Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co do samoobrony??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_garret
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co do samoobrony??



mozesz wrzucic foto na forum?? :D a nie chcesz jej czasem sprzedac :?: :lol:


Fotki na forum nie wrzucę bo nie mam aparatu cyfrowego :wink:
I nie zrozum mnie źle, to dobra broń ale trzeba nią trenować i to najlepiej pod okiem trenera. A poza tym kup kij od grabi, przetnij go tak żeby ci wystawały po dwa centymetry z obu stron zaciśniętej pięści a dalej to już kwestia gustu, pilnikiem do drewna można obrobić chwyt żeby był pewniejszy (najlepiej wyprofilować, tak żeby wygodnie się palce układały), można też spiłować jeden lub oba końce tak by były w miarę ostre. kwestia gustu :D
Moja była po prostu ładnie spiłowana po całości by była węższa i gładsza. Przy okazji ładniej wyglądała bo kij zdążył ściemnieć, a po spiłowaniu górnej warstwy zrobiła się jaśniutka :)

A jeśli koniecznie chcesz kupić to na allegro znalazłem dwie propozycje:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jak poszukasz to na pewno znajdziesz więcej opcji :P
  • 0

budo_ziomigon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co do samoobrony??
Garret dziex.
masz moze gdzies pdf'a jak trenowac ?? bylbym bardzo wdzieczny za taka instrukcje, bo u mnie na miescie sie bardzo niebezpiecznie robi ostatnio... strach wyjsc samemu (conajmniej w 5-6) albo zalatwic sobie plecy u miejscowych napierdalaczy (to mam, ale zanim sie zjawia moge lezez w kaluzy krwi :? ) a dobrze wiem ze jak z grupki kilku osob 2 albo 3 sie posklada a ja dalej stoje to potem juz nie probuja sie bic.
  • 0

budo_ziomigon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co do samoobrony??
a co powiecie na gazy ?? i jakie wybierac?
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Co do samoobrony??
żelowe

http://www.forum-kul...showtopic=80242 <- to sobie poczytaj o gazach
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co do samoobrony??
Garret: na czym ćwiczysz walkę yawarą? (tzn, jak się taka sztuka walki nazywa). Czy broń ta oferuja szeroki wachlarz technik czy raczej podstawy same? I jeszcze jedno: mógłbyś w wielki srócie opisać sedno walki przy pomocy yawary? (czyli jak i w co się uderza).

A przy okazji. Czy nie uważacie, że yawara kupiona w sklepie jest trwalsza/twardsza/lepsza od własnoręcznie zrobionej z grabii? :wink:
  • 0

budo_ziomigon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co do samoobrony??

A przy okazji. Czy nie uważacie, że yawara kupiona w sklepie jest trwalsza/twardsza/lepsza od własnoręcznie zrobionej z grabii? :wink:


też wlasnie pisze o mojej ywarze ze stali :) łuska od naboju jest chyba najtrwalsza a przy okazji do niej rowniez nie moze doczepic sie policja no nie? :twisted:
  • 0

budo_garret
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co do samoobrony??

Garret: na czym ćwiczysz walkę yawarą? (tzn, jak się taka sztuka walki nazywa). Czy broń ta oferuja szeroki wachlarz technik czy raczej podstawy same? I jeszcze jedno: mógłbyś w wielki srócie opisać sedno walki przy pomocy yawary? (czyli jak i w co się uderza).

A przy okazji. Czy nie uważacie, że yawara kupiona w sklepie jest trwalsza/twardsza/lepsza od własnoręcznie zrobionej z grabii? :wink:


Sztuka walki nazywa się Nihon Tai Jitsu.
Jeśli chodzi o techniki: Bardzo fajna do ataku na punkty witalne i nerwy ( Oczy, nos, łączenie szczęki z żuchwą, szyja, pełno punktów jest też na rękach, nogach i klatce piersiowej, bardzo fajny efekt gdy się trafi w splot)
Można nią też dusić.
Yawara również utwardza pięść co też pomaga.
Jeśli doczepisz sznurek na końcu (Yavara-Bo) tak żeby tworzył pętle to umożliwia robienie technik rotacyjnych (tego nigdy nie próbowałem) oraz zwiększa możliwości przy duszeniach oraz rozszerza paletę rzutów :D (Wyobraź sobie rzut przy pomocy sznurka zawiniętego na szyi delikwenta :wink: )
Da się też wykonywać dźwignie przy pomocy Yawary :)

Sporo zastosowań prawda :wink:
Broń według mnie przydatna w każdej fazie walki: W stójce, w parterze, przy obalaniu... Czyli co kto lubi.

Owszem, kupiona w sklepie zwykle jest lepsza od zrobionej z kija od grabi :D Ale kij od grabi to tylko jedna z możliwości zrobienia tej broni, przecież możesz równie dobrze wziąć kawałek metalu i go obrobić, jakość Yawary zależy od umiejętności robiącego tą broń i od materiałów do tego przeznaczonych.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co do samoobrony??

Garret dziex.
masz moze gdzies pdf'a jak trenowac ??.


Trochę wskazówek znajdziesz u Dona Rearica [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jest też w sieci stary podręcznik [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Niektórzy ćwiczą ataki na punkty wrażliwe, inni wychodzą z założenia, że dla twardego narzędzia punkt witalny jest wszędzie, gdzie kości są pod skórą :D

Ale yawara nie wszystkim pasuje, np. bokserom itp. "uderzaczom" Jak mają swoje nawyki, to dla nich lepszy jest Comtech Stinger.
Dołączona grafika
  • 0

budo_ziomigon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co do samoobrony??
co do tych poradnikow...
zbyt duzo do tlumaczenia a nawet translatorem to dokladnie nie przetlumaczy (ostatnio zamiast "wplace 500 euro" przetlumaczylo mi "500 euro kości :evil: )
  • 0

budo_garret
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co do samoobrony??

bylbym bardzo wdzieczny za taka instrukcje, bo u mnie na miescie sie bardzo niebezpiecznie robi ostatnio... strach wyjsc samemu (conajmniej w 5-6) albo zalatwic sobie plecy u miejscowych napierdalaczy (to mam, ale zanim sie zjawia moge lezez w kaluzy krwi :? ) a dobrze wiem ze jak z grupki kilku osob 2 albo 3 sie posklada a ja dalej stoje to potem juz nie probuja sie bic.


Gdzie ty mieszkasz :?:
Bo znajomi mówią że to ja w niebezpiecznym miejscu mieszkam i że u mnie nie można się pokazywać samotnie, ale ja się z aż takim zastraszeniem nie spotkałem... Wiesz, tak mówią ludzie którzy są z poza terenu i nie wiedzą co i jak się dzieje tylko o burdach słyszeli nie wiedząc czemu ktoś dostał wpierdol itp.
I nie chce mi się wieżyc że istnieją miejsca gdzie ludzie naprawdę boją się na ulice wychodzić samotnie. Owszem, wpiernicz można wszędzie dostać, ale żeby się tego nieustannie obawiać... dla mnie to jakaś psychoza :wink:
  • 0

budo_ziomigon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co do samoobrony??
u mnei czegos takiego nie ma ze caly czas boje sie wyjsc na miasto sam. bo wychodze b. czesto sam i ide po kogos albo ide z kims gdzies ale bardzo duzo czasu poswiecam na roznego typu lazenie po miescie bez celu :lol: i jak idzesz z laska to tez chyba nie chcesz zeby tobie wpierdolili a jej cos zrobili jak juz nie dasz rady jej pomoc no nie? chyba kupic sobie gaśnice samochodową i bede z nia latal po miescie :twisted: jak sie proszek (a jest tam prszek czy cus innego?:roll: ) skonczy to bede walil obudowa (prawie jak basebal)
oczywiscie z ta gasnica to zart ale jak chodze z kuzynem sam albo idziemy w 3 a doskakuje do nas banda kolo 10 gosci to juz inna bajka... przydalby sie bruce lee
  • 0

budo_ziomigon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co do samoobrony??
co powiecie o uzywaniu tonfy i jak wyglada sprawa z legalnoscia, czy moj mlodszy (16 lat) brat tez moze jej legalnie uzywac :?:
  • 0

budo_yaro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Co do samoobrony??
Tonfa jest zabroniona.
  • 0

budo_ziomigon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co do samoobrony??
to powiem tak co jest skuteczne i nie jest zabronione do samoobrony :roll:
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Co do samoobrony??

Tonfa jest zabroniona.


Każda Tonfa (drewniana, plastikowa), czy tylko taka wzmocniona metalem w środku ???
  • 0

budo_sneferu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co do samoobrony??
będzie konkretnie bo zawodzicie jak panienki. . .
W zależności od tego przed czym się bronie decyduje sie na inne środki.
0.
1. wiedza
2. ciało
3. ołówek :twisted:
4. jak jest tak ciężko jak nigdy nie było - kosa.

na pewno nie bawiłbym sie w jakieś yawary. . . wygląda to jak wibrator, mały zasięg i jeszcze postrzegane jako bron. . . po co?

Ołówek i klucze wystarczą, w razie czego gaz + kosa. Pozamiatane. Po co się wygłupiać?
  • 0

budo_maro92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mroźnej północy

Napisano Ponad rok temu

Re: Co do samoobrony??
jesli jakis sprzet to moze jakis pisatolet gazowy ?
byla tu mowa o gazie a do pistoletu dochodzi motyw psychologiczny :wink:
  • 0

budo_yaro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Co do samoobrony??
Kselos - co do drewnianej to nie wiem, ale plastikowa i wyłożona metalem tak. Dowiadywałem się kiedyś i tonfa była zabroniona za wyłączeniem policji, straży miejskiej i zarejestrowanych agencji ochrony. Może od początku 2007 coś się zmieniło, ale w listopadzie 2006 była jeszcze zabroniona.
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Co do samoobrony??
4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
a)broń białą w postaci:
-ostrzy ukrytych w przedmiotach nie mających wyglądu broni
-kastetów i nunczaków
-pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału
-pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy

tyle razy to było wałkowane, więc widać, ze nic o drewnianej TONFIE nie ma napisane więc nosić można

ps. chyba, że zmienili ustawę ale o tym bym raczej wiedział ;)

pozdrawiam
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Co do samoobrony??
a to ja mam pytanko,kubotan płaski czy ostry?
Który jest bardziej praktyczny?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024