Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koryu uchinadi - opinie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Koryu uchinadi - opinie ?

uderzenia ćwiczą bardziej bokserskie niż czysto karateckie
To dobrze, tak było, choć bez pewnej konsekwencji: przy pracy na tarczach i futari geiko były techniki bokserskie, przy ćwiczonkach shotokanowych waliło się oi tsuki z ręką na biodrze.


ja myślę ze w tym nie ma nic złego.
Ćwiczenie podstawowe, z ręką na biodrze dobrze uczy rotacji ciała. Pewnej maniery specyficznej ale tylko jako ćwiczenie.

Najgorzej jest gdy ludzie na tarczach walą z klasycznych pozycji...
  • 0

budo_fudo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Koryu uchinadi - opinie ?
Okazuje sie że i w shotokanie zapomnieli o czym takim jak mawashi zuki :) ( czysty sierp...)
Rozpocząłem ten temat bo dla mnie Uchinadi jest odkryciem karate na nowo w wersji samoobrony która badzo mi pasuje po kilkunastu latach treningu
Fajnie Laser że też coś tam znalazłeś ... 8O
Szkoda tylko ze naprawdę rzetelne uchinadi to chyba ciągle za granicą trzeba szukać .... :cry:
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koryu uchinadi - opinie ?

Ćwiczenie podstawowe, z ręką na biodrze dobrze uczy rotacji ciała.

Zgodziłbym się gdyby nie fakt, że najczęściej występuje oi tsuki w połączeniu z zenkutsu dachi, co skutecznie przynajmniej w mojej opinii utrudnia naukę rotacji bioder. Ja jednak wolę nawet podstawowy kihon wykonywać wyprowadzając uderzenia z gardy.

w shotokanie zapomnieli o czym takim jak mawashi zuki ( czysty sierp...)


raczej zapomnieli jak się go wykonuje ;) ,jakiś czas temu prezentował mi tę technikę brązowy pas z shotokan i mało to miało wspólnego z sierpem jaki ja znam :D

Szkoda tylko ze naprawdę rzetelne uchinadi to chyba ciągle za granicą trzeba szukać


Trudno mi oceniać rzetelność, ale na pewno oficjalnych struktur uchinadi można szukać tylko za granicą póki co.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Koryu uchinadi - opinie ?
Na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] są ciekawe informacje na temat koryu uchinadi. Z tego co przeczytałem może to być mimo wszystko bardzo ciekawy system.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Koryu uchinadi - opinie ?
Szczerze powiedziawszy, to czy są struktury czy ich nie ma to mi to rybka. Sensei Marek wywarł na mnie olbrzymie pozytywne wrażenie. To człowiek z ogromna wiedzą praktyczną, którą się chętnie dzieli z innymi.


Fudo, byłeś w Pile teraz?

Który to ty :)
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koryu uchinadi - opinie ?
Laser Ty to lepiej napisz jak tam przygotowania do egzaminu.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Koryu uchinadi - opinie ?
dobrze dobrze :)

Generalne tak trzeba ćwiczyć na co dzień, żeby do egzaminów nie trzeba było się jakoś specjalnie przygotowywać :)
  • 0

budo_fudo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Koryu uchinadi - opinie ?
Nie Laser nie byłem w Pile .. Załuję ale nie mogłem.
Daj znać na formu jak coś będzie z Uchinadi w Polsce i wzajemnie .
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koryu uchinadi - opinie ?
wpadłem ostatnio na info o seminarium Koryu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Koryu uchinadi - opinie ?
Drogi Mrozku, ponieważ ciągle się łudze, że powrócisz na "łono" karate chciałbym zapoznać Cię z pewnymi przemyśleniami. W poprzednich tematach dopatrzyłem się pewnego "wyrzutu" z Twojej strony o nieefektywność treningu. Zostało to już nazwane przez Ciebie "freezem" lub Bullet Stulem. W końcu ruszyłem swoje cztery litery by spróbować Ci to troszeczkę przybliżyć (dlaczego tak i co to daje). Ludzki mózg ma taką dziwną właściwość...i wszystko tłumaczy nauka zwana kinezjologią.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a sposób jej wykorzystania (także w karate i innych SW) to mnemotechnika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zauważ, zwrot "stary bokser" ma znaczenie raczej negatywne (ktoś kto już traci tempo np.) a "stary mistrz" w SW (ktoś kto pomimo wieku, niedostatku siły i prędkości ma wiedzę i potrafi ją użyć)

-i to takie moje przemyślenie na temat jak trenować technike przed sparingami :wink: :-)
pozdrawiam Jersey
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koryu uchinadi - opinie ?
Dzięki, w końcu jakieś naukowe podejście - to do mnie skutecznie przemawia, w dyskusji na każdy temat :)

Troszkę mam za mało czasu teraz, ale dodaję linki do zakładek i po przeczytaniu oraz przeszukaniu własnych źródeł, coś tam napiszę, choćby i tyle że się mylę :) (rym rym!) Co zdarza się nawet najbardziej apodyktycznym jednostkom.

A karate to ja trenuję cały czas. Po prostu oprócz tego zapisałem się na kickboxing. Dzięki temu jest dwa razy więcej okazji do picia piwa :)

Ale pisząc poważnie, mam pewien "kolejny" (drugi) w moim krótkim stażu kryzys wiary w karate i wiem, że gdybym miał postępować racjonalnie, skończyłbym z karate i zyskany czas poświęciłbym na kickboxing/boks, a zyskane pieniądze na piw... na książki :)

Powodem dla którego nie postępuje w ten sposób, to osoba mojego sensei, którego treningi niezwykle mi się podobają, oraz jego charakter. Gdyby robił dokładnie to samo i nazywałoby się to shotokan, to trenowałbym w tej chwili shotokan itd. Więc nie jestem w jakimś sensie "stylowcem".
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co do seminarium do którego link wkleiłem, cholera, bardzo ciekawy temat i z wielkim zainteresowaniem wysłuchałbym tego co mają do przekazania sensei go prowadzący, ale prawie na pewno nie będę mógł zawitać tam :(
Dlatego jeśli ktoś wziąłby w nim udział, napisałby może kilka zdań na ten temat?!
Wiem że niektórzy budowicze zawitali już na wcześniejszych edycjach.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Koryu uchinadi - opinie ?
polecam kontakty z koryu i Markiem Ramusem wszystkim, niezależnie od stylu.
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koryu uchinadi - opinie ?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

fajnie to wyglada niby tradycyjny styl a taki wszechstronny techniki jak w walce garda itd nie tak jak w innych tradycyjnych stylach
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koryu uchinadi - opinie ?
jak się ma Koryu do innych tradycyjnych okinawskich sztuk walki , stylów karate takich jak uechi ryu, goju Ryu, Shorin Ryu czy Ryu Te(Ryku kempo karate)
widać ,że w Koryu jest sporo technik grapplerskich technik walki w parterze itd
na okinawie tez były formy walki zapasniczej stad sa te techniki rzutów i kończeń w parterze?
w jakich miastach w Polsce są kluby koryu-uchinadi ?
są w tym stylu sparingii, wolna walka?
tutaj kilka filmów i strony


garda bokserska uniki dzwignie rzuty walka w parterze naprawde wszechstronne to okinawskie karate


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024