Skocz do zawartości


Zdjęcie

pomoc dla nowicjusza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_assain333
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

pomoc dla nowicjusza
Witam mam 18 lat 184 cm wzrostu i 80 kg wagi. Cwicze dopiero drugi miesiac i chcialbym zebyscie mi poradzili cos nie cos na kilka tematow . Otoz cwicze na mase, pierwszy miesiac troche sie opiepszalem tzn nieraz piwko jakies i cwiczylem 3 razy w tyg od drugiego miecha cwicze 5 razy w tyg z takim planem jak ponizej i mam zamiar od 3 miecha kupic sobie taki zestawik (link ponizej), czy myslicie ze dobre by to byle dla mnie przy moich wymiarach i braku diety. Co do diety jem to co mama poda tzn zwkle jedzienie sniadanie kanpki z serem,szynka obiad ziemniaki kotlet,schab zupa kolacja kanapki itd nie stsuje zadnych diet i tym podobnych po prostu nie widze siebie beigajacego codzien po kurczka i torbe ryzu :) Wiec jak myslicie czy ten plan i odzywki ktore chce kupic sa odpowiednie dla mnie bede mial jakies efekty ? prosze pisze jakies sugestie, spostrzezenia i tym podobne z gory dzeki i pozdrawiam

link do odzywek
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
MASS XXL 3kg
KREATYNA 400g z TAURYN
DEXTROZA 500g
wszystko TRECA

Plan
pon:klata,triceps,biceps,przedramie
wto:barki,plecy
sro:przerwa
czw:nog,brzuch,grzbiet
pia:klata,triceps,biceps,przedramie
sob:barki,plecy
nie:przerwa

cwiczen nie bede wypisywal bo chyba nie ma sensu wiekszosc planow cwiczen na mase jest taka same wiec pisze tylko jak sie rozklada plan ogolney co i w jaki dzien piszcie co myslicie
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc dla nowicjusza
jesli radzisz sobie z angielskim, to przeczytaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
w skrocie:
trening 3x w tygodniu, z co najmniej dniem przerwy (pon/sr/pt albo wt/czw/sb)

trening A:
przysiad
wyciskanie lezac
martwy ciag

trening B:
przysiad
wyciskanie zolnierskie
podrzut / wioslowania

a/b/a/b/a/b/...

do wyboru, 5x5, 3x5

odzywek nie ruszaj przez pierwsze pol roku. i skoro nie widzisz sie biegajacego po ryz i kurczaka - to ja nie widze ci chodzacego na silownie. sory, ale dieta to podstawa. nie mowie o niczym wymyslnym, nie musisz liczyc dokladnie gr bialka, zeby bylo 2.35/kg, ale trzeba zadbac o to co sie je.

tak z ciekawosci, bo masz dokladnie moje wymiary. napisz, jakie masz osiagi w tych cwiczeniach. moje to:
przysiad: 90
wyciskanie: 80
martwy: 100
zolnierskie: 45
wioslowanie: 60
(przy 5x5)

a teraz wytlumaczenie dlaczego.
dopiero zaczynasz cwiczyc. poczatkujacy powinni robic cwiczenia zlozone (uzywajace jak najwiekszej liczby miesni, w przeciwienstwie do izolujacych) aby 1) wyrobil sie centralny system nerwowy (stad biora sie duze skoki w sile na poczatku - twoj uklad nerwowy uruchamia wiecej wlokien miesniowych) 2)zeby rozwijalo sie cale cialo. 5x5 jest teraz popularnym sposobem robienie sily/masy.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc dla nowicjusza
Aż sie boje zapytać o ilość serii w Twoim planie treningowym - kosmiczny on jest :)

Na kreatynę za wcześnie (bardzo za wcześnie - zostaw ją sobie na październik-listopad i zrób pierwszy cykl ukierunkowany na budowianie masy). Gainer (ja bym już kupił białko) - sprawa braków w DIECIE (nie masz jej, to ryzykujesz oponką). Dextro możesz odpuścić. Tauryna może (ale nie musi być).

Trening podany przez novo jest ok. :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024