Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sambo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_m78
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
matador, psychologii akurat nie skonczylem, ale troche zycia spredzilem nz salach treningowych i zawsze smieszyli mnie goscie udowadniajacy wyzszosc jednej sztuki walki nad druga, podpierajacy sie nawet jakimis atorytetami : bo ten wygral, a ten przegral itp.

Widze jednak , ze bacznie obsewujesz forum, bo od razu zuwazyles , ze wypowiadam sie na temat KM. Tak sie sklada ze mialem przyjemnosc poznac rozne autorytety w sportach , czy tez systemach walki i to , co mi sie w nich podobalo to skromnosc. Nawet w krytykowanym przez Ciebie BJJ ( mam namysli Roya Harrisa, Minotauro, Paive). Robia swoje i sa dalecy od dyskusji , czy tez krytykowania innych systemow( przynajmiej podczas , byc moza krotkich rozmow). To z reguly zakompleksieni uczniowie biora udzial w wirualnych duskusjach - co bylo pierwsze jajko , czy kura.
chociaz gdyby , nie tacy jak matador, to forum by pewnie dawno umarlo, a tak jest , co poczytac.
matador - naprawde szczerze pozdrawiam, a jestes z Wawy , to rozumiem ,ze Sambo trenujesz u P. Mendaka w Sambo System Polska ?
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo

a co mam tobie napisać jak nie ma sekcji w poznaniu a jak była to tragiczna

to chociaz pociesz mnie :) BTW, kiedys podobno byly plany zalozenia sekcji w Poznaniu przez Sambo System Polska, ale legly w gruzach. Ciekawe czemu. W tak duzym miescie pewnie chetnych by sie sporo znalazlo.
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
Pociaszam ciebie że uniknąłeś treningów w tamtej sekcji sambo. A co do otwierania sekcji w Poznaniu to mamy od groma BJJ LL różne pod MMA, combatów a poznań jest specyficzny i mało ludzi łazi na treningi.
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
A ja bym tak nie lekceważył BJJ. Uderzacze jedank musieli się nauczyć tych podstawowych obron żeby dać rade zawodnikom BJJ jak sam Matador napisał. Z koleji potem panowie z BJJ podłapali troche stójki i słiy się wyrównały. Przed BJJ nie zwracano tak dużej uwagi na parter a kolesie z BJJ sprytnie to wykorzystali. Nie twierdze że twórcy BJJ wymyślili parter
ale zwrócili uwage na to że fighter może być równie skuteczny w parterze i stójce. Na walke składa się wiele różnych czynników i to że ktoś z kimś wygrał nie znaczy że jeden stylk jest skuteczniejszy od drugiego.
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo

Pociaszam ciebie że uniknąłeś treningów w tamtej sekcji sambo.


slyszalem wrecz ze ta sekcja to byla tragiczna a wyznacznikiem umiejetnosci walki bylo ponoc ilosc zrobionych pompek na piesciach

pytanko do Pinczera:
czy w poznaniu jest tylko sekcja bjj k. matuszczaka czy sa tez inne ?
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo

pytanko do Pinczera:
czy w poznaniu jest tylko sekcja bjj k. matuszczaka czy sa tez inne ?

BJJ uczą ludzie od Aliance czyli LutaLivre, MMA Poznań (zdecydowanie odradzam), i jest jeszcze dwóch ludzi którzy coś tam robią, ale kontaktu nie pamiętam.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
Nie urazajac nikogo, slyszalem ze MMA poznan nie grzeszy wysokim poziomem.
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo

Nie urazajac nikogo, slyszalem ze MMA poznan nie grzeszy wysokim poziomem.


dlaczego? czy to ta sekcja na jackowskiego?
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
Tak, w modenie. Też słyszałem opinie, że poziom jest niższy niż w Strefie, jednak osobiście nie odwiedziłem ich ani razu. Nie wątpię, że Juźwiak jest dobrym zawodnikiem jednak nie oznacza to, że musi być dobrym trenerem. Aczkolwiek jest specjalistą od krav magi i podobno od czasu do czasu wplata jakieś jej elementy w treningi MMA.
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
opinie slyszalem te same i chyba sa dosc powszechne w poznaniu wiec pewno jest w tym troche prawdy, ale chyba zeszlismy z tematu sambo :D
  • 0

budo_matador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo

Zaorish a co mam tobie napisać jak nie ma sekcji w poznaniu a jak była to tragiczna. A tobie Matador przydałoby się żeby mama zwróciła ci uwagę jak się zwracasz do ludzi bo do gimnazjum się nie dostaniesz.


no i widzisz pinczer co narobiłeś! rodzice dobiero teraz pozwolili mi usiąść przy kompie!:)..za moje naganne zachowanie na forum:)
  • 0

budo_matador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo

Temat jest o sambo a nie o BJJ, ale widzę że masz jakąś fiksację na tym punkcie. Nigdzie nie napisałem że BJJ jest najlepsze to ty wypisujesz bzdury o tym że jest więcej rzutów niż w judo itd. Różnimy się tym że ty dywagujesz o rzeczach o których nie masz pojęcia a ja mówię o tym co wyniosłem z treningów. Jeszcze raz powtórzę zacznij ćwiczyć cokolwiek zamiast mędrkować.


pinczer,napisałes żebym zobaczył sobie " turniej w Moskwie gdzie Morais bardzo przeciętny BJJ-owiec przejechał po reprezentantach Sambo i sportowego i militarnego" ,a tym samym sugerujesz ,że bjj musi być tak bajecznie skuteczne iż nawet "przeciętny" bjjowiec może pokonywać sambistów ...a takie własnie stwiedzenia są u was - narwanych(często głęboko zakompleksionych) bjjowców takie dziecinnie głupiutkie ,a powinniście brać przykład z waszych mistrzów bjj przyjeżdżających na seminaria i uczyć sie w tej samej mierze technik bjj jak i skomności...bo z nią u was jest niestety bardzo,bardzo cienko.
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
Wiesz Matador Pinczer niczego nie sugeruje. Pokazła Ci tylko suchy fakt że Morais pokonał paru sambistów. To nie znaczy że BJJ jest lepsze tylko facet potrafił lepiej wykoszystać to czego się na BJJ nauczył albo to czego się nauczył jest lepszej jakości i tyle. A co do zakompleksionych i narwanych bjjowców to troszke przeterminowane stwierdzenie. Znam paru i ćwicze KM, niby powinniśmy się nieznosić a sparujemy razem w bardzo przyjaznej atmosferze.

P.S. Matador napisz prosze co ćwiczysz/ćwiczyłeś?
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
i jak wychodza te treningi KM vs BJJ ? czy to glownie parter ? a moze tez stojka ?
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
Hehe a jak mogą wychodzić :) ? Jadą mnie w parterze i tyle. A zaczynamy normalnie w stójce i jak uda mi się obronić przed rzutem to jest dobrze a jak mnie rzucą to już posprzątane bo ja znam tylko podstawy parteru. Ale wkońcu po to z nimi sparuje żeby się czegoś nauczyć :wink: . To raczej nie są regularne treningi tylko trener zaprasza ich do nas czasami (on tak zresztą ma że czasem przychodzi z kumplem bokserem i trening mamy bokserksi itd.) bo sam też lubi się pokulać :-) .
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
no to wyglada sympatycznie pod wplywem wlasnych doswiadczen jak robie sparringi to tylko z kumplami z innych systemow mozna sie wtedy duzo nauczyc bo jak pojdziesz do sekcji x i powiesz ze cwiczysz y i chcesz to sprawdzic to zacznie sie udowadnianie za wszelka cene kto jest lepszy wtedy mozna czasem na sile probowac wytrzymac bol np. stawu skokowego i wygrac ale potem przez 2 tygodnie kulec a to chyba nie o to chodzi :D

dlugo sie bronisz przed sprowadzeniem do parteru ? cwiczycie w ochraniaczach ? parter z uderzeniami czy tylko grappling?
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
Obowiązkowo w ochraniaczach (chyba że sam parter) bez łokci, kolana tylko na korpus i w parterze sam grappling (ja kalecze ten piękny aspekt walki no ale takie są zasady :) )-to tak profilaktycznie żeby się nie pozabijać. A czy długo się bronie przed tym sprowadzeniem na ziemie.. wiesz to zależy czasami wyrzucisz te nogi do tyłu a czasami nie :wink: . Ja preferuje techniki ręczne (ojciec, wujek i trener byli bokserami :wink: ) więc łatwo ciepnąc mną o ziemie jak lece do przodu z serią. Tak do tematu: Ciekaw jestem jak wygląd taktyka walki w sambo? Też się dąży do parteru czy bardziej w stójce?
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
z tego co widzialem u kumpla to zdecydowanie stojka i bardzo duzo zwraca sie uwagi na wykorzystanie otoczenia np. barkierki na moscie, drzew, slonce itp. oraz oczywiscie sprzet - ale to sambo militarne w ktorym masz za wszelka cene jak najszybciej wygrac nawet kosztem jakis swoich malych obrazen, co do sambo sportowego to znam tylko z filmikow w necie wiec mozna powiedziec ze nic na ten temat nie wiem.

pozdro
ps. twoi kumple od bjj rzucaja cie uzywajac glownie wejsc w nogi czy tez wychodza im rzuty typu seoi nage czy goshi ?
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo
A co z tymi dźwigniami na nogi których podobno w sambo jest bardzo dużo?

wykorzystanie otoczenia np. barkierki na moscie, drzew, slonce itp.


A jak wygląda to wykorzystanie słońca? Chodzi o ustawienie względem przeciwnika?

P.S. Ja się na terminologii nie znam ale z 2 razy zdarzyło się tak polecieć z klinczu. Ale i tak 90% to oklepane wejście w nogi wcale nie takie proste do obrony przy dobrym technicznie zawodniku.
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo

A jak wygląda to wykorzystanie słońca? Chodzi o ustawienie względem przeciwnika?

nie. bierzesz słońce i walisz po łbie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024