Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kursy na instruktorów sztuk walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Kursy na instruktorów sztuk walki
Hej wam :-)

Zbliżają się wakacje i jak znam życie ruszy cała masa kursów na instruktorów sztuk walki. Jeśli macie jakieś informacje na temat jakichkolwiek z nich, to wklejajcie i piszcie o nich swoje refleksje i uwagi. Jest mi to potrzebne ponieważ mam już część ogólną i chciałbym w te wakacje zrobić część specjalistyczną.

Jeden kurs na instruktora muay thai podrzucił mi mój trener, ale termin mi nie pasuje, bo 5 lipca bronię magistra :-) , no i daleko trochę bo w Zielnoej Górze, aczkolwiek co znajdziecie to dawjacie na forum. Będę bardzo dźwięczny. OSS.
  • 0

budo_anakonda_x
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy na instruktorów sztuk walki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] coś jest, ale bliższych informacji o tym kursie niestety nie mam .
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy na instruktorów sztuk walki
Dzięki, te terminy dużo bardziej mi pasują.

PS. 188 osób mam nadzieję związanych ze sztukami walki, obejrzało tego posta i żadna nie pojęcia o organizowanych kursach na instruktorów w najbliższym czasie? Wasze organizacje nic nie szykują? Piszcie jakiekolwiek informacje, nawet zasłyszane.
  • 0

budo_fudo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy na instruktorów sztuk walki
Sprawdz na kime.pl
Jest kurs we wrześniu obie części ...teoria i specjalistyczna..
  • 0

budo_anakonda_x
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy na instruktorów sztuk walki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy na instruktorów sztuk walki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i Kurs Doszkoleniowy Muay Thai dla Instruktorów Kick-boxingu.
Kurs prowadzony będzie przez trenera klasy mistrzowskiej z Białorusi Pana Anatolija Kemena - sędziego międzynarodowego muay thai.

23-29.06.2007 część ogólna

30.06.2007 do 14.07.2007 część specjalistyczna.
  • 0

budo_seiken100
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POLAND

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy na instruktorów sztuk walki
ma ktos może namiar na kurs samoobrony z karate czy cos takiego za info będe wdzięczny-warunek zgoda MS
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy na instruktorów sztuk walki

PS. 188 osób mam nadzieję związanych ze sztukami walki, obejrzało tego posta i żadna nie pojęcia o organizowanych kursach na instruktorów w najbliższym czasie?


musialbys miec I dana w taekwon-do. ;)
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy na instruktorów sztuk walki
Kurs instruktora sportu - karate shotokan - część specjalistyczna
/dla osób, które ukończyły część I kursu/.
Wałcz, 20-29 lipca 2007
Organizatorem jest Klub Karate Tradycyjnego we współpracy z PZKarate.
Zbigniew Ruta, tel. 0502 118830
Obecnie oczekiwana jest zgoda z ministerstwa.
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy na instruktorów sztuk walki
Wczoraj ptrzymałem bardzo ciekawą informację na temat zdobywania uprawnień instruktora sztuk walki. Niestety jest to tylko informacja zasłyszana. Prosiłbym was o potwierdzenie tego.

W te wakacje miałem jechać na kurs instruktorów kickboxingu. Mam ukończoną część ogólną o tytule - instruktor rekreacji ruchowej, dlatego też chciałem tylko się zająć częścią specjalistyczną... ale tu się okazało, że jest problem. Instytucja (PZKick) nie uznała mojego certyfikatu i kazała mi wziąść udział w nowym kursie ogólnym. O co chodzi??? Wyciąganie kasy czy podstawy prawne???

Z własnego śledztwa dowiedziałem się że całkiem niedawno część ogólna, została podzielona na dwie mniejsze specjalności - na instruktora rekreacji ruchowej i instruktora sztuk walki, co powoduje kolejne podziały w części specjalistycznej.

Temat jest świeży bardzo, dlatego proszę o Wasze wiadomości na ten temat.
  • 0

budo_veldrin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Prowincja Warszawy
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy na instruktorów sztuk walki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - kilka razy do roku organizowane sa profesjonalne kursy na instrkutorów rekreacji ruchowej o specjalizacji samoobrona.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy na instruktorów sztuk walki

W te wakacje miałem jechać na kurs instruktorów kickboxingu. Mam ukończoną część ogólną o tytule - instruktor rekreacji ruchowej, dlatego też chciałem tylko się zająć częścią specjalistyczną... ale tu się okazało, że jest problem. Instytucja (PZKick) nie uznała mojego certyfikatu i kazała mi wziąść udział w nowym kursie ogólnym. O co chodzi??? Wyciąganie kasy czy podstawy prawne???

Temat jest świeży bardzo, dlatego proszę o Wasze wiadomości na ten temat.


robiłem kurs wrzesień - październik zeszłego roku i tak samo nam tłumaczono.
Istnieją zawody instruktora sportu i instruktora rekreacji ruchowej i każdy z nich ma swoją własną cz. ogólna. Poszedłeś na zły kurs jak się zdaje.

Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie kwalifikacji, stopni i tytułów zawodowych w dziedzinie kultury fizycznej oraz szczegółowych zasad i trybu ich uzyskiwania
z dnia 2001-06-27 (Dz.U. 2001 Nr 71, poz. 738)

§ 1. Tytułami zawodowymi w dziedzinie kultury fizycznej są tytuły: trenera, instruktora i menedżera.
2. Ustala się następujące specjalizacje instruktorskie:
1) instruktor dyscypliny sportu,
2) instruktor sportu osób niepełnosprawnych,
3) instruktor odnowy biologicznej,
4) instruktor rekreacji ruchowej.
  • 0

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy na instruktorów sztuk walki
bo z kursem instruktora REKREACJI RUCHOWEJ to możesz robić specjalności typu: samoobrona, areobik, kulturystyka i takie tam
a żeby robić kursy w kicku, karate czy taekwondo to potrzebny ci kurs instruktora SPORTU
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy na instruktorów sztuk walki
Szkoda kurcze blade, że nie miałem pojęcie o tym rok temu, kiedy się wybrałem na kurs ogólny instruktora rekreacji ruchowej :/ Byłem święcie przekonany, że jest tylko jeden kurs ogólny. Także tutaj nauczka dla innych, którzy będą chcieli się szkolić.

Pozostaje mi jedynie skorzystać z tej propozycji na kime.pl. Nie mam już specjalnego wyboru.
  • 0

budo_iskierka1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy na instruktorów sztuk walki
a to ja mam w takim razie inne pytnaie....
jak sie ma instruktora sportu z jakiejś dziedziny powiedzmy karate, kick
to czy trzeba robić częśc ogólna instruktora rekreacji ruchowej np. pod kulturystykę?
może w druga stronę to sie jedno w drugim zawiera? bo logicznie rzecz biorąc instruktor sportu powinien zawierać elementu istruktora rekreacji?? chodzi mi chociaż o częśc ogólną?
dzięki za odpowiedzi
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy na instruktorów sztuk walki
niestety, tez mam ten problem.
Mam ogólny sportu, a powinienem zrobić rekreacji i specjalistyczny z samoobrony.
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy na instruktorów sztuk walki

a to ja mam w takim razie inne pytnaie....
jak sie ma instruktora sportu z jakiejś dziedziny powiedzmy karate, kick
to czy trzeba robić częśc ogólna instruktora rekreacji ruchowej np. pod kulturystykę?
może w druga stronę to sie jedno w drugim zawiera? bo logicznie rzecz biorąc instruktor sportu powinien zawierać elementu istruktora rekreacji?? chodzi mi chociaż o częśc ogólną?
dzięki za odpowiedzi

Dobre pytanie. No i tu już jest też dupa blada :D , trzeba robić jeszcze jeden kurs ogólny, tyle że na instruktora rekreacji ruchowej. Też tak myślałem kiedyś, że część ogólna to część ogólna i wystarczy tylko jedną zrobić, a tu niespodzianka, bo pomimo tego, że treści przekazywane na tych ogólnych częściach są bardzo podobne, to i tak liczy się to, co dostaniemy na piśmie na koniec.

Śmieszne są te podziały, bo jeśli ktoś chce być instruktorem sztuk walki, to wiadome jest, że nie będzie prowadził przyszłego klubu w oparciu tego co poznał na kursie (bo de facto osoby trenujące regularnie przez dłuższy czas, nie dowiedzą się specjalnie niczego nowego na takim kursie - dla mnie część ogólna na instruktora rekreacji ruchowej, to było jedno wielkie kilkunastogodzinne pieprzenie o tym, o czym dobrze wiem. Nieraz też zdarzyło mi się zagiąć moim doświadczeniem osoby prowadzące.), ale będzie prowadził klub w oparciu o własne dośwaidczenia i nawyki poniekąd przejęte od swojego trenera...ale papier trzeba mieć.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy na instruktorów sztuk walki

Hej wam :-)

Zbliżają się wakacje i jak znam życie ruszy cała masa kursów na instruktorów sztuk walki. Jeśli macie jakieś informacje na temat jakichkolwiek z nich, to wklejajcie i piszcie o nich swoje refleksje i uwagi. Jest mi to potrzebne ponieważ mam już część ogólną i chciałbym w te wakacje zrobić część specjalistyczną.


Z tego co wiem to Bushi Bielsko regularnie organizuje kursy instruktora karate i samoobrony.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024