Skocz do zawartości


Zdjęcie

Porównanie SSC - Cree - LuxeonIII


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Porównanie SSC - Cree - LuxeonIII


Przygotowałem krótkie porównanie trzech lampek z reflektorami 27 mm. Od lewej: CPF (Elite) z diodą Cree XR-E (bin P4), FT01 z SSC P4 (bin U), FT01 bez zmian (LuxIII):
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Zbliżenie Cree:
Dołączona grafika

Zbliżenie SSC
Dołączona grafika

I porównanie ich świecenia (ekspozycja ręczna, zdjęte kolory):

Huntlight FT01 z LuxIII (bin Txxx):
Jasność 1500 luksów
Dołączona grafika

Huntlight FT01 z SSC P4(bin U):
Jasność 3200 luksów
Dołączona grafika

CPF (czyli "Elite") z Cree bin P4:
Jasność 6400 luksów
Dołączona grafika

Zrobiłem jeszcze HuntLighta FT01 z FluPic i nie wykazał się znaczącą poprawą jasności w porównaniu z FT01+SSC, ale 1200 mA na diodzie, która wytrzymuje 1000 mA w krótkich impulsach jest zbyt ryzykowne, zresztą światło diody po kilkunastu sekundach zaczęło przybierać ładny granatowy odcień, ale po ostygnięciu wszystko wróciło do normy. Dlatego nie będzie ode mnie lampek FT01 z FluPic i z diodą SSC! Najciekawszy był stroboskop - wytrzymywał długo, a jego "oczojebność" przekraczała moje najśmielsze oczekiwania.

SSC wchodzi do FT01 po drobnej przeróbce reflektora, bez której lampka świeci dość przyjemnym spillem. Nie robiłem testu czasu świecenia, prąd pozostaje w tych samych granicach, co w wersji z LuxIII, zatem czas świecenia szacuję na ok. 3-4 godziny, potem stopniowy spadek jasności.

Cree - to odrębna bajka. W dobrym reflektorze spisuje się znakomicie, ale ogniskowanie jest dość pracochłonne, przede wszystkim musi być bardzo dokładne. Reflektor wymaga dość brutalnej przeróbki.

Jeśli ma ktoś ochotę zmienić w Huntlighcie kupionym ode mnie (FT01 lub FT02) leda na SSC, albo kupić FT01 z SSC, proszę o PW.

I jeszcze uwaga - namieszało się nieco z nazewnictwem. "SSC P4" to jest nazwa produktu. Może mieć różne biny (T, U). Z kolei nazwą produktu Cree jest "Cree XR-E" i tu oznaczenie binów jest N4, P2, P3, ....., Q3.

Pozdrawiam,
-- M.

  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie SSC - Cree - LuxeonIII
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - różne LEDy, różne prądy i co z tego wynika. Daje trochę do myślenia przy wyborze lampki, no i przy produkcji też.

-- M.

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024