Skocz do zawartości


Zdjęcie

białko rośline


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_xciurekx
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

białko rośline
witam na pytanie
czy orientuje sie ktoś może na sumplementacji 100% roślinej?
chodzimio dane jakie białkolepsze konopne? sojowe? i moze zna ktoś cos innego dostepnego w pol? dzieki i pozdro
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
Wszystkie roslinne gowno warte. :cry:
  • 0

budo_spike spiegel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dla chcącego nic trudnego.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline

Wszystkie roslinne gowno warte. :cry:

chrzanisz Volt, od prawie czterech lat nie jem miesa tylko soje i sprawnosc mi raczej wzrosła w stosunku do tego co było przedtem, pozatym ogólnie czuje sie lepiej
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
Wiadomo, ze przezyc mozna ale np masy juz nie zbudujesz na samych bialkach roslinnych.
ps. jeszcze jest kwestia, ze prawdopodobnie wcinales do tego bialka pochodzenia zwierzecego (twarogi, jajka...)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
no racja, faktycznie mleka, twarożków itp jem bardzo dużo. Ostatnio mi sie troche przybrało na masie , podejrzewam że to efekt jedzenia mleka w proszku, bo przez miesiąc cos mnie opętało,ale mnie raczej na tym nie zalezy. Ale wyraźną zmiane którą obserwuje od czasu kiedy jem soje to że dużo łatwiej mi się rozciaga, teraz bez problemu robie wszystkie szpagaty a wtedy był problem nawet z prostym (ale to tez moze być efekt lepszych metod treningowych, niekoniecznie odżywiania)
  • 0

budo_xciurekx
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
ja jestem na diecie veganskiej ( poza niejedzeniem mięsa nie jem również pochodnych mleka i jajek ) i co do masy hm dopiero zaczynam ćwiczyć ale jedynym problemem jaki mam to uzyskanie suchej zbitej tkanki bo teraz idzie mi całkowicie na masę a chce uzyskać bardziej rzeźbę a to co stosuje to białko sojowe mieszane z białkiem konopnym spirulina (zajebista choć w polscę mało znana) i nitro bulon z trec może ktoś coś doradzi co dorzucić w celu poprawienia rzeźby i siły??
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
Nierozumiem ciebie stary chcesz robić siłe i rzeźbe razem ?? To są 2 zupełnie inne treningi ...
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
białko sojowe jako suplement to co najwyżej na noc.
  • 0

budo_xciurekx
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
fakt sojowizna na sen najlepsza dłuuuugo w krwioobiegu sie utrzymuje a przyswaja sie dość wolno bezpośrednio po treningu stosuję białko konopne zmieszane z soją co jest nie najgorsze
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
1. Z takim zrodlem bialka raczej nie masz szans na zbudowanie masy miesniowej.
2. Z czego Ty chcesz rzezbe robic, jak miesni nie masz? :lol: No chyba, ze chodzilo ci o redukcje...
  • 0

budo_karamba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
Białko roślinne jest niepełno wartościowe od tyle.
  • 0

budo_spike spiegel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline

Białko roślinne jest niepełno wartościowe.

Bzdura...
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
sorry za ot, ale co myślicie o WPC ostrowi? Szukałem ale znalazłem sprzeczne opinie na ten temat.
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
Dobre bradzo tanie bialko. Slaba mieszalnosc (straszna piana sie robi) i smak.

Edit

Jak wiadomo białko jest bardzo ważnym składnikiem diety kulturystycznej.
Od jakiegoś czasu na forum panuje pogląd że białko roślinne nie powinno być wliczane do bilansu azotowego (dziennego), ponieważ ma uboższy skład i ogólnie jest gorsze.

skąd ten pogląd??
A no stąd że białko zwierzęce jest tzw pełnowartościowe tzn zawiera duzo aminokwasów egzogennych , których to nasz organizm nie potrafi wytworzyć.
(lizyna, metionina, leucyna, tryptofan, walina, fenyloalanina, izoleucyna i treonina). Tu się całkowicie zgadzam.

Jednak niektorzy nie wiedzą że są rośliny które też zawierają pełny aminogram i mogą sie w 100% równać z białkiem zwierzęcym.Są to np ziemniaki,ryż,kasza gryczana,orzechy.


Sprawa następna.Dlaczogo miałbym nie wliczać gramów białka roslinnego zjedzonego podczas jednego dnia jako części białek które sobie ząłożyłem np 2g na kg masy ciała????Troche tego nie rozumiem.
Przykład?
Zjadam w jednym posiłku 100 gram kaszy gryczanej a do twego 100 gram ryby.
Moim zdaniem powinno sie wliczać białko z tej kaszy do dziennego zapotrzebowania.Przemawiają za tym 2 fakty:

1-Jak już pisałem kasza gryczana zalicza sie do białek roślinnych które posiadają w składzie aminokwasy egzogenne
2-Jedząc rybe i kasze nasz organizm nie bedzie rozróżniał-to jest białko z ryb wiec jest dobre a to białko z kaszy wiec to syf i to wydalimy
Białko wchłonięte oprzez nas zostaje trawione i rozłożone do pjedyńczych aminokwasów.Dopiero w takiej postaci jest ono wykorzystywane.Te aminokwasy wymieszają sie i białko zarówno z ryby jak i kaszy bedzie zagospodarowane przez organizm. Nie ma czegoś takiego jak aminokwasy zwierzece czy roslinne sa tylko ogolnie AMINOKWASY.
Kazdy rodzaj białek-czy to roślinne czy to zwierzece składa soe z tych samych AMINOKWASÓW różnica polega jedynie w proporcjach.

A wiec jeśli komponujemy posiłki tak aby podczas jednego "posiedzenia" zjeść białka zarówno roślinne (nawet te niepełnowartościowe) oraz białka zwierzece, to mamy pewność że póla aminokwasów (po strawieniu tych 2 rodzajów białka) bedzie dobra.

Najwazniejsza wiec sprawą jest nie ograniczanie sie (jeśli chcemy wliczać białka roslinne do dziennego zapotrzebowania) do jednego rodzaju białek w danym posiłku.Mieszanie białek zwierzecych i roślinnych da bardzo dobry wefekt.

Do tego dochodzi jeszcze sprawa jak już pisałem występowania roślin które mają w skladzie pełny aminogram wiec są moim zdaniem tak samo wartościowe jak białko z mięsa czy jaj.

Zapraszam do dyskusji

By Kain (mam nadzieje, ze sie nie obrazi, ale nie mozna tutaj wklejac linkow do innych for). Co nie zmienia faktu, ze ulozenie i trzymanie sie diety na mase, majac za jedyne zrodlo bialka rosliny jest w praktyce niemozliwe (szczegolonie w Polsce gdzie mamy bardzo maly wybor produktow dla wegan/wegetarian)
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
Sorry, za dubla ale nie napisalem, a to jest wazne a propo diet wegetarianskich. Bialko z soi jest niepelno wartosciowe.
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
niepelnowartosciowe.
razem :)
  • 0

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
Dlaczego niepełnowartościowe? Serio pytam, wszędzie czytałem, że jest ok. Może nie tak dobre jak te z serwatki ale generalnie niezłe.
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline

Dlaczego niepełnowartościowe? Serio pytam, wszędzie czytałem, że jest ok. Może nie tak dobre jak te z serwatki ale generalnie niezłe.

Takie cos znalazlem : " prawie kazde zrodlo bialka ma pelny sklad aminokwasow (pomijam zelatyne)
roznie sie glownie wielkosciami poszegolnych AA - prosze zwracac uwgae przy ocenie na EAA i BCAA "
Szczerze mowiac, jak w kazdym temacie o kulturystyce, w ktory sie dopiero zaglebiam mam takie cos, ze im wiecej czytam tym mniej wiem (setki sprzecznych opinii etc). Tego tematu nie zglebie bo i tak nie zamierzam czerpac bialka z roslinek, ale chetnie poczytam co tam na ten temat znajdziecie. :wink:
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: białko rośline
z tego co mnie uczono na biochemii żadne białko roślinne nie posiada wszystkich aminokwasów
egzogennych. Ale kombinacje 2 różnych białek roślinnych posiadają np. groch+ryż lub soja+ziarna zbóż. Dlatego jak ktoś prowadzi różnorodną dietę wegetariańską nie powinien mieć problemów z brakami aminokwasów egzogennych.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024