Skocz do zawartości


Zdjęcie

prawidlowa i najlepsza dlugosc hakama


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: prawidlowa i najlepsza dlugosc hakama
widze ze jednak jak to bywa na WB nie da sie powaznie pogadac na powazny temat...

oki zostawmy wiec to i podyskutujmy na inne powazne tematy w innych watkach :)
  • 0

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: prawidlowa i najlepsza dlugosc hakama
No dobrze, proszę mnie oświecić co jest poważnego w temacie długości spodni, znaczy hakamy... O czym tu dyskutować? :roll: Nie może być za długa-ze względów praktycznych, żeby sobie nie przydeptywać co rusz padając na twarz. Nie może być za krótka-ze względów estetycznych, żeby durnowato nie wyglądać. Dla mnie osobiście tyle, ale się pewnie nie znam... :oops:
Otworzyłam znów ten wątek z nadzieją że może się czegoś dowiem...
Smailu, może nas/mnie oświecisz o co chodzi z tą długością?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: prawidlowa i najlepsza dlugosc hakama
hehe - chetnie Was oswiece ale pod warunkiem ze sie dowiem jak to jest z ta hakama - dlaczegop nosicie taka a nie inna i dlaczego kazdy inna....

co tak naprawde wyznacza dlugosc tej hakama?

Ludzie - tak trudno odpowiedziec ? sa tu osoby ktore zeby zjadly na treningach sztuk walki, prowadza swoje kluby, a nic nie maja do powiedzenia w tym temacie?

krotka, dluga, ciagutka itp - OK ale dlaczego taka i dlaczego nie umiecie odpowiedzec na to pytanie?

no juz jestesmy blisko :)
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: prawidlowa i najlepsza dlugosc hakama
Po zastanowieniu stwierdzam, ze zapewne nie chodzi tu o racjonalne argumenty... :)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: prawidlowa i najlepsza dlugosc hakama

dlaczego kazdy inna....

Nie dałbym swojej hakamy nosić nikomu innemu. Powodem jest higiena.

co tak naprawde wyznacza dlugosc tej hakama?

Rozmiar hakamy określa wszywka z wzrostem w centymetrach. Rozmiar jest dobrany przez producenta według statystyki i aktualnej mody. Statystyka się zmienia szybko, a moda jeszcze szybciej.

krotka, dluga, ciagutka itp - OK ale dlaczego taka

Moja stara hakama się na szczęście trochę skurczyła, ale w latach 90-tych modnie było w Europie nosić jak najdłuższe, więc moja też była dość długa. Ostatnio kupiłem sobie nową hakamę i musiałem skracać, więc pewnie nie pasuję do statystyki lub do mody, ewentualnie do jednego i drugiego.

dlaczego nie umiecie odpowiedzec na to pytanie?

Wielu ludzi nie tylko nie umie, ale też nie lubi odpowiadać na pytania, a nawet wolą sami pytać, nie oczekując odpowiedzi. Hrabal już dawno stwierdził, że monolog jest wyższą formą dialogu.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: prawidlowa i najlepsza dlugosc hakama

co tak naprawde wyznacza dlugosc tej hakama?

Mr Smail'u - dlugosc nic nie znaczy. Hakame w aikido nosi sie z powodu tradycji, uzytkowo ma ona znaczenie zerowe. Kiedys to bylo zwykle ubranie. Jak obecnie np spodnie. Jakie glebokie duchowe znaczenie ma dlugosc spodni? :roll: :?
Powiedz o co ci chodzi, bo onserwujac ten temat mniej wiecej od sredniowiecza, nie jestem w stanie dostrzec Swiatla w Tunelu.... :(
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: prawidlowa i najlepsza dlugosc hakama

(...) bo onserwujac ten temat mniej wiecej od sredniowiecza, nie jestem w stanie dostrzec Swiatla w Tunelu.... :(

W Twoim wieku, Szczep, to nie dziwota. Z resztą może i dobrze, bo mógłby być pociąg linii transkanadyjskiej jakiejś, na ten przykład :wink: :)
  • 0

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: prawidlowa i najlepsza dlugosc hakama

co tak naprawde wyznacza dlugosc tej hakama?

Ludzie - tak trudno odpowiedziec ? sa tu osoby ktore zeby zjadly na treningach sztuk walki, prowadza swoje kluby, a nic nie maja do powiedzenia w tym temacie?

krotka, dluga, ciagutka itp - OK ale dlaczego taka i dlaczego nie umiecie odpowiedzec na to pytanie?

Po pierwsze to nie istnieje "prawidłowa i najlepsza długość" ani hakamy, ani spódnicy, ani płaszczyka na zimę, ani nawet włosów na głowie... Dwie rzeczy mają znaczenie jak już pisałam: praktyczność i estetyka. Dostałeś cztery strony różnych wypowiedzi, czego szczerze mówiąc się nie spodziewałam. Podejrzewam, że większość osób które prowadzą swoje kluby i zęby zjadają na treningach mają poważniejsze sprawy na głowie niż dyskusje na takie tamaty. Masz cos ciekawego do powiedzenia w tej sprawie to może wreszcie się zdecyduj, a jeśli to będzie ciekawe to wtedy można ewentualnie podyskutować.
Sorry, ale za chwilę się zacznę zastanawiać czemu noszę taki a nie inny krój bielizny, że o kolorze nie wspomnę... :wink:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: prawidlowa i najlepsza dlugosc hakama

Sorry, ale za chwilę się zacznę zastanawiać czemu noszę taki a nie inny krój bielizny, że o kolorze nie wspomnę... :wink:

To przynajmniej ciekawe będzie.
Dasz foty? :twisted:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: prawidlowa i najlepsza dlugosc hakama


Sorry, ale za chwilę się zacznę zastanawiać czemu noszę taki a nie inny krój bielizny, że o kolorze nie wspomnę... :wink:

To przynajmniej ciekawe będzie.
Dasz foty? :twisted:

tak, to by byl niezwykle ciekawy temat! tutaj musze sie zgodzic z Randall'em niestety..... Dasz foty? :P
i NIE bedzie to uznane za off topik, przyrzekam!! :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: prawidlowa i najlepsza dlugosc hakama

Pisali o damskiej bieliźnie.

Ja sugeruję nawet oddzielny temat: Naprawdę ładna bielizna aiki-kobiet. :) :wink: 8)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: prawidlowa i najlepsza dlugosc hakama
witajcie znowu

Widzicie, jesli mam cos ciekawego do powiedzenia w tej sprawie lub mialem, to skutecznie staracie sie zlekcewazyc to cos i wyraznie dajecie mi do zrozumienia ze temat jesat glupi/zly/czy cos innego i nie za bardzi Was intereseuje - wobec takiego frontu trudno jest powiedzec co sie ma do powiedzenia, gdyz zaczynam sie zastanawiac czy jkest sens?

oczywiscie juz dawno stwierdzilismy ze nie ma sensu gadka na forum, wlasciwie nalezaloby wszystkie watki przeniesc do knajpy i wtedy nie byloby sprawy :)

teraz w temacie watku
zalozylem taki temat, gdyz od dosc dawna mnie to nurtowalo dlaczego wlasnie jest tak jak jest...
Hakama jest tylko pretekste, rownie dobrze moglbym zapytac o to jak i dlaczego tak wiazecie obi, jakie dlugie rekawy macie w keikogi itd...

oczywiscie na kazde takie pytanie odpowiadacie glupio i ignorancko i stwierdzacie Smail spadai z takimi banalami na drzewo - prosze bardzo , czesto tu nie zagladam, widac trzeba znowu zrobic przerwe :)

niestey nikomu jakos sie nie chcialo zastanowic o co temu gosciowi chodzi - rzeczywiscie o mode? hym...

mnie chodzi o to co wami kieruje kiedy robicie pewne rzeczy i juz wiem ze to co myslalem ze Wami kieruje.

a odpowiedz jest jedna - kieruje Wami Wasze widzimisie
to WIDZIMISIE okresla jakie dlugie spodnie macie, jak sie klaniacie, jak robicie ikkyo i ukemi, jak sie zwracacie do ludzi, jak rozmawiacie na forum itp

dlatego nie jest mozliwa dyskusja na forum na taki temat, dlatego nie uczycie sia aikido, dlatego nie rozwijacie sie jako ludzie - WIDZIMISIE Wam to wszystko psuje

WIDZIMISIE idzie w parze z pycha i zarozumialstwem i WIDZIMISIE jest Waszym lekarstwem na kompleksy w tym najwiekszy kompleks cwiczacego sztuki walki - skutecznosc

To WIDZIMISIE ratuje Was przed stwierdzeniem ze to co robie to lipa :)

Ta, przyznam ze z najwiekszym WIDZIMISIE spotykam sie u aikidokow, choc miecznicy tez maja spore :)

Posumowujac - noscie sobie hakama jakie chcecie - przeciez i tak kazdy z Was albo nie ma pojecia jakie nosi i dlaczego, ale i tak ma odpowiedz na to dlaczego i po co i wie ze wlasnie tak jest najlepiej :)

z wyrazami szacunku zwlaszcza tym ktorzy nadal nie dostrzegaja o co temu Smailowi chodzi - bo przeciez o nic nie chodzi tylko o reklame na forum bo nowy sezon sie zaczal...

pozdrawiam
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: prawidlowa i najlepsza dlugosc hakama

a odpowiedz jest jedna - kieruje Wami Wasze widzimisie
to WIDZIMISIE okresla jakie dlugie spodnie macie, jak sie klaniacie, jak robicie ikkyo i ukemi, jak sie zwracacie do ludzi, jak rozmawiacie na forum itp

Chyba rozumiem, o co Ci chodzi...
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: prawidlowa i najlepsza dlugosc hakama

Pisali o damskiej bieliźnie.

Ja sugeruję nawet oddzielny temat: Naprawdę ładna bielizna aiki-kobiet. :) :wink: 8)

Wodzu, ale po co? przecież wiadomo wszem i wobec, że my bez bielizny ćwiczymy. :twisted: :P :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: prawidlowa i najlepsza dlugosc hakama

...przecież wiadomo wszem i wobec, że my bez bielizny ćwiczymy. :twisted: :P :)

Wiesz co? Musimy się poznać... 8) 8) 8)
  • 0

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: prawidlowa i najlepsza dlugosc hakama

Widzicie, jesli mam cos ciekawego do powiedzenia w tej sprawie lub mialem...

Czemu więc tego nie napiszesz? Z całym szacunkiem ale w tym temacie jak dla mnie Twoje posty niewiele wnoszą, a myślę że mogłyby... Za każdym razem razem jak otwieram ten temat jestem rozczarowana, napisałam swoje zdanie, napisałąm ze jestem ciekawa, poprosiłam o oświecenie...ale widać moje posty są przezroczyste.

oczywiscie juz dawno stwierdzilismy ze nie ma sensu gadka na forum

Ja tak nie uważam, to Ty stwierdziłeś, i kilka innych osób.

mnie chodzi o to co wami kieruje kiedy robicie pewne rzeczy i juz wiem ze to co myslalem ze Wami kieruje.

a odpowiedz jest jedna - kieruje Wami Wasze widzimisie
to WIDZIMISIE okresla jakie dlugie spodnie macie, jak sie klaniacie, jak robicie ikkyo i ukemi, jak sie zwracacie do ludzi, jak rozmawiacie na forum itp

dlatego nie jest mozliwa dyskusja na forum na taki temat, dlatego nie uczycie sia aikido, dlatego nie rozwijacie sie jako ludzie - WIDZIMISIE Wam to wszystko psuje

WIDZIMISIE idzie w parze z pycha i zarozumialstwem i WIDZIMISIE jest Waszym lekarstwem na kompleksy w tym najwiekszy kompleks cwiczacego sztuki walki - skutecznosc


Sorry, ale po kilku postach na temat tego kto co nosi, jak i jaką wagę do tego przywiązuje wyciągasz takie wnioski? Portret psychologiczny aikidoki, albo forumowicza?
Dla mnie pychą i zarozumialstwem jest takie pytanie na forum-w formie jakbyś stał po jednej stronie biurka i odpytywał klasę z tego co mają do powiedzenia a potem z ironicznym uśmiechem, kiwając w nibyzrozumieniu głową, odwracając sie na pięcie wyszedłbyś z nosem wysoko niezaszczyciwszy nikogo spojrzeniem ani wyjaśnieniem o co tak naprawdę chodzi z tą hakamą...
Dyskusja na forum jest możliwa, na każdy temat. Pod warunkiem że zapomnimy o ignorancji...
Smailu, napisz proszę coś o tej hakamie od siebie, dla odmiany.

cdn... bo się zaangażowałam emnocjonalnie
  • 0

budo_maciej dietl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prawidlowa i najlepsza dlugosc hakama
droga athropino
nie bedac aikidoka,nie chcialem zabierac glosu na forum aikido a swoje skromne uwagi nt.hakamy umiescilem na stronie miecza /jak trzymac miecz - tak sie nam dziwnie temat rozwinal,choc ma to tez pewien zwiazek z hakama/.
jednakowoz,noszac hakama prawie codziennie od 25+lat,czuje sie zobowiazany odpowiedziec na twoj post.
starsi w sztukach walki/sempaje,senseje/ - w sposob oczywisty "stoja po drugiej stronie biurka" - senseje nawet siedza po drugiej stronie i nie ma w tym zadnej pychy ani zarozumialosci,oni po prostu wiedza wiecej/a przynajmniej powinni.../
pozdrawiam,maciek dietl
  • 0

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: prawidlowa i najlepsza dlugosc hakama
Drogi Macieju,
Trudno się nie zgodzić z tym co piszesz. Zarozumiałość, pycha, ignorancja, te wszystkie cechy nie mają nic wspólnego z tym po której stronie się siedzi. Chodzi o traktowanie się nawzajem np tu na forum. Nie wątpię że Mr Smail ma wiedzę dotyczacą sztuk walki, której nigdy nawet w połowie nie będę miała. Ale wkurza mnie takie traktowanie i uogólnianie jak w ostatnim poście. Odbieram to jako swego rodzaju atak i właśnie ignorancję połączoną z arogancją. Od ludzi siedzących po tej drugiej stronie oczekuję po prostu czegoś więcej niż postów w stylu: "wiem więcej, ale i tak wam nie powiem bo i tak macie własne widzimisię"
A tekst:
"dlatego nie jest możliwa dyskusja na forum na taki temat, dlatego nie uczycie sia aikido, dlatego nie rozwijacie sie jako ludzie - WIDZIMISIE Wam to wszystko psuje"
jest zwyczajnie agresywny.
Tego co sobą reprezentujemy nie da się zmierzyć długością hakamy...
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: prawidlowa i najlepsza dlugosc hakama
Zaskoczony arogancką wypowiedzią Smaila, z całym szacunkiem pozwolę sobie nie zgodzić się z nim.

a odpowiedz jest jedna

Tylko w przypadku pytań trywialnych istnieje tylko jedna odpowiedź. Ponieważ twoje pytanie nie było trywialne, uzyskałeś mnóstwo odpowiedzi.

Problem w tym, że twoje "widzimisię" nie pozwoliło ci zauważyć tych odpowiedzi. Emocjonalna i mentorska wypowiedź o "widzimisiach" wskazuje, że nie dopuszczasz możliwości, że mogą istnieć inne, odpowiedzi na pytanie niż ta jedna, którą sobie sam wymyśliłeś.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: prawidlowa i najlepsza dlugosc hakama
projekcja drogi Proroku projekcja :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024