Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ochraniacze stawów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ochraniacze stawów
Ponieważ mam trochę problemów z kolanami (nic wielkiego, ale jak trenuję to je "czuję"), zacząłem zastanawiać się nad stabilizatorami. I mam kilka pytań.

1. Czy do noszenia stabilizatorów potrzebna jest konsultacja lekarza?
2. Czy należy nosić je nonstop, czy tylko podczas treningu?
3. Czy dłuższe noszenie stabilizatorów nie osłabia kolan (kiedy się je zdejmie)
4. Czy stabilizatory chronią przed kontuzjami kolan w czasie waliki, czy tylko przed obciążeniem?
5. Na ile w ogóle stabilizatory są skuteczne?
6. Jakie stabilizatory używa się w jakich sytucjach, kiedy elastyczne, kiedy ze wzmocnieniem bocznym.
7. Jakie stabilizatory dla judo, a jakie do karate?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze stawów

2. Czy należy nosić je nonstop, czy tylko podczas treningu?
3. Czy dłuższe noszenie stabilizatorów nie osłabia kolan (kiedy się je zdejmie)

2. tylko na trening, bo 3. tak, oslabia. przejmujac czesc obciazenia. to tak jak po zdjeciu gipsu miesni sa slabsze.
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze stawów

4. Czy stabilizatory chronią przed kontuzjami kolan w czasie waliki, czy tylko przed obciążeniem?


zalezy jakie, bo elastyczne to jak dla mnie to maja dwa glowne zadania, pierwsze i najwazniejsze dodatkowo ogrzewac staw dzieki czemu jest mniej podatny na kontuzje, drugie mniej istotne to odciazenie stawu, a stabilizatory ze wzocnieniami, o to one napweno maja chronic

5. Na ile w ogóle stabilizatory są skuteczne?


moge powiedziec to co ja czuje, mialem dwa razy skrecone kolano, ktore lata mi na boki jak chce (mimo ze nie mam nic zerwanego ;) ) i nie wyobrazam sobie trenowania bez jakiejkolwiek ochrony tego kolana, z reszta po ostatnim skreceniu to nie wznowilem jeszcze treningow, ale stabilizator elestyczny napewno bede zakladal,

6. Jakie stabilizatory używa się w jakich sytucjach, kiedy elastyczne, kiedy ze wzmocnieniem bocznym.


Jezeli kolana czujesz tylko z powodu przeciazenia, to stabilizator neoprenowy powinien ci pomoc, jezeli czujesz kolana, bo sa niestabilne to cos ze wzocnieniem (to tak w duzym skrocie )


7. Jakie stabilizatory dla judo, a jakie do karate?


Kopiecie sie po kolanach ?? :> bo jak nie to neoprenowy ci wystarczy,

ale jeszcze na koniec dobra rada, jak zaczniesz uzywac stabilizatorow, jakiegokolwiek typu, pamietaj zeby tym bardziej skupic sie na wzmocnieniu miesni nog, bo jezeli o tym zapomnisz to tylko pogorszysz sprawe a nie pomozesz



P.S. Sorka za brak polskich liter, ale obecnie moge tylko uzywac angielskiego lub japonskiego jezyka w windzie
  • 0

budo_sadzio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze stawów
Po 1 i najważniejsze !!!!!
Nie używaj żadnych ściągaczy na kolanach. ściągacze rozleniwiają ścięgna i mięśnie i w końcu efekt jest odwroty od założonego. Zamiast poprawić to pogorszy (znam to z autopsji i z porad lekarzy :P )

Napisz lepiej jak wygląda Twój dzień. Podejrzewam, że siedzisz cały dzień gdzieś za biurkiem a wieczorem coś trenujesz ostro.

No i ile masz lat? bo w pewnym wieku (dorastania) to częsty przypadek.

Pozdrawiam
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze stawów

Po 1 i najważniejsze !!!!!
Nie używaj żadnych ściągaczy na kolanach. ściągacze rozleniwiają ścięgna i mięśnie i w końcu efekt jest odwroty od założonego. Zamiast poprawić to pogorszy (znam to z autopsji i z porad lekarzy :P )


kazdy stabilizator tak dziala, wiec tak jak pisalem

ale jeszcze na koniec dobra rada, jak zaczniesz uzywac stabilizatorow, jakiegokolwiek typu, pamietaj zeby tym bardziej skupic sie na wzmocnieniu miesni nog, bo jezeli o tym zapomnisz to tylko pogorszysz sprawe a nie pomozesz


wiec poszukaj na forum, byl podawany parokrotnie link do cwiczen na wzocnienie nog "cwiczenia wojtka" czy jakos tak sie nazywaja
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze stawów

Napisz lepiej jak wygląda Twój dzień. Podejrzewam, że siedzisz cały dzień gdzieś za biurkiem a wieczorem coś trenujesz ostro.
No i ile masz lat? bo w pewnym wieku (dorastania) to częsty przypadek.


Mam 33 lata. Pracuję przy komputerze, ale codzienie jak pozwala pogoda jeżdżę godzinę na rowerze. Robię codziennie 6 Weidera. Mam 2 lata przerwy w MA, ale chciałbym na coś pochodzić.
Pamiętam, że jak "rekraacyjnie" ćwiczyłem judo to przeszkadzały mi słabe kolana. Tak samo z nieco wyższymi kopnięciami. Jak przetrenowałem, od razu ból.
Rower między innymi dla wzmocnienia kolan. Nie mniej jeśli zapiał bym się na coś bardziej chwytanego, to chciał bym wiedzieć czy można jakoś kolana w czasie treningu ochronić.
Druga sprawa to kontuzje w czasie treningu, skrętówki itp. Chce sobie pomóc, a nie zaszkodzić, dla tego pytam.
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze stawów
jezeli tylko je czujesz, to znaczy ze masz przeciazone kolana, czyli trzeba jeszcze troche popracowac nad wzmocnieniem tych nog, a na treningi mozesz zakladac neoprenowe sciagacze, kolana sa wtedy znacznie lepiej rozgrzane i na dluzej, czyli mniejsze prawdopodobienstwo jakiejs kontuzji
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024