Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_sulsa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
Czym roznia sie, poza nazwa oczywiscie, trenningi muay thai od muay boran w lodzkim klubie Sirocco?
  • 0

budo_pedagog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
Człowieku!!!!Przyjdź to zobaczysz.... :D Przede wszystkim Muay Boran techniki walki bez rekawic i przeznaczone do takiej formy prowadzena walki.Muay Thai standartowe glównie pod kątem prowadzenia walki w/g standartowych przepisów sportowych.Pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_hera
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
Na samym początku chce sie ostrzec przed Treningami Muay Boran w Polsce.Mało prawdopodobne jest to,żebymożn a było trenowac nawet w Europie jest żadko spotykane w polsce jest z elementami Muay Boran jeden klub o nazwie Ronin porwadzony przez pana Piotra Ochniowskiego który należy do tych co sprowadzili MT do Polski.Ale on sam ni eprowadzi czystego MB więc polecam najlepiej pójść sprawdzić.A czym sie różni MB była to Wojskowa bardziej sztuka walki,a na dzien dzisejszy bardziej to są rytułały bądz pokazy.MT to jak zapewnie wiesz to Ringowa odmiana MB z określonymi zasdami itd też jest troche rytuałów(jak Wai Kru).Gdybym ja wybierał bym poszedł na MT(choć juz trenuje :wink: )ponieważ sądze to przekręt jakiś z MB.
Pozdrawiam
  • 0

budo_pedagog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
Hłe,hłe..... :) :) jeden...wpadnij ,a galki potoczą się po podlodze 8O
  • 0

budo_marat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piotrków Tryb.

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
widzicie..ja sie moge wpowiedziec bo jakiś czas temu zaczełem to trenowac....MB jest to moim zdaniem...sztuka walki bo ma głebokie korzenie i piekna tradycje(polecam wpisac w goglach ''muay boran'' to sie przekonacie)jest wiele tak jakby technik kanczacych...po kótrych sa znikome szanse na to zeby przeciwnik był w stanie uzywalnosci....mozna ogólnie powiedizec ze ten styl jest wszechstronniejszy no i...bardizej przydatny na ulicy ze wzgledu na wachlaz technik...a muay thai jest jego odmiana...dosc okrajona w celu walk w ringu dla ludzi...ale niefaworyzuje MB poniewaz MT to tak jakby jedna rodzina;D
  • 0

budo_marat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piotrków Tryb.

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
małe sprostowanko....MB to sztuka walki...a MT..sport walki....dostrzegam w tym niuanse dlatego pisze o sportach i sztukach walki
  • 0

budo_pedagog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
Pisz DALEJ...mamy oko,czym wiec jes rozum.....
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco

małe sprostowanko....MB to sztuka walki...a MT..sport walki....dostrzegam w tym niuanse dlatego pisze o sportach i sztukach walki


sprecyzuj jak mozesz na czym Twoim zdaniem polega ta róznica.
mnie to interesuje od jakiegos czasu i przyznam ze mam z tym problem. To jest jakis trop ze sztuka (w tym przypadku) to zestaw technik konczacych, natomiast sport służy do bardziej do zabawy (rozwoju fizycznego, umysłowego) niz wyrządzenia krzywdy przeciwnikowi.
tylko czy mozna ta definicje uznać za regułę (do wszystkich sztuk i sportów walki)?, z góry dzieki za uwagi...
  • 0

budo_marat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piotrków Tryb.

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
pedagog niezrozumiałem cie troche....a sally.....to niejest definicja...to mój poglad...dla mnie sztuka to cos co ma głebokie korzenie...piekna tradycjie..i jest rozwijane i pielegnowane...a sport..to forma rozrywki...czesami dosc komercyjnej....
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco

...a sport..to forma rozrywki...czesami dosc komercyjnej....


A gdzie w takim razie zgubiłeś w sporcie dążenie do samorozwoju, perfekcji, pokonywania barier, uczciwe współzawodnictwo wg zasad fair-play, najłagodniejszą i najbardziej cywilizowaną formę współzawodniczenia na gruncie fizycznym?

Sprowadzanie sportu do komercyjnej rozrywki to gruby nietakt. To trochę tak, jakby ktoś porównał karate do szpanerstwa :roll:
Kurcze, denerwują mnie już te najazdy na sporty walki :evil:
  • 0

budo_marat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piotrków Tryb.

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
G-Man oczywiscie masz racje...ale ja tu biore do porównania inne aspekty....ale kazdy ma swoje zdanie prawda;}..pozdrawiam
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco

...dla mnie sztuka to cos co ma głebokie korzenie...piekna tradycjie..i jest rozwijane i pielegnowane..

No dobra to teraz mi powiedz czy boks to sport walki czy tez sztuka walki? Przeciez tez ma glebokie korzenie i piękne tradycje... tez jest to rozwijane i pielęgnowane... to samo dotyczy zapasów...

Powiedz mi tez czy sadzisz ze twórcy Muay Boran okreslali je jako sztuka walki? czy moze jako zbiór technik wojskowych majacych szybko eliminowac przeciwnia?
Czy sadzisz ze tworcy Muay Thai bawili sie w podzial na sport i sztukę? Co powiesz na to ze wzmianki o Muay Thai siegaja roku 1584 a nawet wczesniej? Czy w takim układzie Muay Thai to juz sztuka walki czy tylko sport? Przeciez Karate Shotokan powstalo dopiero pod koniec 19 wieku jak nie później, z judo bylo tak samo. Czy Judo i Karate to sporty czy sztuki walki? [/scroll]
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
Co do nauczania Muay Boran - nie jestem osobą na tyle kompetentna by wygłaszac tu swoje wywody ale spotkalem sie z opinia która dała mi duzo do myslenia:

Nie ma takiej dyscypliny! W Tajlandii jest to tylko tradycja używana do przedstawień. Jeżeli ktoś twierdzi że jest instruktorem Muay Boran, po prostu kłamie! Nawet jeżeli był w Tajlandi, itd...jest to sztuka walki której juz się w całości nie naucza! Są pokazywane niektóre techniki na seminariach ale to nie wystarcza żeby być trenerem.


  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco

...a sport..to forma rozrywki...czesami dosc komercyjnej....


A gdzie w takim razie zgubiłeś w sporcie dążenie do samorozwoju, perfekcji, pokonywania barier, uczciwe współzawodnictwo wg zasad fair-play, najłagodniejszą i najbardziej cywilizowaną formę współzawodniczenia na gruncie fizycznym?


dokładnie. mnie własnie chodzi o to że stwierdzenie ze sztuka walki to tradycja a sport to rozrywka jest chybione i to powaznie. Jaka tradycja, jaka filozofia? przejdź się do pierwszego lepszego klubu 'niby sztuki' np. taekwondo i zapytaj o filozofie.. wybauszą na Ciebie wielkie oczęta i zapytają co to znaczy 'filozofia' i skąd takie trudne słowo znasz.. :wink: to ze ktoś chodzi w kimonie z paskiem i kłania się wchodząc do sali z filozofią nie ma jeszcze nic wspólnego, nawet z kulturą ma niewiele, to poprostu jakis tam zwyczaj.
Natomiast jak można odbierać filozofię sportom walki, jak mozna stwierdzić że boks czy kick jej nie ma? To jest filozofia (to ze chłop nie paraduje w kolorowym pasku i nie robi komicznych tańców typu formy to nie znaczy że nie myśli, nie rozwija się i nie doskonali umysłowo).

To moja próba poszukiwania od nowa sensownego rozróżnienia na sport i sztuke , bo ta dotychczasowa to lipa jest jakaś...
  • 0

budo_marat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piotrków Tryb.

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
panowie po 1...chciałem bronic klubu w jakis sposób.....niemozecie miec za to pretensi z pisze moze bzdury....bo ja napisałem to co ja mysle....moze macie racje..ale niechce odchodzic od swoich przekonań....pozdro:Pa pozatym wiele mzoan robic porównan.....boks z nieiwem....KB....tkw z karate....naprawde wiel..i wiele sie pojawi postów ludzi którzy dany styl trenuja i bedą go bronic na ten czy inny sposób;D
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco

to ze chłop nie paraduje w kolorowym pasku i nie robi komicznych tańców typu formy to nie znaczy że nie myśli, nie rozwija się i nie doskonali umysłowo.
.

Dodatkową roznica jest to ze twórcy czy to judo (Kano) czy karate (Funakoshi, Oyama) czy TKD (nie pamietam nazwiska) przykladali duza wage do filozofii a teraz reklamuje sie te MA filozoficznymi sloganami. Dodatkowo ludzi moze tez przyciagac np do karate kultura Japonii i malownicze postacie starych sensejow ale nie oszukujmy sie - zwiazek karate z kulturą Japonii jest minimalny.
Coraz bardziej skłaniam sie ku opini ze podzial na sport i sztuke to zwykła dziecinada bo wiecej miedzy nimi podobieństw jak różnic.
  • 0

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
No właśnie jak to jest z tym Muay Boran w Polsce? Sam chciałem się zapisać do tego 'Ronina' ale jak to jakiś wałek to szkoda kasy. Może się wypowie ktoś kto to ćwiczy.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
nie żaden wałek i warto. Problem jest tylko z tym ze jest jedna grupa, tzn.nie wiem na 100% jak jest teraz bo miały być dwie i wtedy byłoby super bo mieszanie poczatkujących z zaawansowanymi na jednej grupie troche przeszkadza.
  • 0

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
No ja się chciałem zapisać do Gliwic a tam mają dwa treningi w tygodniu po godzinie więc chyba nie ma podziału na początkujących i zaawansowanych. Jedynie w Krakowie mają chyba podział. A tak wogóle dwie godzinki w tygodniu to troche mało.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
własnie jedna jest (a przynajmniej była jakiś czas temu). Ja pisze o Piotrze Ochniowskim, trudno pisac o klubie razem z filiami nie znając tam trenera. Ale jezeli chodzi o KRK to naprawde warto, chociaż drogo.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024