Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wszystko o pływaniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Wszystko o pływaniu
jestem laikiem jesli chodzi o plywanie ale chcialbym to zmienic

temat dotyczy wszystkiego o plywaniu
technika, wasze osiagniecia, rekordy, jak sie uczyc, ile plywacie, jak trenujecie i tak dalej

mysle ze bylby to ciekawy temat dla wszystkich ktorzy sa zainteresowani plywaniem jak i tych ktorzy chca sie dowiedziec wiecej na ten temat

zapraszam do dyskusji

ja osobiscie musze poprawic technike zeby moc plywac na wiekszych dystansach (za szybko sie mecze)
podczas plywania trace za duzo energii na niepotrzebne ruchy

jak to jest u was :?:
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystko o pływaniu
ja sie na basen zapisalem w 6 klasie podstawowki, przedtem umialem unosic sie na wodzie, krauelm z zanurzeniem twarzy i oddychaniem na dwa nie potrafilem (zaznaczam ze nie mialem zadnego instruktora)
i nauczylem sie sam plywac najpierw kraulem a potem innymi stylami, najbardziej dumny jestem z mojego delfina :D
nim sie najbardziej na basenie kozaczy

potem po roku takiego chodzenia przestalem, lecz nadal plywam calkiem niezle, a z o wiecej nieraz lepiej od kolesi ktorzy na basen chodza regularnie a nwet codziennie ( a to co wczesniej ja chodzilem w 6 klasie to bylo raz w tygodniu)

a wiec reasumujac moim zdaniem wystarczy chec i zapal, a samemu mozna nauczyc sie plywac, a to ze szybko sie meczysz to kwestia nieobycia z woda, tak jak ze wszystkim, jezeli robisz cos pierwszy raz cialo nie wykonuje optymalnych ruchow, jendka po pewnym czasie to sie zmieni

pzdr
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystko o pływaniu
Ja zapisałem się na basen też w 6 klasie ale trafiłem na instruktora-pizde. Jego nauka kraula i grzbietu to: "machaj jak najmocniej" :? z ojcem po jakimś czasie zauważyliśmy, że on sie opierdala a nie uczy i poszedłem do innego instruktora(na tym samym basenie). Ten uczył normalnie, nawet pływał z nami i poprawiałi było spoko, później przenieśli mnie do grupy dla dorosłych gdzie uczył bardzo spoko koleś. Tam najpierw do początkujących później do średnio zaawans. i na koniec do zaawans. gdzie pływało sie sporo, 50-60 basenów. Czasami mieliśmy 40 basenów kraulem i po każdej długości wychodziło się z basenu i pykało pompeczki, ja jako młody 5 a starsi 10.
Miałem iść na ratwonika ale rodzice zaczęli gadać, że egzamin gimnazjalny blablabla. W czasie liceum spotkałem na przystanku znajomego ze szkoły bo byliśmy w drużynie szkolnej w pływaniu i mówił, że jako ratownik praktycznie cały czas popijawa po służbie.
Z konkretnych rzeczy to:
- długość 2 basenów zawsze była w 40-42 sekundy(w grupie już zaawans.)
- nigdy nie mogłem pływać kraulem na 2 oddechy, zawsze na 3 lub 4
- delfin to była dla mnie fantastyka, nie mogłem tego zgrać w żaden sposób
- jak byłem w formie to pod wodą udawało się przepłynąć basen żabką
W liceum już tyle nie pływałem ale to jak z rowerem, tego sie nie zapomina.

ps.
i tak skoki z wieży to to na co każdy na basenie czekał :)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystko o pływaniu
kiedys plywalem w klubie tam nam dawali kopa sama rozgrzewka w 4 klasie podstawowki to bylo 20 basenow a potem to sie machalo najpierw technika potem wydolnosciowe te stare dobre czasy...:)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystko o pływaniu

a wiec reasumujac moim zdaniem wystarczy chec i zapal, a samemu mozna nauczyc sie plywac, a to ze szybko sie meczysz to kwestia nieobycia z woda, tak jak ze wszystkim, jezeli robisz cos pierwszy raz cialo nie wykonuje optymalnych ruchow, jendka po pewnym czasie to sie zmieni


czyli skoro juz umiem plywac to bez trenera mozna nauczyc sie zajebiscie plywac bo to jest tylko kwestia obycia z woda i wyplywania odpowiedniej ilosci kilometrow :?
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystko o pływaniu
no bo co to za roznica czy sma przeplyniesz 20 basenow czy instruktor ci powie zebys przeplynal 20 basenow, oczywiscie technika nieznacznie ucierpi ale jak sie tym zainteresujesz
jakies artyukly poczytasz to moze byc dobrze

pzdr
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystko o pływaniu
Perun---> nie zgodzę się, technika jest ważna, chociażby oddechy wpływaja na to jak szybko się męczysz. Ja plywam od dzieciaka (podstawówka), obecnie dwa razy w tygodniu. Świetna sprawa, nie trzeba cały czas tyrac pod okiem instruktora, ale przynajmniej ten rok-dwa przepływać z kimś kto nauczy chociaż żaby, grzbietu, kraula czy delfina, a potem można już walić samemu imo/
  • 0

budo_szerszy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TYCHY
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystko o pływaniu
ja pływałem 7 lat w szkole podstawowej i gimnazjum. do tereaz zdarza mi sie jezdzic na amatorskie zawody (klasyk tylko). Staram sie pływac - 2-3 razy w tygodniu - 100 długosci dowolnym i klasykiem na zmiane - basen 25m. ogólnie to pływanie i cwiczenia oddechowe znacznie poprawiają wydolnosc np. na macie
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystko o pływaniu
a ja się zgadzam z Perun'em, bo tak naprawdę to potrzebne są podstawy i tyle, żeby mniej więcej wiedzieć jak się macha rękami i nogami, a technika to już sprawa indywidualna każdej osoby, bo z tym tak samo jak z judo, każdy trochę inaczej robi jakiś rzut, po prostu trzeba odpowiednią ilość kilometrów zrobić,

a co do samego pływania, to chodzę od podstawówki, wcześniej raz w tygodniu teraz chodziłem dwa razy, pływam tylko kraulem i klasycznym, grzbietu nie lubię, a delfinem nie potrafię ;) ,
kraulem to najlepiej mi się pływa, deska w nogi, na ręce "pad'y" (takie plastikowe coś żeby opór był większy) i tak mogę pływać non stop praktycznie bez przerwy, a jak mam normalnie pływać kraulem to już trochę gorzej z tą wytrzymałością ale też źle nie jest,
co do rekordów, to parę lat temu przepłynąłem dwa baseny pod wodą ( 50m) :] teraz jest trochę gorzej dochodzę tylko do jakiś 40m :|
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystko o pływaniu
Przechodząc testy sprawnościowe na uczelni pokonałem 50m w czasie 34-35 sekund czyli całkiem nieźle.
Aż wstyd przyznać ale w Kce nie ma basenu z prawdziwego zdarzenia :oops: Wielka szkoda bo dużo chętniej poprawiałbym kondycje na basenie niż na bieżni .
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystko o pływaniu
Może ma ktoś definicje technik pływania w teorii?? Umiem oczywiście pływać, ale chciałbym skonfrontować mój styl z czysto technicznym.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystko o pływaniu
no i znowu mi się Detektyw Monk przypomniał :)
  • 0

budo_aki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaświatów ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystko o pływaniu
woda - fajny temat - coś dla mnie :)

pływam od dzieciaka (ojciec wychowany nad rzeką za punkt honoru przyjął sobie, ze jego dzieci będą dobrze pływać), wiec nauczyl mnie utrzymywac sie na wodzie i przesuwać do przodu ;-)
potem juz regularnie na basenie szlifowało sie technikę i kondycję. Nauczyłam sie plywać wszystkimi stylami (potwierdzam najbardziej kozacki jest delfin no i nawroty ''kozłem'' przy ścianie). Potem poszłam na kurs młodszego ratownika (gdzie dostalam niezly wycisk). "Kariery" w ratownictwie nie zrobilam chociaż teraz pływam dużo lepiej niż wtedy gdy robilam kurs.
Nie mam za duzo czasu na basen, ale staram sie robic ok 1,5 km tygodniowo + 2 km w płetwach. Od ubiegłego roku jestem zakochana w nurkowaniu i ćwiczę kondycję i umiejętności pływackie pod tym kątem (aktualnie usiłuję zgłębić technikę tzw "back-kicka") czyli plywania pod wodą w płetwach żabką do tyłu :) )
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystko o pływaniu
Ja mam srednio 33-34sek na 50m .. zrobiony kurs ratownika WOPR i uwazam ,ze uczenie sie pod okiem kogos kto ma o tym pojecie jest jak najbardziej wskazane... to tak jak ze sztukami walki...z instruktorskich tasm sam za wiele nie wyniesiesz... takie szczegoly jak chocby fakt wyjmowania reki jak najkrotsza droga z wody ... wyciaganie jak najdalej ramienia (w kraulu) (jak w boksie prosty:-) ) ..zeby zwiekszyc sile machniecia reka przy zmniejszeniu wysilku... takie drobne szczegoly potrafia duzo dac na plus... oczywiscie ,zeby cialo sie nie "gibalo" w wodzie koniecznie nieparzysta liczba oddechow ...najlepiej 5 lub 7 (powoli zwieksza sie pojemnosci pluc przy tej ilosci) . Oczywiscie musisz trafic na osobe ktora bedzie potrafila Ci to przekazac...i nie zawsze bedzie to wymiatacz ,ktory robi czas 26sek na 50m... bo w koncu nie kazdy dobry zawodnik jest dobrym trenerem. Pozdrawiam.
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystko o pływaniu
co do treningu to staram sie byc na basenie dwa razy w tygodniu ... najpierw rozgrzewka okolo 10dlugosci kraulem.. pozniej 6 zabka przy czym plywam "jeden oddech na dwa machniecia rekami" ... pozniej jedna dlugosc pod woda .. 10 dlugosci kraulem gdzie pierwsze 2dl jeden oddech co 3 machniecia.. kolejne 2dl. oddech co 5 machniec ,2dl co 7 machniec, 2dl co 5 machniec i ostatnie 2dl co 3 machniecia.. znowu dl pod woda (choc nie zawsze) ...troche zabki dla relaksu i cos na ksztalt HIITa w wodzie.. jedna dl kraulem sprint i bez odpoczynku 2luzno.. gdy mam wene dokladam plecy w dowolnej konfiguracji i troche delfina :-)
  • 0

budo_ruido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystko o pływaniu
wlasnie chce zaczac na basen chodzic... temat jak znalazl.
plywam jakos tak od dziecka i w sumie nie pamietam zeby mnie ktos uczyl. no ale nie umiem plywac jak sie okazuje najbardziej kozackim stylem :oops:
jest jakas opcja zeby sie nauczyc bez taty wychowanego nad rzeka albo instruktora? :wink:
jakis turtorialik albo co?
szkoleniowki basa rutena czy cos?
  • 0

budo_iskierka1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystko o pływaniu
Rolnikzz, bardzo fajny plan masz
ja też pływam ale niestety mam czas tylko raz w tygodniu
podobnie jak ty robie rózne modyfikacje i interwały bez tego to bym chyba znienawidziła basen bo pływanie w kółko jest nudne
jako sprawdzian wydolnościowy robię test Coopera => czyli jaki dystans uda mi sie przepłynąć w ciągu 12 min.(niestety zegarek wodoszczelny ze stoperem obowiązkowy)
p.s. super kozackim stylem niestety pływać nie umiem bo jeśli chodzi o pływanie to jestem samoukiem :)
pozdrowienia dla wszystkich pływających
  • 0

budo_montesi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 478 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystko o pływaniu
pare ładnych lat temu.. pływałem duzo.. , wtedy tez zrobiłem sobie młodszego ratownika i pracowałem nawet w tej zacnej profesji jeden sezon :)
teraz to juz nie ta kondycja, ale czasem wyjdę sobie na basen ostatnio na warszawianke ,zeby cos tam popływac. Największa frajdę sprawia mi delfin, ale na krótki raczej dystans, bo to bardzo męczący styl. Kocham wodę.. 8)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystko o pływaniu
mocie napisac co dokladnie jest wymagane przy egzaminie na mlodszego ratownika?
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystko o pływaniu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024