Skocz do zawartości


Zdjęcie

Streamlight twin task 3c - Jakie zarowki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_beny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Streamlight twin task 3c - Jakie zarowki?
Witam.Mam zamiar kupic Streamlight 'a twin task 3c.Jednak jest pewa rzecz,ktora nieco mnie hamuje-Mianowicie,jaka zarowke ma ta latarka?Na ebay'u nie znalazlem nic do 3c,nigdzie indziej niema zdjecia.

Na stronie pisze jednak,ze baza zarowki to bi pin.Chodzi tu chyba o zarowki na 2'ch kolkach mocowane jak led.Czy mam racje?Czy ta latarka pracuje na tych wlasnie zarnikach?

Zarowki wygladaja mi na "mocno egzotyczne" i w polsce raczej nie do dostania.Czy po przepaleniu mam jakies szanse,na dorwanie nowej w zadowalajacej cenie?A moze zamiennik?

Jaka jest zywotnosc takiego zarnika?

Wybulajac na latarke tyle $$ nie chcial bym co chwile zmieniac drogiej zarowki.Za wszystkie odpowiedzi z gory dziekuje.
  • 0

budo_sp5it
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Streamlight twin task 3c - Jakie zarowki?
Dołączona grafika
Michał
  • 0

budo_beny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Streamlight twin task 3c - Jakie zarowki?
Wielkie dzieki sp5, jestes pewien ,ze ten sam zarnik jest do wersji C ?

No to lipa.Liczylem na zwykle zarowki.Te ponoc blyskawicznie czernieja i dosc szybko sie pala,bo to chcac nie chcac malutka banieczka.Zamienniki [tanie] To swiatlo-nieporozumienie,ale coz.

A moze istnieje mozliwosc wrzucenia tam np luxeona czy x-lamp,a na dd?Tylko jak ten reflektor go skupi,z tego co widzialem jest on bardzo plytki,a szkoda.

W takim ukladzie chyba dam sobie spokoj z twin taskiem.Wobec tego,czy warto kupic taka sama latarke[tzn 6 led + xenon] od ....Mactronica?Jak dlugo przezyje elektronika[w sumie to 6 rezystorow smd] i PRZELACZNIK?Chyba jednak mactronic to nie ta jakosc.

Za odp z gory dziekuje.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Streamlight twin task 3c - Jakie zarowki?
Mam Mctronika takiego. Jego zaleta jest to ze jest.
Uzywam to jaka latarek tzw w domu, jak ide do piwnicy albo po to ze jakby wywalilo bezpieczniki znalec nowe. A od czasu jakk kupilem Nuwaia to tamta lezy i sie kurzy.
Jestem ciekaw jak swieci orginal bo replika to tak sobie. Biorac pod uwage cene [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to chyba lepiej dolozyc i kupic cos co swieci.
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Streamlight twin task 3c - Jakie zarowki?
W Streamlightach jakie miałem żarówki bardzo krótko żyły ... 2-3 komplety baterii i wymiana. A żaróweczka 25 ... 35 zeta kosztowała. Miałem Propolymersa 4AA i 2AA i jeszcze pare innych modeli.
Ze 3-4 inne ich latarki sprzedałem przed wyświeceniem 1h więc nie mogę się wypowiadać ale na 2 się zawiodłem (na ekonomicznej stronie eksploatacji).

Polecam Peli albo UWK jak chcesz coś też ekonomicznego. Peli wykonane są moim zdaniem lepiej od Streamlighta a UK estetycznie gorzej ale świecą równie porządnie są solidne a żarniki przeżywają dużo więcej.

W Peli MityLite Magnum Plus 2AA nie zamęczyłem na akumulatorkach żarówki od ... ponad 3 ? 4 ? lat. Zapomniałem już kiedy kupiłem. A używam od czasu do czasu na co dzień i baterie co 2-3 miesiące teraz wymieniam (2h mocnego świecenia na komplecie). Ma niby 20-30h żywotności ten żarnik a tyle poszło mi w miesiąc jak intensywnie testowałem na początku. Część na alkalikach a głównie na akumulatorach a więc na niższym napięciu.
Ponoć Peli przy testach na wyższym napięciu żywotność testuje aby być w porządku w stosunku do użytkowników a nie bajki opowiadać.

Poszukaj, może mają coś o podobnej funkcjonalności w tych moim zdaniem poważniejszych firmach :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_beny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Streamlight twin task 3c - Jakie zarowki?
Szkoda.Dam sobie spokoj z twin taskiem.Mozliwe,ze kupie jakis tego typu[led&xenon]szajs,wymienie diody na jakies lepsze i tez bedzie fajna latarka.Jesli mam bankrutowac na zarowkach to do widzenia.Mam jednak zamiar uzywac aku.Moze wtedy zarowa dluzej pozyje.

A moze jestescie w stanie polecic cos z streamlighta,tak do 2'ch stow.Nie chce wykopywac tematow sprzed kilku lat o latarkach,w ktorych o sl niewiele pisze.Najlepiej na luxeonie,albo mocnych 5 mm.Ponoc swietne sa pro'polymery na diodach.

Zawsze myslalem,ze streamlight to powazna firma.Czyzby to byl jednak przereklamowany szajs?

Peter-Z tym mactronicem az tak zle?

Za wszystkie odpowiedzi dziekuje.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Streamlight twin task 3c - Jakie zarowki?
az tak to moze nie....
wszytko zalezy od srodkow jakie masz i poziomu samozadowolenia :-)
  • 0

budo_beny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Streamlight twin task 3c - Jakie zarowki?
Peter-Wobec tego prosba-odpowiedz jesli mozesz na kilka[?] pytan dot. tego mactronica,bo lasze sie na niego od roku :D

-Na jakie on jest zarowki?

-Jaki jest kolor diod?

-Czy na trybie led swieci chociaz na 10 metrow?

-Jak z jednorodnoscia i skupieniem zarowki?Czy swiatlo zarowki da sie skupic focusem w ciasny jak szpila spot,i czy jest ono mocne?


-Jak pracuje przelacznik?Czy czasem nie masz przy naciskaniu uczucia "gniecenia sprezyny lezacej bokiem"?

-Zdazylo sie kiedys,ze np nie zapalil?

Wow,troche tego,odpowiedz chociaz na kilka - :? .Z gory wielkie dzieki.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Streamlight twin task 3c - Jakie zarowki?

-Na jakie on jest zarowki?

-Jaki jest kolor diod?

-Czy na trybie led swieci chociaz na 10 metrow?

-Jak z jednorodnoscia i skupieniem zarowki?Czy swiatlo zarowki da sie skupic focusem w ciasny jak szpila spot,i czy jest ono mocne?


-Jak pracuje przelacznik?Czy czasem nie masz przy naciskaniu uczucia "gniecenia sprezyny lezacej bokiem"?

-Zdazylo sie kiedys,ze np nie zapalil?


jest jakis zarnik xenon... ale on wylata troche jak powiwijasz latarka
diody sa taki przezorczyste swieci to blado ..... xenon na zolto raczej
10 metrow na diodach??? he he tam sa tryby 3 i 6 diod ale nie ma szans na taki dystans na xenonie to tak

focus? glowoca rzeczywiscie sie kreci ino ze szybka to tam taka zwykla jest wiec nie wiem co mialoby to zmienic...
przelacznik fajny miekki bezproblemowo dziala i nie zdazylo sie zeby nie zalaczyl sie.
  • 0

budo_beny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Streamlight twin task 3c - Jakie zarowki?
Dobra wiadomosc dla userow twin taskow[ o ile tacy tu są]:Znalazlem zamiennik taskowej zarowki za...2,49 .Tez jest ksenonowa,0,5A.Kupie pare i potestuje,dam znac,co z tego wyjdzie,jak szybko czernieja itp.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024