Skocz do zawartości


Zdjęcie

białko rośline


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
Tylko dostarcz ~3g bialka/ kg masy ciala jedzac tylko wazywa. :wink:
  • 0

budo_xciurekx
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
co do ilości białka w roślinach mięsie to jest śmieszna akcja bo na chwile obecna nawet szynka ma w sobie białko sojowe jako uzupełnienie zestawu aminokwasowego ( tego typu dziwnych historii dowiedziałem sie na towaroznawstwie) owszem przyznam racje że dieta wegan \ wegetarian nigdy nie zapewni w 100% takich samych rezultatów jak dieta mięsna i szybkość uzyskiwania masy będzie wolniejsza , lecz poza tym ma inne zalety zdrowotne bo nie dokona zdrowe i naturalne jest robienie masy ile sie tylko da
tak czy inaczej ja jestem na diecie wegan odżywki tylko roślinę przygodę z siłka i sw można powiedzieć ze zaczynam od zera wiec potraktujmy to jako eksperyment czy uda mi sie osiągnąć jakieś rezultaty relacje będę zdawał na bieżąco choć z góry mowie ze jestem dobrej myśli obecnie utrzymuje sie z kolarstwa a dokładniej z rikszy w uk wielu "wyjadaczy" twierdziło ze na takiej diecie nie mam szans na żadne rezultaty cóż mylili sie bo rade sobie daje na takim samym poziomie jaki inni choć zapierdol jest często i gęsto dość ostry a jedyną suplementacja diedy jaka stosowałem była glukozamina i duża ilość brokułów no i kilka razy kreatyna ale z braku reguralnosci łapie wilgoć gdzieś na półce w kuchni tak czy inaczej eksperyment wegan siłka i sw uważam za otwarty
pozdro
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline

Tylko dostarcz ~3g bialka/ kg masy ciala jedzac tylko wazywa. :wink:


zakładając że ktoś waży 70kg to wychodzi ponad 6kg białka miesięcznie. Po co aż tyle?
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
ani jednej kropki w poscie.
ja piernicze do czego doszlo.
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline

ani jednej kropki w poscie.
ja piernicze do czego doszlo.


Nie ma co się dziwić, po prostu gość jest wykończony od zapierdzielania na tej rikszy :wink: :)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
Wróćmy do tematu.
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline

zakładając że ktoś waży 70kg to wychodzi ponad 6kg białka miesięcznie. Po co aż tyle?

Po jajco? Oczywiscie, ze dla sily i masy. 2.6 - 3 g bialka/ kg masy ciala to ilosc optymalna.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline

Po jajco? Oczywiscie, ze dla sily i masy. 2.6 - 3 g bialka/ kg masy ciala to ilosc optymalna.


Jeżeli w ciągu miesiąca robisz po kilka kg masy mięśniowej to pewnie i jest potrzebne. Jeżeli nie robisz tyle to po prostu masz nadmiar białek a ich nadmiary są zamieniane w amoniak (który jest trujący dla organizmu) a potem w mocznik. Dlatego nie widzę sensu w opychaniu się białkiem bo z tego robią się potem problemy z nerkami i wątrobą.
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
nie mówiąc już o niemiłosiernym pierdzeniu.
  • 0

budo_karamba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline

Białko roślinne jest niepełno wartościowe.

Bzdura...

Hej nie wiem czy bzdura , ale w szkole uczono mnie ze jedynie bialko pochodzenia zwierzecego jest pełnowartosciowe z reszta w podreczniku tez tak pisze hmm.. napewno wiesz lepiej a wiec przepraszam ze moglem kogos wprowadzic w blad
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
Hmmm, z tego co ja czytałem to wynikało że białko akurat sojowe jest pełnowartościowe.
Nie w tym był problem.
Problem polegał na tym, że jest ciężej przyswajalne i powodowało więcej szkodliwych produktów przemiany materii niż białko zwierzęce.

Czytałem trochę książek i takie wnioski się powtarzały, zaznaczam też że ekspertem nie jestem i nie będę walczył do śmierci o swoje zdanie.
Takie tam dorzucenie do dyskusjii 8)
  • 0

budo_karamba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
aha masz racje jesli chodzi o rosliny straczkowe to jest wyjatek.
Tak czy inaczej najbardziej ok jest bialko pochodzenia zwierzecego - tak uwazam.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline

Hmmm, z tego co ja czytałem to wynikało że białko akurat sojowe jest pełnowartościowe.
Nie w tym był problem.
Problem polegał na tym, że jest ciężej przyswajalne i powodowało więcej szkodliwych produktów przemiany materii niż białko zwierzęce.


Może w tych książkach chodziło o to że soja ma podobną % zawartość białek jak mięso. Bo na pewno nie posiada wszystkich aminokwasów egzogennych.
  • 0

budo_karamba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
egzogennych czyli tych ktorych organimz nie moze sam wytworzyc ?
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
tak
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline

Jeżeli w ciągu miesiąca robisz po kilka kg masy mięśniowej to pewnie i jest potrzebne

A tam odrazu kilka. Wystarczy, ze cwiczysz na silowni z mysla o masie/sile, jedzac mniejsze ilosci bialaka, efekty beda po prostu gowniane.
Ps. Pierwsze slysze zeby dieta kulturystyczna byla niezdrowa ze wzgledu na za duzo ilosc bialka.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline

A tam odrazu kilka. Wystarczy, ze cwiczysz na silowni z mysla o masie/sile, jedzac mniejsze ilosci bialaka, efekty beda po prostu gowniane.
Ps. Pierwsze slysze zeby dieta kulturystyczna byla niezdrowa ze wzgledu na za duzo ilosc bialka.


Podaj jakieś konkretne argumenty bo pierwsze słyszę czy gówniane efekty zbytnio mnie nie przekonują. Co do robienia masy mięśniowej rachunek jest prosty: mięsień składa się z ~22% białka, czyli żeby zrobić kg masy mięśniowej potrzeba dostarczyć ~220 gram białka. Do tego dochodzi oczywiście zapotrzebowanie organizmu na białko nie związane z budową masy mięśniowej. Pytanie tylko czy w ciągu miesiąca jesteś w stanie zrobić chociaż jeden kilogram czystej masy mięśniowej? Więc za zastanów się po co ponad 6kg białka? Mam jeszcze jedno pytanie to 2.6-3g białka ma pochodzić z żywności i suplementów czy z samej żywności? Co do szkodliwości nadmiaru białka przeczytaj sobie jeszcze raz mój wcześniejszy post.

ps. nie każda dieta kulturystyczna musi się opierać na takich założeniach jakie przedstawiłeś.
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
To ty mi podaj jakiekolwiek zrodlo gdzie by pisali, ze w diecie na mase/sile powinlo sie spozywac ponizej 2g bialka/kg masy ciala.
Jedzac ~2.5g/kg masy ciala i uprawiajac sporty silowe nie musimy obawiac negatywnych skutkow nadmiaru bialka. Ty mi podajesz ile bialka jest potrzebnego do zrobienia jednego kg masy ciala, a nie bierzesz pod uwage zwiekszonego katabolizmu u sportowcow (juz u normalnego czlowieka 20-30% bialka ulega wlasnie katabolizmowi). Natomiast gdy ktos sie bierze za koksy to 3g/kg jest niezbednym minimum.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
ja ci podaje tylko pewne fakty odnośnie fizjologii ludzkiego organizmu a to czy odrzucisz je bez
zastanowienia się nad nimi to twoja sprawa.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ...z soją nie ma takich problemow

ja tam chrzanie naukowe publikacje gdzie pisze ze soja jest niepelnowartościowa, zle przyswajalna itp. ja sie opieram na własnym organiźmie, smaku, samopoczuciu a nie na tym co wyczytam w gazecie. Dla mnie jasne jest ze soja jest super (oczywiscie jem tez ryby, mleko, duzo różnych serów) i nienawidze mięcha, od kiedy go nie jem czuje się znacznie lepiej fizycznie i psychicznie niz przedtem.
Ale tez się zgadzam z tym co ktos napisał ze nadmiar białka szkodzi, dokładnie bo jak ktos się faszeruje synetyczna chemią traci naturalna wrażliwośc smakowa, i moze przedawkowac cos a przedawkowanie białka jest faktycznie niezdrowe.Jeżeli ktoś się odzywia tylko w sposób naturalny organizm sam to reguluje, poprostu nie bedzie miał ochoty na coś czego w organiźmie jest za duzo,a bedzie miał chęc na to czego mu brakuje. Oczywiscie o ile ma wykształconą ta wrażliwość bo sa ludzie hodowani na chipsach i mc.donaldzie nie będą w stanie naturalnie kierowac sie smakiem..bo go nie mają..
Ja nie tykam się żadnych odzywek, ani syntetycznych witamin, jem to na co mam ochote (dużo białka- zwłaszcza po zmęczeniu, nieduzo weglowodanów, duzo warzyw i ostatnio mniej owoców ale musze to nadrobić i jeśc więcej) i czuje się świetnie, nie mam problemów z kondycją wytrzymałoscią i wszystkim polecam niejedzenie mięcha, bo to do niczego konieczne nie jest.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024