Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obciążniki a zdrowie stawów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Obciążniki a zdrowie stawów
muszę odświeżyć bo dręczy mnie jedno pytanie. Sally, ciekaw jestem, czy po tych Wojtka Ćwiczeniach Siłowych też miałeś taką fazę jak jak ja: wykonuję je 2 razy w tygodniu z ciężarkami 1 kg i mam dziwne wrażenie, że wzrosła mi skoczność/szybkość nóg. Piszę ,,wrażenie" bo nie jestem pewien, nie miałem okazji przetestować tej szybkości (oprócz podskoków z kolanami do klatki, ale to chyba kiepski sprawdzian). Ty na pewno ,,coś" zauważyłeś.

PS.: W pozostałe dni - pon, śr, pt zwykłe przysiady robię.
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Obciążniki a zdrowie stawów
sam sobie odpowiem:

,,(...)Natomiast do negatywnych aspektów należy zaliczyć: brak poprawy sprawności koordynacyjnej, zaburzenia krążeniowo- oddechowe podczas napiec dużych grup mięśniowych oraz brak transferu siły statycznej na eksplozywna."

dzięki za pomoc :D
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Obciążniki a zdrowie stawów

muszę odświeżyć bo dręczy mnie jedno pytanie. Sally, ciekaw jestem, czy po tych Wojtka Ćwiczeniach Siłowych też miałeś taką fazę jak jak ja: wykonuję je 2 razy w tygodniu z ciężarkami 1 kg i mam dziwne wrażenie, że wzrosła mi skoczność/szybkość nóg. Piszę ,,wrażenie" bo nie jestem pewien, nie miałem okazji przetestować tej szybkości (oprócz podskoków z kolanami do klatki, ale to chyba kiepski sprawdzian). Ty na pewno ,,coś" zauważyłeś.


ja robie te ćwiczenia 2 kg, chociaz ostatnio mniej bo mnie troche wystraszyli tym że nie powinny być przymocowane w okolicy kostek. Dokładnie tak wrosła mi sprawnośc i skocznośc też ale nie mam problemów z koordynacja i tez ogólnie się ona poprawia,ani tym bardziej krążeniowo-oddechowych, odnośnie tego co piszesz w drugim poście.

ale robie tez ćwiczenia na poprawe skoczności m.in przeskoki przez ławeczkę około 100, przeskoki ze zmiana nóg tez na ławeczce około 200, no i dużo kopniec z wyskoku ćwiczymy, tak że bezpośredni efekt tych cieżarków to ogólne wzmocnienie nóg i poprawa kopnięc.
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obciążniki a zdrowie stawów

w bardziej cywilizowanych krajach (czyt. zachód) są do kupienia specjalne kamizelki, wyglądają jak takie puchowe bezrękawniki, ale ważą np. 20 kg :) ale w polsce jest to chyba nie do dostania

o kur... dragon bal :lol:

A ten wojtek od ćwiczeń ma fajne getry, zastanawiam się reakcji ćwiczących jak bym w tym wparował do dojo.

Pytanie ode mnie, jeśli ćwiczę codziennie na worku, to czy może mógłbym sobie pozwolić po wsyzstkich seriach ostatnią zrobić w obciążniku? (20 front kicków, 20 lowków, 20 highków) x 10; + jeszcze łapy.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Obciążniki a zdrowie stawów
podobno nie wolno kopac w obciąznikach.
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Obciążniki a zdrowie stawów
Tori, ja bym nie polecał, chyba że masz tak mocne stawy jak Son Goku (który w zaświatach trenował tak z obciążeniem 10 ton na rękach i nogach :D )

Sally, a czemu nie w okolicy kostek te ciężarki?:-o Zresztą, ja już tego nie robię, nie potrzebuję wzmacniać nóg do kopnięć, na kicka się nie wybieram (strach przed low-kickami :( )
Wystarczą mi przysiady
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Obciążniki a zdrowie stawów
a sa w ogole jakiekolwiek benefity stosowania obciaznikow :?:

bo ja juz przerabialem tego typu obraczki i stwierdzam ze jedyne do czego sie nadaja to bieganie ale z zalozonymi na nadgarstkach

o kopaniu w obciaznikach i innych tego typu zboczeniach nie bede juz pisal bo juz nie raz o tym bylo
powiem tylko ze korzysci niewiele a ryzyko rozwalenia sobie kolan na dobre duze

reasumujac: trzymac sie z daleka od kopania w obciaznikach

to tak IMHO
Itosu 8)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Obciążniki a zdrowie stawów

Sally, a czemu nie w okolicy kostek te ciężarki?

bo się robi dźwignia na kolano. Ale po pół roku takich ćwiczeń wzmocniły mi się nogi, mysle ze jest ok pod warunkiem ze się trzyma napieta noge prosto i wykonuje ruch bardzo wolno.
ja się ogólnie też boje o kolana, ale co poradzić.. tak obiektywnie recz biorac to pod tym względem TKD jest bardziej kontuzyjne niż MT (tak mi sie przynajmniej wydaje z obserwacji) wiec nie ma co bac się o lowkicki.
  • 0

budo_puchu
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Obciążniki a zdrowie stawów
dało mi to dużo do myślenia...mianowicie kupiłem sobie obciążniki po 3kg i ćwiczyłem w nich kilka miesięcy, robiłem co sie dało waliłem w nich w worek, podskoki, skakanka, dużo w nich chodziłem(czasem kilka godzin dziennie) dobrze, ze nic sobie nie zrobiłem, ale żeby sobie kolana uszkodzić musiałbym chyba trenować dłuzej. mimo wszystko bardzo sobie wzmocniłem nogi wiec trening na krótką mete dobry, teraz będę robił jedynie te ćwiczenia z tej strony o bieganiu. pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024