Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka batonem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_ytrewq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Walka batonem
Witam, jestem nowy na forum, przeczytałem regulamin w szukajce nie znalazłem pożądanego tematu więc postanowiłem takowy napisać. A więc często jestem skazany na chodzenie niebezpiecznymi dzielnicami w drodze na korki i od dwóch tygodni przymierzam się do kupna batona i zastanawiam się nad kupnem batona 21' na militaria.pl [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Odnośnie tego chciałem zapytać czy ktokolwiek z was kupował tam teleskopa i jakie opinie na temat tego produktu tam. A teraz nawiązując do tematu czy mógłby ktoś mi opisać jak dobrze walczyć batonem? Może to pytanie trochę zabawna bo większość pomyśli że to banał bo nie ma wielkiej filozofi. Ale chodzi mi również o zadawanie ciosów, ruchy nadgarstka etc. Wiem że powinno się uderzać w strategiczne punkty tj kolana, nadgarstki, tudzież barki a w ostateczności w głowę?. Chcę się umieć odpowiednio posługiwać batonem zanim go zabiorę w teren, aby ani nie zrobić za wielkiej krzywdy przeciwnikowi ani sobie (jeśliby pałka przez moją głupotę wpadła w ręce oponenta).
Może ktoś zamieści link do jakiegoś filmiku ukazującego posługiwanie się nim .pozdro
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka batonem

Może to pytanie trochę zabawna bo większość pomyśli że to banał bo nie ma wielkiej filozofi


Hehehe, myślę, że na tym portalu to akurat większość powie "stary, przez internet to się nie nauczysz, trzeba trenować minimum 3 godziny dziennie 6 dni w tygodniu" :)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka batonem
jesli chodzi o wybor batona - kup sztywnego, a nie tego ze sprezyny.. natomiast hartowanego mozesz sobie odpuscic - jest drozszy a i tak nie sadze zebys mial okazje choc raz uzyc tego batona w praktyce wiec hartowanie jest tu na plaster a wydac extra 80zl mozesz na cos innego
tylko pamietaj ze sztywny baton wg wiekszosc policjantow i ustawy o broni i amunicji jest bronia czyli za jego posiadanie groza ci konsekwencje prawne (w bardziej skrajnych sytuacjach - skierowanie sprawy do sadu i grzywna, w mniej - zabranie batona przez patrol)
co do nauki walki batonem - palami laly sie nawet malpoludy ilesdziesiat tysiecy lat temu wiec to nie jest zadna filozofia i nie potrzeba ci tu wielkiej szkoly.. natomiast jak nie chcesz tym walic jak cepem tylko wykorzystac to w sposob bardziej wyrafinowany to niestety na samych szkoleniowkach z netu nie pojedziesz daleko - tu potrzeba treningu - ale nie dlatego zeby nauczyc sie robic "odpowiednie ruchy nadgarstka" ale zeby umiec kontrolowac dystans, nauczyc sie blokowac druga reka itd.. a do tego juz jest potrzeny partner i ktos kto stanie z boku i poprawi wasze bledy.. wiec wybor nalezy do ciebie co chcesz z tym zrobic
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka batonem
Tak btw. - ten sprężynowy jest nic nie wart? Bo spora różnica w sumie mieć legal, a nie mieć.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka batonem
kumpel dostal centralnie tym w glowe - poza tym ze wyrwalo mu troche wlosow to nie mialo to w sobie zadnej sily obalajacej i koles z tym sprezynowym batonem obskoczyl wpierdol po chwili.. jakby dostal sztywnym to pewnie by nie wstal..
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka batonem
konkretna odpowiedź, dzięki :)
  • 0

budo_ytrewq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka batonem
no to teraz mam mały dylemat w wyborze batona :<
Osobiście legalność ma dla mnie duże znaczenie gdyż już mam dosyć przygód z naszymi świetnymi organami ścigania. Może ktoś może polecić jakiś sklep internetowy gdzie kupił teleskopa? A tak btw oksydowana a chromowana?
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka batonem
oksyda czy chrom? a jaki wolisz - czarny czy srebrny? bo to tego tak naprawde sprowawdza sie roznica ;)
co do sklepow internetowych - kup tam gdzie taniej - to i tak wszystko przychodzi do nas z jednego zrodla w czechach i niczym sie nie rozni (mowie o tych sztywnych batonach za ok 120zl)
co do legalnosci - woz albo przewoz - zawsze mozesz wziasc ze soba noz ktory jest legalny ale ktory znowu w przypadku sytuacji podbramkowej moze w konsekwencji przyniesc ci wiecej problemow (jedno zle PRZYPADKOWE dzgniecie i bedziesz "morderca"...) - a batonem jesli nie bedziesz kogos lal po glowie to go tak latwo nie zabijesz.. za to jeden strzal batonem w reke czy noge powinien zalatwic sprawe - poza tym sam aspekt psychologiczny jak nagle rozkladasz batona i juz wiadomo ze nie bedziesz latwym celem..
a jesli chodzi o nielegalnosc - caly czas jest to dosc problematyczne bo niby wg ustawy o broni i amunicji jest to sprzet nielegalny, ale juz wiele osob sie wybronilo ze jednak jest legalny (niescislosc przepisow i definicji broni) - wiec w tym wypadku duze znaczenie ma uznaniowosc (policji czy sadu)
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka batonem
w sprawie "mam batona to sie obronie"
to nie jest kur...cze takie proste

  • 0

budo_ytrewq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka batonem
po obejrzeniu tego filmiku i tak jeśli w danej walce walczyłbym tj. ten policjant i jeśli nie byłbym policjantem to bym uciekł w chwili gdy napastnik próbował się oddalić:P
mając stówę w kieszeni zdecydowalibyście się na kupno tego batona ? [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka batonem

zdecydowalibyście się na kupno tego batona ?

jesli chodzi o stosunek ceny do jakosci jak rowniez jego uzytkowosc - to tak
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka batonem

po obejrzeniu tego filmiku i tak jeśli w danej walce walczyłbym tj. ten policjant i jeśli nie byłbym policjantem to bym uciekł w chwili gdy napastnik próbował się oddalić:P

tu napastnik nie byl zdeterminowany, byl jeden, to policjant wystepowal z pozycji sily
wez to pod rozwage zanim wyciagniesz batona na ulicy
  • 0

budo_ytrewq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka batonem
wiem że na ulicy jeśli po wyciągnięciu batona napastnik będzie chciał kontynuować swoją napaść to będzie się starał za wszelką cenę zmniejszyć dystans, rzucić się na mnie tudzież czekać na błąd.
jeśli nigdzie w moim mieście nie ma żadnych ośrodków szkoleniowych etc ani miejsc w których używają teleskopów, jak najlepiej trenować utrzymywanie dystansu? walka z kolegą może pomóc?
A i jeszcze kilka podstawowych pytań. silniejsza noga i silniejsza ręka z przodu? I czy używać czasem zamachów obiema rękami czy są zbyt ryzykowne?
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka batonem
obiema rekami to sie cepem macha.. baton to jest bron jednoreczna
postawa taka: silniejsza reka (prawa?) trzyma batona i jest z tylu (tak samo prawa noga)
druga reka (slabsza reka) starasz sie odpychac przeciwnika zeby trzymac dystans - a batonem w tym czasie lejesz go np po nogach.. i juz

czy walka z partnerem pomoze? tak - porobcie sobie sami cwiczonka to skumacie szybko o co w tym chodzi - ale bez umawiania sie kto jak atakuje a jak sie broni - tylko troche "prawdziwych sytuacji" gdzie partner ma na ciebie po prostu wsiasc i starac sie ciebie pokonac a nie cos tam markowac...
  • 0

budo_ytrewq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka batonem
to już moje ostatnie pytanie w tym temacie, chciałem się tylko zapytać co sądzicie o batonach 26'calowych. Znalazłem jedną hartowaną za przystępną cenę, ale spotkałem się z komentarzami że pałki 26 calowe są dla osób "nie w temacie" które myślą że rozmiar jest najważniejszy. teoretycznie dłuższa pałka ma większy zasięg, ale chyba łatwiej wtedy przeciwnikowi skrócić dystans itd, ale myślę że wtedy jest gorzej wyważona i nie ma tej zgrabności jak kobita :>I co sądzicie jeszcze o batonach 18'calowych jak uważacie? Co byście wybrali : -hartowanego batona 26' za 120 zl
-hartowanego 21' za 175 czy -hartowanego 18' za 160.
26stka jest najtańsza ale czy duży zawsze znaczy dobry?
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka batonem
wszystko sie wyjasni jak to wezmiesz do reki...
po prostu 26" jest bardzo duzy i generalnie musialbys miec wielka i silna lape zeby moc tym operowac.. poza tym tak dluga pala jest niepraktyczna - ciezko sie to nosi (bo nawet po zlozeniu jest dlugie i ciezkie), a jeszcze ciezej tym pozniej walczy (w miescie).. 21" jest to rozmiar "dla kazdego", a 16" to znowu mala wersja dla osob ktore chca miec jakis backup i nosic go codziennie a liczy sie dla nich wielkosc i waga - poza tym 16" jest swietne w waskich i ciasnych miejscach - autobus, klatka schodowa itd.. 21" moze sie okazac w takim miejscu za dlugie i zamiast zadac nim uderzenie po prostu zahaczysz o cos albo w ogole nie bedziesz mial miejsca na zadanie porzadego uderzenia..
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka batonem

silniejsza reka (prawa?) trzyma batona i jest z tylu (tak samo prawa noga)
druga reka (slabsza reka) starasz sie odpychac przeciwnika zeby trzymac dystans - a batonem w tym czasie lejesz go np po nogach.. i juz

A to już różnie zależnie od szkoły.Mnie uczyli ze kij z przodu.Ale w moim wypadku było to kij vs kij a nie goła reka.Ja juz tak bije sie z przyzwyczajenia ;-)
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka batonem
21 cali jest całkiem ok. Ten z zapodanego linku na oko też. Mam prawie identyczny i jest spoks, a jak się przymierzałem do 26' to jednak coś nie grało...

Ps. ja na początku też wolę rękę z kijem z przodu, dopiero z bliska jak jest szamotanina to odwrotnie...
  • 0

budo_ytrewq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka batonem

silniejsza reka (prawa?) trzyma batona i jest z tylu (tak samo prawa noga)
druga reka (slabsza reka) starasz sie odpychac przeciwnika zeby trzymac dystans - a batonem w tym czasie lejesz go np po nogach.. i juz

A to już różnie zależnie od szkoły.Mnie uczyli ze kij z przodu.Ale w moim wypadku było to kij vs kij a nie goła reka.Ja juz tak bije sie z przyzwyczajenia ;-)


to raczej logiczne iż walcząc kij vs kij nie wystawimy pierwiej reki tylko kij- tak jak szabla :P

co do tych 3 batonów to jaki byści osobiście wybrali??
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka batonem
juz pisalem - 21" niehartowany bo tanszy.. a kolor dowolny - i tak to nie ma wplywu na wlasciwosci

co do walki batonem
- kij na kij - to na przod zeby sie nim rowniez zaslaniac
- kij na rece - to z tylu zeby przednia reka moc goscia kontrolowac a druga walic porzadnie np po nogach..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024