Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taekwondo a kickboxing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_nomercy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Poznania
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Taekwondo a kickboxing
Witam! Mam takie pytanie. Obecnie ćwiczę taekwondo ITF. Zaczęłam ćwiczyć dlatego, że od urodzenia pasjonowały mnie SW, a że tkd było dość blisko mojej miejscowości to zapisałam sie na sekcję. Bardzo mi sie tkd podoba i nie chciałabym z niego zrezygnować. A wracając do tematu za 2 lata (będę mieć 18), będę miała możliwość dojazdu do Poznania. W Poznaniu jest bardzo duży wybór sztuk/sportów walki. Oprócz tkd zafascynował mnie kickboxing i w mniejszym stopniu muay thai. Moje pytanie jest następujące. Czy jeśli zapiszę się na kickboxing w niczym to nie będzie przeszkadzało tkd? Lub na odwrót? I po jakim czasie można walczyć w kickboxingu? Jak wyglądają pierwsze treningi? Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz.
  • 0

budo_budo_boy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
W niczym ci to nie będzie przeszkadzało, no chyba, że treningi sie będa pokrywały ze soba
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
Jw. Na zawody możesz zacząć jeździć nawet po roku, jeśli będziesz się czuć dostatecznie pewnie, natomiast sparringi też zaczyna się dość wcześnie. Absolutnie w niczym nie będzie przeszkadzać, na pewno podszkolisz się w rękach oraz w ich używaniu na przemian z kopnięciami.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing

na pewno podszkolisz się w rękach oraz w ich używaniu na przemian z kopnięciami.


khem ?
to jakiś żart? :)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
No wiadomo, że nie lepiej jak w boksie, ale na pewno lepiej jak w tkd. Co do kopnięć, to nie ma wątpliwości że będzie miała lepszą bazę, niż nie jeden kickboxer.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing

No wiadomo, że nie lepiej jak w boksie, ale na pewno lepiej jak w tkd.


"na pewno" ?

a skąd ta pewność? :)

Jakoś rozgrywki tkd ./. kickboxing nie dają takiej pewności
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
No proszę cię, wiadomo że w kicku są lepsze ręce niż w tkd, przeciwnie do kopnięć. Naprawdę muszę sie rozpisywać dlaczego? Nie chce mi się, więc napisz chociaż, że rozumiesz :wink: .
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing

No proszę cię, wiadomo że w kicku są lepsze ręce niż w tkd,


wiem, że wiadomo.
nie wiem tylko dlaczego klubowe konfrontacja taekwondoków (itf) z kickbokserami - niezależnie od formuły - tego nie potwierdzają.
Wręcz przeciwnie poziom raczej wyrównany i zależny głównie od umiejętności każdego z zawodników.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing

No proszę cię, wiadomo że w kicku są lepsze ręce niż w tkd, przeciwnie do kopnięć. Naprawdę muszę sie rozpisywać dlaczego? Nie chce mi się, więc napisz chociaż, że rozumiesz :wink: .


on nie rozumie, ze mną też się o to kłócił..a potem jeszcze dołączyli jacys adepci kickboxingu wykłócając się o to że świetnie kopią tylko ja się nie znam
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
Dzikich terii sally'ego ciąg dalszy :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing

Dzikich terii sally'ego ciąg dalszy :)


nie no kurna ale mnie dobijają tego typu śmieszne teksty, gość który kłóci sie ze mną że w uderzaniu nie wykonuje się ruchu barkiem tylko wyprowadza się sama rekę i to jest zaj...technika albo kickbokser który nie potrafi rozróznić więcej kopnięc niż front, round i side (technike ich wykonania już wogóle pomine bo się jeszcze oburza jak mówie żeby napisał jak to kopie) i myśli że opanowal techniki nozne w wystarczającym stopniu bo jak wierzgnie mocno to kolegę przeciez boli...
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
Ja wiem, że tylko Ty potrafisz tutaj kopać i uderzać, ale nie pisz tyle, bo się spocisz :wink:
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
no i się zrobiła pyskówka, a ja tylko chciałem zwrócić uwagę, ze nieuprawnione jest twierdzenie, że ręce w kb podczas rywalizacji sportowej są o niebo lepsze niż w tkd itf.
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
bedzie przeszkadzac bo kb przestawia , pozycja jest stabilniejsza czyli zanika poruszanie tak wazne w tkd , staniesz sie bardziej statyczniejsza a w tkd to nie jest atut a wada prawda jest ze wzrosnie ci sila ogolnie ale to tez kwetsia klubu/trenera. znam zawodnikow ktorzy i trenuja kicka i tkd (np.Tomaz Barada ze Slowenii) i potrafia to polaczyc ale sa to wyjatkowe i naprawde wybitne przypadki.Nie polecam
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing

on nie rozumie, ze mną też się o to kłócił..a potem jeszcze dołączyli jacys adepci kickboxingu wykłócając się o to że świetnie kopią tylko ja się nie znam

No wiadomo, że w porównaniu z np. tkd, kickboxerzy kopią słabo, ale MAJĄ lepsze ręce i to nie podlega dyskusji - choćby z tego powodu, że poświęcają więcej czasu na boks, niż w tkd. Jeśli jakiś taekwondoka upiera się, że jego styl reprezentuje lepszy boks niż kick no to sorry, ale pokazuje tylko swoją niewiedzę.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing

bedzie przeszkadzac bo kb przestawia , pozycja jest stabilniejsza czyli zanika poruszanie tak wazne w tkd


ale zwróć uwagę, że w tkd walczysz na większej powierzchni (wikipedia podpowiada, że ring ma góra 7metrów z kawałkiem) no i są liny. A to wymusza określony sposób i walki i poruszania się.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing

bedzie przeszkadzac bo kb przestawia , pozycja jest stabilniejsza czyli zanika poruszanie tak wazne w tkd

ja to nazywam pokracznym poruszaniem się na nogach ale to jest wada metodyki nauczania w kb nie roznica w stylu

jak możesz pisac że jej bedzie przeszkadzac??? ja uważam że trenowanie tkd i kicka razem jest nawet konieczne

ideałem jest poruszanie się na nogach jak w TKD, siła kopnięc z szybkosci i techniki tkd, siła i poprawna technika uderzeń z kicka... a potem kiedyś można jeszcze MT dołożyć :wink:

na przyklad tak wygląda poprawna technika nóg + ręce: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing

ja to nazywam pokracznym poruszaniem się na nogach ale to jest wada metodyki nauczania w kb nie roznica w stylu

Kurde, sally zlituj się. Znowu to zaczynasz? :) Daruj sobie takie stwierdzenia wobec sportu, który ma jednak więcej lat niż ty, bo nie masz ku temu kompetencji.
Co TY właściwie trenujesz, jeśli można wiedzieć?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing

Co TY właściwie trenujesz, jeśli można wiedzieć?


kb,tkd,MT czasem
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
No ok, tkd i kb to rozumiem ale to jeszcze mt "czasami" to dla mnie już takie naciągane, ale nieważne :wink: .

Nie znam sie na tkd, ale z mojego punktu widzenia (na tyle ile widziałem walk na zasadach tkd) różnica w pozycji polega na tym, że w tkd stoi się prawie zupełnie bokiem do przeciwnika. W kb pozycja jest bardziej frontalna, co umożliwia stosowanie bardziej złożonych technik bokserskich. Swoją drogą widziałem, jak na zawodach tkd trzyma się gardę - ręce sa bardzo nisko, jakie to ma uzasadnienie? (to nie jest podchwytliwe pytanie :wink: ).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024