Skocz do zawartości


Zdjęcie

ulica a muay thai - mit!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!

RIP masz racje:)
ja znam rugbyste wazacego nie wiecej jak 75 kilo i ze spierdalaniem przed kims by nie mial problemu bo biega naprawde szybko :)


ale mnie S.O.S o spierdalanie najmniej chodzilo ;)
poprostu uwazam ,ze nawet zawodnik 75 kg (moja waga ;) trenujacy rugby bedzie poprostu twardy, szybki i nieustepliwy nie mowiac juz o wielkich klocach szalejacych w młynie na meczu.
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!

ps. piekny sport ale niestety musialem zrezygnowac z braku czasu(szkola i praca w chujowych odzinach)...byly mlynarz ;)


o,widzisz ;)
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!

PS.
valq, grasz w rugby? (podpis)


tak gram w rugby pozycja lewy rwacz
ps teraz spadł śnieg zapewniający miękkie lądowanie i można zagrać w kolegami na uproszczonych zasadach polecam! nawet dla osób które nie miały z tym sportem wcześniej doczynienia


naprade swietny sport a śniegowe rugby ,yeah \m/

a tak do tematu, spytałem bo generalnie uważam ,ze gracze rugby nie mają jakiś większych problemów na ulicy, także jesli chodzi o sporty na ulice to raczej rugby rowniez by sie nadawalo, myle się?


na niektórych pozycjach wymaga się żeby zawodnik nie był zbyt duży bo musi przedewszystkim szybko biegać i dobrze odbierać/rzucać ,ale to prawda większości zawodników rugby raczej nikt nie ruszy
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
tylko ja nie jetem klocem ;) waze zaledwie 85 kilo :) ...zdazalo mi sie wiekszych wyjebac ale nie za bardzo sila tylko poprstu slabo nozka grzebali ;) ...poza tym kilka razy w glowe kolanem wylapalem i powiem szczerze ze idzie sie przyzwyczaic ;)
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
i o to wlasnie chodzi. Sam grac na powaznie to nei grałem chociaz bardzo bym chciał ale po obejrzeniu paru meczow ,zwlaszcza All Blacks stwierdzilem ,ze nie ma twardszego sportu na swiecie- twardosc, sila,szybkosc, pilka i przemoc ;D
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
mam nadzieje wrocic do tego sportu jak bedzie tylko okazja...caly czas jetem zrzeszony ;)
ps. w ekipie nie mielismy wielkich koksow bo bylismy pocztkujacymy(jestesmy dalej), pierwsze mecze z wielkimi typami w dupe dostawalismy, ale po jakims czasie treningow(zgranie, technika) wygralismy z ekipa ktora towarzysko zawsze dostawalismy baty, a chlopy napraede wielkie-2 takich po 130 kilo;o jeden z nich naprawde bardzo szybko biegal, inni z nich trenuja zapasy...takze naprawde sila i przemoc z rugby nie ma tak duzo wspolnego, liczy sie zgranie druzyny i twardy harrakter :)
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
grałeś w "7"?

Moderator: nie stosować piramid z cytatów bo będą ostrzeżenia.
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!

Prosty jest wspaniałą techniką stopującą. Nigdy nie nadziałeś się na prostego? Obejż sobie walkę Boba Sappa z Cro Copem :wink: .


Zwróć uwagę na "z zaskoczenia" i rozważ jeszcze raz, czy cokolwiek wtedy poskutkuje :wink:
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
valq błądzisz
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
Pitt: Jak ktoś na ciebie "rusza z całym impetem" to już nie ma takiego znowu zaskoczenia. Zaskoczenie jest, jak ktoś stoi tuż obok ciebie i znienacka zaatakuje.
  • 0

budo_adun
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
Jet.. uwazasz ze rugby na ulice przyda sie tak samo jak koszykowka?? a powiedz mi kolego -> widziales kiedys szarze wykonywana prze rugbiste?? tak sie sklada ze moj kolega (100kg) trenuje rugby.. nigdy nie chcialbym, aby mnie wyniosl i rzucil o chodnik

zreszta mial solowke z lzejszym kolesiem -> szarza + przebiegniecie sie po przeciwniku = wybity bark oponenta.. tyle
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
Rickson by armbar!!!
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
heh a powiedz ty mi kto będzie chciał 100 kilowego typa zaczepiać :)
Na ulice przydają się trampki bądź samochód jednak jeśli chodzi o treningi to piłkarze radzą sobie nieźle z kopnięciami, np. low kick Arony, ściął nim kilku dobrych zawodników.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!

Jet.. uwazasz ze rugby na ulice przyda sie tak samo jak koszykowka?? a powiedz mi kolego -> widziales kiedys szarze wykonywana prze rugbiste?? tak sie sklada ze moj kolega (100kg) trenuje rugby.. nigdy nie chcialbym, aby mnie wyniosl i rzucil o chodnik

Nie no, może źle się wyraziłem. Chodziło mi tylko o to, że rugby nie jest żadnym SW a to, co wynosisz z tego sportu do samoobrony to, że tak powiem, efekt uboczny :wink: .
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!

Nie no, może źle się wyraziłem. Chodziło mi tylko o to, że rugby nie jest żadnym SW a to, co wynosisz z tego sportu do samoobrony to, że tak powiem, efekt uboczny


jet, teoretycznie w naszych czasach w klasycznych SW, tez nie ucza samoobrony na ulicy, bo nie kazdy kto chce je uprawiac od razu mysli o tym jak ktos go kiedys napadnie, sa ludzie ktorzy wykorzystuja czynnie wolny czas lub to jest ich hobby bardziej dla ''sztuki'' niz ''walki''. gdyby tak bylo to ludzie porzuciliby "malo skuteczne sw na ulicy" (czyli to o co, co chwile spieracie sie). oczywiscie nie poruszam kwestii combatow ani kiedy trener celowo mowi o samoobronie. ja tam z checia bym pochodzil na rugby, zawsze lubilem tarzac i szarpac sie na golej ziemi z wiekszymi od siebie :) ale gdzie tam mnie takiego 70 kg chudzinke widac przy takich grzmotach :) hehe
czekam na komentarze.
pozdrowka
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
o qrcze to chyba wyrzuce karabiny i pistolety a zaczne trenowac rygby i boks bo wszstko inne jest o kant dupy

tka na marginesie to chlopaki wezcie skonczcie, temat proponuje do kosza, tyle bylo dyskusji na temat skutecznosci poszczegolnych sztuk walk, i jedni na drugi mowili ze to skuteczne a to nie, skutecznie to jest trenowac biegi zeby szybko spieprzaci trenowac siedzenie w domu na dupie bo tam malo kto cie dopadnie

pyzdra i tyż prowda
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
temat nie warty wicej niz zamkniecia z komentzrzem "uzyj opcji szukaj - hasla: muay thai i ulica" a tu 3 strony odpowiedzi z czego jedna o rugby.

Valq:
- stojka w bjj stoi nieco nizej niz w zapasach. czy to znaczy ze trenujac bjj nie potrafisz obalac albo rzucac?
- co widzisz trudnego w zadawaniu prostych i sierpow? przeciez to zadna sztuka... a jednak! tak samo jest z kolanami lokciami i walka w klinczu.
- na ulicy klincz zadkoscia nie jest. zawsze ktos lapie za kurtke lub kark.

poczytaj forum (zwlaszcza podwieszone tematy).
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
psycho boy jack chodziło mi głównie o prace na szybkością rąk, unikami itd a tu przynajmniej tam gdzie ja chodziłem było zaniedbywane i bardzo rzadko mieliśmy coś z boksowania
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!

- co widzisz trudnego w zadawaniu prostych i sierpow? przeciez to zadna sztuka... a jednak! tak samo jest z kolanami lokciami i walka w klinczu.
.


no nie zupełnie, proste i sierpy to trzeba trochę poćwiczyć (i to od kogos kto się na tym zna bo jak się nie zna to mozna pare lat powietrze młocić i nic nie umieć), natomiast kolana i łokcie rzeczywiscie sa troche bardziej naturalne i łatwe do nauczenia
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
Tak ogolnie do pytan o skutecznosc uliczna, osobiscie uwazam ponizsze zasady za sluszne:

1. Jak powiedzial ktos madry- niezaleznie co trenujesz jesli robisz to z odpowiednim zaangarzowaniem, systematyka i pod dobrym okiem (trenera, nie worka w domu) twoje szanse rosna...
2. Tez cytat: "jesli nie masz tego <> w psychice i podejsciu do walki, nie bedzie dobrym rozp***czem na ulicy."
3. 0,5, 1, 1,5 lat treningu to troche za malo, zeby czuc sie "zajebiscie" na ulicy, zamalo tez zeby wychwycic swoje wlasne bledy i oczekiwac super skutecznosci.*
4. Sport walki to ciagle sport, dobry trener, zaangazowany w to co robi, nie bedzie prowadzil treningow pod ulice tylko pod zawody. Kazdy SW pomaga w walce ulicznej ale jesli trenujesz tylko w tym kontekscie to szybko sie zniechecisz.

*no chyba, ze to sumiennie przowadzony system walki- posiadajacy w zalozeniu jak najszybsze porzygotowanie zolnierza (/cywila) na sytuacje walki wrecz
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024