Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łączenie sztuk walki...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_plwitcher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Łączenie sztuk walki...
Witam
Zastanawiam się nad połączeniem AIKIDO z jakąś sztuka walki, tylko pozostaje pytanie z jaką ??

Mam na uwadze Kali lub Combat Kalaki(czym się różnią), Ryu Te, Kung Fu - tradycyjne, Kung Fu - Wing Tsun lub inny styl.. ?jaki ?

PS - pytanie z inne beczki - czy Kali w W-wie jest tylko w jednej szkole na Powstańców Śląskich ?? czy może jest gdzieś na mokotowie ??
pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_micku93
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
zależy ci na skuteczności?
  • 0

budo_plwitcher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
tak, zależy mi na skutecznym połączeniu dźwigni z blokami. Nie koniecznie
z wykorzystywaniem kopnięć. Czyli tak jak pisałem połączenie Aikido z czymś....
pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
use the google, Luke
  • 0

budo_plwitcher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
google mi nie podpowie co mogę połączyć z Aikido ;)
pozdrawiam wszytkich
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...

google mi nie podpowie co mogę połączyć z Aikido ;)


nikt Ci na to nie odpowie, albo każdy odpowie Ci inaczej
wpadnij na trening tu i tam
zostań tam gdzie Ci się najbardziej spodoba

jakbym był modem to bym teraz temat zamknął :)
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
Poprzeglądaj tematy na forum o skuteczności różnych sztuk wal(jeżeli na to sie nastawiasz co wynikało by z twojego postu) były wałkowane setki razy, jak już znajdziesz coś co cie interesuje pochodź po różnych sekcjach w swoim mieście i wybierz to co ci najbardziej odpowiada :D
  • 0

budo_plwitcher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
myslałem że ktoś może cos podpowie bo był w podobnej sytuacji, dlatego pytałem. A co jest dobre jeślich chodzi o ręce, czyli bloki etc ??
  • 0

budo_micku93
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
Jeżeli woliswz dżwignie to bjj/sambo/sw/ lub coś innego z parterowych a jeżeli na całkowitej skuteczności ciosy i chwyty to mma/vle tudo/pankration
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...

Kung Fu - tradycyjne


co to za kungfu?
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
Jeśli chodzi o skuteczność to tylko Kali (oryginalne FMA,nie wiem na jakim poziomie to jest prowadzone,popytaj na forum FMA) Kombat Kalaki Nie ma za szczególnie dobrej renomy w środowisku Stick fightingu.
A wracajac do skuteczność pozwole sobie na cytat bardzo zasłużonego użytkownika Budo ;)

walka bez broni to uwstecznianie


  • 0

budo_plwitcher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...

Kung Fu - tradycyjne


co to za kungfu?


Kung fu - tradycyjne to wszystkie style naśladujące zwierzęta.

PS - a co ze stylem Bruca Lee - Jet ken do ??
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...

A co jest dobre jeślich chodzi o ręce, czyli bloki etc ??

Boks. Ewentualnie crazy monkey, ale u nas raczej nie uświadczysz.

a co ze stylem Bruca Lee - Jet ken do ??

Jeet kune do. Zajebiste jest, ale to nie tyle styl, ile podejście do zjawiska walki. W większości przypadków mocno przypomina MMA.

tak, zależy mi na skutecznym połączeniu dźwigni z blokami. (...) Czyli tak jak pisałem połączenie Aikido z czymś....

To w końcu zależy ci na skuteczności (czytaj: chcesz się nauczyć walczyć), czy na aikido? Bo to się nie bardzo da pogodzić.

myslałem że ktoś może cos podpowie bo był w podobnej sytuacji

Ja byłem. Chodziłem na aikido, dorzuciłem karate i judo, pod ich wpływem szybko zrezygnowałem z aikido, a niedługo potem z karate, bo lanie innych po mordzie jest nie dla mnie. Obecnie jest judo i bjj i tak już raczej zostanie, bo z kolei grappling bardzo mi pasuje.

Nie tylko byłem, ale również podpowiem. Wybierz styl, w którym są sparringi. Pochodź chwilę na jakieś zajęcia typowo uderzane (boks, kick-boxing, muay thai), potem na chwytane (judo, bjj, zapasy), albo od razu z grubej rury na MMA lub pochodne (w tym jeet kune do). Jak już spróbujesz tego i tamtego, powiedzmy przez miesiąc każde, wtedy podejmij decyzję.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
Tak jak wyżej
  • 0

budo_plwitcher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
Dzięki za info :)
A ktoś z was chodził na Wing Tsun i Ryu Te, jakie są, skuteczne czy tylko ładnie wyglądają ??
Wypytuje się ponieważ :
1- coś może ładnie wyglądać a nie być skuteczne.
2 - nie wszystkie szkoły sztuk walki maja własne strony internetowe.
3 - nie zawsze pozwalają tylko patrzeć na treningi.
pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
Temat odwieczny i niewyczerpalny.

W tym momencie nie był bym sobą gdybym nie polecił sportowego ju-jitsu.

Po jasną cholere łączyć pietnaście styli w jeden jak to wszytko i tak łączy ju-jitsu.

Wiadomo, że najelpiej było by trenować boks + tekwonodo + judo + BJJ +
zapasy + joge. Tylko pytanie kto na to ma czas ? Ja osbiście personalnie jeśli miał bym na to czas, właśnie w takim zestawie bym trenował. Ale i tak nie był by to kompletny trening bo jest jescze rzecz najważniejsza czyli kwestia połączenia wszytkiego w jedną całość
- A to nie jest takie hop.

(Na zawodach w Ju jitsu wielokrotnie widziałem Judoków którzy pomimo tego, iż byli świetni w drugiej fazie to byli rzucani przez owiele słabszych gości na dyche.
Bo w momencie gdy walka jest poszerzona o uderzenia i kopnięcia to nagle okazuje się, że same Judo nie wystarcza czasem nawet żeby ustać.
Na ten przykład Pan Krajewski który dwukrotnie reprezentował Nasz Kraj w Judo na Olimpiadzie. Przegrał walke o Brązowy medal na ME w JJ 2003r bo pomimo, iż wyrwyał gości "z korzeniami" i rzucał ich na łeb, to trafił na gościa który nie dał się złapać, a jak Krajewski wyprowadzał kopnięcie to oponent zgrywając się idealnie w czasie wchodził do uchi maty no i kopiący leciał.)

Wracjac do Ju jitsu wiadomo, że trenownie wszytkiego po trochu uderzeń kopnięć rzutów obalen parteru i przejśc z jednej fazy do drugiej w całej rozciągłości, nigdy nie będzie tym
co robienie specjalizacji w każdej z tych dziedzin odrębnie.

Jednakże ( co zawsze powtarzam ) zastanowaic się należy po co kto chce trenowac SW ?
Jeśli chce umieć walczyć na własne potrzby to nie ma nic lepszego niż Sportowe Ju jitsu. Przecież jak by nie patrzec to jest to wypisz wymaluj MMA i na treningach się uczy walki wręcz i walczy się ( na pięści na nogi na kolana i na co tam jeszcze....)
I każdy trenujący o ile nie wymięknie to z pierwszym lepszym dresem na ulicy sobie poradzi bez trudu a nawet i z dwoma itd... w zależności od stopnia zaawansowania :D

Jeśli komuś coś się tam akurat podoba i czuje się w tym dobrze to niech sobie trenuje na zdrowie co tam tylko chce.

Jeśli zaś szuka czegoś jak załozyciel tematu plWitcher bo np trenuje po to by byc dobrym fighterem( bo taki zakładam jest cel poszukiwań i uzupełnień, by czuc sie bezpieczniej być lepszym i takie tam) to jaki ma sens trenowanie Aikido i próby go z czymś łączenia ? Co to ma dać za efekt ?
Zresztą jeśli chodzi o Aikido + to polecam temat http://www.forum-kul...showtopic=84798


Ps Odnośnie ME w JJ i wyrywającego Pana Krajeskiego nie dalej jak za dwa dni wrzuce skróty z tych mistrzostw na forum Ju Jitsu a do obejżenia i oceny serdecznie juz dziś wszytkich zapraszam.
( by the way - nie ma ktoś polecić jakiegos dobrego programu do konwercji plików VOB na inne ? bo te programy co ja mam to o dupe.... i tylko nerwy trace)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
...wa mać, użyj wyszukiwarki
rozejrzyj się po forum
Tematy były wałkowane 794757146587216527652756756 razy!!!

I przejdź się,... wa na trening!!!
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...

...wa mać, użyj wyszukiwarki
rozejrzyj się po forum
Tematy były wałkowane 794757146587216527652756756 razy!!!


Panie dar75 co pan taki nerwowy 8O ?
Jak by ludzie nie pisali to nic by na tym forum sie nie działo.
A po za tym, weź mi Pan pokaż temat który na tym forum nie był poruszany a będzie dotyczył najpopularniejszych problemów ?
Może w pizdu samą wyszukiwarke tematów zamonotwac na Vortalu i niech tylko czytają ....
  • 0

budo_zion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...

(...)Jak by ludzie nie pisali to nic by na tym forum sie nie działo.
(...)Może w pizdu samą wyszukiwarke tematów zamonotwac na Vortalu i niech tylko czytają ....

Trudno się nie zgodzić z tymi stwierdzeniami!!!

A w temacie

Wybierz styl, w którym są sparringi. Pochodź chwilę na jakieś zajęcia typowo uderzane (boks, kick-boxing, muay thai), potem na chwytane (judo, bjj, zapasy), albo od razu z grubej rury na MMA lub pochodne (w tym jeet kune do). Jak już spróbujesz tego i tamtego, powiedzmy przez miesiąc każde, wtedy podejmij decyzję.

wg. mnie bardzo dobra rada.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_plwitcher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
Dzięki wam za poradę :)
Bogumił -na judo i jujitsu chodziłem kiedyś i nie bardzo mi to pasuje. Jeśli chodzi o uderzane to najbardziej ciekawią mnie z wykorzystaniem rąk, a nie nóg. Jakby mi na nogach też zależało to bym się na tradycyjne kung-fu zapisał, które jak sie trochę obawiam nie byłoby najlepsze dla moje kostki którą miałem jakieś 4 lata temu złamana(trójkostkowe złamanie - jeśli ktoś wie o co chodzi) bo wiem że w kung fu - jest sporo akrobatyki, której po tym złamaniu powinienem chyba unikać. Chodź kopnięcia mi nie przeszkadzają i nie są bolesne dla tej kostki(mamy w dojo raz w miesiącu trening karate - kyokushinkai(sry za ewentualny błąd)). Dlatego razważałem wing tsun, jeet ken do, kali itd.
PS -> Zapytam jeszcze raz wing tsun albo ryu te, jest skuteczne bo na filmach się ładnie prezentują ??

pozdrawiam wszystkich
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024