Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie odnośnie ruchu w układzie (ITF)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie odnośnie ruchu w układzie (ITF)

w końcu tkd bierze swoje podstawy w shotokanie

To że jakiś ruch TKD jest podobny do karate nie dowodzi pochodzenia jednego od drugiego.
Generał Choi Hong Hi ćwiczył karate, ale nie było jego zamysłem zachować podobieństwo do niego i nie wydaje mi się żeby można było powiedzieć, że TKD ma podstawy w karate. Generał Choi Hong Hi - z powodów politycznych i patriotycznych - dążył do tego aby TKD różniło się jak najbardziej od karate.

Ta część formy do san jest bardzo podobna do fragmentu kata heian yondan (byc może gen choi opierał się na tej części tego kata układając tę część do san

No faktycznie jest podobieństwo. Nic dziwnego. Człowiek ma dwie ręce i dwie nogi i jeśli ruchy nie mają naśladować ruchów tygrysa, modliszki czy czegoś tam innego to podobne być muszą, bo taką wszyscy mamy anatomię. Widziałem nawet taki film z lat 70, jak taekwondocy, czarne pasy z USA, wykonywali jakiś układ - chyba DanGun. Przypominało to raczej karate niż TKD. Da się więc wykonać formę z TKD z taką interpretacją, że będzie wyglądała jak z karate i w druga stronę również. Jestem w stanie tak wykonać tego heyana, że będzie wyglądał jak forma z TKD.
  • 0

budo_unsu
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie odnośnie ruchu w układzie (ITF)
Tak na przyszłość. W razie wątpliwości co do ruchów w układach z ITF-u wszystko można znaleźć na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024