Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taekwondo a kickboxing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing

Swoją drogą widziałem, jak na zawodach tkd trzyma się gardę - ręce sa bardzo nisko, jakie to ma uzasadnienie? (to nie jest podchwytliwe pytanie :wink: ).


ma dwa uzasadnienia
jedno jest takie że taekowondocy nie umieją uderzać dlatego są nieprzyzwyczajeni do mocnych ciosów, twierdza że oni ich unikają i garda im nie potrzebna :)
a drugie to fakt oczywisty że wielu technik nożnych nie mozna wykonać trzymając gardę, bo sie fizycznie nie da dlatego trzeba ją opuscic na chwile...ale potem można podnieść
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
em np jakich? ja trzymam garde, opuszczone rece to niestety "nastawienie na luznosc" niby tak lepiej ale ..ja zawsze t rzymam garde:P :twisted: :twisted: i w przeskokówkach etc..
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing

em np jakich? ..

w obrotowych
  • 0

budo_batonn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
żenuaa :) bo w tym tak a w tamtym to tak ..
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
Sally zapomniales o swietnym polaczeniu rąk Joanny Paprockiej :wink: jest lepsza od Katy moim zdaniem.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
tez jest dobra : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ale podoba mi sie że Katy walczyła też w kicku (co jest polskim zawodnikom TKD ITF surowo zabronione)
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
Niestety :cry: jak widać walczyła też na zawodach WTF :wink:
ok koniec off topa :)
tak btw. nie uważam żeby w moim klubie ręce były słabe.Mój trener sam zauważył ten defekt i treningi uzupełniane są treningami bokserskimi 8)
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing

No wiadomo, że w porównaniu z np. tkd, kickboxerzy kopią słabo, ale MAJĄ lepsze ręce i to nie podlega dyskusji - choćby z tego powodu, że poświęcają więcej czasu na boks, niż w tkd. Jeśli jakiś taekwondoka upiera się, że jego styl reprezentuje lepszy boks niż kick no to sorry, ale pokazuje tylko swoją niewiedzę.


No to sorry, bo KB rowniez nie pokazuje znacznie lepszego boksu. Lepszy boks , to ma BOKS a nie KB. TKD ITF moim zdaniem jedzie KB jak chce. Ale oczywiscie zależy od sekcji.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing

No to sorry, bo KB rowniez nie pokazuje znacznie lepszego boksu. Lepszy boks , to ma BOKS a nie KB.

Ale my nie porównujemy rąk w boksie tylko w kb do tych w tkd.

TKD ITF moim zdaniem jedzie KB jak chce. Ale oczywiscie zależy od sekcji.

Ja mam odmienne zdanie.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
przy dwit chagi to tam ok troche moga opadac czy cos..ale przy jakichkolwiek innych nie widze jakiegos problemu z gardą. (nawet jak robie 540,720 kopniecia nie do walki to potrafie trzymac garde)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing

przy dwit chagi to tam ok troche moga opadac czy cos..ale przy jakichkolwiek innych nie widze jakiegos problemu z gardą. (nawet jak robie 540,720 kopniecia nie do walki to potrafie trzymac garde)


przy bandae dollyo? (nie mówie po, tylko w czasie wykonywania kopnięcia) albo tora yop?
chce to zobaczyć :)
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
A ja powiem tyle że chciałbym jedynie żeby w TKD ITF można było uderzyć mocniej rękami. Bo niestety na zawodach grozi to dyskwalifikacja :(

Koledzy ale czy wy się kłócicie chociaż o KB vs TKD ITF bo jesli chodzi o WTF to jasne ze gorsze rece sa niz w KB
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing

A ja powiem tyle że chciałbym jedynie żeby w TKD ITF można było uderzyć mocniej rękami. Bo niestety na zawodach grozi to dyskwalifikacja

Czy ja dobrze rozumiem - jak uderzysz ręką za mocno przeciwnika to cie dyskfalifikują? Suche to jest i tyle :) .

Koledzy ale czy wy się kłócicie chociaż o KB vs TKD ITF bo jesli chodzi o WTF to jasne ze gorsze rece sa niz w KB

Ja piszę o ITF.
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
W itf na turnieju nie można znokałtować czy to ręką czy nogą przez atak, jedynie w kontrataku (walka jest na punkty) chociaż jest to bardzo naciagane :P i wcale te uderzenia nie są semi co nie zmienia faktu że dobrze byłoby to zmienić jak dla mnie. Ale w KB w semi kontakcie też tak jest z tego co pamietam. Jedynie w full kontakcie jest inaczej.

A co do technik recznych w KB szybciej sie uczy technik recznych bo w TKD na poczatku adepci wiecej cwicza "sztuki" niz walki i technik noznych. Ale po jakims czasie roznica sie zaciera.

Jeden i drugi sport jest fajny (KB trenowalem obecnie ITF) i naprawde sa baardzo zblizone i tutaj tak na prawde decyduje sam czlowiek a nie dany sport..
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
Porażka. To na jakim poziomie stoją ręcę w TKD, czy nogi w KB zależy głównie od trenera. To, że sally zwiedziłeś kilka klubów w polskim zaścianku nie znaczy, że pozjadałeś wszystkie rozumy i możesz sobie jeździć po kickbokserach, czy kimkolwiek innym bo to się robi żenujące.

Jak tak sobie patrzę na cały szereg "mądrości" jakie wypisujesz w różnych tematach to dochodzę do wniosku, że Ty po prostu lubisz być w centrum zainteresowania, może masz jakieś kompleksy, czy ki cholera? Zawsze musisz być "anty", nawet kiedy to co mówisz graniczy z absurdem.

P.S.: jak masz coś do udowodnienia, to udowodnij to na ringu, albo załóż swój własny "inny niż wszytkie" klub, gdzie trening oprzesz się na swoich rewolucyjnych teoriach ;)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing

możesz sobie jeździć po kickbokserach, czy kimkolwiek innym bo to się robi żenujące.


będę sobie jedździć po kim i po czym mi się podoba , zajmij się sobą albo tematem bo jak narazie to gadasz głównie o mnie
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
NoMercy, pierwsze treningi zależą głównie od poziomu Twojego zaawansowania. Załóżmy jednak, że jesteś początkująca. Początkowo w kb podstawowy trening to wydolność, ręce, ręce, ręce :) oraz stopniowe rozciąganie i pojedyńcze techniki nożne (początkowo side kicki na tułów, fronty, ewentualnie kopnięcia z półobrotu ala Wielki Chuck ;) ). Standardowo ćwiczysz na workach i tarczach już od pierwszych zajęć, w miarę szybko dochodzą też zadaniówki z partnerem, które szybko przekształcają się w techniczne sparringi.

Niewątpliwie trening bokserski ma przewagę w KB, dlatego można śmiało założyć, że jeśli spotkasz świetnie kopiącego kickboksera to rękami wyczynia już cuda. To jednak po kilku latach, tymczasem wraz z rozciągnięciem poszerzasz gamę kopnięć i uczysz się wplatać je pomiędzy serie ciosów. Jest to wielka różnica w porównaniu z TKD gdzie mam wrażenie atakuje się przede wszystkim nogami (ale w tym zakresie moja wiedza opiera się o klipy z różnych walk TKD, sam nigdy nie sparowałem z zawodnikiem TKD). Tak to wygląda na początku. Potem to już tylko ciężka praca, pot i mnóstwo satysfakcji, kiedy uda Ci się zastosować w starciu coś nowego ;)

Wybór należy do Ciebie. Wydaje mi się, że szkoda czasu na łączenie obu tych sportów. Wybierz jeden albo drugi bo szkoda zawracać sobie głowę i mieszać (inne postawy, dynamika, techniki i ich zastosowanie). Wydaje mi się, że lepiej być w czymś jednym na prawdę dobry niż przeciętny w kilku innych rzeczach. Pozdrawiam! :D
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing

To jednak po kilku latach, tymczasem wraz z rozciągnięciem poszerzasz gamę kopnięć i uczysz się wplatać je pomiędzy serie ciosów.


wrzuciłbyś jakiś klip żeby nie być gołosłownym - bardzo chce zobaczyć kickboksera 'wplatającego poprawne kopnięcia miedzy serie ciosów' a zwłaszcza tego sidekicka :wink: (oczywiście takiego który nie trenowal przedtem taekwondo :) )
z mojego doświadczenia, opinii innych i obserwacji wynika że jeżeli zaczniesz uczyć się rąk (i walczyc nimi od razu) pradopodobnie nigdy nie nauczysz się już używac w walce nóg .
poprawne ich uzycie polega własnie na atakach nogami, jaki sens ma rozpoczynanie akcji rękami, skoro to wlasnie nogi sa dłuższe i logicznie rzecz biorac nimi powininien rozpoczac się atak zanim dojdzie do skrócenia dystansu i użycia rąk...
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
Sally, gdzie ty trenujesz kickboxing? U pana Staszka pod laskiem?

Jak nie widziałeś kikcboxera przeplatającego kopnięcia z rękami, to mało w życiu widziałeś. Ergo, nie masz co się chwalić żadnym bogatym doświadczeniem. Jak używasz samych nóg, to pierwszy bokser cię znokautuje, ponieważ ręcę są bardziej naturalne i łatwiejsze do opanowania - a więc lepszy poziom techniczny można opanować ucząc się ich.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
No bez przesady nie jest wcale tak że jak za mocno uderzysz ręką to cie dyskwalfikują.Ten light kontakt jest raczej na papierze a zawodnicy piorą się ostro wystarczy ze zapytacie kogoś kto jeździ regularnie na zawody :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024