Skocz do zawartości


Zdjęcie

kopniecia nogą wykroczną w kickobxingu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_stypek007
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:OSTROŁĘKA

Napisano Ponad rok temu

kopniecia nogą wykroczną w kickobxingu
Mam pytanie dla kickboxerów: jak kopiecie nogą wykrocznę kopniecia okrężne? ze szkoleniówek Dake Rufusa, Petera Aertsa technika wygląda następująco: dajemy krok prawą nogą do przodu i delikatnie w prawo i jestesmy w pozycji odwrotnej i wtedy kopiemy lewą noga wykroczną lub poprostu zmieniamy pozycje poprzez szybki przeskok i analogicznie jak w poprzedniej technice kopiemy lewą noga z odwrotnej pozycji. Minusem tych dwóch technik jest sygnalizowanie kopnięcia oraz cała ta zmiana pozycji jest poprostu długa, można zgubic garde i odsłonic sie. Myśle ze te dwie techniki sa wzięte bardziej z May Thai, niewątpliwie plusem tych technik jest wysokość kopniecia oraz jego siła. Czytając ksiązke Rafała Mazurkowskiego zauważyłem ze kopac nogą wykroczną powinno sie bez zmiany pozycji poprostu unosimy kolano nogi wykrocznej skręcamy biodra i uderzamy, niestety siła kopnięcia nie jest tak duża i wysoko jest bardzo trudno kopnąć, oraz zasieg kopniecia jest dużo krótszy. Niewątpliwie szybkość tego uderzenia, brak sygnalizacji przeciwnikowi robi swoje przekonałem sie o tym sparując z wyższym od siebie o 10cm, którego znokautowałem tym ciosem, po sparingu powiedział iz kompletnie nie spodziewał sie tego kopniecia. Co o tym myslicie która technika nalezy do zestawu technik kickboxerskich? powiedzcie jak wy cwiczycie moze zupełnie inaczej?
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecia nogą wykroczną w kickobxingu
odpowiedz jest prosta stosujesz ta ktora w tej sytuacji jest dla CIebie akurat wygodna i potrzebna. Ja trenowalem i tak i tak. Kiedy przeciwnik bardzo dobrze sie orientuje w walce i ma jej wspanialy przeglad mozesz probowac zaskoczyc go szybszym kopnieciem liczac ze go zamroczy badz tez kopac mocniej liczac ze rozbijesz jego obrone.
Trenujesz cos wogole ? nie lepiej spytac trenera ?
  • 0

budo_stypek007
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:OSTROŁĘKA

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecia nogą wykroczną w kickobxingu
Trenuje jako samouk kickboxing, szkolac sie głównie na szkoleniowkach DVD, u mnie w miescie (Ostrołęka) nie ma kickboxingu. Szukałem jakiegos instruktora gdzies w mazowieckim, do którego mógłbym jezdzic raz w miesiącu i konsultowac sie, miec mozliwosc zdawania na pasy. Ale niestety teraz jest komercja, rozmawiałem z kilkoma i kazdy ta sama spiewka "przyjdz na trenig" tak jak by nie rozumieli ze nie jestem w stanie jezdzic dwa razy w tygodniu na trening do warszawy gdzie mam 120km. Chodzi mi o godzine konslutacji raz w miesiącu oczywiście odpłatnie ale oni dobrze wiedza ze na tym nie zarobia za duzo i dlatego tak sie dzieje. Zebrałem juz grupe około 10 osób, wczesniej trenowałem boks, i tak sobie trenujemy dwa razy w tygodniu. Dzięki za pomoc czyli bedziemy trenowac i tak i tak.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecia nogą wykroczną w kickobxingu

Mam pytanie dla kickboxerów: jak kopiecie nogą wykrocznę kopniecia okrężne? ze szkoleniówek Dake Rufusa, Petera Aertsa technika wygląda następująco: dajemy krok prawą nogą do przodu i delikatnie w prawo i jestesmy w pozycji odwrotnej i wtedy kopiemy lewą noga wykroczną lub poprostu zmieniamy pozycje poprzez szybki przeskok i analogicznie jak w poprzedniej technice kopiemy lewą noga z odwrotnej pozycji.

ale wtedy noga wykroczna jest prawa :wink:
  • 0

budo_darozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 224 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:właśnie,skąd?
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecia nogą wykroczną w kickobxingu
kopnięcie nogą wykroczną może byc mocne
wystarczy dobrze skręcic biodro i głęboko "wsadzic" kolano wtedy dopiero wystrzelic...
i niewiem dlaczego jest jakis problem z wysokim wykonaniem tego kopniecia, ja niejestem super rozciągnięty a bez problemu potrafie wysoko nogą wykroczną kopac, dynamicznie.

:evil:
  • 0

budo_stypek007
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:OSTROŁĘKA

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecia nogą wykroczną w kickobxingu
czyli kopiesz bez zadnej zmiany pozycji, tylko najpierw wysoko podnosisz lewe kolano, skrecasz biodro i dopiero prostujesz?
  • 0

budo_darozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 224 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:właśnie,skąd?
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecia nogą wykroczną w kickobxingu
tak
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecia nogą wykroczną w kickobxingu

czyli kopiesz bez zadnej zmiany pozycji, tylko najpierw wysoko podnosisz lewe kolano, skrecasz biodro i dopiero prostujesz?

jak zrobisz zmiane pozycji to zmienia sie tez noga wykroczna :wink: mozesz tez kopac wykroczna po "doskoku"
  • 0

budo_stypek007
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:OSTROŁĘKA

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecia nogą wykroczną w kickobxingu
jak wygląda kopnięcie po doskoku?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecia nogą wykroczną w kickobxingu

dajemy krok prawą nogą do przodu i delikatnie w prawo i jestesmy w pozycji odwrotnej i wtedy kopiemy lewą noga wykroczną lub poprostu zmieniamy pozycje poprzez szybki przeskok i analogicznie jak w poprzedniej technice kopiemy lewą noga z odwrotnej pozycji.

to pierwsze można wykorzystać do zejścia z unikiem np. przed ciosem , to drugie tez jest mocne i też można wykorzystać ten przeskok jako ucieczke np przed lowem.

Czytając ksiązke Rafała Mazurkowskiego zauważyłem ze kopac nogą wykroczną powinno sie bez zmiany pozycji poprostu unosimy kolano nogi wykrocznej skręcamy biodra i uderzamy

można

jak wygląda kopnięcie po doskoku?

normalnie, doskakujesz i kopiesz
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecia nogą wykroczną w kickobxingu

Czytając ksiązke Rafała Mazurkowskiego zauważyłem ze kopac nogą wykroczną powinno sie bez zmiany pozycji poprostu unosimy kolano nogi wykrocznej skręcamy biodra i uderzamy

przy tym udezeniu automatycznie odchylasz lekko do tyl klatke piersiowa i tym samym ucieksz przed np. prostym. Sila jest mniejsza ale dzieki szybkosci i zaskoczeniu ladnie mozna to wykonac w kątrze na np prawy prosty (zakladajac ze kopiesz lewa noga- glowa i watroba przeciwnika sa odsloniete)

Jest jeszcze trzecia mozliwosc, najbardziej chyba powszechna: stojac w pozycji walki robisz maly krok noga zakroczna w strone nogi wykrocznej (nie wyprzedzajac jej) i dopiero wtedy kopiesz- tym samym troche skracasz dystans (wiekszy zasieg) a przy okazji nie musisz wchodzic tak gleboko i zmieniac pozycji. (ten maly krok zakroczna jest po skosie w strone nogi kopiacej- wykrocznej, w sumie to nie tyle krok co przesuniecie nogi)
  • 0

budo_stypek007
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:OSTROŁĘKA

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecia nogą wykroczną w kickobxingu
potrenuje tak jak mowisz FAZI, w may thai zauważyłem ze oni przy kopnieciach sierpowych skrecaja kręgosłup nie do tyłu tylko w to strone co kopią, aż tak sie wychylają i wtedy praktycznie nie ma mozliwosc zeby gosc cie trafil bo przy odchylaniu sie w tył mozna zawsze nie zdązyc lub prprostu nie wystarczająco sie wychylic, ale chyba w kickboxingu jest tak jak mówisz ze odchylasz sie do tyłu i automatycznie sie wyżej kopie.
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecia nogą wykroczną w kickobxingu
tzn. to wydaje mi sie normalne, ze kopiac (szczegolnie przy frontalnych, ale okrezne tez) odchylasz tulow do tyl (przynajmniej minimalnie), to naturalny odruch, po co sie lamac na sile, a przy okazji w ten sposob glowa jet dalej od przeciwnika. Szczegolnie to sie przydaje w technice ktora opisalem. Czyli kiedy przeciwnik wchodzi w ciebie prawym prostym a ty kontrujesz kopiac okreznego wykroczna noga (przyjmijmy ze lewa) odrazu z pozycji w ktorej stoisz, a tulow wychlasz do tyl (automatem lekko sie cofasz bo srodek ciezkosci jet przeniesiony na tylna noge)- gosc nie siegnie cie prawym, a ty mozesz sie wbic na glowe lub watrobe, bo reka przeciwnika jest w momencie udezenia wyprostowana i nic nie chroni.

A co do tej jakby trzeciej wersji to wyglada to mniej wiecej tak:
w 53-54 sec filmiku, panna ze zwyklej pozycji dostawia zakroczna noge lekko do przedu (mozna troche bardziej), co prawda na filmiku nie kopie bezposrednio po tym dostawieniu bo koles cos tam tlumaczy ale ogolnie jest pokazane: zwykla pozycja > lekkie dostawienie zakrocznej > kopniecie wykroczna.

Troche sie naprodukowalem, bo ciezko technike przelac na papier niestety.
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecia nogą wykroczną w kickobxingu
Po za tym, jesli trenerzy Cie olewaja, to sprobuj np. raz na miesiac isc na trening w wwa (albo wtedy kiedy akurat pojawia Ci sie jakies watpliwosci), pierwszy trening kazdej SW jest raczej za darmo (wiec bez formalnosci mozesz sobie potrenowac) i zarzucaj trenera jak najwieksza iloscia pytan, pytaj sie trenujachych (nie musisz mowic, ze trenujesz w domu bo zazwyczaj beda sie krzywo patrzec, ja tez tego nie popieram, ale rozumiem Twoje argumenty). Podpatruj techniki i zadaniowki. Co miesiac mozesz isc na inna sekcje, albo na ta sama poki ktos nie obczai :wink: .

Ogolnie, moze nie jest to jakas metoda na wszystko, ale chyba to Ci pozostaje.

EDIT: sorka, ze walnalem dwa posty po kolei, ale kiedy obczailem bylo juz za pozno i nie moglem skasowac i wlaczyc do poprzedniego
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecia nogą wykroczną w kickobxingu

A co do tej jakby trzeciej wersji to wyglada to mniej wiecej tak:
w 53-54 sec filmiku, panna ze zwyklej pozycji dostawia zakroczna noge lekko do przedu (mozna troche bardziej), co prawda na filmiku nie kopie bezposrednio po tym dostawieniu bo koles cos tam tlumaczy ale ogolnie jest pokazane: zwykla pozycja > lekkie dostawienie zakrocznej > kopniecie wykroczna.

ona musi dostawić zakroczna bo stoi tak rozkraczona że mogłaby się wywrócic gdyby tego nie zrobiła
żeby ktos czasem nie naśladował gardy, którą trzyma ta panna :)
  • 0

budo_stypek007
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:OSTROŁĘKA

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecia nogą wykroczną w kickobxingu
FAZI JESTEŚ WILEKI, dzieki za ten filmik moje wątpliwosci co do tego kopnięcia są rozwijane. Zrobie tak jak mowisz zaczne jezdzic na te treningi pozostaje mi tylko wybór sekcji gdzies w warszawie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024