Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powroty do korzeni... czy wymóg rynku MA?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Powroty do korzeni... czy wymóg rynku MA?
Najpierw link:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Czyżby powroty korzeni czy chęć umocnienia pozycji w rywalizacji z różnorodnymi systemami MMA w celu przyciągnięcia większego zainteresowania?
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Powroty do korzeni... czy wymóg rynku MA?
moze raczej chęć wyraźnego odciecia się w tech,wyg, walce od kickboxu etc? tak ze na pierwszy rzut oka widac ze to karate?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Powroty do korzeni... czy wymóg rynku MA?
ciekawe o co chodzi

Raz, że może to być obrona przed odpływem trenujących do innych dyscyplin, a dwa, że może faktycznie chcą odejść od treningu "pod sport".
Zobaczymy
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powroty do korzeni... czy wymóg rynku MA?
Zauważam odwrotną tendencję - uprawiający kopane sporty walki np. kick boxing nie chcą aby ich w żaden sposób kojarzono z karate, które uważają za nieefektywne i nieskuteczne. Często zawodnicy w sportach walki mający tytuły mistrzowskie mają bardzo niskie stopnie uczniowskie i mają je tylko dlatego, że posiadanie stopnia jest warunkiem dopuszczenia do udziału w zawodach. Ich skuteczności w walce i wysokiego poziomu umiejętności technicznych nikt nie kwestionuje. Wielu zawodników ćwiczących kick boxing chciałoby nawet aby pasy w tym sporcie zostały zlikwidowane.

Określenie pozbawione sensu sporty walki jest dla mnie wyjątkowo nietrafione. Tym bardziej że karate tradycyjne również organizuje wiele zawodów sportowych i w końcówce listu jest napisane że jest ważne żeby instruktorzy uczestniczyli we wszystkich ważnych zawodach sportowych karate tradycyjnego.

Myślę, że ten list to początek kampanii mającej na celu odzyskanie popularności jaką miało karate wiele lat wstecz.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Powroty do korzeni... czy wymóg rynku MA?

Określenie pozbawione sensu sporty walki jest dla mnie wyjątkowo nietrafione.


Właśnie, szczególnie tak usportowione tradycyjne co z tradycją ma niewiele wspólnego
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Powroty do korzeni... czy wymóg rynku MA?
Właśnie... to określenie: "pozbawione sensu sporty walki"? Które to sporty walki są pozbawione sensu? Chyba niezbyt trafione określenie...
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Powroty do korzeni... czy wymóg rynku MA?

Obecnie ITKF zaczyna proces reorganizacji, w celu ochrony Karate Tradycyjnego przed
wpływem pozbawionych sensu sportów walki.

Bez komentarza. :evil:

... może faktycznie chcą odejść od treningu "pod sport"...

... niezwykle ważne jest, aby wszyscy instruktorzy uczestniczyli [...] w miarę możliwości, w ważniejszych zawodach ITKF, takich jak mistrzostwa świata, Puchar Świata, mistrzostwa Europy, mistrzostwa panamerykańskie itd.

Chyba raczej nie.

Już nic nie rozumiem. Sport pozbawia sensu Sztuki Walki czy nie :roll:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Powroty do korzeni... czy wymóg rynku MA?

Określenie pozbawione sensu sporty walki jest dla mnie wyjątkowo nietrafione.

czym wiec sa sporty walki? czym innym niz sportami walki :wink:
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powroty do korzeni... czy wymóg rynku MA?
Moro odniosłeś się do mojej wypowiedzi, ale nie zrozumiałem o co chodzi. Mógłbyś sprecyzować co masz na myśli?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Powroty do korzeni... czy wymóg rynku MA?
po twojej odpowiedzi widze ze zle zinterpretowalem posta, sadzilem ze chodzi Ci o to ze okreslenie "sporty walki" jest nietrafione i pozbawione sensu. moja wina.
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powroty do korzeni... czy wymóg rynku MA?
Mi się wydaje, że to ściema jakaś. Ćwiczyłam karate tradycyjne i właśnie z tego powodu zrezygnowałam (po 5 latach:)). Za dużo wszystkiego pod kątem zawodów a co za tym idzie - pod kątem kasy. Przestało mi się podobać rozdzielenie na osoby "lepsze" i "gorsze". Bo przecież większą uwagę trzeba było zwracać na osoby, które jeżdżą na zawody i mają jakieś osiągnięcia. Tak więc, nie zawsze trener zauważał że robisz coś źle bo patrzał na tych "lepszych" i to ich poprawiał. Zazdrosna nie jestem:). Ale uważam, że grupa to grupa, powinno się traktować wszystkich na równi i stwarzać atmosferę przyjemną do ćwiczeń. A ja po jakimś czasie stresowałam się jak miałam iść na trening bo czułam się "gorsza". A do tego trener nie zwracał uwagi na to, że ktoś się "wywyższa". Wiem, co trener to obyczaj i pewnie nie wszędzie tak jest. Ale jak dla mnie to nie widziałam tam nic z KARATE tylko SAMO karate SPORTOWE. A co ze starszymi, których zawody nie interesują? Gdzie mamy ćwiczyć:)????
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Powroty do korzeni... czy wymóg rynku MA?
ale mam nadzieję, poszłaś gdzie indziej? Nie zrezygnowałaś zupełnie?
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powroty do korzeni... czy wymóg rynku MA?
Niestety szukam od dłuuższego czasu i nic nie mogę znaleźć:(... U nas nic innego nie ma (Wejherowo), Gdynia jakoś się tu nie ogłasza, chętna byłam na Rumie ale mieli na 18 a ja do 18 w pracy. I tak się włóczę bez celu:)... Ech...
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Powroty do korzeni... czy wymóg rynku MA?

Właśnie... to określenie: "pozbawione sensu sporty walki"? Które to sporty walki są pozbawione sensu? Chyba niezbyt trafione określenie...


BUDO to nie sport :roll:
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: Powroty do korzeni... czy wymóg rynku MA?
nie ja 1 za przeproszeniem,ale chyba jest tak wszedzie ze ci ktorzy sie najbardziej przykladaja przez co sa lepsi maja chody u trnera.jak widze ze ktos daje z siebie wszytko na treningu to bede mu dawal wiecej wskazowek niz osobie co sobie przyjdzie na trening raz na ruski miesiac pomachac nogami .ku.. nawet Jezus mial swojego ulubienca Piotra :wink: :)
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powroty do korzeni... czy wymóg rynku MA?
Wojtas 25-ja nie mówię o tym co Ty. Oczywiście-komuś się nie chce to do widzenia. Chodzi mi o sytuację gdzie naprawdę ktoś się stara i daje z siebie wszystko ale niewiele to warte dla kogoś obok bo nie ma to efektu na przykład w postaci medalu, pucharu, Mistrza Polski. Więc co? Ci którzy nie wykazują się na arenie poza dojo mają sie za przeproszeniem w d... pocałować:)?
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: Powroty do korzeni... czy wymóg rynku MA?
jak cwiczysz dla siebie to o oc masz pretensje do trenera?bo napewno cie nie olewal kompletnie bez powodu,zreszta skonczmy ten off top porostu sa ludzie ktorzy sa egocentrykami chca byc pepkiem swiata i o wlasne niepowodzenia obwiniaja innych
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Powroty do korzeni... czy wymóg rynku MA?

BUDO to nie sport :roll:


Coś się chyba "zawiesiłeś"...skoro budo to nie sport, to po co kierowac uwagę na uczestnictwo w zawodach, w rywalizacji według pewnych reguł a w więc w kierunku sportu.
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powroty do korzeni... czy wymóg rynku MA?
Po pierwsze trener który "olewa" nie jest dla mnie Trenerem. A poza tym nie rozumiesz o co mi chodzi i nie znasz sytuacji więc rzeczywiście to skończmy.

"Przez długi czas podkreślałem, że karate to Budo i skoro Budo zostało odłączone od karate to nie jest to nic więcej jak sport karate, pokaz karate albo nawet pomysł trenowania karate jedynie żeby być modnym. (...) Osobiście zawsze wybierałem drogę godnej podziwu mniejszości niż marną większość. To jest bardzo ważna reguła, z którą żyję. Co do tego jestem pewien: nie wybiorę łatwej drogi. Karate, które wyzbyło się Budo nie ma swojej istoty. To nie jest nic więcej jak barbarzyńska technika walki lub reklamowane narzędzie w celu uzyskania korzyści. Bez względu na to jak staje się to popularne, to nie ma sensu."
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: Powroty do korzeni... czy wymóg rynku MA?
Romanowicz napisz do dziadka o swoich watpliwosciach dotyczacych tego listu napewno ci odpisze iwyjasni niejasnosci a tak to podwazasz jego autorytet,mysle ze nikt poza nim raczej tego nie wytlumaczy
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024