Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
Witam, od jakiegos czasu mysle nad tym , zeby sie zapisac na TKD. W sumie nie wiem czy nie jest juz za pozno, ale generalnie zalezy mi nad nauka kopniec i nad rozwojem gibkosci. Bo ta w duzym stopniu zaniedbalem. Wlasnie skonczylem 22 lata z ta gibkoscia to jest kiepsko bo raczej nawet na wysokosc swojej glowy nie kopne. A mam 173 cm :)


Dlatego podaje namiar na ten klub, bo inne odpadaja godzinowo. Cwicze rowniez style chwytane.
WSKT z powodow osobistych.
WAT zniechecil mnie , bo kiedy poszedlem na trening grupy starszej to... okazalo sie ze ta grupa starsza to tez dzieci.
NumberOne rowniez godzinowo mi nie pasuje bo zajecia na uczelni mam generalnie rozlozone na pon i srode.
Pozostaje wiec chyba

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i tutaj nie wiem co o tym myslec, czytajac na ich stronie o karate tsunami, czy to nie jest jakas kiczowata szkola i czy jest tam sekcja dla doroslych [ jakas powazniejsza, a nie ze ci starsi ruszyc sie nie moga i trening jest relaksem]

Jesli znacie jeszcze jakies kluby we WRoclawiu to bylbym wdzieczny za podanie namiarow.
Ale takich klubow, ktore maja wlasnie sekcje dla poczatkujacych starszych, dzieki!
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
Aha, zapomnialem dodac, ze Centrum TKD ITF rowniez sprawdzalem. Wyglada na to, ze chyba TKD przegra z MT.
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
Kolego są te dwa kluby,o których mówisz to dwie różne federacje.. musisz się zastanowić która ci bardziej odpowiada....

Mnie troche to zdziwiło: :|

Wojciech Dolny obecnie posiada stopnie wtajemniczenia w:
8. Dan przyznany przez zarząd Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki
8. Dan International Combat Martial Arts Union Association
7. Dan przyznany przez zarząd Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk Walki
7. Dan World-Il-Do-Kwan-Federation
6. Dan Polskiej Unii Taekwon-do
5. Dan Global Taekwon-do Federation
5. Dan World Full Contact Taekwon-do Organization
4. Dan Shaolin Kempo Kung-Fu "SAKEV"
3. Dan Karate-do Tsunami.
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
Mnie też i to nie trochę:) Zwlaszcza, ze kazdy slyszal o takich hochsztaplerach jak Murat, wiec....... No żaden inny klub mi nie pasuje, ze wzgledu na godziny treningow, chociaz moze jakos uda mi sie to ulozyc. A jesli chodzilo Ci o to czy GTF czy ITF, chyba nie ma wielkiej roznicy miedzy nimi, chociaz chyba wolalbym GTF.
  • 0

budo_dauniel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
Może przełknij dumę i poćwicz trochę z "dziećmi". A nuż się czegoś nauczysz?
  • 0

budo_amit
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
Sorge napisales czy GTF czy ITF to chyba nie ma wielkiej roznicy? To chyba naprawde niewiesz o co w tym chodzi? same te tytuly Wojciecha D. mowia same za siebie pozatym porownaj sobie treningi..a jak chcesz wiedziec to gtf byl u wskt na sparingach:)i wyszlo szydlo z worka:)
  • 0

budo_amit
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
acha..jeszcze napisales ze chcesz poprawic szybkosc i gibkosc? to niewiem czemu zastanawiasz sie nad MT bo w tej sztuce walki tych cech motorycznych napewno nie poprawisz a napewno nie rozciagniecia..
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu

acha..jeszcze napisales ze chcesz poprawic szybkosc i gibkosc? to niewiem czemu zastanawiasz sie nad MT bo w tej sztuce walki tych cech motorycznych napewno nie poprawisz a napewno nie rozciagniecia..

8O a to niby dlaczego nie?
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu

acha..jeszcze napisales ze chcesz poprawic szybkosc i gibkosc? to niewiem czemu zastanawiasz sie nad MT bo w tej sztuce walki tych cech motorycznych napewno nie poprawisz a napewno nie rozciagniecia..

Ale za przeproszeniem pier... kolego :roll:
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
No nie znam się na TKD ,ale wlasnie dlatego spytalem. Bo nie chcialem dac sie zrobic w ch.....

Co do gibkosci, zalezy mi tylko na tym, zeby dobrze i mocno kopac na wysokosc glowy, nie mam ambicji , żeby robić szpagaty i inne ewolucje. Do tej pory nie interesowalem sie TKD , bo nawet za duzo bylo dla mnie w tym 'udawania helikoptera', no ale mimo wszystko w tkd jest sporo solidnych kopniec ,ktorych moglbym sie nauczyc i moglyby mi sie przydac.

No nic, dzieki za info o tym klubie , bo o to mi chodzilo.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu

Co do gibkosci, zalezy mi tylko na tym, zeby dobrze i mocno kopac na wysokosc glowy,


to się rozciągaj i ćwicz te kopnięcia. Po co ci TKD do tego????
TKD to układy, sposób poruszania się, ćwiczenia, walki. Jeśli Twoim celem jest poznanie 3 kopnięć to myślę, że szkoda czasu Twojego i trenera.
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
A cóż to na MT kopą na wysokość ud tylko?? Jak dla mnie TKD jest troche bardziej "dynamiczne" niż MT, ale to nie oznacza, że tam się nie rozciągają itd.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
dobra koniec OT o MT.
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
Jest jeszcze we Wrocławiu sekcja Tkd Olimpijskiego, gdzie właściwie nie ćwiczymy zbytnio układów itp. a przede wszystkim mocne szybkie kopnięcia sportowe od pasa w górę, no, ale grupy wiekowe są albo dzieciaki, albo od 16. do ok. 18. to starsza grupa, ale dla ciebie to pewnie też dzieciaki, więc chyba ci to nie będzie pasować :wink: .
PS. Ja ćwiczę pare miesięcy i kopie dollyo (czyli kopnięcie okrężne) na ok. 180 cm., sam mam ok. 170cm, a jestem kiepsko rozciągnięty w stosunku do innych, bo miałem przerwy (raz kontuzja, a drugi choroba)
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
O MT juz nic nie pisze:)

Kalgon, tu nie chodzi o to , że ja nie chce cwiczyc z "dzieciakami" tylko o to czy trener mnie przymie do sekcji. Nie chodzi mi tez o to, ze bede robil z siebie barana, bo wlasnie ktos o 4-6 lat jest lepszy ode mnie.Raczej z nikim nie chce sie porownywac, tylko ze swoimi wynikami. Po prostu myslalem, ze skoro grupa jest od 16 do 18. roku zycia to ja nawet nie mam po co tam isc, bo i tak mnie nie przyjma. Jesli jest inaczej niz mowisz, to chetnie sie wybiore. [ no i zaraz znowu sciagne na siebie fanatykow] Najlepiej bedzie jak zadzwonie do waszego trenera i sie zapytam czy jest taka mozliwosc trenowania z wami. A potem zobacze czy to jest to o co mi chodzilo.

Co do trenowania samemu, to chyba jednak nie to samo co trening z partnerem:)Chociaz powoli robie sobie w domu mala salke do cwiczen i na wakacjach powinna byc gotowa.

Widze, ze swoim podejsciem troche urazilem wielu praktykantow TKD za co przepraszam :)
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
Mnie osobiście niczym nie uraziłeś, a ten tekst z dzieciakami to tak żartem był :wink: numer do trenera już ci podaje: 693612838 i faktycznie najlepiej jak po prostu do niego zadzwonisz, a tu masz to co wpisałem w dziale kluby tkd.
Aha nie wchodz na strone, bo to kicha jest i nic ciekawego na niej jeszcze raczej niema, bo niemam czasu aby ją porządnie doszlifować.

Dobra w moim klubie sporo się pozmieniało, a więc pozwole sobie zareklamować w wersji nowej , do rzeczy:
AZS AWF Wrocław Taekwondo Olimpijskie, treningi odbywają się na sali AZS AWF Wrocław, sala jest wyłożona specjalną matą do Taekwondo Olimpijskiego, mamy także doskonały osprzęt (hoga, rękawice ochraniacze na piszczele przedramienia, suspensoria) marki daedo.
Póki co na AWFie istnieje tylko jedna grupa konkretnie grupa młodzieżowa, grupa dziecięca prosperuje natomiast w szkole podstawowej nr. 90. Informacje odnośnie dni i godzin treningów pod adresem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (adres może ulec zmianie, ponieważ możliwe, że w niedalekiej przyszłości zostanie wykupiony hosting, w takim przypadku wpisze nowy adres klubu)


  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu

Może przełknij dumę i poćwicz trochę z "dziećmi". A nuż się czegoś nauczysz?



Jak kolega mam takie samo zdanie. Ale moze jednak nie jest tak ze same dzieci, dowiedz sie dokladnie.. w kazdej sekcji raczej sa zapisy dla ludzi w twoim wieku tym bardziej ze Wroclaw to nie jakas wioska...

A tego Pana co pisales to naprawde bym odpuscil bo rozwala mnie jak ktos pisze ze ma takie stopnie.. Przykladem jest ze w ITF zeby zdobyc 6 dan to ok 20 lat treningu trzeba albo wiecej (dokladnie nie wiem ale gdzies czytalem) bo na wyzsze stopnie to po 5 lat przerwy miedzy nimi trzeba. Wiec jak dla mnie to jest wielka sciema!!
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
Aha i wybrał bym treningi u Andrzej Undro.. Decyzja nalezy do ciebie
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
Bonku

Na stronie WAT jest pare niejasnosci.Jesli Ty tam cwiczysz to bylbym wdzieczny za odpowiedzi.
1.Jest napisane ,ze grupa starsza poczatkujaca ma zajecia m.in. w czw od 17:45 do 19:15 , natomiast jak ja poszedlem tam zobaczyc i porozmawiac z trenerem a bylem jakos o 18:50 to na sali nie bylo praktycznie nikogo oprocz wlasnie juniorow, czyli kolo 15 lat. Tak poczytalem co piszecie i rzeczywiscie glupio by bylo gdyby taki klub nie prowadzil zajec dla starszych , wiec postanowilem poogladac zdjecia no i widzialem tam grupe osob z bialymi/ zoltymi pasami w moim wieku albo o wiele starszych. No to jak? W ten czwartek starsza grupa nie miala treningow czy jak to jest?
2. Może wiesz jakie są koszta?
3. Czy mozna zapisywac sie w kazdej chwili?

Kalgon,

na stronie bylem zanim napisales ;) doskonale wiem jakie macie tam warunki do treningow, chyba najlepsze we Wroclawiu, to duzy plus , ale wciaz mysle:) i probuje sobie pogodzic kilka zajec tak zebym w ogole sie jakos wyrabial

Pozdrawiam
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
Kurde sry, za moja nieuwage. Wiem ze Bonku nie cwiczy w WAT, ale jesli ktos taki sie tu znajdzie to bym prosił o odpowiedzi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024