Skocz do zawartości


Zdjęcie

L2T kontra L2D CE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

L2T kontra L2D CE
Ja z pytaniem do znawcow, bo sie wywalilem.
Bylem juz zdecydowany na L2T, juz skladalem zamowienie w fenixstore i nagle zobaczylem L2D CE (preorder - jeszcze tydzien do premiery). I mam bol, bo nie wiem, ktora obecnie kupic. W sumie chcialem lampke, ktora pociagnie na AA i na CR (po zmiane body, of kors), ale pewnikiem takowej nie ma. L2T ze swoim skupieniem swiatla i 2-stopniowa regulacja calkowicie mi wystarczala na pokrycie potrzeb, L2D CE jest jak tanszy odpowiednik SF U2 i wyglada na taka, po ktorej kupnie juz nigdy w zyciu nie wydam pieniedzy na inna lampke. Co mnie troche meczy, to dioda w L2D, ktora ma czas zycia o polowe krotszy niz w L2T (5 lat ciaglego swiecenia zamiast 10).
I nie wiem co teraz.
Czy spece od swiatelek moga poteoretyzowac?
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
Hejo!

Na pierwszy rzut oka i na drugi też (czytając poprzednie posty o diodzie Cree na której oparta jest ta L2D CE) to świeci ona jaśniej i pobiera przy tym mniej prądu niż L2T.
Czasem świecenia to bym się akurat nie martwił. Nawet jakby miała non stop świecić to przez te 5 lat: sprzedasz ją i kupisz L2"X" CE z jakąś hi-end lepszą diodą, zaberze Ci ją dziecko/żona, zgubisz, zje Ci pies, popsujesz nieudanym tuningiem etc itd i terefere (:

Pozdrowionka
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

Ja z pytaniem do znawcow, bo sie wywalilem.
Bylem juz zdecydowany na L2T, juz skladalem zamowienie w fenixstore i nagle zobaczylem L2D CE (preorder - jeszcze tydzien do premiery). I mam bol, bo nie wiem, ktora obecnie kupic. W sumie chcialem lampke, ktora pociagnie na AA i na CR (po zmiane body, of kors), ale pewnikiem takowej nie ma. L2T ze swoim skupieniem swiatla i 2-stopniowa regulacja calkowicie mi wystarczala na pokrycie potrzeb,

Jak to niema?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :wink:

L2D CE jest jak tanszy odpowiednik SF U2 i wyglada na taka, po ktorej kupnie juz nigdy w zyciu nie wydam pieniedzy na inna lampke.

Kilka razy mówiłem sobie to samo. :wink:

Co mnie troche meczy, to dioda w L2D, ktora ma czas zycia o polowe krotszy niz w L2T (5 lat ciaglego swiecenia zamiast 10).
I nie wiem co teraz.
Czy spece od swiatelek moga poteoretyzowac?

Jakie znaczenie poza marketingowym ma to, czy jest to pięć, czy dziesięć lat. Gdyby LED zastosowano do oświetlenia mieszkania, to już prędzej, ale w przypadku latarki? Przelicz sobie ile świecisz godzin dziennie i jak to ma się do czasu faktycznej eksploatacji latarki. :)
Mnie interesuje, czy głowice od tych nowych fenixów będą pasowały do korpusów L1T/L2T.
Jeśli będą, to ja bym się nie zastanawiał nawet, o ile design Fenixa pasuje. W tych modelach jest jedna fajna sprawa, mianowicie w odróżnieniu od P1D światełko masz od razu, po naciśnięciu przycisku, co jest bardziej ergonomiczne od włączania poprzez kręcene głowicą.
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

Jak to niema?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :wink:

Nie ma to jak slepcem byc :oops: :roll: 8)

Mnie interesuje, czy głowice od tych nowych fenixów będą pasowały do korpusów L1T/L2T.
Jeśli będą, to ja bym się nie zastanawiał nawet, o ile design Fenixa pasuje...

Mnie tez, dlatego ciagle sie wstrzymuje. Czekam tez na odpowiedz z firmy - wlasnie o spasowanie glowic i body.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

Czekam tez na odpowiedz z firmy - wlasnie o spasowanie glowic i body.

Jeśli Ci odpiszą, nie omieszkaj jej tu zamieścić, bo jak powiedział kiedyś jeden mądry człowiek: "zicher ist zicher". :wink:
  • 0

budo_phantom-kk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
No to mam złą wiadomość. Głowica L1D CE nie pasuje do body L1/2T. Npisane jest to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Jednak pojawiło się też światełko w tunelu - L1/2T mod Cree XR-E. Ktoś może doszedł po linkach czy jest to całkiem domowa przeróbka, czy zestaw, albo cos pośrodku (dziś już jest trochę dla mnie za późno na szukanie)?
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
Czekam na druga czesc maila, bo sie nie zrozumielismy z Garym (moj broken pakistan English jest rzeczywiscie broken i pakistan :roll: ). Powinna przyjsc dzisiaj.
Jak na razie wg. zapewnien Garego koncentracja wiazki swietlnej ma byc praktycznie identyczna jak w L2T.
Po moich przekopywaniach stronki, jesli L2D CE bedzie miala podobne parametry jak L2T, to problemu nie bedzie z przepieciem sie na CRki. Ale czekamy na maila.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
Zamierzam wyposażyć w L1D-CE mojego Tatę na 50 urodziny (już za miesiąc!)
Tak się zastanawiam, ale nie ma chyba lepszego światełka EDC klikanego w tej chwili (no dobra... Nova TAC... ale te ceny)
Jak się okaże, ze działają z Li-ion (L0D działa), to jestem w niebie... :D
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

Zamierzam wyposażyć w L1D-CE mojego Tatę na 50 urodziny (już za miesiąc!)
Tak się zastanawiam, ale nie ma chyba lepszego światełka EDC klikanego w tej chwili (no dobra... Nova TAC... ale te ceny)
Jak się okaże, ze działają z Li-ion (L0D działa), to jestem w niebie... :D



Dobry wybór. L1D zadziała z 14500, choć poczekałbym, aż ktoś to sprawdzi na swojej lampce. Specyfikacja specyfikacją, a w praktyce może być swąd palonego sterownika.
Do tego pasuje też tuba na 2*AA i pewnie będzie tuba na RCR123.
Pozdrowienia dla Taty.

-- M.

  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
Właśnie zakupiłem L0D ov_Darkness napisał że LI-ion działają wniej ale da mina ni ich wiecej światła czy tylko spale sterownik po 15min swiecenia? :)
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
Musisz uważac, bo w tej konfiguracji(L0D Ce +10440) dioda jest potężnie przesterowana. Na bank zmniejszy to jej żywotność.
Ale...
W akumulatorach CR-V3 są ogniwa Li -ion w formacie 14500 o napięciu 3V... :twisted:
  • 0

budo_wojtek_pl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
A ja właśnie zamówiłem L1T z niezaklejoną głowicą oraz body do L2T. I mam zamiar wstawić tam zamiast luxeona diodę SSC P4.
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
A ja do tych SSC bardzo scepytcznie podchodze sa robione na chipach od cree a te dane nie wydaj mi sie za bardzo realne ale to tylko moje zdanie....Włoz i sie pochwał co wyszło..
  • 0

budo_wojtek_pl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
Na razie wymieniłem Luxeona na SSC w Fenixie P1. Rewelacyjnie teraz świeci ! :D
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

Na razie wymieniłem Luxeona na SSC w Fenixie P1. Rewelacyjnie teraz świeci ! :D


Wsadziłem SSC do HDSa i mam dwa razy więcej światła. Bardzo to jest miłe.

-- M.

  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
A ja mam nadzieję, że niebawem będzie i w moim Huntlighcie :)
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
Przed chwila gadalem z jednym z panow z fenixstore (zebym, cholewcia, jeszcze wiedzial z ktorym???) i powiedzial, ze to knurled body, czy jak mu tam, na CR123, pasujace do L2T i L2S, niestety nie pasuje do L2D i jest mu bardzo przykro, ze nie. Ale jest swiatelko w tunelu, bo powiedzial, ze juz kombinuje cos na przyszlosc, co pozwoli podpiac CRki do L2D.

P.S.: Byl to bardzo mily pan i zone ma z Wawy. Ale nie liczcie z tego tytulu na obnizki... :wink: :twisted: 8)
  • 0

budo_robototo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś w...lubelskiem

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
witam, a pytał ktoś o komplet czyli L2D CE i body L1D...i jaka by była wówczas cena? pytam ich meilowo w Fenix store....ale bez odzewu...czy to prawda że wysyłka jest w cenie świateł?
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

witam, a pytał ktoś o komplet czyli L2D CE i body L1D...i jaka by była wówczas cena? pytam ich meilowo w Fenix store....ale bez odzewu...czy to prawda że wysyłka jest w cenie świateł?


Tak wysyłka jest za friko. Moje dwie przesyłki nie dotarły, reklamacje nie zostały uwzględnione.

-- M.

  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

witam, a pytał ktoś o komplet czyli L2D CE i body L1D...i jaka by była wówczas cena? pytam ich meilowo w Fenix store....ale bez odzewu...czy to prawda że wysyłka jest w cenie świateł?

wysylka jest za free, pod warunkiem, ze nie zyczysz sobie jakiejs specjalniej, z wymienionych u nich na stronie. Pod specjalne podpada tez wysylka jako gift (czyli bez nazwy sklepu, dla unikniecia cla) - jak mi powiedziano wczoraj - maszyna do pakowania??? (shipping mashine) jest ustawiona na okreslone parametry i zmiana ich (ewentualnie reczne zawijanie i adresowanie) kosztowac bedzie zielonych 10.

Po grzyba ci takie rozwiazanie? Kup L1D i po sprawie....

edzia:
Mel narzekal na wyparowanie paczek. Lepiej doplacic te 5 baksow i je ubezpieczyc....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024