Skocz do zawartości


Zdjęcie

JKD?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_learner
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

JKD?
Witam mam do was pytanie najlepiej zeby sie wypowiedziały osoby ktore trenuja JKD ale to nie zaszkodzi jak sie tez i inne osoby wypowiedza.
CZy moze wiecie z jakiej bazowych technik JKD sie składa tzw czego ucza u podstaw bo z tego co sie orientuje to po dobrym opanopwaniu podstaw dalszy rozwoj osoby ktora trenuje jest rozna i czy mozna dalej nazywac to jako JKD.
Moim zndanie tak na prawde nie ma czegos takiego jak JKD a napewno nie chciał przypisywac etykietki tworca tej techniki wydaje mi sie ze chciał poprostu stworzyc system walki dogodny dla siebie samego no i go stworzył.
Chetnie wysłucham waszych opini :) no i co sadzicie o tej metodzie sztuki walki.

Pozdrawiam Maciej
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD?
Z kopnięć, uderzeń i rzutów.
  • 0

budo_xax
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD?
Learner - dobrze kombinujesz. Jest mniej wiecej tak jak piszesz. Tworca JKD byl Bruce Lee i wymyslil to po to, zeby zrobic sobie autoreklame.
W praktyce jak sytuacja robila sie goraca i tak wracal zawsze w krytycznych momentach walki do tego co wyniosl od Wonga i Yip Man'a.
JKD tak naprawde to balet, ktory sie sprawdza na wiekszosc amatorow - jak przychodzi walczyc z gosciem ktorego umiejetnosci wykrajczaja daleko poza standardy, JKD najnormalniej w swiecie nie starcza.

Bo co to jest JKD?

To jest wszystko i nic. Jaka grupa takie JKD. Ja moge cwiczyc 5 lat VT, potem 5 lat BJJ, potem 2 lata lizne boksu i co? Potem z czystym sumieniem powiem ze cwicze JKD :) Rozwale wszystkich i bede mowil jakie to JKD jest skuteczne. A bede mial prawo tak powiedziec bo JKD to droga i z tych 3 styli VT, boks i BJJ stworze wlasny styl ktory mi pasuje.

Zataje moja przeszlosc, otworze sekcje i bede nauczal. Jakis koles zobaczy co potrafie, bede nauczal wedlug wlasnego widzimisie, gosc po 2 latach treningu dostanie w zabki, ale bedzie twardo stal na stanowisku, ze JKD dziala i jest dobre bo trener jest dobry. A on widocznie dostal w twarzyczke bo zle cwiczyl :twisted:

I nadal bedzie cwiczyl nieswiadom tego, ze nigdy nie bedzie tak dobry jak terner, ktory ma za soba staz 5 letni z VT i BJJ.

Oczywiscie - moze sie zdarzyc tak, ze trafisz do sekcji gdzie gosc cie nauczy walki ale chodzi o to, ze tego za bardzo nie mozna skonfrontowac i sprawdzic co sie w takiej sekcji dzieje.

I cala prawda o JKD.
Moim zdaniem to byla sciema Bruca na potrzeby filmu. Gosc robil jakies ruchy "nietego" - pokazowe, w walce realnej super fighterem moze nie byl ale byl na tyle dobry, ze kazdemu miske oklepal i to glownie metodami wypracowanymi u YM. Tylko o tym sie nie wie, bo Bruce Lee jest znany tylko z wielkiego ekranu praktycznie.

Pamietaj: Brucee Lee to przede wszystkim VT, VT i jeszcze raz VT. Do jest podstawa na ktorej oparl JKD. VT to walka w zwarciu, w kontakcie - i wtedy nie ma miejsca na JKD - tylko na techniki krotkiego dystansu z VT. A gosc byl naprawde dobry w VT - widzialem gdzies klip kiedys jak manekina Bruce robil - widac golym okiem ze gosc sie znal na rzeczy. On mial bardzo dobrze dopracowana motoryke ruchu glownei ze wzgledu na wlozona prace, dobrych nauczycieli oraz niewielkie gabaryty swego ciala.

To moja wizja JKD - prosze nie krzyczec ja kcos sie nie podoba komus :papieros:
  • 0

budo_learner
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD?
Ja osobiscie sie troche nie zgadzam z toba no ale to jest twoje zdanie ogolnie.
Mysle ze on wyja z kazdego stylu esencje ktora mu pasowałą i ja polaczy w jedno wydaje mi sie ze te całe połaczenie dawało mu tak siłe i opanowanie ze zgory przeciwnik nie miał szans bo niewiedział czego sie spodziewac z tego co czytałem to Bruce tak to wsztko łączył ze nie było jak sie obronic :) mysle ze ogolnie on chciał przekazac zeby sie nie przyzwyczajac do jednej sztuki walki bo wtedy sie tylko traci starał sie niwelowac ruchy ktore "MU" przeszkadzały w walce.I mysle ze wszystko działo super a to ze w filmach sie pokazwyał to było to co on lubił tak własnie sie spełniał robił to co lubił :) No i ogolnie jego osoba nie potrzebowała reklamy a juz napewno tak mu az na tym nie zalezało :) A juz połaczenie tego wsztkiego z codziennym treningiem to była tzw "BOMBA" ;]
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD?
Ale pierdoły piszesz xax, aż mie się nie chce komentować...
JKD i film to dwie rózne rzeczy nie mające ze sobą nic wspólnego...

Już wielokrotnie pisałem i nie tylko ja, o co chodzi w JKD i nie chce mi się pisać tego ponownie.

Xax, JKD to nie jest mieszanka tego i tego i jeszcze tamtego, także twoja teoria się kupy nie trzyma.

Twoja opinia jest zdaniem ignoranta, który nie ma pojęcia o czym pisze, a opiera się na zasłyszanych od innych błednych opiniach podobnych mądrali i jest bardzo bliska opini ludzi trenujących VT, dla których ich system jest najlepszy i w swoim fanatyźmie posuwają się do "tępienia" wszystkiego co inne. Z jednej strony piszą o Bruce, że był do dupy i wogóle nic nie umiał i był ściemniaczem itd a z drugiej drukują go na swoich plakatach i na każdym kroku pokazują, że Bruce ćwiczył VT.

To tyle.

Learner, jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat metod treningowych JKD, czym JKD jest a czym nie jest, to zapraszam do bazy stron w internecie. Możesz zacząć od mojej, bo są tam artykuły po polsku a potem poprzez stronę Dana Inosanto, Hartsella i innych, napewno znajdziesz co Cię interesuje.
  • 0

budo_learner
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD?
Dzieki wiesz ogolnie narazie nie mam jak trenowac JKD ale wybieram sie za kaluze i mam nadzieje ze tam mi sie udo trenowac JKD lub Wing Tsun jezli masz jakies ciekawe strony ktore mogly by mi pomoc w przyswojeniu dobre wiedzy :) na temat sztuk walki był bym bardzo wdzieczny bo jak narazie czytam fora i jest mi bardzo ciezko all zrozumiec bo nie znam znaczen słow chinski i naz tych styli to juz wogle wykracza po za moja wiedze :) moze macie jakies strony o podstawach chinskiego ;p albo o podstawach ktore kazdy poczatkujacy Kung-fu powinien wiedziec :)

PS: mogł by ktos podac jakies ciekawe ksiazki ktore na was wywarły wrazenie

Moja to "Przebudzenie" Antoniego De mello jak sie nie myle to tak to sie pisze :)

Pozdrawiam Maciej
  • 0

budo_learner
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD?
Jakos mało ludzi sie wypowiada na forum 6 odpowiedzi z 130 osob ogladajacych :P troche lipa.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024