Skocz do zawartości


Zdjęcie

tkd wasza opinia ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_simon mol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

tkd wasza opinia ?
czesto na forum czytam ze tkd jest nieprzydantne na ulicy i do obrony ze to tylko efektowne machanie nogami wedlug mnie zawsze moze sie to przydac na dresa zeby z kopa mu zlamac zebra przecietna osoba jesli trafi na kogos kto umie jakas sztuke walki w miare ma male szanse ze wyjdze z tego bez szwanku
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
TKD nie jest mniej ani bardziej skuteczne, niż inne SW tego typu. Warto tylko pamiętać, że na ulicy bardziej liczą się uderzenia niż kopnięcia.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
A na pewno bardziej niż te wysokie kopnięcia :)
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
Nie ma SW nieskutecznej, to jest śmieszne twierdzenie, jak umiesz daną SW wykorzystać, to wygrasz, a tak swoją drogą, to mówi się, że tkd jest nieskuteczne, a WTF to już w ogóle, ale powiem jedno, jakbym spotkał na ulicy jakiegoś wyćwiczonego Taekwondoke na agresorze, który chciałby mi wpakować doliaka w żebra, o czym ja bym nie wiedział to wątpię abym zdążył uniknąć/zablokować/ogólnie zareagować nim jego noga wjechałaby mi w żebra, ponieważ taekwondo uczy potwornie szybkich kopnięć.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
wazne zeby myslec korzystajac z dowolnego rodzaju "broni" czy to jest tkd czy bjj.
Jezeli potrafisz myslec, rozumiesz wady swojej sztuki walki , niwelujesz je ewentualnie uzupełniasz to jest ok..ale trzeba


M Y S L E C :)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?

Jezeli potrafisz myslec, rozumiesz wady swojej sztuki walki ,


a jakie tkd ma wady ?
tylko nie pisz, że kładzenie nacisku na kopnięcia, bo nie słyszałem nigdy opinii typu: "w tkd nie uderzamy rękami".
Chyba, że wadą stylu nazywasz to, że nie ćwiczysz w ogóle poza treningiem (powierzchnie uderzeniowe, techniki inne niż sportowe itd).
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?

czesto na forum czytam ze tkd jest nieprzydantne na ulicy i do obrony


co piszą najczęściej ludzie, którzy w zyciu z tkd nie mieli do czynienia (ewentualnie widzieli pokazy albo zawody sportowe ;) )

ze to tylko efektowne machanie nogami


efektywne rzekłbym ;)

wedlug mnie zawsze moze sie to przydac na dresa zeby z kopa mu zlamac zebra przecietna osoba jesli trafi na kogos kto umie jakas sztuke walki w miare ma male szanse ze wyjdze z tego bez szwanku


z pierwszych zajęc: "taekwon-do to sztuka walki za pomocą rąk i nóg. To czy użyjemy techniki ręcznej czy nożnej warunkowane jest tylko sytuacją podczas walki." ;)
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
Troche takie bez sensu to gadanie nt skutecznosci SW na ulicy. Bo jesli ktos z partyzanta Cie walnie to nic nie poradzisz. Wyobraz sobie taka sytuacje:

Jakis pakerek : " ej bucu co sie gapisz? chcesz wpier.. "
Ty : " o co ci chodzi ?"
Jakis pakerek podchodzi do Ciebie [ myslisz ze bedzie chcial blisko Ciebie stanac i Cie nastraszyc zanim cokolwiek sprobuje zrobic] i bez ostrzezenia wali Cie w twarz. = KO

Myslisz , ze zdazylbys zareagowac? Bo ja mysle , ze nie. Nawet Emalienko , Crocopa , Gracie byliby w ten sposob znokautowani, wiec taka gadka troche bez sensu jest.

Z drugiej strony:
Ty majac mistrzostwo w TKD , na odzywke " ej bucu co sie gapisz" podszedlbys do niego [ on w ogole by sie nie spodziewal ze zaraz mu kopa zasuniesz] i kopiesz w glowe. KO

TKD na pewno daloby Ci wiekszą skuteczność tego ciosu. Ale wiesz , ze na ulicy wygrywa ten kto pierwszy uderzy w takich sytuacjach.

Inna sprawa jesli chodzi o tzw solówke. 1v1 robi sie koleczko i jazda. No to jesli koles jest tylko pakerkiem, to mysle ze TKD daloby Ci umiejetnosc poruszania sie, zachowania w walce. Wiec pomogloby na pewno, ale czy zagwarantowało wygraną ? Nie


Jesli teraz chcesz wybrac jakas SW do treningu i myslisz o TKD to wal smialo. Wazne, zeby podobalo Ci sie. Nie zmuszaj sie do treningu niby super skutecznej SW, jesli nie sprawia Ci ona przyjemnosci . [ Z doswiadczenia wiem, ze to czy polubisz jakis styl zalezy tez od trenera:) ] I nie sluchaj takich mlotkow co gadaja powolujac sie na badania GUS-u , ze 90% bojek ulicznych konczy sie w parterze. Taa konczy sie, tylko jak napastnikow jest 10 a Ty 1 i oni Cie kopia lezacego. W parterze to sie czesto koncza solowki, ale nie bojki uliczne.

Pozdr
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?

jakis pakerek podchodzi do Ciebie [ myslisz ze bedzie chcial blisko Ciebie stanac i Cie nastraszyc zanim cokolwiek sprobuje zrobic] i bez ostrzezenia wali Cie w twarz. = KO


Jak ktoś myśli, to mu się nie zdarzają takie sytuacje.
  • 0

budo_il pen dam sim
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domu
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
Pierwsza i najważniejsza zasada-
Nie walczy styl, tylko CZŁOWIEK
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
A ja tam myślę, że TKD jest bardziej skuteczne niż kajakrstwo czy skoki narciarskie
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
No to na pewno :wink: .
A tak poza tym, to w sytuacjach stresowych człowiek raczej nie myśli, a reaguje, dla tego ja sobie bardzo cenię ćwiczenia typu przyjmujesz-kontrujesz (których u mnie w sekcji całkiem sporo robimy), bo wyrabiają nawyki które w walce są nader przydatne.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
wadą nazywam w tkd (olimpijskim nie oceniam itf bo nie cwicze) tj to tez w sumie wady trenera nie doslownie tkd:)

=>mały nacisk na techniki ręczne+kombinacje z nogami
=>niestety trenerzy nie zwracaja specjalnej uwagi na techniki własnie nie sportowe;) mysle ze czasem słowo wyjasnienia ze furyjo czagi nie jest dobra technika na samoobrone jest potrzebne,mało treningów samoobrony,wiem ze sport ale choc dwa w miesiacu to nie duza strata;)
=>IMO jako uderzacze powinnismy poznawac choc podstawy technik chwytanych np
1.podciecia
2.obrony przed podst. np wejsciem w nogi , reakcja co zrobic jak ktos chwyci noge kopiaca


dobrych stron widze wiele=) w sumie dlatego trenuje;)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?

A tak poza tym, to w sytuacjach stresowych człowiek raczej nie myśli, a reaguje


Jak stoi koło Ciebie jakiś kark to nie jest jeszcze sytuacja stresowa. Odrobinę czujności i raczej sięz partyzanta nie załapie.

Poza tym ludzie wyraźnie czujni są niechętnie wybierani na ofiary ataku.
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?

I nie sluchaj takich mlotkow co gadaja powolujac sie na badania GUS-u , ze 90% bojek ulicznych konczy sie w parterze. Taa konczy sie, tylko jak napastnikow jest 10 a Ty 1 i oni Cie kopia lezacego. W parterze to sie czesto koncza solowki, ale nie bojki uliczne.

Pozdr


A ja mam na ten temat takie zdanie... np MMA nie jest az tak skuteczne jak się o nim mówi bo sami odpowiedzcie czy jeśli w zasadach mogli by np ugryźć, wydłubać oko itp to czy w ogóle walka sprowadzałaby się do parteru??? MMA jest napewno najwszechstroniejsze w walkach z jakimiś regułami a jak wiadomo na ulicy nie ma reguł.

Tak więc nie ważne czy będziesz trenował judo, tkd, aikido, kickboxing itd bo to i tak od ciebie zależy co w danej chwili zrobisz.

Ludzie i nie piszcie mi o walce w parterze na ulicy bo to jest śmieszne.. Dobrze ją znać ale nie jest to jakiś super atut a jestem przekonany że każdy z Was będąc np duszony w parterze i istniałoby realne zagrożenie to wsadzilibyście np palec do oka i w tym momencie ch..j z tego całego duszenia


Reasumując, prosta sprawa - wybierz to co ci się najbardziej podoba i co będziesz robił z pasją.
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
A ja tam uważam, że TKD jest bardziej skuteczne od SUMO! :)

Ej kurcze ile macie lat!! :?: po 8 żeby takie pierdoły pisac? Jak jesteś wojownikiem to nie musisz zanać, ani trenowć żadnej SW, a jak jesteś pipa, to i karate tsunami Ci nie pomoże. A po drugie, na prawdę nie wiesz kim jest atakujący, może ten też jest misztrzem w jakimś taekwdondo, boksie itp.. Dalej, możesz mieć gorszy dzień a wtedy łatwo można zarobić nawet od pijaczka, albo możesz mieć doczynienia z kilkoma karkami itd itd. Na dowód tego, przypominam świetnego kickboxera z Krakowa - Andrzeja Firsta, który został został zamordowany na ulicy. Nie łamcie sobie głowy pierdołami - jak ktoś Cię będzie chciał zabić, to i tak zabije, jedyne co teraz możecie zrobić, to zająć się treningiem i nie myśleć o tym :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?

przypominam świetnego kickboxera z Krakowa - Andrzeja Firsta, który został został zamordowany na ulicy. Nie łamcie sobie głowy pierdołami - jak ktoś Cię będzie chciał zabić, to i tak zabije, jedyne co teraz możecie zrobić, to zająć się treningiem i nie myśleć o tym :wink:


jedyne przed czy przestrzega jego przypadek, to być byciem naiwnym , chodzeniem bez noża i wiarą w swoje umiejętności.
nie ma sztuki walki zeby pokonac czterech, na ulicy liczy sie mozg bardziej niż gdzie kolwiek indziej, a na treningu ten organ pracuje raczej w niewielkim stopniu, nacisk kładzie się raczej na technikę i wydolnośc :)

a czy taekwondo pomoże na ulice, nie sądze , dla mnie jest tu troche porażka z metodyką nauki w której walki zaczynają się po zielonym pasie, czyli po wielogodzinnych tanecznych treningach form ktore do tego stopnia zniekształcaja prawidłowe odruchy, ze zawodnikom tkd lata zajmuje nauczenie się walki i wyzbycie sie wyuczonych wcześniej błedów

ja wogóle uwazam że sztuki walki nie sa na ulicę, nie po to trenujemy lata zeby przypier...komuś koszem na śmieci,a to zawsze będzie skuteczniejszą techniką niż najmocniejsze kopnięcie czy uderzenie nawet
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?

Pierwsza i najważniejsza zasada-
Nie walczy styl, tylko CZŁOWIEK

I człowiek wybiera styl który trenuje oraz trenera/sekcję. :wink:

Co trenujesz :roll: Tae Kwon Do :roll: A dlaczego nie Tai Chi :roll: Podoba Ci się Tae Kwon Do :roll: Uważasz, że byłbyś tak samo skuteczny w walce gdybyś trenował Tai Chi, Aiki Do, Muay Tai, Krav Maga... :roll:

Tak więc nie ważne czy będziesz trenował judo, tkd, aikido, kickboxing itd bo to i tak od ciebie zależy co w danej chwili zrobisz.

To co w danej chwili zrobisz zależy od ciebie - czyli od tego czego się nauczyłeś w danej SW.

...jestem przekonany że każdy z Was będąc np duszony w parterze i istniałoby realne zagrożenie to wsadzilibyście np palec do oka i w tym momencie ch..j z tego całego duszenia...

Będąc duszonym w parterze każdy będzie próbował zrobić to co ma zakodowane w podświadomości.
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
hihihi

a nie lepiej samemu zostac "pakerkiem" trenujacym tkd ? :D
  • 0

budo_il pen dam sim
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domu
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
Najważniejsze sa umiejetnosci, doswiadczenie, psychika człowieka. Co z tego że ktos trenuje muay thai a potrafi poprawnie wykonac tylko kilka kopniec. A w tym samym czasie ktos trenujacy dokladnie tyle samo tkd, obyty z kopnieciami i walka np. na ulicy zna duzo wiecej kopniec, potrafi je wykonac duzo efektywniej i efektowniej :P Wszystko zalezy od tego jak kto sie stara na treningach, styl ma znaczenie ale nie tak duze jak umiejetnosci i odswiadczenie. Nie da sie powiedziec czy cos jest skuteczne bo kazda sztuka walki jest inna. Normalne jest ze ktos kto trenuje SW wygra z tym waszym "pakerkiem" heh :) przynajmniej na solowce.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024