Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niesforny w dojo czyli jak zawładnąć demonem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niesforny w dojo czyli jak zawładnąć demonem
to moj ulubiony sdowcip i motto do pracy z dziećmi:

"co jest najgorszym, najobrzydliwszym aspektem pracyz dziećmi?


............ rodzice"
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Niesforny w dojo czyli jak zawładnąć demonem
Pmasz, masz całkowitą racje:)) Rodzice to osobny gatunek:) z którym trzeba umieć życ, bo naprawde potrafią dać popalić. Ale chodziło mi raczej o to, że choćbyś wylazł ze skóry próbując "naprostować " dzieciaka, to jak w domu usłyszy, że nie musi się przejmować niczym " bo mama to załatwi i porozmawia z sensejem"... to masz zawodnika spisanego na straty:) Na szczeście jednak mi osobiście udaje się najczęściej wypracować wspólne stanowisko z rodzicami:) więc nie demonizuję Ale przyznam, że są sytuacje, kiedy po rozmowie z rodzicem miewam chwile zwątpienia - nie w dziecko, w dorosłego:)
to: AvBert - oczywiscie, że rodzice wiedzą jak będą wyglądąły zajęcia i czego mogą się spodziewać. Tych co chca z 6 latka zrobić małego zabójcę w wieku lat 8 naprostowuję w pierwszej rozmowie.
Optymistyczna
Yoshi
  • 0

budo_hatamoto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Niesforny w dojo czyli jak zawładnąć demonem

NIezwykle trudno mi uwierzyc ze on z 70 dzieciakami robil techniki aikido no ale my z tesciem nie takie rzeczy po pijaku robilismy

A jakie triki stosowal zeby ta bande rozwrzeszczanych wampirow utrzymac w ryzach?


Konkretnie, to nie on, a ona, bo to kobieta :) Ale mniejsza o to. Dzieci ćwiczą techniki przeplatane rozmaitymi zabawami i wtedy się nie nudzą, a co za tym idzie rzadko wpadają im do głów głupie pomysły. Rozgrzewka też musi być urozmaicona, oczywiście najważniejsze jest rozgrzanie i rozruszanie wszystkich stawów itd, ale musi to być dla dzieci ciekawe, bo inaczej zaczynają się nudzić i szukają ciekawszego zajęcia. Nawet do zwykłej zabawy można wpleść elementy, które w późniejszym czasie ułatwiają typowy trening aikido. Trening nastawiony jest nie tylko na aikido, ale również na ogólnofizyczny rozwój dziecka. Nie mam tutaj na celu nokogo urazić, ale wiele zależy od osoby prowadzącej zajęcia z dziećmi, bo niestety nie każdy się do tego nadaje. Osoba, o której piszę ma fantastyczne podejście do dzieci i kontakt z nimi, poza tym na pewno wiele pomaga jej wykształecenie pedagogiczne :-)
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Niesforny w dojo czyli jak zawładnąć demonem
Ja w razie trudnosci stosowalem "sciezke zdrowia"...
Byla to ostatecznosc, ale bardzo skuteczna. :twisted:
  • 0

budo_smash
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niesforny w dojo czyli jak zawładnąć demonem
Można zawsze zrezygnowac z prowadzenia zajęc dzieciom.
No a jak nie bo kasiora nie śmierdzi to mus się użerac. :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024