Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wymiana osprzętu w rowerze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Wymiana osprzętu w rowerze
Witam

Muszę wymienić połowe gratów w rowerze i wybór padł na Shimano Alivio jako że jeżdżę prawie tylko w mieście - czasami tylko gdzieś wypadnę na jakąs polną ścieżkę. Coś tam poczytałem, coś już wiem ale mam pewne wątpliwości. Jak na razie jestem pewny tych podzespołów:
1. Łancuch: CN-HG50
2. Kaseta: CS-HG50-8I
Support i korba - czy pchać się w OCTALINK (czyli odpowiednio BB-ES25 i FC-M410-8-L) czy zostać przy kwadracie (BB-UN26 i FC-M411-L)
Przerzutka przednia: czym się różni FD-M410 od FD-M411? Którą wziąć bo obecnie wybór para z racji koloru (mam czarny rower (: ) na FD-M410.

Pozdrowionka
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymiana osprzętu w rowerze
nie dobieral bym sprzetu do koloru... idz do kogos kto naprawde sie na tym zna powiedz zeby ci ktos zlozy najlepszy sprzed za tyle i tyle kasy on ci przedstawi oferte i zajrzyj tak do 2 moze 3 sklepow porownasz ceny i sprzety i dzialaj;]
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymiana osprzętu w rowerze
Hejo!

Już wiem wszystko co chciałem wiedzieć.
Octalinka nie biorę bo choć sztywniejszy, ze względu na grubszą oś, ma mniejsze i słabsze łożyska. Jako że ja nie jestem jakiś wyczynowiec i od "święta" przejadę się gdzieś po jakiś górkowatych wertepach to kwadrat będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem bo dłużej na nim pojeżdzę.
Przerzutkę biorę tą FD-M411 - nie będzie pod kolor, trochę ciężej chodzi ale jest bardziej niezawodna.

Pozdrowionka
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymiana osprzętu w rowerze
To ja sie podlacze pod temat, zeby nowego nie pisac :-)
Wymienial ktos z was hamulce zwykle na hydrauliczne? Jesli tak to ile kosztuje kompletna wymiana sprzetu ze sredniej poleczki i czy jest sens na taka zmiane?
Ja mam kostki hamulcowe obecnie firmy jaguar i niestety dosc mocno uszkadzaja obrecz.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymiana osprzętu w rowerze
hmmm hamulce hudrauliczne to dosc kosztowna sprawa.. wmiare dobre para to koszt rzedu 600 zl. do tego dochodzi co roczna konserwacja wymiana plynu itd. Ja polecam v-beaki ktore rownomiernie przylegaja do obreczy. Sa duzo lzejsze od tarczowek i nigdy mnie nie zawiodly.;]
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymiana osprzętu w rowerze
Dzieki za info. Swoja droga przy wymianie hamulcow, trzeba rowniez zastanowic sie nad wymiana piasty na wieksza.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024