Skocz do zawartości


Zdjęcie

Parę pytań.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomass83
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Parę pytań.
Witam. Przymierzam się do kupna paru bajerów.
1. Fenix P3D - naczytałem się i muszę mieć ; )
2. Led do MAGLITE 3D. Terralux Ministar 5W extreme.

Mam parę pytań:
Jak to jest z tymi akumulatorkami CR123. Z tego co wyszperałem to trzeba uważać z napięciem 3,6 V. Pytam zatem, czy jeśli kupię protected 3V + ładowarkę, np:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

to wszytko będzie działało cacy ? Tzn. czy nie będzie tego migania w TURBO i generalnie zmniejszenia jasności?

Na stronie lighthounda piszą (niemalże brzmi to jak super parametr), że w turbo latarka będzie świecić 45 minut (zamiast 1,8 godziny jak reklamuje się producent). Czy to normalne, że jest aż tak duża różnica pomiędzy zwykłymi bateriami a akku?

A może polecacie te sławetne 17670 czy jakoś tak. Ile może to kosztować z ładowarką i jakie ma zalety wady w stosunku do zwykłych reczardżowalnych 123.

Jeśli chodzi o diodę do MAG-a to jestem ciekaw czy będzie zasadnicza różnica pomiędzy wspomnianym przez mnie modułem, a standardowym replacementem oferowanym przez MAG-a. Producent (Terraluxa) pisze o 140 lumenach. Jasności standardowago MAGLITE 3 WATT LED nie mogę nigdzie znaleźć.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
PS. Jak ktoś chce napisać - poszukaj se, bo wszystko jest w necie to niech sobie oszczędzi. Szukałem, co nieco wyszukałem, ale uważam że zapytać nie zaszkodzi.

Pozdrawiam
  • 0

budo_phantom-kk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Parę pytań.
Odniosę się tylko do Fenixa. Nie musisz uważać na aku bo ten model jest do nich przystosowany, przyjmuje napięcia od 6 do 8,4 V (tyle mają 2 naładowane akumulatory). I nie wierz w 1000 mAh zalinkowanych ogniw. Kup sobie np. zabezpieczone Ultrafire 880 mAh - lepiej na tym wyjdziesz. Krótszy czas świecenia jest niestety normą ponieważ aku litowe mają dużo mniejszą pojemność od jednorazówek (chociaż 45 min. to naprawde mało - na Ultrafire'ach miałbyś około 60-70 minut). Co do 17670. Mają one napięcie 3,7 V czyli za niskie dla regulatora. Innymi słowy stracisz tryby nie zyskując nic na czasie pracy (wręcz przeciwnie).

PS. Nie wiem czego się naczytałeś o P3D, ale na twoim miejscu kupiłbym P2D - jest mało słabszy (114 wobec 125lm) a do tego masz jedną baterię w kieszeni (i do tego nie musisz się obawiać o nierówne rozładowanie baterii gdy przyjdzie ci pilnie dokupić).
  • 0

budo_marcin79
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Parę pytań.
jak będziesz sprowadzał ten moduł do maga 3d to mogę się podłączyć bo też mam takiego maga
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024