Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taekwondo a kickboxing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
Oczywiście, że możemy teraz zacząć przerzucać się linkami do filmików, jest ich tyle, że możesz nimi "udowodnić" wszystko :roll:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Od razu mówię, że nie będę robił wojny na linki.

Na poziomie amatorskim TKD vs. KB wygląda podobnie i sprawdza się zasada "Człowiek a nie styl". Na poziomie zawodowym KB jest bardziej wszechstronne a nogi, tak bałwochwalczo traktowane przez niektórych tutaj nie stanowią o przewadze. To jednak moje prywatne zdanie.

Ogólnie rzecz biorąc niech każdy ćwiczy to co chce, a że i tak w 90% jesteśmy tutaj amatorami, cokolwiek nie będziemy trenować wygra ten, który włożył więcej wysiłku na treningach i ma więcej szczęścia (?).
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
A z tym że wszystko zależy i tak od trenera to się 100% zgadzam, teoretycznie trener TKD może być świetny w rękach ale wtedy i tylko wtedy jeżeli sam ćwiczył boks (co jest zdaje się w ITF rzadkością ze względu na silne tendencje do izolacji od jakichkolwiek źródeł wiedzy poza TKD, niektórzy trenerzy twierdza że tam jest wszystko i niczego więcej uczyć się nie potrzebują) jeżeli go nie ćwiczył nie ma takiej siły żeby sam wymyślił poprawną technikę i zawsze to co robi to będą ‘prawie jak ręce’ ale nigdy ręce
Chyba że zatrudni boksera żeby ludzi doszkolił, co jest tez dobrym rozwiązaniem i działa (ale równie dobrze można przecież doszkolić się samemu zapisując się na kicka lub boks)

Podobnie rzecz ma się z kickboxingiem, trener którym nie ćwiczył TKD nie będzie umiał nauczyć prawidłowych kopnięć, też może mu się wydawać że umie tego uczyć. Najczęściej jednak uczą niepoprawnego okrężnego kopnięcia wciskając biednym uczniom kit że to najskuteczniejsze kopnięcie wszystkie inne są słabe i w walce się ich nie stosuje
Ale czego się nie robi żeby ukryć swoją niewiedzę...

Tak że w teorii wszystko jest możliwe ale w praktyce wygląda nieco inaczej.

Tak sobie zresztą myślę że o ile zewnętrzny obserwator z łatwością rozróżni oba style, to od wewnątrz czyli z punku widzenia ćwiczących style te są identyczne: kickboxerzy świetnie kopią (we własnym mniemaniu), taekwondocy uderzają tak samo jak nie lepiej.
To na czym polega różnica ?
Mam nadzieje że kick nie ulegnie takiej degradacji intelektualnej żeby zakazać startów zawodnikom w innych stylach, czyli właściwie zakazać im się rozwijać.
Wiem ze nie można być w kadrze w dwóch stylach, ale startować chyba można we wszystkim (mam taką nadzieje)

Ciekawe czego boi się polski związek taekwondo, czy tego że kickboxerzy by na zawodach w mig rozwalili taekwondoków tak ze walkę zdominowały by ręce? Nie sądzę.
A może tego że taekwondocy maja tak świetne ręce że nic nie zostało by po kickboxerach i ten zakaz to tak z litości ...joke.
W każdym razie szkodzi to obydwu stylom, powodując braki w jednym i drugim.
Żeby się tylko coś podobnego nie stało z KB i MT, ze ktoś zacznie izolować zawodników MT od kickboxingu, to było by nawet gorsze bo bądź co bądź ITF ma jakiś poziom nawet wydaje mi się wyższy od innych, bardziej przyjaznych otoczeniu, organizacji taekwondo, a tu byłaby lipa na maksa.
Pozostaje mieć nadzieje ze tak się nie stanie

a gdzie ja trenuje kickboxing?
tam gdzie trenuje to mój klub (który prowadzi bardzo dobry trener który w odróżnieniu od wielu innych trenerów kicka nie tylko swietnie uczy rąk ale nawet kopie)
a to czym mówie dotyczy w klubów które znam i tego w który był moim pierwszym klubem SW wogóle (bardzo go cenie za technikę uderzeń i podejście psychologiczne do zawodników- troche sadystyczne ale ja własnie takie lubię co nie przeszkadza mi widziec jego ogromne braki).Pozatym wypowiadam się w oparciu o obserwacje zawodów i zawodników którzy odnosza w nich najwieksze sukcesy (z wyjątkiem semi bo tego nie znam)
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
Ludzie trenuje tkd itf 10 lat 3 lata bylem w kadrze walczylem z najlepszymi ludzmi w tym sporcie na swiecie min ze slowencami ktorzy trenuja u Barady ktory jest 4 krotnym mistrzem swiata Iska bodajze w fullcontakcie, i widac bylo u nich mocniejszy cios ale nie nie diametralnie silniejszy od nas Polakow mowie teraz o tkd na najwyzszym pozomie czyli kadra narodowa gdzie kazdy z seniorow ma takie rece jak klasowy kickboxer , nie mowie o zasciankowych klubach bo sa i takie jak czasem patrze na zawodach to az plakac sie chce jak niektorzy walcza, ale mowie o najlepszych.Dawid Kowalski osiadnal w kickboxingu wszystko co bylo do zdobycia praktycznie i myslicie ze to dzieki samemu treningowi kikcboxerskiemu?trenowal dlugo tkd byl w nim mistrzem swiata urwal sie ze zgrupowania nie pamietam w ktorym roku i pojechal na ME w Lighcie i bezproblemu zostal mistzrem europy.A trenowal wtedy"tylko tkd" i co mial slabe rece?a zostal mistrzem europy.Dlatego teraz do tyc wszystkich kickboxerow co trenuja pol roku i sie madrza wezcie sie lepiej za trening pozadny zamiast pier****lic co widzieliscie i ogladaliscie bo ja widzialem i slabe sekce kicka i dobre i tak samo w tkd. Tkd ma to do siebie ze kazdy moze opracowac sobie swoj styl nie kazdy panowie kikcboxerzy stoi bokiem i ma opuszczone rece obejrzyjcie sobie walki Grzeska Puzonia aktualnego czlonka kadry narodowej tkd(swpjego czasu byl wicemistrzem pucharu swiata w kb zanim wproadzili te ograniczenia) jak opusci rece to stawaim wam wszystkim browara tak samo Grzeska Jezaka .Ludzie ktorzy daja takie opinie ze tkd to tylko nogi i rece opuszczone sa dla mnie totalnymi laikami i nie znaja sie na sportach walki.Nie polecam laczyc KB i TKD bo oba sporty ucza innych nawykow a jak ktos czasem robi to czasem to to dla mnie to jest lipa bo lepiej robic cos porzadnie i sumiennie niz byc do wszystkiego czyli do niczego.tyle
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing

obejrzyjcie sobie walki Grzeska Puzonia aktualnego czlonka kadry narodowej tkd(swpjego czasu byl wicemistrzem pucharu swiata w kb zanim wproadzili te ograniczenia) (...)Nie polecam laczyc KB i TKD bo oba sporty ucza innych nawykow a jak ktos czasem robi to czasem to to dla mnie to jest lipa bo lepiej robic cos porzadnie i sumiennie niz byc do wszystkiego czyli do niczego.tyle


tzn Grzesiek Puzon to lipa? :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Kopie nieźle chociaż rzadko, ale nie mogę się doczepić (chyba ze do braku sidekicka, którego naprawdę mało kto poza tkd umie) Raz zrobił to o co mi chodzi kontynuował atak po obrotówie, czyli połączył nogi z rękami, a zazwyczaj, zauważ, ze kopie, odchodzi i dopiero ponawia atak rękami. Zresztą ma świetne ręce i widać że je wyraźnie preferuje.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


A to jest przecież tajski :) oczywiście ze tajscy bokserzy w oryginale kopią o niebo lepiej od kickbokserów (okrężne mają nawet lepsze niż w TKD )
  • 0

budo_hera
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
Wy już chyba ni emacie o czym dyskutowac co nie?? Jaki będzie nasepny temat co jest lepsze KB czy Karate Shotokan MT czy Karate K?? Kick Boxer powie ze KB jest najlepsze Taekwondo'ka powiem ze TKD najlepsze Muay Thai Fighter powie ze MT najlpsze BJJ Fighter powie ze BJJ najlpesze itd jak dla mnie ten spór nie ma specjalnego sensu a co do pytania założyciela tematu uważam ze nie powinno ci to przeszkadzac chyba zeby treningi nakłądały sie czasowo na siebie.
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing

A to jest przecież tajski :) oczywiście ze tajscy bokserzy w oryginale kopią o niebo lepiej od kickbokserów (okrężne mają nawet lepsze niż w TKD )


Tajski, dlaczego? Bo chodzi w krótkich gaciach? KB to nie tylko długie spodnie :-) Ten pojedynek odbywał się w formule full - c. Nie ma tam łokci i kolan. Zresztą filmik jest dobrze opisany. Zauważ jak wiele technik stosuje zawodnik KB, są nie tylko kopy okrężne ale i opadające i zahaczające.

Może uda mi się jeszcze znaleźć jeden filmik z nokautami KB - świetne łączone ataki nóg i rąk. Poza tym obala czyjąś tezę, że kickbokserzy kopią stopą a nie piszczelem :roll: Generalnie, polecam poszperać na youtube. Są tam tony materiałów.

PS. Tajskich lowkicków uczy się już nawet na karate kyokushin, jest ono ryzykowne ale mocne. Nie ryzykowałbym twierdzenia, że KBokserzy kopią gorzej niż w MT, ale jak tam kto chce.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing


A to jest przecież tajski :) oczywiście ze tajscy bokserzy w oryginale kopią o niebo lepiej od kickbokserów (okrężne mają nawet lepsze niż w TKD )

.

Tajski, dlaczego? Bo chodzi w krótkich gaciach? KB to nie tylko długie spodnie :-) Ten pojedynek odbywał się w formule full - c. Nie ma tam łokci i kolan. Zresztą filmik jest dobrze opisany. .


nie ma znaczenia na jakich regułach odbywa się walka, tylko to gdzie się zawodnik szkolił, ewidentnie widać że to jest MT..a to że jest opisany jako kickboxing...to już trudno

PS. Tajskich lowkicków uczy się już nawet na karate kyokushin, .

bo to rozsądne żeby "pozyczac" z róznych styli to co mają najlepszego a nie upierać się jak osioł że 'moje lepsze'
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
:roll: Przecież właśnie o to mi chodzi, że wszędzie już uczą najlepszych technik, nawet na kyoku a co dopiero w KB

Gość z filmiku jest kickboxerem a walka jest w formule full-c. Przecież to widać jak na dłoni, czemu się upierasz?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
tak walka jest w formule full contact, ale gośc nie jest kickboxerem tylko uczył się na taju, stąd technika nóg. Tajscy kickboxerzy kopią, inni nie kopia bo nie umieja (oczywiscie sa wyjątki) ale nawet gośc na pierwszym filmiku (to był faktycznie kickboxer) mimo tego że miał technikę kopał rzadko i niechętnie, preferował ręce..a tego własnie uczy typowy kickboxing
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
G-man poprostu nie odrózniasz kicka od MT. ta roznica nie tkwi w zasadach walki, tylko w technice (kopnięc, poruszania sie uderzeń itp). jest poprostu inna, jak ktoś się zna to to widzi. Mt to nie jest poprostu kickboxing z lowkickiem i kolanami. MT to sztuka walki, bardzo stara z tradycjami i poziomem, a kickboxing to średnio udolna zlepka technik, które miały być skuteczne aczkolwiek nie tak kontuzyjne jak te z tajskiego.
Ten zlepek miał swój dzień i ten dzień już minął..i nie ma sensu moim zdaniem pozostawiać tej formuły w jej obecnym żałosnym kształcie. Oczywiście nic nie mam do wyszczególniania w nim formuł na róznych zasadach rywalizacji (light,semi, full, k1, MT) które mają sens w nauce i doskonaleniu poszczególnych umiejętności.
Uwazam osobiście że kick powienien przejać taja ale z całym inwentarzem znaczy się z całą techniką (poprawną, oryginalna a nie popisami technikotwórczymi trenerów związanych tylko z kb) i jedynie zmienić jej nazwę z obcobrzmiacego Muay Thai na bardziej przyjazny jezykowo i logicznie trafniejszy termin: Kickboxing :)
  • 0

budo_hera
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
Tu w dużym Stopniu Sally masz racje.
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
No to muszę opierniczyć trenera, że mnie uczy MT a nie KB jak powinien :lol:

Muszę też koniecznie posparować z gostkami z TKD. Zobaczymy czy są tacy twardzi jak ich opisuje Sally :) I bez ściemy, będę używał "tylko tego" co jest w KB, a nie foot magic TKD :twisted:
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kickboxing
Szkoda ze nie jestes z p-na .. :( ja tam uwazam ze poprostu zalezey to wszystko od trenera i ucznia czy uzupelniają braki i na czym sie skupiaja
w WTF braki w rekach są baaardzo duze..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024