Skocz do zawartości


Zdjęcie

trening przedramion, chwytu itd..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

trening przedramion, chwytu itd..
stosujecie jakieś "specćwiczenia" na siłę chwytu?

pytałem w dziale jujitsu, ale nikły odzew..

ostatnio w dwóch numerach "Kulturystyki i fitness" były ćwiczenia na chwyt - może ktośpotrafi ułożyćz tego jakiś sensowny plan - możliwy do połączenia ze zwykłą siłką i trenigiem jujitsu..

przykładowe ćwiczenia:
- podciaganie na ręczniku
- nawijanie linki z ciężarkiem na kijek
- pompki na palcach
- izometryczne - trzymanie ciężaru w grubym chwycie (ile serii po ile sekund!!??)
- ściskanie piłeczki/oponki/ściskaczy wszelkiej maści
- machanie "motylkiem" - balisongiem :) /nunchakiem/tonfą/bokkenem/mieczem i innymi cudami

klasyczne:
- uginanie nadgarstków z obciążeniem - podchwytem/nachwytem
- uginanie ramion ze sztangą trzymanąnachwytem
- skręty nadgarstka z jednostronnie obciążoną sztangielką
- wyciskanie sztangielek (jak na barki) obciażonych jednostronnie
- ciagi itp bez pasków

ale jak z tego ułożyć plan?
jakie jeszcze sąćwiczenia?
może na treningach coś robicie?

jak to pogodzićz normalnym treningiem?
(2xjj, 2x siłka - gdzie te specćwiczenia?)
  • 0

budo_decu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening przedramion, chwytu itd..
jeśli chcesz mieć silne przedramiona i mocne paluchy to zacznij się wspinać. ten sport super rozwija wyżej wymionione partie ciała. jeśli nie chcesz chodzić na ścianę, to poszukaj na necie stron poświęconych treningom wspinaczy. (np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] )
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: trening przedramion, chwytu itd..
Decu dobrze prawi 8)

a z ciekawostek - ja ostatnio zmontowałam sobie taki 'przyrząd':
wysoko założony drażek + stary pas powiązany w supły na kńcu.
Siadam sobie na tyłku badź po turecku, i wspinam się po tak zaimprowizowanej linie, podciagam, wiszę... Do tego podciaganie nadchwytem + pompki (u mnie ze wzgledu na mięśnie piersiowe, niekoniecznie na przedramiona ;) )
Przy odrobinie uporu mozna dać sobie niezły wycisk, a te 'wiszące' ćwiczenia wzmacniają za jednym zamachem i chwyt, i przedramiona.
Wygląda własnie tak:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
8)
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: trening przedramion, chwytu itd..
No jak wyżej wspinaczka najlepsza na przedramiona :D (i właśnie przypomnieliście mi że już dawno nie byłem :( )

A co tych ćwiczeń, to np. ściskanie piłeczki, ściskaczy itp. to w każdej wolnej chwili, bo nie są to duże obciążenia więc trzeba to sporo powtarzać, a co do innych to skoro chodzisz na siłownię, to wpleć w plan treningu po prostu te ćwiczenia (uginanie nadgarstków z obciążeniem podchwytem/nachwytem, uginanie ramion ze sztangą trzymaną nachwytem, skręty nadgarstka z jednostronnie obciążoną sztangielką, wyciskanie sztangielek (jak na barki) obciążonych jednostronnie ), bo żeby specjalny plan układać tylko na przedramiona to nie ma za bardzo sensu, tak moim prywatnym zdaniem :P
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: trening przedramion, chwytu itd..
Systematyczny trening bronia. U nas bron stanowi czesc systemu treningowego(boken, jo, tanto), wiec uchwyt naturalnie sie rozwija.

Inny pomysl to kup bardzo grube judogi na kompetycje(sa takie grube i twarde jak pancerz) zawies na manekinie i cwicz roznego rodzaju uchwyty 8)
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening przedramion, chwytu itd..
:)
dzięki.

pytam jak tam u kogo jest..

nie chcę planu na SAME przedramiona - próbuję ułożyć sobie taki trening, żeby wykonywać te specjalne ćwiczenia..

gumowa oponka jest zawsze jak gdzieś idę :) prawie jej nie widać i sieludziska nie dziwią..

chodzi o to, czy np nawijani linki z obciążeniem robić po treninngu siłowym, czy po teningu jj czy w dniu wolnym..
czy np dać na treningu siłowym jedno ćwiczenie normalne - ze sztangielkami i jedno spec - linka czy coś..

a co z ćwiczeniami izometrycznymi?
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening przedramion, chwytu itd..
nie mogłem już edytować..

odnośnie wspinaczki - nie będę trenował wspinaczki dla wzmocnienia chwytu.. żeby siępiwa napić nie trzeba kupować browaru..

ewentualnie sprawiłbym sobie 2 chwyty "dziurki" - na 3 palce i sobie zamontował do podciagania (nad drzwiami). chwytotablica byłaby lepsza - koszt rzędu 120zł w górę..
  • 0

budo_decu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening przedramion, chwytu itd..
Jak nie chcesz się wspinać, to nie kupuj chwytotablicy bo niewiele na tym skorzystasz, a możesz sobie pokasować paluchy.
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening przedramion, chwytu itd..
chwytotablica to tylko przykład..
ale nie widzę sensu teraz sięwspinać tylko dla wzmocnienia chwytu..
skądinąd wspinaczka wydaje mi się ciekawa :) ale do tematu!

jakieś inne sposoby?

myślę, żeby na treningu siłowym wrzucić jedno ćwiczenie z "kulturystyki klasycznej" i jedno spesjalistyczne - izometryczne - trzymanie obciążenia w grubym chwycie - zamiennie z nawijaniem linki z obciążeniem..

no lae poczekam jeszcze na Was..
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: trening przedramion, chwytu itd..
Ostanio na forum SFD czytałem ciekawe cwiczenie na przedramiona:]. Bierzemy wiadro i napełniamy w 3/4 wysokosci piaskiem.Wsadzamy ręce i zaciskamy i otwieramy dłoń tak długo az nie bedziemy mogli ruszyc palcami.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: trening przedramion, chwytu itd..
No, zaciskanie i otwieranie ok, tylko po co ten piasek?
Chyba, żeby miało smaczek jak z "Wejścia Smoka"....
Równie dobrze można te palce na ścierce zaciskać - tak samo sensownie, a skóra na łapach mniej się niszczy :>
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: trening przedramion, chwytu itd..
:D po co ten piasek?Zrob sobie te cwiczenie to bedziesz wiedzial po co piasek :) ...Tylko wsadz dłonie głęboko :D
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: trening przedramion, chwytu itd..
Znaczy chodzi ci o dodatkowy opór?
Ja myślę, że równie dobrze można pranie ręczne robić - i ćwicznie efektywne i gacie czyste przy okazji ;)
A poważniej, to mnie chodzi głównie o to, że wiadro z piachem jest zwyczajnie niepraktyczne. No daj spokój, gdzie w chałupie będziesz stawiał wiadro z piachem. Pomijając miejsce, to piach ma tendencję do wysypywania się i strasznie zgrzyta pod nogami. Po każdym ćwiczeniu trza by odkurzać ;)
Wspominałem już działanie tego piachu na skórę na rękach. Jak ktoś pracuje na budowie, to se może taką łapę mieć, ale ja z ludźmi pracuję ;)
Jeszcze żeby to ćwiczenie było takie niezastąpione jakieś, to ok. Ale tu jest narawdę sporo alternatyw i do zrobienia znacznie mniejszym nakładem kosztów i miejsca - ot, choćby sposób three. Jak dla mnie znakomity i znacznie bardziej sensowny, niż taki azjatycki pseudofolklor ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: trening przedramion, chwytu itd..
podobnie do three, ale:
przewieszasz recznik przez drazek i podciagasz sie na tym reczniku.
chwytasz drazek przez recznik, przez co jest duzo grubszy, i sie podciagasz.
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening przedramion, chwytu itd..
robiłem to z wiadrem - ale nasypałem ryż, bo do piasku nie dałem rady włożyćręki nawet..

sypiesz do 3/4 głębokości, więc nic sięnie wysypuje.
różnica - do ściskania szmaty jest znaczna, bo masz opór nawet jak prostujesz palce!!!

trening jest męczący i monotonny- robiłem go ponad miesiąc.. też pisałem o tym na sfd..

widzę, że poza wspinanie msięna linie/pasie to nic innego nie robicie ze "specćwiczeń"..

podciąganie na ręczniku - też polecam (jak kilka postów wyżej)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: trening przedramion, chwytu itd..
wejs sobie jakas plyte chodnikowa byle ciezka zlap od gory i sobie spaceruj napewno uscisk ci sie wzmocni;]
  • 0

budo_piaskal
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: trening przedramion, chwytu itd..
My na macie mamy pod ścianą taki uchwyt, że można i line i worek szybko i wygodnie podczepić jak jest potrzeba. Lina jest w miare długa to sobie po treningu pare rundek zawsze zrobimy, nie dość że na przedramiona to i na plecy :) A poza tym klasycznie sztangą podchwytem i nachwytem i uginanie ramion nachwytem - to akurat na ramienno-promieniowy chyba jest bardziej i troche bicepsy oczywiście pracują. No i podciąganie na drążku z tym że nie na ręczniku ale na kimonie przewieszonym przez drążek :D Nic tylko patrzeć jak podczas witania koledzy sie krzywią :lol: (joke)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024