Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból brzucha podczas biegania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Ból brzucha podczas biegania.
Witam,

przejrzalem pierwsze 15 podstron forum ale nie znalazlem tego tematu, moze wiec zapytam.

Otoz podczas biegania, po okolo 5-10 minutach zaczynam odczuwac b. mocny bol w prawej dolnej stronie brzucha (tuz obok kosci biodrowej). Zaleznie od dnia, czasem moge to miejsce przycisnac i dalej biec, ale czasem i to nie pomaga. Dodatkowo, jesli biegam np codziennie, to bol zaczyna sie pojawiac szybciej - ostatnio biegalem tak przez 5 dni i nastepnego dnia podbiegajac do autobusu juz mnie ten bol zlapal tak ze nawet chodzenie bolalo (normalnie tylko podczas biegu)

Uprawiam plywanie, tenisa, jazde na rowerze, kiedys cwiczylem TKD i kosza i nigdy czegos takiego nie mialem. Pojawia sie wlasnie jedynie podczas dluzszego, jednostajnego biegu. Bylem u lekarza, popatrzyl, pouciskal i powiedzial zebym robil wiecej brzuszkow. Problem w tym ze od 2 lat regularnie robie weiderowskie serie i brzuch mam dosc mocny.

Moze ktos sie z tym spotkal i moze cos poradzic?
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból brzucha podczas biegania.
Ja kiedyś miałem coś takiego - kolkę. Są dwa "ale":
- to było baaaaaaaaardzo dawno i już nie mam nic takiego
- to było po lewej stronie(kiedyś mówili, że jak po prawej to wyrostek ale gówno prawda bo jak jest wyrostek to ponoć nagle tak boli, że zesrać się można)
Opis pasuje do kolki, z tego co pamiętam to miałem ją jak naprzykład śpieszyłem się(szybko szedłem) i hmmm... nie uspokajałem oddechu?(nie wiem jak to napisać). Można wnioskować, że problem leży w sposobie oddychania choć to trochę naiwne.
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból brzucha podczas biegania.
mnie też takie coś sie zdarzało wtedy uciskałem bolące miejsce i szedłem 5 minut później marszobieg następnie mogłem już biec coraz szybciej - zazwyczaj ból ustępuje
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból brzucha podczas biegania.
boli cie miesien, czy jakis organ wewnetrzny?
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból brzucha podczas biegania.

boli cie miesien, czy jakis organ wewnetrzny?


Ciezko powiedziec, ale raczej nie jest to bol miesniowy. Przynajmniej nigdy zaden miesien mnie w taki sposob nie bolal.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból brzucha podczas biegania.
Hejo!

A jak na ten przykład zakaszlesz albo chcesz wysmarać nos to też boli? To może być przepuklina.

Pozdrowionka
  • 0

budo_micro_kęty
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:19°13' E - 49°53' N
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból brzucha podczas biegania.
Hmm nie wiem czy pisze dobrze jak co to mnie poprawcie.. kolka jest objawem niedotlenienia organizmu podczas biegu ale według mnie jest efektem nieregularnego trenowania, spróbuj biegać regularnie nie jedz kilka minut przed biegiem i zobaczysz co i jak.. o ile wiem to jest kilka odmian kolek nie tylko brzuszna ale też nerkowa jelitowa czy płucna(nie znam się na tym :D )

btw. Przepuklina bardzo możliwe, zastanów się czy może podnosiłes coś cięzkiego a jak sytuacja będzie sie powtarzac caly czas to chyba najlepiej isc do lekarza i problem z głowy :)
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból brzucha podczas biegania.
Hejo!

Przepuklina to nie musi być od dzwigania ciężkich rzeczy tylko. Jak ja już miałem przepukline taką że ją było widać gołym okiem to bolało mnie najbardziej przy wysiłku w którym angażowana była przepona - bieganiu, kaszlu, smaraniu nosa. Małe dzieci czasami mają przepuklinę z płaczu, kaszlu - nie dzwigają jakiś cieżarów przecież.

Pozdrowionka
  • 0

budo_eventhorizon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból brzucha podczas biegania.
kolka - widać za szybko biegasz

zwolnij jakiś czas tempo, przyzwyczaj organizm do biegania, wcale nie jest powiedziane, że jak tyle ćwiczyłeś to możesz bezkarnie biegać w dowolnym tempie

specyficzna forma aktywności i tyle.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024