Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powrót do ćwiczeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_bonap
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goleniów

Napisano Ponad rok temu

Powrót do ćwiczeń
Czy ktos wrócił do ćwiczenia aikido po kilkunasto lat przerwy, i jak to wyszło?
Przedstawiam sie: 8 lat ćwiczeń(Aikidokai potem HK) potem 14 lat przerwy i powrót przez 3 lata9(HK),
  • 0

budo_bonap
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goleniów

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót do ćwiczeń
Pierwszy trening po kilkunastletniej przewie to samochodem w racałem do domu z pędkością 10 km/g.z powodu złego obliczenia własnych mozliwosci fizycznych
Teraz raczej mózg wie co robić a ciało nie nadąża zwłaszcza że praca siedzaca i niereguralna.
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót do ćwiczeń
To da sie przeżyc.Po cierpisz nim organizm przyzwyczai sie do takich wysiłków,a potem to jak z jazda na gokarcie,będziesz jak szybka maszyna-brak bólów.Nie przejmuj sie.......Po wosku miałem podobnie jak Ty,żyje.Daj sobie i organizmowi czasu i tez dawkuj trening-krzywde sam sobie mozesz zrobić......Pozdrawiam :D
  • 0

budo_urbeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót do ćwiczeń

... Przedstawiam sie: 8 lat ćwiczeń(Aikidokai potem HK) potem 14 lat przerwy i powrót przez 3 lata9(HK),

Jakie długie nazwisko, pewnie jakieś południowo-amerykańskie. Część "8 lat ćwiczeń(Aikidokai potem HK) potem 14 lat przerwy i powrót przez 3 lata9(HK)" jetem Urbeck
  • 0

budo_urbeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót do ćwiczeń

... część...

sorry, miało być cześć :oops:
  • 0

budo_urbeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót do ćwiczeń

... powrót przez 3 lata9(HK),

a tego to już w ogóle nie kumam :?
  • 0

budo_bonap
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goleniów

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót do ćwiczeń
Pochrzaniło ki się w pisaniu. Miało być że wróciłem 3 lata temu do ćwiczeń. Ta 9 to też nie wiem skąd się wzięła.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót do ćwiczeń
To opisz nam proszę, z swoich osobistych wrażeń jak bardzo się zmieniło te aikido przez ostatnie 14 lat? ;)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót do ćwiczeń

Czy ktos wrócił do ćwiczenia aikido po kilkunasto lat przerwy, i jak to wyszło? (...)Pochrzaniło ki się w pisaniu.

Jeżeli pomimo długiej przerwy w treningach nadal świadomie używasz KI nawet podczas takich czynności jak pisanie (choć czasem to KI się chrzani) to wszystko w porządku :D



Sorki, to tak a propos czepiania się literówek :wink:
  • 0

budo_bonap
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goleniów

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót do ćwiczeń
Chrzani mi się głównie mi z ki, ale co zrobić jak człowiek z forumowaniem nie za bardzo sprzyjaźniony. Na pytanie Garrego zastanawiam się i spóbuję odpowiedzieć.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót do ćwiczeń

...ciach... Na pytanie Garrego zastanawiam się i spóbuję odpowiedzieć.


uważaj - to pułapka ;-)
  • 0

budo_bonap
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goleniów

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót do ćwiczeń
Co mi (ki) szkodzi?
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót do ćwiczeń

Na pytanie Garrego zastanawiam się i spóbuję odpowiedzieć.

Co mi (ki) szkodzi?

Hmmm, a jednak uważaj. Garry jest tu powszechnie znany jako pieniacz, złośliwiec, czepialski i w ogóle wredny ponad wszelkie wyobrażenie... :) :) :) :) :wink:
  • 0

budo_bonap
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goleniów

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót do ćwiczeń
No i nie posłuchałem starszych co to mnie ostrzegali przed Garrym: Co się przez te kilkanaście lat zmieniło? O samym Aikido to nijak mówić bo to i różnorakie , i nie poznane i azjatyckie jakieś i nie wiem kiedy to już aikido a kiedy już nie. Czyli pytanie o samo aikido jako sztukę zwyczajnie mnie przerasta. Pozostaje mi tylko otoczka. Pojawiło się wiele kolorowych pasów- kiedyś były tylko białe i hakamy (przynajmniej tam gdzie ja ćwiczyłem). No i hakam było mniej. Chłopaki z którymi kiedyś razem ćwiczyliśmy pozakładali własne szkoły- normalna ewolucja. Organizacyjnie wszystko jakoś okrzepło, każdy gdzieś zaczepiony u konkretnego mistrza, są konkretne linie przekazu- kiedyś to była żadkość.Inna sprawa, którą po latach obserwuję( w necie sobie obserwuję), że bez większego trudu można znaleść nauczyciela z 2-3-4-5-6-7 danem ( oczywiście nie wszędzie), kiedyś (na początku lat 90-tych zeszłego wieku) 3 dan to chyba tylko JW posiadał. O zmianach mogę mówić tylko z własnej perspektywy. Kilkanaście lat temu ćwiczyłem u innego senseja niż teraz, to tez zmiana choć linia ta sama.
:D :D
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót do ćwiczeń
No i widzisz nie było takie straszne :)

A pytanie i odpowiedź swoją drogą ciekawe i fakt przyznam bym tam mały haczyk :D

A poza tym chłopaki co wy o mnie za niestworzone historyje opowiadacie, naprawdę jest ze mną aż tak źle? nosz kurna bo się do jakiej ładnej pani psycholog zapiszę 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024