Skocz do zawartości


Zdjęcie

egzaminy na pasy w KB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: egzaminy na pasy w KB
Stopień szkoleniowy w kick boxingu odzwierciedla praktyczne umiejętności przydatne w walce sportowej. W wymaganiach nie ma kata czy innych umiejętności zupełnie nieprzydatnych w walce. Za to znajdziesz tam m.in. postawy walki, techniki obrony i ataku, które można wprost stosować w walce, trening na tarczy, walki zgodne z różnymi formułami. Uważam, że zdawanie egzaminów w kicku wiąże się z rozwijaniem umiejętności i wymusza sprawdzanie ich w walce.
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: egzaminy na pasy w KB

więc odsyłam chłopaka do TKD, bo tam poziom jest mniej ważny za to pasy w cenie.

No to chyba jest BAAAAARDZO zależne od klubu, w jednych się robi godzinami układy, w innych głównie ćwiczy pod walkę (jak w moim) i tu pasy nie są ważne, rozchodzi się tylko o to, aby mieć ten 6 kup wymagany na zawody, u mnie np. najlepszy gość ma biały, bo nie zdawał jak my (chyba z braku czasu) i nikt go nie traktuje jak najgorszego, wręcz przeciwnie, bo po prostu nas wymiata na sparingach.
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: egzaminy na pasy w KB

Stopień szkoleniowy w kick boxingu odzwierciedla praktyczne umiejętności przydatne w walce sportowej. W wymaganiach nie ma kata czy innych umiejętności zupełnie nieprzydatnych w walce. Za to znajdziesz tam m.in. postawy walki, techniki obrony i ataku, które można wprost stosować w walce, trening na tarczy, walki zgodne z różnymi formułami. Uważam, że zdawanie egzaminów w kicku wiąże się z rozwijaniem umiejętności i wymusza sprawdzanie ich w walce.


chuja odzwierciedla , a nie umiejętności praktyczne. Pas pasowi nie równy.

a offtopując dodam, że KB powinien bardziej ,że się tak wyrażę iść w stronę boksu ( gdzie nie ma żadnych stopni ) niż karate.
Niby pasy są, a na zawodach czy treningach i tak nie wiesz kto jaki ma ( bo jak ktoś ładnie napisał ludzie się z tym nie obnoszą ). Za to dochodzą dodatkowe koszta, jeżeli chcesz startować - ceny pasów ( 5 kyu 150 zł jakoś ).
:) :) ile trzeba wybulić ,żeby powalczyć.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: egzaminy na pasy w KB
Przepisy amatorskiej rywalizacji sportowej Polskiego Związku Kick Boxingu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Warto przeczytać paragraf 2 pkt 2 (Rozdział pierwszy: Postanowienia ogólne)
„W zawodach sportowych PZK-b /mogą startować/ startują zawodnicy i zawodniczki spełniający poniższe warunki:
• /ważne badania lekarskie/ posiadają potwierdzenie zdolności do udziału w zawodach z przychodni sportowo-lekarskiej;
posiadają stopień szkoleniowy kwalifikujący do udziału w danych rozgrywkach kick-boxingu;
• posiadają ważną licencję PZK-b;
• /potwierdzoną przynależność klubową/ należą do klubu członkowskiego PZK-b.”

Bachen jeżeli pas nie odzwierciedla umiejętności w walce to dlaczego jest wymagane posiadanie stopnia szkoleniowego kwalifikującego do udziału w danych rozgrywkach kick-boxingu? Czy przypadkiem nie potwierdza on posiadania umiejętności technicznych pozwalających na udział w walkach według określonych przepisów? Może chodzi o to, żeby młody zawodnik zdając egzamin wykazał przed egzaminatorem, że posiada umiejętności pozwalające na bezpieczny udział w rywalizacji sportowej?
Jakoś nie rozumiem argumentu, że kick powinien iść w stronę boksu.
Idąc tym tokiem myślenia judo powinno iść w stronę zapasów.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: egzaminy na pasy w KB
Szczerze mówią trenowałem kickboxing i przez długi czas nie miałem nawet pojęcia, że są w nim pasy i stopnie. U mnie w klubie nikt się w to nie bawił i dziwi mnie generalnie, że w niektórych klubach bawią się w to.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: egzaminy na pasy w KB
Kick boxing to sport. Jeżeli w przepisach rywalizacji sportowej jest miejsce dla stopni szkoleniowych to trzeba to zaakceptować albo zmienić uprawianą dyscyplinę sportową.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: egzaminy na pasy w KB

Bachen jeżeli pas nie odzwierciedla umiejętności w walce to dlaczego jest wymagane posiadanie stopnia szkoleniowego kwalifikującego do udziału w danych rozgrywkach kick-boxingu?

Po to zeby startujacy czy startujaca pokazali przed egzaminatorem ze nie dadza sie zabic na ringu. Dla mnie to glupota bo to trener zawodnika wie najlepiej czy go wystawiac do walki czy nie. Mnie generalnie smiesza ludzie ktorzy trenuja dla pasa i mysla ze to cokolwiek odzwierciedla. No chyba ze mowimy tu o ludziach ktorzy trenuja BJJ. Tak samo smiesza mnie ludzie ktorzy dowiedziawszy sie ze ktos trenuje karate pierwsze o co pytaja to "jaki masz pas". Kick powinien isc w strone boksu zeby stal sie sportem w ktorym szacunek zdobywa sie poprzez wygrane walki na ringu a nie poprzez egzaminy uczace walki z wiatrakami. Czarny pas w kickboxingu co to kurwa jest. Przeciez to nawet brzmi jak kpina, tymbardziej ze mowimy tu o sporcie ktory powstal po to by wylonic najlepszych uderzaczy w ogniu walki.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: egzaminy na pasy w KB
Dla mnie też ciekawostką jest to, że sport, który de facto powstał przez odrzucenie azjatyckiej otoczki od kopania i uderzania, trzyma się stopni. No cóż, aspekt finansowy też jest ważny. Nie da się jednak ukryć, że egzaminy są nieraz fikcją podobnie jak i w innych stylach. W boksie nie ma pasów, leją się ludkowie ostro i trenerzy zazwyczaj wiedzą, kogo można wystawić do ringu, a kogo jeszcze nie - stąd też argument o udowadnianiu czegoś przed egzaminatorem też do mnie nie trafia. Pewnie są osoby, dla których stopień w kicku jest ważny, ja do tej pory spotykam sie głównie z nastawieniem, że trzeba zrobić ten minimalny uprawniający do startu, a potem nieraz stoi się na nim dopóki nie trzeba zrobić kursu instruktorskiego :wink:
  • 0

budo_pedagog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: egzaminy na pasy w KB
Czytaj powyzej,pozdrowienia z Rzymu z mega wpirer...cos tam.. :twisted:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: egzaminy na pasy w KB

Uważam, że zdawanie egzaminów w kicku wiąże się z rozwijaniem umiejętności i wymusza sprawdzanie ich w walce.

dokładnie tak. i bez sprawdzania w walce nie powinno się ich mieć.
w KB najpierw trzeba miec stopień a potem sprawdza sie umiejętności na zawodach (odpowiedni do formuły zawodów) dlatego stopień trzeba kupic przed zawodami ale w sumie to ten kto go przyznaje bierze za to opowiedzialnosć i nie powinien dopuścić do walki kogoś kto sie jeszcze do tego nienadaje. dlatego nie powinno się zdawać tych egzaminów nie walcząc. tzn do 5 jest egzamin z technik w formie prawie bezkontaktowej i ten stopień upowaznia do udziału w zawodach light,semi kontakt, ale potem walka jest już wymagana do uzyskania wyższego stopnia. Dlatego nie da się zdawac ćwicząc samemu w domu a w np. taekwondo mozna, bo tam walka nie stanowi podstawy ocen tylko: układy, łamania i techniki specjalne a tego się od biedy mozna w domu nauczyć samemu i zdawać.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: egzaminy na pasy w KB

Uważam, że zdawanie egzaminów w kicku wiąże się z rozwijaniem umiejętności i wymusza sprawdzanie ich w walce.


Pół żartem, pół serio można też przyjąć nieco inne stwierdzenie - chęć sprawdzania się w walce w kicku i rozwijania umiejętności wymusza zdobywanie (lub "załatwianie") stopni :wink: . Tych minimalnie wymaganych.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: egzaminy na pasy w KB
„Czarny pas w kickboxingu co to kurwa jest. Przeciez to nawet brzmi jak kpina, tymbardziej ze mowimy tu o sporcie ktory powstal po to by wylonic najlepszych uderzaczy w ogniu walki.”

Myślę, że to wcale nie brzmi jak kpina. Mate jak sięgniesz pamięcią do jednej z gal kick boxingu (wydaje mi się że to było w grudniu 1995 roku) to pewnie przypomnisz sobie jak do ringu wchodził Marek Piotrowski. Wszedł pomiędzy liny ubrany w czarną karategę i był przepasany czarnym pasem. Walczył wtedy z włoskim zawodnikiem Stefano Tamiazzo (i oczywiście wygrał). Dla mnie czarny pas pana Marka to jest coś.
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: egzaminy na pasy w KB
Bo Marek Piotrowski był karateką kyokushin, więc to dla tego miał czarny pas i karatege :wink: .
A teraz:

bo tam walka nie stanowi podstawy ocen tylko: układy, łamania i techniki specjalne a tego się od biedy mozna w domu nauczyć samemu i zdawać.

Nie wiem, czy to błąd broszury, czy co, ale posiadam broszurę, która w wymaganiach na stopień 6 kup ma "Kyorugi: Walka wolna 3 min. W sprzęcie - kombinacje technik ręcznych i nożnych w walce."
Więc nie do końca jest tak jak mówisz, chyba, że to błąd broszury.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: egzaminy na pasy w KB
Marek Piotrowski jest dla mnie niedoscignionym wzorem nie dlatego ze ma czarny pas tylko za tytuly mistrzowskie jakie zdobyl oraz za postawe w ringu. Równie dobrze moglby miec bialy pas to nie ma nic do rzeczy.
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: egzaminy na pasy w KB
nie wdajac sie w dyskusje nad pasami (ja bym te wasze zdania jakos wysrodkowal...) to zauwazcie ze jednak kickboxing wywodzi sie z karate i byl potem znany jako karate full kontakt, pasy to wg mnie poprostu jakas pozostalosc, ani bym tego nie tepil ani nie wynosil ponad szereg.
Fakt, ze jak slysze ze ktos ma np pomaranczowy pas to wiem, ze faktycznie trenowal z 1,5 roku, a nie, byl na jednym treningu i pozjadal wszystkie rozumy, znam juz nie jednego takiego "boksera".
Mysle, ze dobrze to zostalo uwzglednione w przepisach jako "stopnie" bez wodotryskow typu "kyu" czy cos w tym stylu, zauwazcie, ze nawet tak pragmatyczne SW jak kravka posiada stopnie. To tak jak w szkole niby nic ze mam 1 z chemii a ktos inny ma 5 ale jednak ja niezdaje :wink: .
A co do kimon- na pierwszych galach Piotrowskiego faktycznie sedziowie byli w kimonach i to nie byla w kokuszinka tylko normalny kick.
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: egzaminy na pasy w KB

Bachen jeżeli pas nie odzwierciedla umiejętności w walce to dlaczego jest wymagane posiadanie stopnia szkoleniowego kwalifikującego do udziału w danych rozgrywkach kick-boxingu? Czy przypadkiem nie potwierdza on posiadania umiejętności technicznych pozwalających na udział w walkach według określonych przepisów? Może chodzi o to, żeby młody zawodnik zdając egzamin wykazał przed egzaminatorem, że posiada umiejętności pozwalające na bezpieczny udział w rywalizacji sportowej?
Jakoś nie rozumiem argumentu, że kick powinien iść w stronę boksu.
Idąc tym tokiem myślenia judo powinno iść w stronę zapasów.


W stronę boksu w sensie, że tam nie ma pasów itp. a i tak poziom zawodników jest dobry.
Słuchaj ja musiałem wybulić 150 zł na 5 kyu ,żeby sobie na zawody śmignąć ( Myślisz, że jakbym nie miał pasa to byłbym już nie kompetentny do startu? ). I o to chodzi, co ten kurw* pas ma do rzeczy? Gdyby egzaminy jeszcze były za darmo to tam koło chuj* z tym, ale tak to trochę wkurwia tyle pieniędzy dla paska, który nic nie znaczy. Poza tym czy masz odpowiednie umiejętność powinien decydować trener, który widzi na bieżąco twoje zdolności. a posiadanie tego pasa jest wymagane, bo z tego jest niezły hajs jakby nie patrzeć. A czemu taki stopień jest wymagany? Proste - BO JEST Z TEGO DUŻA KASA. Tym wyższy stopień , tym droższy, jakby już ciężej sie oceniało wyższe stopnie od początkowych
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: egzaminy na pasy w KB
czym wyzszy tym drozszy, zeby nie zniechecac poczujacych,a potem to sie juz wkrecasz :wink: moj trener, przez pewien czas mial tylko pierwszy uczniowski tylko z powodu kasy i burdelu w pzkb (ostatnio sie polepszylo), teraz juz ma podejrze 2 dan, ale troche kaski na to poszlo.
  • 0

budo_stypek007
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:OSTROŁĘKA

Napisano Ponad rok temu

Re: egzaminy na pasy w KB
Słuchajcie to ze ktos chce sobie zrobic pas ( w tym przypadku ja) nie jest niczym złym, mówicie ciagle ze w walce nie licza sie pasy owszem nie liczą, ale zeby zdac na któreś z 3 najlepszych pasów nie wystarczą tylko proste techniki bokserskie na tarcze, w powietrze, kopniecia okręzne, tylko duzo wiecej. to powiedzcie jak sie przygotowujecie na walki jak nie walka z partnerem, zaawansowane kombinacje(czyli to co jest na egzaminie) itp. to co wy robiecie medytujecie?. Nie chce sie kłócic ale nikt nie zaprzeczy ze wielu z was jakby dzis staneło na egzamin chociaż by na brazowy pas przypuszczam ze nie jeden by oblał. Jezeli ktos chce sie uwarzac za kickboxera musi to potwierdzic przed komisja złożona z ludzi którzy tworzą i tworzyli kickbox w polsce. Jezeli jestescie tacy the best fighters to jezdzcie na egzaminy na 4 dan, wróccie i jak zdacie to wtedy zacznijcie sie smiac z tych "pasków" który kazdy zdobywa tylko za pieniądze, i opowiedzcie jak łatwo było zdac. Reasumując w jakims stopniu wiekszym bądz mniejszym te pasy potwierdzają poziom wytrenowania.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: egzaminy na pasy w KB

to powiedzcie jak sie przygotowujecie na walki jak nie walka z partnerem, zaawansowane kombinacje(czyli to co jest na egzaminie) itp. to co wy robiecie medytujecie?. (...)Jezeli ktos chce sie uwarzac za kickboxera musi to potwierdzic przed komisja złożona z ludzi którzy tworzą i tworzyli kickbox w polsce.


stypek007 co Ty gadasz??? :D
przecież cała dyskusja jest o tym czy można dostac pas ćwicząc w domu, wogóle bez walki (bo zakładamy że Ty tak chcesz)
po drugie masz nieco nieadekwatną wizję egzaminów, tam się nie staje przed komisją , tylko dostaje się stopień po startach w zawodach po których wszyscy (i ty sam) wiedza jak walczysz i czy masz umiejętności odpowiednie do tego stopnia.
a pozatym nikt nie zdaje na wyższy stopień niż jest mu potrzebny do startu w jakieś formule zawodów lub do instruktora. Bo w KB nie szanuje się stopni dla stopni ale traktuje się je jako czystą formalnosc (cóż, związek też musi jakoś zarabiać)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: egzaminy na pasy w KB
Co do egzaminow - ktos pisal niedawno na budo ze na egzaminie go nie bylo bo mial wtedy przerwe w treningach, jak wrocil dowiedzial sie ze zdal
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024