kompletnie nie znasz całej dziedziny DWUBOJU CIĘŻAROWEGO i ćwiczeń dynamicznych ze sztangą i sztangielkami.

ZACZNIJ OD:





[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i tak dalej w ten deseń.

Są miliony takich filmów.

Poza tym możesz być mega fachowcem od pompek na krzesłach i domowego treningu izometrycznego - ale prawdziwej siły nigdy tym nie zbudujesz. Nie wierzysz to zrób sobie zarzut na barki 100 kg, rwanie 90 kg i powiedzmy wycisk leżąc 150 kg. Najlepsze ćwiczenia i zasady powstały lata temu, nie trzeba szukać udziwnień tylko ciężko pracować.

Tak - na siłowni, nie w domu.

Tak sztangą i sztangielkami, kettlebellsy zbędne.
  • 0

budo_garrote
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki "atletyczne", rosyjskie "baby",
Filmiki interesujące, ale to zależy czego kto szuka- mi jest zupełnie zbędne wyciskanie jakichś imponujących wartości wagowych, interesuje mnie uzupełniający trening siłowy do uderzania i przyrządówki (FMA, szermierka ciężką bronią- rutyny bronią tez same w sobie dają dużo naturalnej, nie "nadmuchanej" siły", ma sie po tym przedramiona jak po free climbingu). Ale dzięki za porady.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki "atletyczne", rosyjskie "baby",

naturalnej, nie "nadmuchanej" siły"

a czym sie roznie "naturalna sile" od "nadmuchanej"?
  • 0

budo_garrote
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki "atletyczne", rosyjskie "baby",
Użyłem skrótu myślowego- chodzi mi o muskulaturę "naturalną", trening bez wspomagaczy i nie na masę i wygląd, tylko dynamikę, wytrzymałość. Taką jak np. u wspinacza, miotacza oszczepem, etc. Ponieważ przypuszczam że wlazłem na poletko fanatyków "pakowania", od razu uprzedzam, że nie będę wdawał się w bzdurne spory definicyjne co jest "prawdziwą siłą" a co nie jest, zajmuje się dyscyplinami które istniały zanim wynaleziono siłownię i jakoś obędę się bez niej. Szukałem konkretnego artykułu i nie znalazłem, poszukam gdzie indziej. Dziękuję za uwagę.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki "atletyczne", rosyjskie "baby",
Garrote posluchaj kogos kto ma katleballsy w domu...mozna robic te same cwicenia za pomoca hantli...rwania jedna reka, "turka", wszelkiego rodzaju podrzuty i inne ruchy dynamiczne :) takze kup sobie jedne regulowana hantle i mozesz smialo jechac trenng :)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki "atletyczne", rosyjskie "baby",
zapodaj majla to wysle Ci e booka z cwiczeniami i przykladowymi programami treningowymi :D
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki "atletyczne", rosyjskie "baby",

Użyłem skrótu myślowego- chodzi mi o muskulaturę "naturalną", trening bez wspomagaczy i nie na masę i wygląd, tylko dynamikę, wytrzymałość. Taką jak np. u wspinacza, miotacza oszczepem, etc. Ponieważ przypuszczam że wlazłem na poletko fanatyków "pakowania", od razu uprzedzam, że nie będę wdawał się w bzdurne spory definicyjne co jest "prawdziwą siłą" a co nie jest, zajmuje się dyscyplinami które istniały zanim wynaleziono siłownię i jakoś obędę się bez niej. Szukałem konkretnego artykułu i nie znalazłem, poszukam gdzie indziej. Dziękuję za uwagę.

mam jedna odpowiedz:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
(oni kattlebellsow tez uzywaja, i osobiscie nie mam nic przeciwko. Pavel Tsatsouline ma wiele dobrych pomyslow.
  • 0

budo_garrote
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki "atletyczne", rosyjskie "baby",
Dzięki, stronka rzeczywiście ciekawa- ...a gdyby tak ktoś jednak miał taką babę, i chciał się jej pozbyć... No to wiecie, do kogo uderzać :twisted:
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki "atletyczne", rosyjskie "baby",
w mojej szkole są ,możesz zrobić włam i będziesz miał za darmo :wink:
  • 0

budo_garrote
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki "atletyczne", rosyjskie "baby",
Myślę, że bliżej też są jakieś szkoły z których mogę wykraść "baby" ;D;D - w każdym razie bliżej niż "wietrzne wybrzeże Bałtyku" ;)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki "atletyczne", rosyjskie "baby",
sam mozesz zrobic po co krasc odrazu ??:P
gdzies w necie bylo jak zrobic takiego cosia :D
  • 0

budo_garrote
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki "atletyczne", rosyjskie "baby",
To żart przecie... :) A zrobić można, jak sie tylko ma gdzie i czym ;] Najprościej byłoby dorwać gigantyczną szeklę, i wsadzić na jej oś tarczki do hantli :D Już prędzej znajdę na starych salach gimnastycznych, ew. może złomowisko...
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki "atletyczne", rosyjskie "baby",
no ja tez zartowalem...a zrobienie to nie jest wielki klopot :) potrzebujesz raczke stalowa kawalek rurki ktora bedziesz mogl "zamykac zaciskiem i nic poza tym...raczke spawasz do rurki, na rurke wkladasz obciazenie tyle ile potrzebujesz domykasz zaciskiem i robisz trening :D
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki "atletyczne", rosyjskie "baby",
Zadziwiające co to ludzie nie wymyślą żeby tylko na siłownie nie iść 8O
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024