Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_budo_boy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
Nauczają czegoś czego nie ma??? 8O
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco

Nauczają czegoś czego nie ma??? 8O


czego nie ma?
  • 0

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
Jak to nie ma Muay Boran? Polecam obejrzeć dowolny film Tonego Jaa, niby co on tam pokazuje- karate tsunami?
  • 0

budo_budo_boy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
No nie wiem co pokazuje, ale jak oglądasz "Star Wars" to też wierzysz, że Czubaka gotuje jajecznicę Amidali?
Z tego co wiem o MB to to, ze nawet w Tajlandii jezeli występuje to tylko w szczątkowej formie, no chyab, ze jak ktos doda uderzenia z "bańki" to że to jest muay boran.
ZSresztą nie wiem fachowcem nie jestem, ale na mój prosty rozum jak może ktoś nauczać czegoś, skoro nawet wo jczyźnie czegoś tego nie ma, więc od kogo miałby się nauczyć?
A nie ma bo coś straciło na praktyczności więc zostało odrzucone z tych lub tamtych względów...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco

No nie wiem co pokazuje, ale jak oglądasz "Star Wars" to też wierzysz, że Czubaka gotuje jajecznicę Amidali?


najgorzej to dostać wp..dol czymś czego nie ma ...
będziesz miał "Star Wars" :wink:
  • 0

budo_sulsa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
Pedagog to zebym poszedl na jeden trening i na drugi jest bezsensu bo zeby zauwazyc roznice musialbym chodzic pewnie z jakis miesiac, a chce sie zpisac jak najszybciej wiec pytam o roznice(w klubie sirocco, nie ogolnie!) i licze ze odpowie mi ktos kto wie czym oba treningi sie roznia - na ich stronie jest napisane ze prowadzi je ten sam sensej.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
Mnie się wydaje, że Pedagog wie. :)
  • 0

budo_budo_boy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco

No nie wiem co pokazuje, ale jak oglądasz "Star Wars" to też wierzysz, że Czubaka gotuje jajecznicę Amidali?


najgorzej to dostać wp..dol czymś czego nie ma ...
będziesz miał "Star Wars" :wink:

Nawet jak dostanę wp..dol to jestem przekonany, ze będzie to jak najbardziej współczesne muay thai :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco

Nawet jak dostanę wp..dol to jestem przekonany, ze będzie to jak najbardziej współczesne muay thai :wink:


a po czym wnioskujesz ? :wink:
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
W Polsce nie ma muay boran. Kto ma niby wydawac dyplomy instruktora? Widzial w ogóle ktos taki dyplom? Bo ja dopuki nie zobacze to nie uwierze.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
dyplom to sobie mozesz wsadzić
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
Stul pysk maly piesku a jak masz pyskować to dawaj na priw.
  • 0

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco

Stul pysk maly piesku a jak masz pyskować to dawaj na priw.


Sam stul pysk pachołku wiejski. Dyplomy są dobre dla przedszkolaków żeby się mamie pochwalić a w sztukach walki liczą się tylko umiejętności.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco

W Polsce nie ma muay boran. Kto ma niby wydawac dyplomy instruktora?

:roll:
Jasne, że nie chodzi o papier tylko umiejętności. Zatem parafrazując kto w Polsce jest w stanie zweryfikować czy to co naucza dany delikwent to Muay Boran :?:

Wydaje mi się także, że Mate należy się trochę więcej szacunku.
Po pierwsze, jest bardzo aktywnym członkiem vortalu budo.
Po drugie, jest ze Szczecina. :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
na szacunek to sobie trzeba zasłużyć.
a żeby kogoś weryfikowac w czymś to się trzeba najpierw na tym znać.
To nie jest sztuka walki dla 'papierowych ciołków'- pytających o dyplomy, jak ktoś potrzebuje certyfikowanego instruktora to niech poszuka sobie innego klubu, a jest w czym wybierać bo takich w polsce pod dostatkiem...
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
Big Boss chyba nie zrozumiales o co mi chodzi - jakie umiejetności? tego czego ucza w muay thai plus ciosy glową plus walka bez rękawic plus wiecej tanca? Chcesz sie uczyć tańczyć to zapisz sie na kurs salsy a jak chcesz walczyć bez rekawic startuj w MMA a jak chcesz normalnie trenowac stójke w rekawicach bokserskich to trenuj muay thai. Ja nie wierze tym co twierdza ze nauczaja muay boran bo nie ma jak zweryfikowac czy to muay boran. Rownie dobrze wszystko moznaby nazywac muay boran.
Sally - co do szacunku: come and get it

Ps. tez uwazam ze nie chodzi o papier tylko o umiejetnosci - mowie to jako posiadacz 2 dyplomów naukowych :wink:
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco

... mowie to jako posiadacz 2 dyplomów naukowych :wink:

Ja mam doktorat :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco

tego czego ucza w muay thai plus ciosy glową plus walka bez rękawic plus wiecej tanca? :


ta..to co w muay thai plus walka bez rękawic, bredzisz chłopie, bo własnie na tym polega zasadnicza róznica,albo w rękawicach albo bez, tego się połączyć nie da.
lepiej się zajmij swoimi dyplomami a nie mądrz w temacie o którym co najwyżej słyszałeś bo widziec to wątpie
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
Jest w Polsce czlowiek ktorty posiada b duza wiedze na temat Muay Boran i prawie z nikim jej nie dzieli, miedzy innymi przez takie tematy i opinie, poprostu ma wyjebane ze sie tak wyraze
  • 0

budo_pedagog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai vs. Muay Boran Sirocco
Nasz Mistrz uważany jest za experta MB,dlatego podczas treningow seminariów wprowadza wiele technik do realnej,wręcz brutalnej konfrontacji.Zauważyłem natomiast ,że istnieje cala grupa ludzi ,które te techniki wogóle nie interesują.Większość to dobrzy,sredni uderzacze realizujący się na zawodach różnego typu.Dlatego postanowilem jakby oddzielić ten segment rynku nazywając to MB(przede wszystkim na podstawie szkoły Mistrza).Zrobiem pierwszy krok(w swojej drodze) ,na razie trenujemy od kilku mesięcy i ten rodzaj sekcji zdał egzamin.Wiekszość nauczycieli MB ma za sobą tradycyjną historię chinskich kung fu,co także ma myślę wielke znaczenie na realność podejścia do walki i sposobu jej prowadzenie.( w moim przypadku Modlszka,orzeł)Najważniejszą jednak sprawą było wprowadzenie kontraktów i rytualu szkoły na przyjęcia na ucznia...dotego ćwiczymy przy pochodniach i wkręcamy sobie ,że tak trenowali wojowncy z epoki Allataja J) Czas zrobić kolejny krok...ponoć już pierwsze informację do kolejnych nauk MB w Polsce i w Tajlandii ,Ja na pewno z nich skorzystam ,wiem że na pewno zrealizuję swoje marzenia z PZMT,a ważne jak byliśmy na campie w Tajlandii nie było MB tylko czyste i bardzo efektowne MT.Do kolegi który rozpoczął ten temat ,aby podjąć nukę w naszej szkole MB,musisz najpierw się zdentyfikować ze szkołą,potem przejść parę treningow i zobaczyć czy ci takie historie i naparzanki odpowiadają.Ja osobście zapraszam na MT,czyste i jasne sprawy instruktor z papierami,ring,maty, sprzęt .To moim zdaniem powinno wystarczyć na początek.Pozdrawiam :wink: :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024