Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sambo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo

Nie przeszkadzajcie sobie ale temat jest o sambo... :wink:


no fakt troche sie zapomnielismy
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo

zacznijmy od moich celow...po pierwsze usystematyzowana forma ruchu, a przy okazji nauczenie sie czegos co pozwoli nie dac zrobic krzywdy sobie i bliskim przede wszystkim...
zastanawiałem sie nad MMA...chodzi o to zeby potrafic i walnac w pysk, ale i delikatnie wypersfadowac podkskoki jakims ciekawym trikiem...moze bjj? alternatywa jest dla mnie muay thai, ewentualnie krav maga do ktorej namawiaja mnie znajomi, sam jednak nie jestem przekonany...przed chwila jednak dowiedziałem się o możliwości treningu Sambo w Krakowie, czy ta formula mogla by spełnić moje oczekiwania? Czy dobrze zrozumialem, ze laczy style uderzane, z możliwością obezwładnienia w stojce i podstawami parteru...dodam, ze warunki mam dosc marne…lat 23, 170, 65 kg, szybki, mocno stoje na nogach...bede wdzieczny za rzetelna odpowiedz


Mam czasami kontakt z sambo - kumpel z Ukrainy (bardzo wysoki poziom, ale zdecydowanie wersja niesportowa), ale z tego co on mowi to jedyny klub sambo w ktorym jest w miare dobry poziom to klub z Krakowa. rozmawialem jednak z nim o tym ok 3 lat temu i jezeli dobrze pamietam to instruktor tez byl z Ukrainy. Moim skromnym zdaniem sambo jest o wiele bardziej kompletnym systemem niz bjj (tylko bez urazy bjjowcy) - nie mowie o wersji sportowej sambo.
Polecam genialny parter, a zwlaszcza dzwignie na nogi wiekszosc niedopuszczalna na zawodach :D sa nawet dzwignie nogami na noge
  • 0

budo_matador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
W bjj nie były stosowane dźwignie na nogi i nawet nie były specjalnie znane.Bjj zaabsorbowało dźwignie na nogi właśnie z sambo.
Sambo jest zdecydowanie bardziej kompletnym system walki niż bjj.W sambo są bardzo rozwinięte rzuty (bardziej nawet niż w judo) ,bardzo dużo jest technik w stójce, najbardziej ze wszystkich stylów chwytanych są rozwinięte dźwignie na nogi(bjj może sie tylko uczyć tego od sambo),wersja bojowa sambo zawiera multum technik combat ( tego w ogóle nie ma w bjj).Bjj ma po prostu lepszy marketing na świecie niz sambo i dlatego bjj lepiej się "sprzedaje"
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo

Bjj ma po prostu lepszy marketing na świecie niz sambo i dlatego bjj lepiej się "sprzedaje"


też mi się tak wydaje, z tego co widzialem u mojego kumpla to moge jak najbardziej polecic, przy czym jeszcze raz podkreslam to co on mowil ze w polsce bardzo ciezko o dobrego instruktora
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
No no Matador to Sambo to jakiś super styl rzuty lepsze i więcej niż w judo, parter szerszy niż w BJJ może praca rękami lepsza niż w boksie a kopnięcia lepsze niż z karate i mUayThai razem wziętych. Wróć człowieku do tematu i na ziemię i wylecz się z tej alergii na temat BJJ. Miałem nieprzyjemność ćwiczyć Sambo i być może to był ten nieodpowiedni trener ale była to porażka, np. techniki obrony przed sierpami były takie że bokserów którym je pokazaliśmy bolały brzuchy ale od śmiechu
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
techniki "combat" :)
sambo ma znacznie slabszy nacisk na pozycje niz bjj (pzez to jezeli juz pzeszedlem garde kolesia z ktorym trenowalem to droga do maunta stala juz praktycznie otworem)
sweepy kolesia,szczegolnie te z half gardu, byly zenujace i pzypominaly bardziej motywy z zapasow - banalna kontra postem i powrot do pozycji)
jedynie dzwignie na nogi byly zagrozeniem
w stojce nie mial szans
  • 0

budo_matador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo

techniki "combat" :)
sambo ma znacznie slabszy nacisk na pozycje niz bjj (pzez to jezeli juz pzeszedlem garde kolesia z ktorym trenowalem to droga do maunta stala juz praktycznie otworem)
sweepy kolesia,szczegolnie te z half gardu, byly zenujace i pzypominaly bardziej motywy z zapasow - banalna kontra postem i powrot do pozycji)
jedynie dzwignie na nogi byly zagrozeniem
w stojce nie mial szans


cały rozbudowany asortyment technik bjj w parterze jest może i dobry na zawody na macie w kimonach .W sambo nie bawią się w kombinacje pajęcze,motyle,słipy i inne "balety".Tylko ułamek tego co ćwiczy się na bjj może być zastosowane w walce w klatce czy na ulicy.Zabawy w cwiczenie w przyjmowanie i stabilizowanie pozycji moze być dobre jedynie w sporcie na macie.F.Emelianenko jakoś nie ma większych problemów z rozkładaniem super-techników bjj ze światowej czołówki,a jest jedynie przedstawicielem "banalnego" sambo i "cienkiego" judo:)
  • 0

budo_matador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo

No no Matador to Sambo to jakiś super styl rzuty lepsze i więcej niż w judo, parter szerszy niż w BJJ może praca rękami lepsza niż w boksie a kopnięcia lepsze niż z karate i mUayThai razem wziętych. Wróć człowieku do tematu i na ziemię i wylecz się z tej alergii na temat BJJ. Miałem nieprzyjemność ćwiczyć Sambo i być może to był ten nieodpowiedni trener ale była to porażka, np. techniki obrony przed sierpami były takie że bokserów którym je pokazaliśmy bolały brzuchy ale od śmiechu


Uporządkujmy powyższy bełkot:
sambo to nie "super styl",a system walki zawierający rozbudowane techniki sportowe i combatowe(samoobrony).
W sambo jest więcej kombinacji rzutów niż w judo.Natomiast bjjowcy chodzą na treningi judo uczyć sie rzutów(wypowiedzi znanych zawodników bjj z Brazylii) bo mają tak słabe rzuty ,że judocy czy sambisśi nie mają najmniejszego problemu z rzucaniem bjjowców na każdy dowolny sposób.
Sambiści nie specjalizują sie w boksie i uzupełnianią swoje bardzo rozbudowane techniki chwytów - technikami bokserskimi(o ile im to potrzebne)
Zapewne trenowałeś "sambo" u któryś z polskich instruktorów :)
Zamiast się mądrzyć i pokazywać jaki jesteś obcykany szpenio - pojedź człowieku do Rosji ,na Ukrainę czy Białoruś do klubów sambo ..... tam sprowadzą cię bardzo szybko na ziemię :)
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
No wszystko fajnie, tylko nie chce wyjezdzac specjalnie do Rosji, Bialorusi czy Ukrainy, zeby trenowac sambo. A w Polsce sekcji sambo ile jest? Ze 3? W kazdy razie bardzo malo i nie w Poznaniu...
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
Widzę mędrku że nie wyczułeś ironii. Wierząc w jeden jedyny system nawet z elementami combatu świadczy o tym że mało wiesz. Jeden Fedor nie potwierdza jakości systemu. Zobacz sobie turniej w Moskwie gdzie Morais bardzo przeciętny BJJ-owiec przejechał po reprezentantach Sambo i sportowego i militarnego. I jeszcze twierdzenia typu na wschodzie to masz mistrzów którzy wszystkich pokonają. Weź zacznij cokolwiek ćwiczyć zamiast żyć wiarą w style niepokonane.
  • 0

budo_matador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo

Widzę mędrku że nie wyczułeś ironii. Wierząc w jeden jedyny system nawet z elementami combatu świadczy o tym że mało wiesz. Jeden Fedor nie potwierdza jakości systemu. Zobacz sobie turniej w Moskwie gdzie Morais bardzo przeciętny BJJ-owiec przejechał po reprezentantach Sambo i sportowego i militarnego. I jeszcze twierdzenia typu na wschodzie to masz mistrzów którzy wszystkich pokonają. Weź zacznij cokolwiek ćwiczyć zamiast żyć wiarą w style niepokonane.


wy bjjowcy jesteście zaślepieni wiarą ,że bjj to objawiony,najlepszy na świecie niepokonany super styl walki.Podpieracie się tym ,że uderzacze byli pokonywani,ale wystarczyło że nauczyli się PODSTAWOWYCH obron w stójce oraz parterze i bjjowcy nie dają im rady.Zapaśnicy podobnie-nauczyli się PODSTAWOWYCH obron w parterze przed dźwigniami i duszeniami(których nie ćwiczyli bo nie były im podtrzebne w zapasach) i bjjowcy są bezradni. Tak naprawdę BJJ jest to styl rozdmuchany marketingowo,bardzo jednostronny-głównie walka w parterze,a sprowadzenia do parteru - sprawdzajace się głównie wtedy gdy walka jest na macie.Na ulicy siadanie na dupsku i ciągnięcie przeciwnika na bruk bardzo by go chyba rozśmieszyło :lol: .Słynne wejście bjj w nogi aby obalić przeciwnika już się nie sprawdza-wszyscy to znają,a czołowi bjjowcy dostawali niezłe strzały kolanami i bywało po zawodach bardzo szybko).Bjj ma słabe techniki samoobrony (zawodnicy bjj prawie żadnej wagi nie przykładają do trenowania samoobrony,a cały czas przede wszystkim kulają się).
Ponad dwumetrowa zmutowana (około 120kg) Małpa w Moskwie ledwo wygrała z Iljuchinem mającym 175cm wzrostu. Małpa po walce ledwo stała na nogach i całą rozbitą gębę miała zalaną krwią.
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
Temat jest o sambo a nie o BJJ, ale widzę że masz jakąś fiksację na tym punkcie. Nigdzie nie napisałem że BJJ jest najlepsze to ty wypisujesz bzdury o tym że jest więcej rzutów niż w judo itd. Różnimy się tym że ty dywagujesz o rzeczach o których nie masz pojęcia a ja mówię o tym co wyniosłem z treningów. Jeszcze raz powtórzę zacznij ćwiczyć cokolwiek zamiast mędrkować.
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
koledzy wyluzujcie bo zamkna posta. zarowno sambo jak i bjj sa fajne zalezy po co cwiczysz. oba systemy moga byc przydatne na ulicy ale i oba moga zawiesc. a co do rzutow w bjj to nie wiem ile ich jest ale w sambo jest tego od cholery. w bjj pewno tez tylko chyba ludzie z bjj gorzej rzucaja bo wiecej czasu cwicza w parterze. no i fakt ze bjj cwiczy sie bardziej na mate nie na ulice ale podejrzewam ze nie jednemu bjj zycie na ulicy tez uratowalo. moj znajomy od sambo na pytanie o najskuteczniejsze jego zdaniem techniki parterowe powiedzial "wstanie na nogi" ja na to: ale jak mi sie nie udalo ? a on "to sprobuj ponownie bo za sekunde kumple twojego przeciwnika beda cie butowac"
a co do mistrzow na wschodzie to tak jak u nas czesc super czesc az zal patrzec
  • 0

budo_m78
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
Dyskusja , ktory styl jest lepszy, skuteczniejszy podyktowana jest wylacznie kompleksami bioracych w niej udzial.
Zamiast prowadzic dysputy, ktory to styl jest wszechskuteczny i najwspanialszy, podpierajac sie nazwiskami waszych idoli, moze jezeli macie takowe kompleksy sami udowadnijcie to na turnieju MMA, czy SF co znaczycie?
To czy dany zawodnik wygral, czy przegral i tak , w Waszym przypadku nic nie znaczy. Poza tym, ze identyfikujac sie z nim, wspieracie swoje ego. Matador jest tego swietnym przykladem ( obrazajac innych zawodnikow).
Wiecej treningow, mniej bezcelowych dyskusji i mniej oszukiwania siebie samych.
Powodzenia!
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
dziękuję :)
  • 0

budo_matador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo

Dyskusja , ktory styl jest lepszy, skuteczniejszy podyktowana jest wylacznie kompleksami bioracych w niej udzial.
Zamiast prowadzic dysputy, ktory to styl jest wszechskuteczny i najwspanialszy, podpierajac sie nazwiskami waszych idoli, moze jezeli macie takowe kompleksy sami udowadnijcie to na turnieju MMA, czy SF co znaczycie?
To czy dany zawodnik wygral, czy przegral i tak , w Waszym przypadku nic nie znaczy. Poza tym, ze identyfikujac sie z nim, wspieracie swoje ego. Matador jest tego swietnym przykladem ( obrazajac innych zawodnikow).
Wiecej treningow, mniej bezcelowych dyskusji i mniej oszukiwania siebie samych.
Powodzenia!

E! Psycholog!:) ...skończyłeś wreszcie studia? :D a co ty wspierasz? :lol:
  • 0

budo_matador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
A tak poza tym ten temat nie dotyczy ciebie ,więc się nie wtrącaj tylko zajmij swoją krav magą
  • 0

budo_matador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo

Temat jest o sambo a nie o BJJ, ale widzę że masz jakąś fiksację na tym punkcie. Nigdzie nie napisałem że BJJ jest najlepsze to ty wypisujesz bzdury o tym że jest więcej rzutów niż w judo itd. Różnimy się tym że ty dywagujesz o rzeczach o których nie masz pojęcia a ja mówię o tym co wyniosłem z treningów. Jeszcze raz powtórzę zacznij ćwiczyć cokolwiek zamiast mędrkować.


temat jest o sambo i o sambo piszę w kontekście bjj.
potrenuj dłuzej ,"wynieś"wiecej z treningów i wtedy podejmij konkretną dyskusję ,a nie bełkot (z całym szacunkiem)...nie uwłaczam nic bjj,a porównuję w mojej ocenie sambo i bjj.
To bardzo miłe ,że tak się o mnie troszczysz i proponujesz abym cokolwiek potrenował:)..to naprawdę miłe!Mało jest teraz tak bezinteresownych życzliwych ludzi:)
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
Ja tu slysze tylko jakis belkot dwoch gosci, a nikt mi nie odpowiedzial na pytanie gdzie tu cwiczyc sambo, jak nigdzie sekcji ni mo. Tylko jakies Krakowy albo Warszawy, jakby Poznan to bylo Pipiduwo. Normalnie jestem wkurzony! :evil: Musze to z siebie wyrzucic!
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
Zaorish a co mam tobie napisać jak nie ma sekcji w poznaniu a jak była to tragiczna. A tobie Matador przydałoby się żeby mama zwróciła ci uwagę jak się zwracasz do ludzi bo do gimnazjum się nie dostaniesz.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024