Skocz do zawartości


Zdjęcie

Minimaglite led-Chlodzenie emmitera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_beny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Minimaglite led-Chlodzenie emmitera
Witam.Mam pytanie dotyczace nowej linii maglite led.Konkretnie chodzi mi o latarki minimaglite z dioda luxeon III.Chodzi o odprowadzenie ciepla z diody.Jak zostalo to rozwiazane w tych konstrukcjach?Z zdjec na flashlightsviecs wynika,ze luxeon emmiter oprawiony jest w...plastik 8O .Czy pod spodem jest jakis w miare sensowny radiator?Chodzi o SENSOWNY,a nie jakikolwiek,bo bez radiatora taka dioda splonie w 5s[no,chyba,ze puszczona na 50 ma].

Z 2 strony maglite chyba by tego nie robil "na odwal sie".

A poza nawiasem,prosilbym o jakies opinie o tej latarce,bo na budo malo o niej pisze.Czy to jest luxeon zasilany z pelna moca,czy "na pol gwizdka"?,i czy spot da sie dobrze skupic.

Z gory dziekuje za odpowiedz.
  • 0

budo_sp5it
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Minimaglite led-Chlodzenie emmitera
NIestety nie ma. Maglite odwaliło kichę. W diodę nie idzie więcej jak 300mA :(
MIchał
  • 0

budo_beny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Minimaglite led-Chlodzenie emmitera
No to szkoda wielka.To byla latarka,ktora spelniala wszystkie moje oczekiwania.Luxeon 3 z focusem,2aa...Ale w takim ukladzie dam sobie lepiej siana,juz mam jedna,w ktorej dioda zasilana jest 300ma-podziekuje.

Na flashlightsvievs ta latarka dostala ocene...8/10,excellent.Z kad masz to info,sp5?Przeciez nie chodzony niczym emmiter zjara sie od razu,no na 300 mA po 5 min.

Ciezko znalezc luxeona 3 aa i do tego focus.
  • 0

budo_sp5it
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Minimaglite led-Chlodzenie emmitera
Na CPF chłopaki pomiary robili.
Jak chcesz mieć MM z Lux3 to polecam Lambda pill.
W mojej mam 800mA na diodzie.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Michał
  • 0

budo_marcin79
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Minimaglite led-Chlodzenie emmitera

Witam.Mam pytanie dotyczace nowej linii maglite led.Konkretnie chodzi mi o latarki minimaglite z dioda luxeon III.Chodzi o odprowadzenie ciepla z diody.Jak zostalo to rozwiazane w tych konstrukcjach?Z zdjec na flashlightsviecs wynika,ze luxeon emmiter oprawiony jest w...plastik 8O .Czy pod spodem jest jakis w miare sensowny radiator?Chodzi o SENSOWNY,a nie jakikolwiek,bo bez radiatora taka dioda splonie w 5s[no,chyba,ze puszczona na 50 ma].

Z 2 strony maglite chyba by tego nie robil "na odwal sie".

A poza nawiasem,prosilbym o jakies opinie o tej latarce,bo na budo malo o niej pisze.Czy to jest luxeon zasilany z pelna moca,czy "na pol gwizdka"?,i czy spot da sie dobrze skupic.

Z gory dziekuje za odpowiedz.


nie wiem co nazywasz ensownym radiatorem ale w tej latarce widziałem te bebechy co prawda zmiażdżone ale z tego co zaobserwowałem to ten plastikowy element ma jakąs metalową tulejke , która w jakis sposób łączy sie z obudowa maga i chyba w ten sposób odprowadzane jest ciepłobo dioda jest połączona z ta tuleja niestety nie mam zdjęc ale nie sądzeże taki koncern jak mag odwalałby lipe co prawda nie jest to surefire ale jak za ta kase co całkiem fajna lampka wiem bo miałem ale sam osobiscie jej nie rozbierałem
  • 0

budo_sp5it
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Minimaglite led-Chlodzenie emmitera
Strasznie to filigranowe: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Nie moge teraz znaleźć, ale latarka po minucie-półtorej swiecenia nagrzewa się tak, ze światło słabnie ze względu na temperaturę. Błysnąc się tym da, ale jak dłużej poświecisz to jasność spada i to znacznie.
Michał
  • 0

budo_marcin79
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Minimaglite led-Chlodzenie emmitera

Strasznie to filigranowe: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Nie moge teraz znaleźć, ale latarka po minucie-półtorej swiecenia nagrzewa się tak, ze światło słabnie ze względu na temperaturę. Błysnąc się tym da, ale jak dłużej poświecisz to jasność spada i to znacznie.
Michał


moja na zdjęciu miała troche inne bebechy cos w ksztaucie cewki ale dokladnie nie powiem a jesli chodzi o swiecenie to testowalem ja z kumplem i nic takiego nie zaobserwowałem nawet po 3 godz. jednego nie rozumiem dlaczego układ w mojej byl troche inny moze dostałem poprawiony egzemplaz nie potrafie ci odpowiedzieć albo mialem farta
  • 0

budo_beny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Minimaglite led-Chlodzenie emmitera
Marcin-A kiedy kupiles swoja?A nuz cos poprawili.

Chyba jednak wezme ta latarke.Minimaglite sa male i lekkie.A na tym mi zalezy.A szperacza do kieszeni to mi nie potrzeba.Jesli bedzie sie przegrzewal-Najwyzej oddam z powrotem.A cena w sam raz dla mnie-90 zl.Kupuje go dla regulacji skupienia-Gdyby nie to,juz dawno mialbym fenix'a.

ps:Ile pozyje emmiter na takim chlodzeniu jak w magu?Mam dosyc duzego mactronica 2aa na luxeona 3w,dostaje tam 300 mA,i jesli takie swiatlo jak w mactronicu mialbym w minimagu,tez bylbym w niebo wziety.

A mactronic jest wielki,bo ma konkretny radiator.Luxeon star+radiator wielkosci 3*moneta 2 zl jedna na drugiej.
  • 0

budo_sp5it
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Minimaglite led-Chlodzenie emmitera
300mA w Mactronicu?? :P
U mnie w Magu 3D Luxeon 3W dostaje w porywach 1.2A
300mA to sie musi ledwo żarzyć...
Jak chcesz mieć Minimaga wymiatacza to kup MM i Lambda pill. Wyjdzie drożej, ale warto.
Michał
  • 0

budo_marcin79
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Minimaglite led-Chlodzenie emmitera
pytanie poza tematem czy jest jakis produkt MacTronic nie robiony w chinach
  • 0

budo_beny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Minimaglite led-Chlodzenie emmitera
Hmm,chyba jednak dam sobie spokój z tym magiem:

Ponizsze zdjecie pochodzi z tego topicu na cpf: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Z testu zamieszczonego przez usera NewBie

Bardzo zachecam to przejrzenia calego tematu,bo jest wybitnie interesujacy.

To jest wersja D ,ale co z tego.Jak zobaczylem ROZEBRANY "radiator" z diodą, wybitnie szybko wyleczylem sie z wszelkich maglite na diodach. :?

8O 8O 8O 8O

Dołączona grafika

JuzJakim cudem maglite mogl odwalic taka kiche?!Spodziewalem sie "litego" kawalka stali pod dioda.A tu?Niema pod nim doslownie nic!Przeczytajcie temat,obejzyjcie wszystkie zdjecia [w tym te ze stopionym i spalonym emmiterem]

Ten "mod" wyglada tak samo jak w minimagu.Sadze,iz konstrukcja radiatora jest identyczna,wynika to ze zdjec leda po zdjeciu glowycy.

Ehh.Firma ~50 lat tradycji.Czy naprawde NIKT nie zdobyl sie na tak tytaniczny wysilek,aby zrobic seryjnie takie radiatory,jakie montuja i montowali sobie ludzie w magach przed premiera linii mag-led?Przeciez to wybitnie prosta konstrukcja,mag moglby byc nawet kilka cm krotszy,bylaby kupa miejsca na driver etc.Wiem,ze przebudowa linii produkcyjnej to spory wydatek,ale czy maglite na niego naprawde nie stac?Nie sadze.Coz ma przebudowa linii,do zburzenia autorytetu firmy wsrod tysiecy userow,odwiedzajacych candlepowerforums i nie tylko.

Sorry za linka do cpf,ale to forum raczej kazdy tu zna,a NewBie odwalil taka kupe roboty[o ile on pisal calosc],ze czapki z glow.Test genialny,moze ustrzec wielu z nas przed kupnem szajsu.Jesli chcecie miec prawdziwe chlodzenie leda-Cpf moze okazac sie pomocne.Jest troche zabawy,ale WARTO sie pomeczyc z cieciem przelacznika i odblysnika,zamawianiem radiatora klejeniem leda etc..Naprawde warto.

Juz wole mactronica-bo ma radiator.
  • 0

budo_marcin79
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Minimaglite led-Chlodzenie emmitera
no to co tu kupic na diodach coby miało taki zasieg jak mag 3d z dioda bo widziałem jak swieci mag 3d z dioda i zasieg był imponujący
  • 0

budo_mar3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Minimaglite led-Chlodzenie emmitera

no to co tu kupic na diodach coby miało taki zasieg jak mag 3d z dioda bo widziałem jak swieci mag 3d z dioda i zasieg był imponujący


moja venture ma zasieg maglita z luxeonem, a swiatlo bardziej urzytkowe, no i miesci sie w kieszeni bez problemu,

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ps. a xr-e na ims 20mm puszczona na 1A spokojnie daje na 100 metrow
  • 0

budo_beny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Minimaglite led-Chlodzenie emmitera
A ja pobawie sie w modding latarki kwadratowej.Juz zacząlem.Zasilanie DD z koszyka 3 AA .Led bedzie x cree.

Mar3 ,co sadzisz o kolimatorach z allegro do cree?Jest tam taki fajny 6*[no,6* monochromatycznego,tak naprawde to 10*].Bedzie coz z takiego skupiacza?

Czy spot z kolimatorka 10*/6* jest bardzo waski?

Z gory dzieki za odp.
  • 0

budo_mar3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Minimaglite led-Chlodzenie emmitera
jezeli chodzi ci o ten naklejany kolimator to mam go akurat, ale jest jakis nie dorobiony, swieci fatalnie ! wyraznie widac ze dioda az sie prosi zeby wejsc glebiej, juz zeszlifowalem cala podstawe i swieci jako tako ale kto to teraz ustawi idealnie na srodku ??!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024