Skocz do zawartości


Zdjęcie

tkd wasza opinia ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?

Najważniejsze sa psychika człowieka. .


ja myśle że to jest najwazniejsze. Chociaz mówią ze samą psychiką nie powalczysz...może i na ringu nie powalczysz ale na ulicy w zupełności wystarczy..
  • 0

budo_il pen dam sim
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domu
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
Na ringu również :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

polecam - bardzo ciekawe artukuły
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?

Co z tego że ktos trenuje muay thai a potrafi poprawnie wykonac tylko kilka kopniec. A w tym samym czasie ktos trenujacy dokladnie tyle samo tkd, obyty z kopnieciami i walka np. na ulicy zna duzo wiecej kopniec, potrafi je wykonac duzo efektywniej i efektowniej :P

Wolę znać bardzo dobrze trzy kopnięcia niż kilkanaście średnio.

A na ulicy najprawdopodobniej nie próbował bym żadnego - boks jest mniej ryzykowny.
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
dlaczego TKD miałoby być nieskuteczne? może to trener jest słaby, może jesteś niekumaty na TKD, może liczyłeś na fajerwerki a dostałeś żmudne ćwiczenia powtarzane po wielokroć... nei znam sztuki walki, która zrobi z przeciętnego ludzika fightera co 1:1 na ulicy wymiata. Jak wczesniej ktos napisal, albo masz to we krwi albo idź na TaiChi. Nie Tak u mnie w życiu wyszlo, ze od 6 roku zycia naparzalem się :roll: brzmi śmiesznie ale to fakt, takie okoliczności. Weszlo mi to w krew, wiec w miare dorastania gdy ktos (wg mnie) cos ode mnie chcial, byla to "krotka piłka". w wieku 16 kuzyn wyciagnal mnie na TKD. Po 2 miechach zaczelismy cwiczyc z zaawansowanymi. Sparringi zaczelismy wiec dosc szybko, ale mielismy naprawde swietna ekipe, wiec sie zaadoptowalismy. Efekt byl taki, ze coraz mniej lalem sie na ulicy. Jeszcze z dlugimi wlosami, wiec wciaz zdarzaly sie texty typu :"Ty, pedale", "Ty, dlugowlosy przyjacielu Jezusa" - wczesniej to dla mnie byl sygnal, od razu sie lalem (efekt zaskoczenia na ulicy jest niezly). W miare uplywu treningow zaczalem to olewac. Kilka razy zdarzylo sie jeszcze naparzac, ale to byly sytuacje nie do unikniecia. I co? Walki byly krotkie, ze wskazaniem na TKD... i nie chodzilo o machanie nogami na glowe. Na ulicy się improwizuje. Łapy na TKD cwiczylismy z kumplem z Kicka, dzieki niemu na sparringach miedzyklubowych siekalismy kolegow z innych ekip. Ale przeciez oniu tez mogli sie "doksztalcic". Zebralem kiedys oklep od 8 kolesi, ale najpierw dostal 1, gdy prosil kolegow "wezcie go ode mnie", ci mnie skopali. Odciagnal mnie główny szpącący u nich, rzut przez ramię, duszenie i znowu: wezcie go ode mnie" - znowu skopali mnie. Gdy przestali, spytalem sie czy potrafią 1:1. Potem szacuneczek i zdziwienie. Spytali, co cwicze, mowie, ze TKD, nie chcieli wierzyc... moge pisac i pisac. Tyle ze mam prawo, bo napierdzielalem sie na ulicy naprawde duzo. Po TKD duzo mniej, dzis mam ten wiek i nos bokserski, ze po prostu sie nie zdarza. Wiec TKD moim zdaniem z autopsji - jest zajebiscie skuteczne. Uczy wielu rzeczy.
Pozdrawiam
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
jeszcze w ramach sprecyzowania tego przydlugiego posta:
nie twierdze, ze jestem uniwersal killer. Ale na ulicy sie nie boje. Ktos, kto jest dobry w swojej SW, po prostu nie dąży do walki. Z powodow mysle podobnych - zna swoje umiejetnosci, nie czuje takiej adrenaliny, co przeciwnik nie wyszkolony - to tez dziala na tego drugiego studząco (myśli typu:"co on taki pewny siebie, moze lepiej go zostawic w spokoju"), lub jest znany w swoich okolicach, ma łatkę "karateka". Są przypadki, niestety, czesto tragiczne, ze ktos wybitny w SW da sie wciagnac w bojke i z tych samych powodow co powyzej ("karateka"), środki przeciw niemu od razu są "z grubej rury". Wtedy nie ma mocnych. Zapewniam jednak, że to dzieje sie niezwykle rzadko. Slyszymy o tym bo to medialne wypadki. A i w takich sytuacjach "obicie sie" jest ważne - jeśli masz wyjsc z tego o wlasnych silach, odniesiesz mniejsze kontuzje, bedziesz lepiej sie zaslanial (gdy przeciwnikow jest kilku), skorzystasz z odruchow bezwarunkowych.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?

Jak wczesniej ktos napisal, albo masz to we krwi albo idź na TaiChi.


Odstosunkujcie się wreszcie od tego Tai Chi. Sztuka walki jak każda inna.
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
1.Tai Chi jest spoko:)
2. Zgoda, że psychika decyduje, bo czasami może brakować pewności, czy mi się uda go dobrze uderzyć. I co będzie jeśli nie wyjdzie?
3.Jeśli są sparingi , to wiesz jak potrafisz uderzyć. W TKD są , a że dopiero po zdobyciu zielonego pasa.. to dlatego, żeby adepci potrafili coś w tej walce zrobić a nie rzucali się na siebie jak niewiadomo co.
4. Jak ktoś myśli i trenuje SW dla siebie, to nie obnosi sie z koszulkami typu KARATE itd To tylko prowokuje.
5. Jesli ktos dobrze założy duszenie to nie będzie jak włożyć tych palców do oka, nie bedzie jak gryźć itd. Ale jesli ktos ma jako takie pojecie o grapplingu to będzie wiedzial, ze koles juz nas ma i moze jeszcze teraz sie tak bronic.
6. Bonku dobrze napisał, trenuj to co lubisz a nie to co rzekomo jest najskuteczniejsze.
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
Khunag, nie żartuj :) ten mój kuzyn, co pisałem o nim wyżej, od 5 lat ćwiczy sobie Tai Chi. Jak to mówi, cieszy się, ze nei ma sparringów, ani treningów wysiłkowych, bo sam nie czuje takiej potrzeby ani lata jego nie te , przy czym fascynuje się otoczką kulturową, wysoce ceni sobie wspolrozwoj duchowo fizyczny etc.
Pewnie, że definicja mowi co inego, ale traktujemy o praktyce.
Sorge, my mielismy sparringi po dwoch miesiacach, przed zółtą belką. Nie było poważnych kontuzji. Sam sparring to jedno, ani nie nauczysz się na KravMadze dobrze kopać ani na TKD nie wyćwiczysz uderzenia głową/palcy w oczy (na wyższych danach takie arkana sa ale ja nie dotarłem). Ty decydujesz, jakiej techniki użyjesz. Uderzając głową, dusząc, robiąc atak na nogi, nie korzystasz ze standardowych technik TKD ale wykorzystujesz nabyte myślenie, strategię. To ułamki sekund, jednak co innego niż młócka na oślep u kogoś, kto sparringi ogląda jedynie na youtube'ie
  • 0

budo_separatysta
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolicznaja

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
Dzieki Takwondo tubylcy wpierdziel spuścili Amerykańcom w czasie wojny w Korei. :)
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
Po co ten temat? Już chyba było kilka podobnych...nie mogłem się powstrzymać i przeczytałem kilka postów :lol: Teraz wypada abym się ustosunkował do tego co zostało dotychczas tutaj przytoczone. Na tym forum jak zwykle członkowie lubią wypisywać komunały, a potem dyskutować na ich temat np. "To człowiek walczy, a nie styl" etc. Dajce se luzu, co za różnica czy jest skuteczne czy nie jest? Ważne, że się lubi uprawiać SW jaką się trenuje, kiedy trenowanie sprawia przyjemność to wtedy ma sens. Nie wydaje mi się, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie czy jest skuteczne czy nie. Nie ma co ukrywać, że taekwondo wtf przybiera coraz bardziej sportowy wymiar i trening jest nastawiony na rywalizację czysto sportową. Mi to odpowiada i jakoś mnie to w ogóle nie interesuje czy taekwondo jest skuteczne na ulicy czy nie. Miałem przyjemność sprawdzić swoje umiejętności w warunkach ulicznych, przeciwko różnej liczbie przeciwników...wyciągnąłem z moich doświadczeń pewne wnioski lepiej unikać walk ulicznych za dużo nieszczęść, nigdy nie wiadomo co sie wydarzy ile kumpli twojego przeciwnika zaraz przybiegnie, czy aby ktoś kto wygląda niepozornie nie wyciągnie siekierki spod bluzy. Wydaje mi się, że najlepiej ignorować osoby które szukają zaczepki, a nic się nie stanie. A trenować trzeba dla samego siebie, a nie po to aby się bić z ludźmi w warunkach polowych. Jeśli ktoś chce sie sprawdzić to niech pojedzie na zawody. Tam na pewno spotka bardziej wymagających przeciwników, niż na ulicy. Zawody są zdecydowanie przyjemniejszą formą sprawdzania swoich umiejętności. Dlatego cieszę się, że coraz więcej klubów nastawia się na sportową rywalizację, a nie na aspekt samoobrony. Teoretycznie Taekwondo cały czas jest sztuką samoobrony i niech tak zostanie bo to buduje ładny wizerunek taekwondoki. Jednak coraz więcej ludzi zaczyna traktować taekwondo olimpijskie jako sport(głównie za sprawą olimpiady).

Się rozpisałem...napisałbym więcej lecz czas na trening. Proszę was już nie drążcie dalej tematu skuteczności tkd, gdyż nie można tego w żaden sposób zmierzyć, czerpcie z trenowania jak najwięcej przyjemności, a kiedy znajdziecie się w sytuacji, która będzie wymagała użycia nabytych umiejętności, jestem pewien, że sobie poradzicie.

Pozdrawiam,

Rip_Dorey :wink:
  • 0

budo_dr pytalski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
Trochę już w życiu widziałem walk ulicznych, dyskotekowych i wiejskich i wiem jedno - schodzisz do parteru jesteś trup. Ostatnią prawdziwą solówkę widziałem z 15 lat temu, więc upieranie się przy skuteczności parteru na ulicy jest wielce przesadzone.
Po drugie znając środowisko sztuk i sportów walki wiem, że nie ma czegoś takiego jak najlepszy styl. Wszystko zależy od talentu i determinacji ćwiczących.
Kiedyś byłem światkiem walki kilku twardych "chłopaków z osiedla" z pewnym hydraulikiem - zwykłym facetem - (jechał podpity na rowerze i został zaczepiony). Chłopaki z siłowni, każdy coś trenował, jeden nawet liznął kadrę narodową w jakimś karate. Nie dali rady biednemu facetowi. Z 30 min to trwało aż przyjechała milicja.
Czy ćwiczysz karate, TKD, MMA czy boks twoje umiejętności zależą od tego jak trenujesz.

Na koniec:
1. I Herkules dupa kiedy ludu kupa
oraz
2. Nie ma niepokonanych, są tylko źle trafieni.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?

Khunag, nie żartuj ten mój kuzyn, co pisałem o nim wyżej, od 5 lat ćwiczy sobie Tai Chi. Jak to mówi, cieszy się, ze nei ma sparringów, ani treningów wysiłkowych, bo sam nie czuje takiej potrzeby ani lata jego nie te , przy czym fascynuje się otoczką kulturową, wysoce ceni sobie wspolrozwoj duchowo fizyczny etc.
Pewnie, że definicja mowi co inego, ale traktujemy o praktyce.


A ja znam kluby taiji, w których ćwiczą intensywnie i sparrują fullcontactowo. Zapewne roznieśliby większość semi-contactowych taekwondoków. Czy to oznacza, że taiji jest lepsze? Nie - liczy się jak ćwiczysz.
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
serio? to mnie zaskoczyles. Ale o Tai Chi wiem mniej niz niewiele. Teraz juz trochę wiecej, więc tnx;) A co do parteru, to przecież nikt nie dowodzi jego wyższości, szczegolnei w dziale TKD :roll: Nie mniej, gdy się z jakiegoś powodu już znajdziesz w tym parterze to dobrze by było umieć sobie jakoś dać radę na tyle, by jednak nei skonczyc jako trup i jak najszybciej powrocic na dwie nogi. dr Pytalski, przez 30 min nikt gościowi nie pomogl tylko sami gapie byli? To dobrze, ze gosc sie nie dal.
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
Oho.. Xies sluszna uwaga. Nikt nie pomogl hydraulikowi :)
A dr Pytalski, nie chce sie czepiac, ale chyba nie odrozniasz solowek od bojki ulicznej.

Na koniec rip_dorrey [ czy jakos tak] doskonale zamknal temat. Wiec ja bym na miejscu moderatora zamknal ten topic :P
  • 0

budo_separatysta
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolicznaja

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd wasza opinia ?
Więc zamykam. :)
Powyłączac komputery i rozejść się na treningi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024