Skocz do zawartości


Zdjęcie

Test Nuwai Q3 po modyfikacji przez mar3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_uspcomp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warmia

Napisano Ponad rok temu

Test Nuwai Q3 po modyfikacji przez mar3
Chciałbym się pochwalić latarką którą Kolega mar3 przerobił z dobrze znanej nam Nuwai Q3.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tu macie produkt podstawowy , który miałem około 2 lata i który sprawował się wyśmienicie w różnych warunkach , śnieg ,woda ,silny mróz. Niezaprzeczalną zaletą było zasilanie niezawodna baterią CR123 . Ale postęp idzie i kiedy dowiedziałem się ,że są nowe diody postanowiłem sie skusić. Kolega mar3 zaoferował się dokonać modyfikacji . poniżej podaje linki do zdjęć kolegi mar3 z postępów nad pracami.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jak można zobaczyć została zamieniona dioda na xre cree oraz nowy reflektor oraz szklana szybka.
Ale to jeszcze nie koniec , po bardzo miłej wymianie zdań , mar3 zaproponował także wstawienie przetwornika którego oryginalnie nie ma w tym modelu.
I co uzyskałem ? CUDO

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
zmiana jasności i skupienia

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
nowa dioda i lustro

Efekt osiągnięty został totalny , super silne i bardzo fajnie skupione światło , a ponadto wzrost czasu świecenia o około 100 % . Mar3 robił test i po około 2 godzinach świecenia na ful światło padło , ja poprzednio nie robiłem testów ale latarka świeciła krócej a ponadto natężenie światła spadało schodkowo i szybko .
Po szczegóły techniczne proszę zwracać się do Kolegi mar3 , on najlepiej wam odpowie na szczegółowe pytania .

Chciałbym na tym forum podziękować mar3 za profesjonalne i przekraczające oczekiwanie modyfikacje.
  • 0

budo_robototo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś w...lubelskiem

Napisano Ponad rok temu

Re: Test Nuwai Q3 po modyfikacji przez mar3
ciekawe ...ciekawe...a jeśli to nie tajemnica jak kosztowo takowa modyfikacja wychodzi i czy jakieś foty po nowemu są przewidziane...czyli teren+ zasięg...itp... :D
  • 0

budo_uspcomp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warmia

Napisano Ponad rok temu

Re: Test Nuwai Q3 po modyfikacji przez mar3
Co do kosztów to proszę pytać mar3 , nie jestem upoważniony do publicznego podawania , ale było bardzo tanio :D , co do testów brak mi cyfraka , ale jak gdzieś pożyczę to na pewno dam zdjęcia na forum. Zasięg jest fenomenalny jak na taka latarkę , tu pomaga skupienie , ostatecznie trzeba brać pod uwagę wielkość .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024