Skocz do zawartości


Zdjęcie

T. K. Chiba Sensei we Wrocławiu. Letnia Szkoła Aikido 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: T. K. Chiba Sensei we Wrocławiu. Letnia Szkoła Aikido 2007
Mam pytanie do Pmasza czy na obozie ( czy ewentulanie zapowiedzieli swój udział jeśli ich nie ma jeszcze ) Np Sensei Pomianowski, Sensei Hofman, Sensei Wysocki, lub inni wysocy ranga przedstawiciele widących prym w Polsce Aikiodckich lini, odłamów i innych zjednoczonych w interpretacji ?
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: T. K. Chiba Sensei we Wrocławiu. Letnia Szkoła Aikido 2007
Jest pan Leśniewicz ze Szczecinka, Marek Jezierski ze Słupska. Dziś albo jutro na 2 dni ma przyjechac pan Hoffman. poza tym nie ma nikogo. Generalnie więcej ludzi przyjechło z Kazachstanu. Polski nie ma na stażu - jeszcze nie wiem co o tym sądzić... Generalnie gdyby nie to, ze Birankai zapewnił nam juz koł o 140 osób - to by klapa była chyba :)
BTW - ciebie też nie ma :)
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: T. K. Chiba Sensei we Wrocławiu. Letnia Szkoła Aikido 2007

Mam pytanie do Pmasza czy na obozie ( czy ewentulanie zapowiedzieli swój udział jeśli ich nie ma jeszcze ) Np Sensei Pomianowski, Sensei Hofman, Sensei Wysocki, lub inni wysocy ranga przedstawiciele widących prym w Polsce Aikiodckich lini, odłamów i innych zjednoczonych w interpretacji ?


Co Bogumił nie masz z kim posparować? :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: T. K. Chiba Sensei we Wrocławiu. Letnia Szkoła Aikido 2007

Polski nie ma na stażu - jeszcze nie wiem co o tym sądzić...

Czemu jestes zaskoczony? W Polsce szlachcic na zagrodzie rowny wojewodzie Dlaczego jakis tam polski mistrz aikido mialby sie fatygowac zeby cwiczyc na stazu z Chiba sensei? Parafrazujac Mleczke "my po pijaku z tesciem nie takie sztuki wyczyniali".

BTW - ciebie też nie ma :)

hehehehe, przeciez Bogumil to pewnie taki charakter/postac witualna, w rzeczywistosci to z pewnoscia jakis niezwykle porzadny czlowiek. Zwyczajnie spekal, i juz.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: T. K. Chiba Sensei we Wrocławiu. Letnia Szkoła Aikido 2007

Polski nie ma na stażu - jeszcze nie wiem co o tym sądzić...

Się urlop mi skończył 31 lipca, urlop, którego nie przesunę. I niestety nie przyjechałem. W inne miejsca też nie pojadę. :cry:
  • 0

budo_starszawy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: T. K. Chiba Sensei we Wrocławiu. Letnia Szkoła Aikido 2007
Widze, ze wszystko jest po staremu. ja sam przecwiczylem wszystko, co bylo dostepne w Polsce i wybralem co innego. Kiedys organizowalismy staze otwarte, ale albo ie przyjezdzaly osoby spoza kregu zaprzyjaznionego, albo nieliczne. Nie bede tego komentowal, bo slyszalem rozne glosy - dlaczego? Ale to nie jest wazne. Przestalismy robic staze ogolnopolskie, bo to przestalo miec sens. Pmasz (mam nadzieje, ze dobrze pamietam, ze to byl Twoj post), ze sensei na stazu spedzil sporo czasu na zmienianiu Twoich nawykow. Potraktowles to jako atak na to, co robiles (robisz), ale zapwniam Cie, ze nie. To co robimy jest inne i tyle. Jesli ktos przyjezdza na staz z jakims instruktorem, to powinien sie starac tego nauczyc. Ale nie w tym rzecz. Nie wypowiadam sie, jesli to jest w ramach Aikikai (bo tam powinna byc jakas spojnosc), ale przyjazd na staz z kims, kto robi cos innego nie koniecznie musi zachecac, bo czesto sie okazuje, ze to co sie robi, jest po prostu inne i chocby na stazu trzeba o tym zapomniec. Sam robilem to iles tam razy, ze na stazu po prostu musialem sie przestawic i robic inaczej, niz bylem przyzwyczajony, ale trzeba sie otworzyc. Nie mam juz tego problemu, bo po latach poszukiwan trafilem w to, czego szukalem i tego zycze wszystkim, cokolwiek by to nie bylo.

Pozdrawiam i zycze szczescia w poszukiwaniach, albo w tym, co juz sie znalazlo.
Pmaszu pozdrawiam Cie szczegolnie, bo sadze, ze Ty juz znalazles to, czego szukales.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: T. K. Chiba Sensei we Wrocławiu. Letnia Szkoła Aikido 2007
Musze przyznac ze zgadzam sie ze Starszawym. Jadac na staz instruktora ktory reprezentuje bardzo charakterystyczny styl (w sensie ze jest dosc odlegly od tego co obecnie robi ogolnie pojmowane Hombu dojo aikikai) nie ma sily, wszystko co do tej pory sie nauczyles musisz momentalnie zapomniec. Tak jest tez w przypadku Chiby sensei.

Dla poczatkujacych to nie robi wiekszej roznicy – i tak wszystko co robia robia zle. Natomiast jest to dosc powaznym wyzwaniem dla ludzi z powiedzmy 10 letnim doswiadczeniem, tym bardziej jesli nie maja okazji cwiczyc czegos innego niz swoj styl. Ci ludzie juz od lat utwierdzili sie w przekonaniu ze cos tak juz maja obcykane i ze to ‘dziala’ – w dodatku ciagle robia swoje techniki na uke z wlasnego stylu. Taka falszywa pewnosc rodzi odruch, ze jak cos nie dziala to wina uke.

Tymczasem na stazu innego stylu, co jest cenne, spotyka sie ludzi doskonale wycwiczonych, co robia techniki na ‘obcych’. A ‘obcy’ zeby cokolwiek zrobic nawet na poczatkujacym, ma niesamowite trudnosci. Co powoduje w wiekszosci calkowite psychiczne odrzucenie innego sposobu nauczania jako ‘nie-aikido’. I czlowiek taki sie zamyka w swoim stylu.

Jest to na pewno sytuacja niezwykle trudna do zniesienia, bo ego cierpi katusze. Ja widze taka sytuacje jako szczegolny rodzaj cwiczenia prowadzacy do prawdziwego ‘misogi’. Ten kto uzyje taka trudnosc do zmiany wlasnego charakteru i wlasnej fizycznosci – w sensie symbolicznym ‘przekuwa’ zanieczyszczona rude zelaza na szlachetny metal, z ktorego jest duza szansa na wykucie miecza – arcydziela. Ci ktorzy nie podolaja takiemu przeobrazeniu ...................hmhm......... no coz, nigdy nie przeskocza pewnego poziomu. Ale przeciez nie kazdy moze staz sie O sensei’em naszych czasow LOL.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: T. K. Chiba Sensei we Wrocławiu. Letnia Szkoła Aikido 2007
jest jeszcze Pan z Przemyśla (nie pamietam niestety nazwiska)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
grupa od Darka Senseia z Krakowa i 1 osoba z AAI
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: T. K. Chiba Sensei we Wrocławiu. Letnia Szkoła Aikido 2007

Co Bogumił nie masz z kim posparować? :)


Nie... ale od Września, bede jeździł i koncesje odbierał.
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: T. K. Chiba Sensei we Wrocławiu. Letnia Szkoła Aikido 2007

jest jeszcze Pan z Przemyśla (nie pamietam niestety nazwiska)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Ten tajemniczy Pan to japonski wolontariusz Kanagawa Toshimi 2 Dan :)
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: T. K. Chiba Sensei we Wrocławiu. Letnia Szkoła Aikido 2007
Bylem ( krotko niestety ), zobaczylem, i hmm nie odnioslem zadnych obrazen :D Chociaz pedagogika Chiba sensei nie kazdemu musi sie podobac - bo latwo mozna dostac w pape czy zostac obitym bokkenem to jednak przy blizszym poznaniu nie taki diabel straszny... :D Chiba sensei sam zreszta powiedzial: " Co tak na mnie patrzycie? - nie jestem bestia ". :) Tylko raz osobiscie korygowal moja pozycje - calkiem przyjemny skok adrenaliny - kazdemu polecam :wink: A juz tak zupelnie na powaznie Chiba sensei powiedzial kilka zdan ktore zapamietalem i ktorymi chcialbym sie z wami podzielic:
" Aikido jest sztuka zabijania. Kazdy powinien tego przynajmniej dotknac zeby doznac obudzenia. Inaczej jest duze prawdopodobienstwo, ze wszyscy... zasniecie :
" Nie mozna zrozumiec aikido jezeli sie nie zrozumie japonskiej kultury i japonskiego sposobu myslenia ". " Nie ma dobrego aikido bez dobrej kondycji fizycznej ktora pozwala pokonywac ograniczenia wynikajace z wieku i cwiczyc aikido az do smierci. Aikido to bardzo dluga droga".
Chiba sensei tlumaczyl rowniez jak wazna jest praca uke w technikach przywolujac znane z jujutsu powiedzenie - " Burza lamie deby ale wierzba tylko kolysze.

Pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: T. K. Chiba Sensei we Wrocławiu. Letnia Szkoła Aikido 2007
Wreszcie mialem troche czasu zeby zdjecia przejrzec. Widze ze zarty sie skonczyly i od 6 dnia scieramy krew z maty :lol: :lol: :lol:

Czyzbym Przemka rozpoznal na jednym zdjeciu??? no, no, jaki odwazny czlowiek z niego, ciekawe czy przedtem testament napisal....Poza tym , faktycznie nikogo nie ma ze starej gwardii. Ale ze Pmaszu udalo ci sie sciagnac sporo miskow z przedramionami jak moje uda, szczere gratulacje !! :wink: 8) . Nawet Bogumil gdzies tam przez okno podgladal wasz trening z bezpiecznej odleglosci.... :P
Ogolnie to macie piekne miejsce do treningu. A sensei jak zwykle ze swoim szpikulcem, LOL
Wydarzenie historyczne, w historii polskiego aikido, nie ma co. Jak bede w Polsce bedziemy musieli to odpowiednio uczcic.

pozdr.
S( odliczajacy dni do 15 wrzesnia, kiedy to sensei bedzie u nas (tra la la la, tra la la la, tra la la la.....)
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: T. K. Chiba Sensei we Wrocławiu. Letnia Szkoła Aikido 2007
Wczoraj widziałem na stażu też wiceprezesa PSA
  • 0

budo_muha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: T. K. Chiba Sensei we Wrocławiu. Letnia Szkoła Aikido 2007

Wczoraj widziałem na stażu też wiceprezesa PSA


W czasie stazu nalezy patrzec na senseia, nie na trybuny :twisted:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: T. K. Chiba Sensei we Wrocławiu. Letnia Szkoła Aikido 2007

Wczoraj widziałem na stażu też wiceprezesa PSA


W czasie stazu nalezy patrzec na senseia, nie na trybuny :twisted:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_szary_wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: T. K. Chiba Sensei we Wrocławiu. Letnia Szkoła Aikido 2007

muha napisał:
Leone Re napisał:
Wczoraj widziałem na stażu też wiceprezesa PSA


W czasie stazu nalezy patrzec na senseia, nie na trybuny


Leone Re nigdzie nie napisał że na trybunie.
Jak juz sie tak czepiamy to skad wiesz ze na trybunie byl ? Musiales zobaczyc. :twisted:
A przeciez czasie stazu nalezy podobno :twisted: patrzec na senseia, nie na trybuny :D
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: T. K. Chiba Sensei we Wrocławiu. Letnia Szkoła Aikido 2007

patrzec na senseia, nie na trybuny :D

Jesteście niepraktyczni, a jak na trybunie będzie siedzieć jakaś fajna dupa i się mocno przyglądać, a wy opacznie przeoczycie ten fakt, może dojść do aktu podrapania się po dupie czy jajkach i cały czar pryśnie :twisted: Poza tym jak mawia Pan Kleks, "Aikidok kontroluje całą przestrzeń dookólną." bo jest centrum wszechświata, oazą spokoju i kwiatem lotosu na tafli jeziora itp ;P

Randall ( kontrolując przestrzeń i czas )
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: T. K. Chiba Sensei we Wrocławiu. Letnia Szkoła Aikido 2007
No i skończyło się.
Z ulga i z żalem w tym samym czasie wysłaliśmy spowrotem shihanów dzis do południa.
LSA była niewątpliwie sukcesem. Cudem udało nam sie uniknąć wpadek organizacyjnych i kilka miesięcy pracy zaowocowało w 100 procentach. Wszystko przebiegło właściwie bez zgrzytów.
W szkole brało udział 150-180 osób. Zdecydowana wiekszość to aikidocy z Wrocławia - potem goscie z dojo Birankaiu - 9 francuzów, 6 Szwajcarów, 6 Kazachów, kilku Rosjan, Anglików.
Kadra, że tak powiem pedagogiczna, była zdaje sie rekordem zupełnym Polskim - przyjechało 3 shihanów Aikikai, pozatym zajęcia prowadziło dwóch 5 danów, dwóch 4 danów i chyba z 5 sandanów.
Zajecia obejmowały iaibattoho, broń i body art.
Chiba Sensei prowadził zajecia wiążące prace z ciałem z bronią - udałio sie na jego polecenie przeprowadzić dodatkowe, zamknięte dla nauczycieli birankai zajęcia.
Dla mnie to wielkie święto. Człowiek, któremu służyłem jako zwykły uchideshi merdał nogami siedząc na parapecie sklepu cepelia na wrocławskim Rynku (od dzis ten parapet nazywa się - paraperem Chiba sensei :) )
W czasie uroczystej kolacji mielismy możliwosc pogratulowania Danielowi Sensei'awi stopnia shihana.
ludzie są bardzo zadowoleni i pod dużym wrażeniem zajęć Sensei'a.
Co do obecności gości z Polski to jeszcze nie wiem co o tym mysleć.
Wiem, że to wakacje - ale miałem szczera nadzieję, że model treningu który dla nas jest podstawą da się zaprezentować młodym ludziom z innych szkół.
Ilość gości z polski była symboliczna - 1 osoba z AAI, 4 osoby z Aikikai Kraków 2 z warszawy, były chyba jakieś osoby zbiałymi pasami PSA, swojaki z Gdańska . Nie chciałbym nikogo pominąć - - z PFA na macie pojawiło sie tylko 2 instruktorów.
Tym bardzij dziękuję im bardzo za obecność i próbę wgryzienia sie w to co robimy.
Zdajemy sobie sprawę z inności naszego systemu i doceniamy próby.
Koledze Przemkowi sie trafił dość trudny trening z bokkenem ale furczał kijkiem jak swojak....
Unikalność przekazu Senseia polega na powrocie do kontaktu człowiek cżłowiek - nie myslenia w kryteriach organizacji - imperiów czy budowania potęgi. wszystko kręci sie wokół rozwoju i swiadomości konkretnej jednostki i przez to nie jest droga łatwą.
Jak pisał szczepan - pierwszym krokiem na tej drodze jest przyznanie sie do tego ze sie jest głupim - że stopnie hakamki i tytuliki niczego nie znaczą i jest durnym sie za nimi chować.
ja wiem ile mnie kosztowało wyzbyc sie tego i rozumiem, jesli ktoś nie ma na to ochoty.
mimo tyo zapraszam za rok - sensei zaśmiał się tylko i nie mówił nie....
zdjęcia ze stażu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i trochę na stronie szkoły:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: T. K. Chiba Sensei we Wrocławiu. Letnia Szkoła Aikido 2007

zdjęcia ze stażu: (...)i trochę na stronie szkoły:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Na stronie nie działają, zrób coś z tym, plizzz :wink:

Pozdrawiam.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: T. K. Chiba Sensei we Wrocławiu. Letnia Szkoła Aikido 2007

mimo tyo zapraszam za rok - sensei zaśmiał się tylko i nie mówił nie....
zdjęcia ze stażu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i trochę na stronie szkoły:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Znaczy - nie powiedzial NIE...?
PS. pmasz, ale Ty jestes przystojny, mmmm...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024