Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krav maga dla dziewczyn?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Krav maga dla dziewczyn?
Witam. Koleżanka rozgląda się od jakiegoś czasu za jakimś SW, głównie w celach samoobrony. Czy mógłbym jej polecić krav mage, czy nie jest to system zbyt cięzki dla zwykłej, chociaż wysportowanej dziewczyny? Jak napisałem, chodzi głównie o samoobronę i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa np. wieczorem na ulicy, a nie o jakiś morderczy trening komandosów :wink: . Za wszelką pomoc z góry dzięki.

P.S. Aha, jeśli ktokolwiek może polecić jakąś szkołę z tym związaną w Poznaniu, a najlepiej samoobronę kobiet (jeśli jest) to byłbym też wdzięczny.
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga dla dziewczyn?
do mnie do sekcji chodzi kilka dziewczyn (może teraz więcej - nie wiem, nie chodzę od 3 miesięcy na nic) i dają rade a też nie wyglądają jak Agata Wróbel ;)

Poznań: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

edit. miałem z tymi panami kilka treningów i prowadzą bardzo sensownie. Niech pójdzie i sprawdzi.
  • 0

budo_-=sara=-
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga dla dziewczyn?
Ja trenuję, leci mi 4 rok treningów i daje rade :)
Tak więc kravat wg mnie jak najbardziej. Jesli nie chce startowac w jakis zawodach, tylko raczej nauczyc sie samoobrony i pocwiczyc to w sam raz. 8)
Jak jej sie spodoba to moze ostrzej cwiczyc z facetami, jak nie to bedzie sie uczyla samoobrony z innymi dziewczynami więc co kto lubi :D
  • 0

budo_-=sara=-
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga dla dziewczyn?
Aha, z KM do wyboru w Poznaniu masz:

IKMF - Pawel Jóźwiak, nie wypowiem się bo nigdy nie ćwiczylam u niego. Ale IKMF absolutnie NIE jest moją ulubioną organizacją... Ale nie ważne gdzie, ważne u kogo :)

Centrum Krav Maga Sawickiego - Adam Kruk, słyszałam że całkiem fajny jako instruktor.

Stowarzyszenie Krav Maga - Włodzimierz Kopeć - znany i myślę że dobry instruktor.

Warto sie przejsc wszedzie i sprawdzic, pierwszy trening chyba wszędzie za darmo. 8)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga dla dziewczyn?
Hmm.. OK, dzięki. Byłem trochę zaniepokojony po obejżeniu jednego treningu Combat56, na którym na hasło instruktora wszyscy z założonymi na ręce makiwarami czy czymś podobnym, z okrzykiem bojowym ruszali do walki tłucząc się nawzajem bez żadnej dyskryminacji ze względu na wagę czy liczbę :lol: . To był widok... Ale OK, dzięki za rady :wink: .
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga dla dziewczyn?
re up
No wiesz zależy od sekcji. Jedni np stawiają na techniki, na dobre ich opanowanie. Inni z kolej przekazują swoje doświadczenie np. z judo, boksu do tego stawiają na sparingi.
A co do tej młócki, że wszystko i wszyscy na wszystkich to w krawacie też się spotka.Taka ala symulacja walki kiboli hyhy
Mimo że ja super zdania o kmie to nie mam....to i tak polecam to dla kobiet. Głównie z tego względu, że są lżejsze treningi/sparingi w porównaniu do sw nastawionych pod zawody.

Z.
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga dla dziewczyn?
Polecam tobie Krav Mage sam chodze w Poznaniu do pana Wlodzimierza Kopcia i jest naprawde swietnie na treningach ;] zobacza na stronke stowarzyszenia, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jakbys chciala wiecej informacji napisz pw lub na gg ;0.

Jet na combacie jest zupelnie inaczej, podczas sparingow np wkladaja sobie palce w oczy ;/
  • 0

budo_milus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga dla dziewczyn?
Szanowne Panie
wraz z clubem fitness Gymnasion Stowarzyszenie Krav Maga Polska zaprasza na sekcje dla Kobiet
szczegóły na stronie

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
zajęcia wt i czw , pierwszy trening gratis
  • 0

budo_edyt-ka
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgora

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga dla dziewczyn?
Hej ja od Ok 7 m-cy trenuje kravke w Zielonej Górze :) Jest poprostu genialnie, i doszlam do wniosku, ze to chyba najlepszy sport walki jaki moglam sobie wybrac :wink: .
Naprawde polecam wszystkim babeczka, ktore chca cos zrobic dla siebie i moga troche poswiecic(czasu i wytrzymalosci). :D
W naszej sekcji nie ma podzialu na kravke dla kobiet i mezczyzn. Wszyscy cwiczymy na rowno a po za tym to co da Wam obrona np. przed duszeniem jak na treningu dusi was delikatna kobieta a w realu atakuje silny mezczyzna??
Dlatego polecam naprade cwiczkie kobitki z panami.
Pozdrawiam wszystkie niezdecydowane i papa :P
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga dla dziewczyn?

W naszej sekcji nie ma podzialu na kravke dla kobiet i mezczyzn. Wszyscy cwiczymy na rowno a po za tym to co da Wam obrona np. przed duszeniem jak na treningu dusi was delikatna kobieta a w realu atakuje silny mezczyzna??

Trudno się z tym nie zgodzić.
  • 0

budo_-=sara=-
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga dla dziewczyn?
Weź pod uwagę że facet nie zawsze musi chciec z tobą ćwiczyć. Nie wiem czy są takie sytuacje u was ale u mnie w sekcji były i nie bardzo rozumiem dlaczego niektóre dziewczyny sie oburzają że faceci nie chcą z nimi ćwiczyć... Przecież jego to też nie urządza, ze panienka sobie na nim potrenujesz a on na dziewczynie? 8) Dla niego też lepiej ćwiczyć z przeciwnikiem swojej lub większej wagi.
Tak więc dziekujemy facetom którzy poświęcają troche czasu koleżankom na treningach :)
  • 0

budo_edyt-ka
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgora

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga dla dziewczyn?
"U mnie" w sekcji jest tak ze nie ma jakiegos marudzenia typu: a bo ty baba jestes to z toba niebede cwiczyl... :D jak cwiczymy i jest zmiana partnera to spoko pierwszy lepszy i niewazne czy mezczyzna czy kobieta... powiem szczeze jak kobieta sie nie bawi :!: :!: tylko naprawde trenuje a nie przyszla na kravke zamiast na aerobik i stara sie to panowie naprawde to doceniaj i chcetniej cwicza z kobietami :D . Ale jezeli zamiast uderzac klepie albo robi cos na odczep sie :? To po co w ogle trenowac samoobrona skoro nic z tego niewyniesie.

Powiem wam ze naprawde wole cwiczyc z panami niz z dziewczynami bo jak mnie zaatakuje to chociaz cos poczuje ze kopie uderza albo dusi(choc przyznam ze niektorzy przesadzaja:P) a nie glaska i klepie :)
  • 0

budo_zion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga dla dziewczyn?

powiem szczeze jak kobieta sie nie bawi :!: :!: tylko naprawde trenuje a nie przyszla na kravke zamiast na aerobik i stara sie to panowie naprawde to doceniaj i chcetniej cwicza z kobietami :D .

Dokładnie tak! :-)
  • 0

budo_ravage
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga dla dziewczyn?

Centrum Krav Maga Sawickiego - Adam Kruk, słyszałam że całkiem fajny jako instruktor.


Kruk miał wypadek ok rok temu czy półtora roku temu, nie wiem czy wrócił do pełnej formy ale poznałem tego człowieka.
Świetny instruktor, fachowo przekazuje wiedzę.
  • 0

budo_antonio
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga dla dziewczyn?
Krav Maga jest jak najbardziej dla dziewczyn. :) Polecam :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024